forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 KOMIKO u sezoni 2022/23 and beyond
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/03/2023 : 07:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zašto sam mislio da Aldobrando treba da ima stotinjak stranica, pa mi puna cena delovala previsoka. Ali u pravu ste, ovo je neuobičajeno niska puna cena.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2450 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 20/03/2023 : 09:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by dd fan

quote:
Originally posted by naker

Aldobrando nije imao promo period već odmah u startu puna cena?


Nije, međutim ta puna startna cena je neuobičajeno niska. Poređenja radi, krcko je bio 2500 na sajmu, a aldobrando je sada po punoj ceni 1900 (imaju sličan broj strana i tehnikalije)


Naravno, to treba zahvaliti drugom Aldobrandu koji pristiže. Cena ne bi bila ova sigurno. I to je sve okej. Ratujte tako što ćete da nam nudite izdanja za manje para.

To be fair, mislim da Krcko ima bolji(skupljji) papir od Aldobranda.


sve stoji, plua ako je Aldibrando stampan u Simbolu razumljiva razlika, s obzirom da je Krcko radjen u Grafostilu.
Go to Top of Page

Largo
New Member

218 Posts

Member since 23/06/2021

Posted - 20/03/2023 : 10:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Largo a Private Message  Reply with Quote
Aldobrando je isto štampan u Grafostilu, mada nisam nešto bio oduševljen tehnikalijama dok sam prelistavao u knjižari prosle nedelje.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1229 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 20/03/2023 : 12:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Đipi & KRITONE: ALDOBRANDO
Poštovani čitaoci,
sa velikim zadovoljstvom najavljujemo naše novo izdanje u okviru Komikove centralne edicije "Prvi izbor". Radi se o grafičkom romanu ALDOBRANDO, za koji je scenario napisao velikan evropskog stripa, Đipi, dok je crtež delo zapaženog autora mlađe generacija, Luiđija Kritonea. Kritone se proslavio izuzetnom biografijom Ja, Fransoa Vijon koja je jednako slavljena i od strane publike i kritike, i jedan je od naših najbrže rasprodatih naslova. Ova kolaboracija dva genijalca italijanske škole stripa apsolutna je poslastica za ljubitelje nama najvažnijeg medija.

Knjiga je odštampana na povećanom A4 formatu, u punom koloru i tvrdom povezu, na izuzetnom 135 gramskom premazanom ofsetnom papiru marke Perigord. Ukupno gledajući, radi se, verovatno, o našem tehnički najsavršenijem izdanju do sada.
Tehnički podaci:
Đipi & Kritone: Aldobrando
Strana: 208
Štampa: kolor
FormatČ Prošireni A4
Povez: tvrdi
Cena: 1900 dinara

Under construction.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2450 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 20/03/2023 : 13:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Largo

Aldobrando je isto štampan u Grafostilu, mada nisam nešto bio oduševljen tehnikalijama dok sam prelistavao u knjižari prosle nedelje.


Meni je do sada Grafostil bio odlican, jedini problem kod Krcka mi je previse zategnut povez, ali to izgleda nije kod svakog primerka. Moguce da je prokletstvo prvih primeraka iz stamparije, ili Komikovo prokletstvo, da svakom izdanju fali po nesto.
Go to Top of Page

Largo
New Member

218 Posts

Member since 23/06/2021

Posted - 20/03/2023 : 16:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Largo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Knjiga je odštampana na povećanom A4 formatu, u punom koloru i tvrdom povezu, na izuzetnom 135 gramskom premazanom ofsetnom papiru marke Perigord. Ukupno gledajući, radi se, verovatno, o našem tehnički najsavršenijem izdanju do sada.




E meni je najviše taj novi papir zasmetao, jer su listovi "nabubrili", kao da se nisu skroz osušili posle štampe.

Edited by - Largo on 20/03/2023 16:16:53
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/03/2023 : 17:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Largo

quote:
Originally posted by matori paraliticar

Knjiga je odštampana na povećanom A4 formatu, u punom koloru i tvrdom povezu, na izuzetnom 135 gramskom premazanom ofsetnom papiru marke Perigord. Ukupno gledajući, radi se, verovatno, o našem tehnički najsavršenijem izdanju do sada.




