forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 233 Svijet bez kraja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/10/2022 : 12:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Susret velikog francuskog stripaša Christophea Blaina sa Jean-Marcom Jancovicijem, cijenjenim stručnjakom za energetiku i čovjekov utjecaj na klimu, urodio je projektom koji progovara o akutno aktualnoj temi koja se tiče svih nas. Ovo inteligentno i jasno napisano djelo koje usto nije lišeno humora objašnjava, u ritmu poglavlja, što trenutačno proživljava naš planet i što bi mogle biti posljedice, koje već možemo primijetiti, katkad radikalnih promjena.

Jean-Marc Jancovici potkrepljuje primjerima svoju izvrsno argumentiranu viziju, a središnje teme svog razmišljanja – energiju i klimatske promjene – povezuje s ekološkim, društvenim i ekonomskim problemima, u vezi s čime logički dovodi u pitanje ekonomsko načelo stalnog gospodarskog rasta pitajući se vodi li nas ono u zamku. Ovo zanimljivo razlaganje dragocjeno je i zanimljivo svjedočanstvo o našem vremenu koje potiče na razmišljanje o katkad vrlo osjetljivim temama, na primjer o energetskoj tranziciji. Crtač Christophe Blain preuzima ulogu Candidea, koji svojim naivnim pitanjima čitatelja vodi k boljem upoznavanju svijeta i društva u kojem živi. Nezaobilazno štivo za svakog Zemljanina!

Kolorka 233 • Svijet bez kraja • 196 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jean-Marc Jancovici • Crtež Christophe Blain • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.10.2022. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-233-svijet-bez-kraja/820/


Trouble will find me

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/10/2022 : 13:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ovo svako treba da pročita. Možda nije nešto što će vam biti na nekim best of listama, ali da vredi pročitati a ponešto i naučiti...vredi itekako.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2022 : 13:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ako ništa, vredi što je Krištof.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39391 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/10/2022 : 13:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni nije jasno sto uzmu ovako nekog crtaca koji pravi brlju na ovako dobru temu..
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/10/2022 : 13:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Brlju?! Grešiš.
Blaine je odličan uvek, a i ovde unosi malo vedrine da razblaži brdo podataka i tematiku.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 20/10/2022 : 13:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, ne postoji iole razuman način da objasnim koliko je bitno da uzmete ovaj strip i čitate ga iznova i iznova i iznova. I kupujete i poklanjate ljudima oko sebe, bibliotekama, familiji, komšijama, kome god. (pokušao sam ukratko da se bavim time u "Čovečanstvu s gvozdenom maskom", pa ko ima živaca, a već nije, neka baci pogled (oni koji jesu, trk natrag:))

A Antić kao neko ko radi u prosveti bi trebalo da se stidi onako paušalnih komentara!

U svakom slučaju, bravo Marko za objavljivanje ovog neprocenjivo vrednog dela:) I nadam se da će se u Srbiji što pre odvažiti da učine isto.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 20/10/2022 15:47:51
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/10/2022 : 14:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ako nakon čitanja bude bar približno onako dobro koliko se nadam, uzet ću još par komada pa poklanjati kome stignem.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/10/2022 : 14:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ako nakon čitanja bude bar približno onako dobro koliko se nadam, uzet ću još par komada pa poklanjati kome stignem.



Možeš meni
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 20/10/2022 : 15:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Blain se ne propusta, ali kada Red i Vader ovako hvale, to je musthave...
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 21/10/2022 : 09:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Ljudi, ne postoji iole razuman način da objasnim koliko je bitno da uzmete ovaj strip i čitate ga iznova i iznova i iznova. I kupujete i poklanjate ljudima oko sebe, bibliotekama, familiji, komšijama, kome god. (pokušao sam ukratko da se bavim time u "Čovečanstvu s gvozdenom maskom", pa ko ima živaca, a već nije, neka baci pogled (oni koji jesu, trk natrag:))

A Antić kao neko ko radi u prosveti bi trebalo da se stidi onako paušalnih komentara!

