forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Farto fanzin, Fartographics
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/10/2022 : 22:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Još. jedan. fanzin!

U vremenu kad ima više fanzina nego devedesetih, ali ih je gotovo jednako teško uočiti, vijest o novom fanzinu stiže... kad se rasprodao!
(Dobro, lažem, vidio sam i prije da je najavljen ali se ne sjećam kada ni gdje).

Trenutno, više ili manje redovito, izlazi Endem (veteran!), Strop (veterani), Ohoho (nasljednici), Kolonoskopija (mračna strana stripa) i... Farto (sve to u jednom).

Nemam nekog posebnog objašnjena da ima toliko tiskanih izdanja u uvo superdigitalno doba, osim možda da stripove najčešće rade oni koji su odrasli tiskanim izdanjima.

Tako u ovom broju čitamo:


Mateja Stića u klasičnoj hladnoratovskoj SF priči koja je u međuvremenu postala stvarnost.


Gorana Sudžuku u nijemom stripu u maniri one-take filma! Ako se ne varam, sa jednog od 24-stanog crtanja.


Valentinu Briški u zamršenim muško - felinijskim odnosima.


Frana Strukana koji se prisjeća misterija jednog odličnog partija i usranog aftera.


Roberta Boba Solanovića koji prosipa dušu u autobiografskom stripu o tome zašto crta stripove. I da li uopće, jer ovo je samo prvi dio.


I za kraj, Ivu Svorcinu o zamršenim muško - caninijskim odnosima.

Sve redom odlični autori u dobro nacrtanim stripovima koji su uz to i znalački napisani. Dojam o priči uveliko ovisi i o tome koliko vas neka tema zanima. Meni je Bob najzanimljiviji iako rad dosta varira kroz strip a ne nužno namjerno. Barem mi se čini po tome kako crta sebe.

E da, kako je rasprodan, ekipa nudi strip za besplatni download: FARTO!

Naslovnica: Bob Solanović


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/10/2022 : 22:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Super izgleda!

Šteta što je rasprodan, ali svaka čast na digitalnom izdanju. Lijepo je što su mislili i na nas neinformirane.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 10/10/2022 : 01:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Zaboravija si Prefiks i Majdansku garažu. :)

Ima li još koji?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/10/2022 : 06:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Znao sam da će me netko opomenuti za to.
Strip Prefiks računam više kao magazin a ne fanzin, ali fale još Škola hodanja sa ALUa, Gavran (?), Migracije od POU Velika Gorica (također ONLINE), vidim da je na Supertoonu bio i novi FLIT u toj kategoriji,...

Ne opravdava me ni to što sam za nevedene rekao da su redovna jer su i Farto i Kolonoskopija na prvom broju.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 10/10/2022 07:01:32
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 10/10/2022 : 08:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Govno u kadi je super! Kaže Fran da je po istinitom događaju i da misterija još uvek nije razrešena.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 10/10/2022 : 10:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Istina, Prefiks je više magazin mada je ta distinkcija nekad manje jasna.

Škola hodanja je isto dostupna online, koliko vidin.
Ima tu super stvari. :)

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 10/10/2022 10:07:17
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/10/2022 : 19:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nisu sve Škole hodanja onlajn, mislim da fali 4. broj zajedno sa podlistkom Šetači na duge staze.

Što se tiče Fartoa, sa nevjericom vidim da se isti prvi put spominje još u petom mjesecu da bi tu i tamo kasnije bio usputno spomenut.
Tako da sam podsvjesno znao da postoji ali sam čekao da vidim gdje se može nabaviti. Očito je bio samo po događanjima (na kojima nisam bio).

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/04/2023 : 17:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Napokon, najavljen je i drugi broj:




"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 19/04/2023 17:41:58
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/04/2023 : 20:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Sreća da Fantagraphics ne zna za ovu konkurenciju.

Od muke bi prdnuli !

Lijepo da je izašao i drugi broj.

Fru!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/06/2023 : 21:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Farto #2

U novom Fartu (ako dosada nije rasprodan) čitajte:

Džuka u maniri prošlog broja radi strip o odnosu čovjeka i psa ali iz perspektive potonjeg. Neobičan crtež, čemu i pridonosi to što ne vidimo ni jedno lice.
Bob u stripu o stripovskom životu obrađuje slavne devedesete i početke profesionalnog bavljenja stripom.
Scott Bryan Wilson i Valentina Briški se bave arhitekturom drkanja a Fran Strukan sa teraformiranjem u ciklusima.
PJ Holden se bavi izgubljenom majkom a Matej Stić izgubljenim ocem.
Za kraj, Tomislav Tomić traži Isusa, digitalnog, a za ne pogriješiti usput traži i Sotonu.

Sve u svemu, još jedan odličan broj!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/06/2023 : 21:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Odakle naručit 2. broj?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/06/2023 : 22:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobro pitanje, mislim da se kao i kod prvog broja može nabaviti kod autora ili po festivalima. da li je u nekoj normalnoj distribuciji, ne znam.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/07/2023 : 21:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Farto #2 is airborn.... ovaj, webborne!

Sa facebooka:

"DIGITALNO IZDANJE FARTA #2 je službeno vani!
Za čak nula novaca možete skinuti svoj primjerak ODMAH slijedeći ovaj LINK : https://fartographics.itch.io/farto-2-digitalno-izdanje...

Nove stripove te nastavke starih donose vam domaće i internacionalne strip zvijezde:

Goran Sudžuka (Vertigo,DC,Marvel,AWA)
Robert Solanovic (Vertigo, Dynamite)
Scott Bryan Wilson (DC, IDW, Dynamite)
Valentina Briški (Dynamite, Aftershock)
PJ Holden (2000AD, Judge Dredd Magazine, Dynamite)
Fran Strukan (Dynamite, Panini)
Matej Stić (Image)
Legenda ilustracije (a bome i stripa) Tomislav Tomić (Scholastic, Oxford University Press)
te autor naslovnice na poleđini, borac za ljubav i dobar prijatelj Farta, Fernando Dagnino (DC, Titan, Glenát, Dupuis)

Tiskani FARTO #2 na HRVATSKOM i ENGLESKOM je i dalje dostupan ali zalihe se TOPE!!!!

Za više informacija kako do svoj papirantog primjerka javite se jednom od autora:
Valentina Briški
Goran Sudžuka
Bob Solanović
Matej Stić
Fran Strukan

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/07/2023 : 23:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Fala!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/03/2024 : 20:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Farto prdi dalje!



Autori:

Robert Solanović
Scott Bryan Wilson
Valentina Briški
Matej Stić
PJHolden
Fernando Dagnino
Fran Strukan
Tomislav Tomić
Goran Sudžuka
Filip Miloloža

i kao autor zadnjice : Artyom Trakhanov

Digitalno dostupno na dobroj staroj adresi: https://fartographics.itch.io/

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000