E meni je najviše taj novi papir zasmetao, jer su listovi "nabubrili", kao da se nisu skroz osušili posle štampe.



obicno se nakon par dana strip 'smiri' i vrati u normalu. dobar je papir u aldoborandu, bolji mi je od onog koji je 'previse' mat u krcku
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/03/2023 : 18:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
I meni je dobar taj papir. Jedino mi se isprva činilo da su boje zagasite malo, ali onda sam gledao sken stranica francuskog originala pa mi se čini da je boja kako treba. Videću kad uporedim sa Fibrom kad se pojavi.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 02/05/2023 : 23:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

vetropiroman
New Member



220 Posts

Member since 27/02/2022

Posted - 03/05/2023 : 14:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vetropiroman a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da je Simbol radio, na prvu loptu odlično urađeno izdanje, uvez (za Simbol) fenomenalan, otisak odličan, korice se ne krive, papir možda za nijansu sjajniji nego što bih voleo, ali generalno sve 5. Da je stigao pre Fibrinog izdanja (koje sam ćapio odmah), ovo bi mi bio no-brainer.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/05/2023 : 12:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Komikova izdanja urađena u Simbolu su standardno jako dobra,tu moram da pohvalim Vuka.
Sa druge strane,oba stripa koštaju isto,što je mali paradoks,sa obzirom da je izrada Fibrinog definitivno skuplja (verujem da cena Simbola nije ni prići onoj u Denoni),a treba tu platiti i carinu i troškove dostave.
Realno,Vukov strip ne bi ni u ludilu smeo biti preko 2000 dinara.

Da Vuk nije u Kartelu,sigurno bih ga podržao kupovinom Žvrlje,sa obzirom da mi je Piters omiljen autor,a sam strip odličan.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/05/2023 : 12:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
sa obzirom da mi je Piters omiljen autor



?
Go to Top of Page

vetropiroman
New Member



220 Posts

Member since 27/02/2022

Posted - 04/05/2023 : 14:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vetropiroman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Da Vuk nije u Kartelu,sigurno bih ga podržao kupovinom Žvrlje,sa obzirom da mi je Piters omiljen autor,a sam strip odličan.



Slično razmišljam, mada moram priznati od momenta kad se sve ovo izdešavalo podigao je kvalitet izdanja na viši nivo, od Krcka naovamo sve je potaman, naročito kad se uporedi sa ČK izdanjima. A što se tiče cene, uvek postoje sajmovi/festivali/berze gde se cena može ispregovarati, posebno kad se uzme više komada, kao i sa ostalim malim izdavačima, uostalom.
Go to Top of Page

jogurt
New Member



Serbia
240 Posts

Member since 23/01/2020

Posted - 04/05/2023 : 15:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jogurt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vetropiroman

quote:
Originally posted by anto

Da Vuk nije u Kartelu,sigurno bih ga podržao kupovinom Žvrlje,sa obzirom da mi je Piters omiljen autor,a sam strip odličan.



Slično razmišljam, mada moram priznati od momenta kad se sve ovo izdešavalo podigao je kvalitet izdanja na viši nivo, od Krcka naovamo sve je potaman, naročito kad se uporedi sa ČK izdanjima. A što se tiče cene, uvek postoje sajmovi/festivali/berze gde se cena može ispregovarati, posebno kad se uzme više komada, kao i sa ostalim malim izdavačima, uostalom.



Da, ali ako neko živi daleko od Novog Sada i Beograda ti sajmovi, festivali i berze gde se cena može ispregovarati ne znače ništa.
Go to Top of Page

vetropiroman
New Member



220 Posts

Member since 27/02/2022

Posted - 04/05/2023 : 15:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vetropiroman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jogurt

quote:
Originally posted by vetropiroman

quote:
Originally posted by anto

Da Vuk nije u Kartelu,sigurno bih ga podržao kupovinom Žvrlje,sa obzirom da mi je Piters omiljen autor,a sam strip odličan.