U svakom slučaju, bravo Marko za objavljivanje ovog neprocenjivo vrednog dela:) I nadam se da će se u Srbiji što pre odvažiti da učine isto.



Potpisujem svaku reč. Na žalost nismo dovoljno ili uopšte svesni koliko će se naš način života u poslednjih nekoliko decenija obiti o glavu našoj deci i unucima. Ovaj strip upozorava na to.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/10/2022 : 14:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89



A Antić kao neko ko radi u prosveti bi trebalo da se stidi onako paušalnih komentara!


jel si ozbijan il me trolaš??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39391 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/10/2022 : 14:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Ljudi, ne postoji iole razuman način da objasnim koliko je bitno da uzmete ovaj strip i čitate ga iznova i iznova i iznova. I kupujete i poklanjate ljudima oko sebe, bibliotekama, familiji, komšijama, kome god. (pokušao sam ukratko da se bavim time u "Čovečanstvu s gvozdenom maskom", pa ko ima živaca, a već nije, neka baci pogled (oni koji jesu, trk natrag:))

A Antić kao neko ko radi u prosveti bi trebalo da se stidi onako paušalnih komentara!

U svakom slučaju, bravo Marko za objavljivanje ovog neprocenjivo vrednog dela:) I nadam se da će se u Srbiji što pre odvažiti da učine isto.



Evo na tvoju preporuku sam procitao preview i kupicu strip. Cak mi ni crtez vise nije problem. Ovo je cista edukacija poput onih Otkrica bez granica nekad..
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 22/10/2022 : 03:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ovo svako treba da pročita.


quote:
Originally posted by Lord Vader89

Ljudi, ne postoji iole razuman način da objasnim koliko je bitno da uzmete ovaj strip i čitate ga iznova i iznova i iznova.


Hvala na preporukama. Čim bude dostupan u bibliotekama u Srbiji, uzeću da ga pročitam...


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 22/10/2022 : 11:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

jel si ozbijan il me trolaš??



za tebe samo trolanje! ozbiljno trolam xD


quote:
Originally posted by sawitch

Evo na tvoju preporuku sam procitao preview i kupicu strip. Cak mi ni crtez vise nije problem. Ovo je cista edukacija poput onih Otkrica bez granica nekad..


Bukvalno strip mora da bude opste mesto:)

"Greota" je samo sto je po pitanju podataka i pojedinih saznanja (logicno) usmeren na Francusku, ali glavne ideje, poruke, saznanja su univerzalna i od kljucne vaznosti za modernu opstu svest.

PS: deci isto daj da citaju, dzaba sve bez indoktrinejšna jugenda:)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 22/10/2022 : 11:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Ovo je super za srednjoškolce i studoše.
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 10/11/2022 : 07:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Evo lijepe reklame za Blaina i Fibru:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=669974757832545&set=a.241750713988287
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 10/11/2022 : 09:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
plus Servigne, slusajte coveka sta prica:)


* nego mi je do jaja sto je Rundek izgleda postao Richard Dawkins xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 10/11/2022 10:11:52
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/11/2022 : 09:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

plus Servigne, slusajte coveka sta prica:)



Nadam se da je bolje nego ono šta pjeva

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 10/11/2022 : 09:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
xDDD
za "Svijet bez kraja" znas vec hahah

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 10/11/2022 : 10:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
btw, tek sad izvaljujem boju koju ste odabrali za riknu; ne znam da li je slucajno ili namerno odabrana ta boja, ali svaka cast xD \m/

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/11/2022 : 11:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Lord Vader89

plus Servigne, slusajte coveka sta prica:)



Nadam se da je bolje nego ono šta pjeva




-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 10/11/2022 : 14:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

plus Servigne, slusajte coveka sta prica:)


* nego mi je do jaja sto je Rundek izgleda postao Richard Dawkins xD


Da da, nikad ga nisam muzički cenio, ali vidim da je pod stare dane kul čova. Podržao je i nedavno aktiviste na Šodrošu (za neupućene, gamad u Novom Sadu pokušava da rasturi zelenu zonu oko Dunavca i nabije tu most i izgradi Novi Sad na vodi poput one abominacije u BG).

Edited by - Red Marquis on 10/11/2022 14:39:40
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1730 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 13/11/2022 : 12:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Jean-Marc Jancovici je završio politehniku, profesor je na rudarskom fakultetu u Francuskoj, stručnjak za energetiku i klimu, aktivista, suosnivač i saradnik konsultantske firme Carbone4, a sada vidimo i pisac/scenarista...
On i Blain počinju tako dosadno da sam se tri puta kanio da krenem čitanje i tri puta bataljivao posle prvih par strana. E, kada je došao odmoran dan, bez obaveza, sedoh i u dahu slistih ovo delo. Kreće sa glupavim pitanjima, sa još dosadnijim predstavljanjem i nekim početnim statističkim podacima koji su vodili u još statističkih podataka a oni pak u nove statističke podatke. Ali kako je koja stranica odmicala tako ta statistika počinje da ima sve tečniju priču, da bi ne znam tačno u kom trenutku prešla u filozofiju. Nekako sve to nečujno počne dolaziti. Na kraju kada se sklopiše korice skontam da će ovo još da se čita. Naravno, sada znam da ću preskakati početak. Mada je za prvo čitanje važan i uvod, prosto da se upoznamo sa naratorima i temom. A tema prevazilazi proste eko parole i zadire u zupčanik društvenog poretka!
Što se crteža tiče može se zaključiti da je Blain inspirisan Trondheim-om. Odličan da povremeno promeni doživljaj naracije.

Strip za svačiju kolekciju. Biće ovde reprinta, Markos je omanuo sa tiražom.

(edit: ma našalio sam se što se tiče reprinta. Malo je karakterističan strip. Ne znam koliko će da zaživi. Nemaju svi stpljenja za ovakvo štivo. A ima zanimljivih stvari i promatranja da se pročita.)


Resistance is futile.

Edited by - borg on 13/11/2022 12:19:39
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 23/11/2022 : 16:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam i čitam puno knjiga o klimatskim promjenama, povijesti prirode, neurobiologiji, nedavno čak i o černobilskoj katastrofi, i fascinantno je kako su se tisuće stranice uspjele komprimirati u jedan, ajmo reći dokustrip. I dalje preporučam proširivanje teme ali ovaj strip je vrlo dobra polazišna točka za upoznavanje o fosilnoj ekonomiji, klimatskim promjenama, "zelenim" zabludama, tragičnom uplivu politike u energetiku (što ne bi bila tema stripa ali indirektno bi pokazalo čak i problematiku rata u ukrajini). Strip također statističke podatke odlično likovno prevodi. Cijeli strip je poučan, vrlo deprimantan ali daje naznake kako dalje.

Početak malo štuca, ali za preporukum
Go to Top of Page

dylan_dog12
Starting Member

86 Posts

Member since 19/11/2013

Posted - 23/11/2022 : 22:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dylan_dog12 a Private Message  Reply with Quote
Ovo je još jedan u nizu OČITO NARUČENIH propagandnih pamfleta kao što je ona bljezgarija UJEDINJENI ZA PLANET koju je izdao bonelli i LIBELLUS . Možda postoje neki benefiti izdavanja ovakvog smeća koji služe kao poligon uvođenja DIGITALNOG totalitarizma a u principu teško se odmaknuti od propagande kad se izdaju stripovi jer oni i služe implementaciji i manipulaciji perecepcije a time i zatupljivanja čitatelja smećima kao što opravdavanje vojske ili politike ili ratova , cijele kazališne predstave koja je pojedinca uvjerila da je OPRAVDANI način življenja i općenito funkcioniranja .

Ista vlada koja saziva velike skupove radi klime stavlja pod normalno korištenje prodaju i reklamu otrova pesticida u uzgoju hrane , pametnom dovoljno ....



Go to Top of Page

dylan_dog12
Starting Member

86 Posts

Member since 19/11/2013

Posted - 23/11/2022 : 22:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dylan_dog12 a Private Message  Reply with Quote
Još jedna zanimljiva emisija o konstruktu klimatskih promjena

Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000