Slično razmišljam, mada moram priznati od momenta kad se sve ovo izdešavalo podigao je kvalitet izdanja na viši nivo, od Krcka naovamo sve je potaman, naročito kad se uporedi sa ČK izdanjima. A što se tiče cene, uvek postoje sajmovi/festivali/berze gde se cena može ispregovarati, posebno kad se uzme više komada, kao i sa ostalim malim izdavačima, uostalom.



Da, ali ako neko živi daleko od Novog Sada i Beograda ti sajmovi, festivali i berze gde se cena može ispregovarati ne znače ništa.



Šta da ti kažem, sem jebiga. Skupljaj keš pa napravi u oktobru izlet do BG-a na Sajam, nije na kraj sveta a i nije da će se bilo šta novo rasprodati do tad. Još ako podeliš s nekim dobrim dušama troškove za gorivo/putarinu, isplatiće ti se ta instantna ali jednokratna deflacija šuški u buđelaru.
Go to Top of Page

jogurt
New Member



Serbia
240 Posts

Member since 23/01/2020

Posted - 04/05/2023 : 15:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jogurt a Private Message  Reply with Quote
Ma sve ok, ali često se baš oseti da su sva dešavanja pa čak i akcije u svetu stripa previše skoncentrisane u Beogradu i manje u Novom Sadu.

Mada, kada se pogleda kakvo nam je stanje u državi dobro je i ovako
Go to Top of Page

vetropiroman
New Member



220 Posts

Member since 27/02/2022

Posted - 04/05/2023 : 15:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vetropiroman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jogurt

Ma sve ok, ali često se baš oseti da su sva dešavanja pa čak i akcije u svetu stripa previše skoncentrisane u Beogradu i manje u Novom Sadu.

Mada, kada se pogleda kakvo nam je stanje u državi dobro je i ovako



Realno...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/05/2023 : 23:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto
sa obzirom da mi je Piters omiljen autor



?


ja ga zovem piters
peters,piters isti racku

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/05/2023 : 09:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto
sa obzirom da mi je Piters omiljen autor



?


ja ga zovem piters
peters,piters isti racku



ok, al to je onaj iz opskurnih gradova, sigurno ne mislis na ovog iz zvrlje/mrlje/brlje
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1229 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 05/05/2023 : 10:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Trebalo bi to zastiti prezimena strip autora... mislim gde ide recimo da ima vise Ferrija .

Sto se tice Komika lepo videti da izbacuje ponesto fino ali dzaba kada je uradjeno ono sto je uradjeno, kupaca ce sigurno biti ali da li dovoljno ce vreme pokazati
Mi matorci tu smo pa ako mu se javlja, nek se javi

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 05/05/2023 10:27:22
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/05/2023 : 11:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ok, al to je onaj iz opskurnih gradova, sigurno ne mislis na ovog iz zvrlje/mrlje/brlje


A ja mislim da Anto upravo misli na pravoga, autora Aame, Pahiderm, Kule od peska, Plave pilule, Koma, Miris gladnih djecaka ...

Ali dobro, znam da je sve sala.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/05/2023 : 12:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne brinite, ni sam Anto ne zna na koga misli.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 12/05/2023 : 05:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Izašao je reprint Habibija, eno ga na sajtu AF, zašto ovde niko nije razglasio?

Dobra vest za mene, da nabavim najzad i taj strip...

Neki stripovi su stvarno prerano bili objavljeni i prebrzo rasprodani, kalkulisalo se s tiražom,
a posle se kalkuliše i odugovlači s reprintom, dok se za neke duplirane ekspresno doštampavaju tiraži,
ostavljajući pojedina sirota čeda devete umetnosti da godinama učaurena čame čekajući...



Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/05/2023 : 08:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Izašao je reprint Habibija, eno ga na sajtu AF, zašto ovde niko nije razglasio?



koga interesuje habibi taj i neka kaci
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/05/2023 : 12:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Tesko da moze biti jeftiniji od ove cene, pogotovo ako se na nju doda jos standardni 20% popust, znaci 19 €.
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-specijal-13-habibi/196/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000