forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Novi metal
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/11/2022 : 14:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Evo još jedan tema o metal muzici, nemojte zamjeriti
Već mi se dugo krčka ideja da otvorim topic o meni zanimljivim i dragim metal bendovima novijeg datuma, odnosno o bendovima koji su album prvijenac objavili najranije 2010. godine... Na ovaj način bih htio predstaviti neke kvalitetne bendove za koje smatram da su vrijedni vašeg vremena.

Neću se striktno fokusirati na jedan žanr, već ću šarati svim podžanrovima metala jer stvarno se može naći svega i svačega zanimljivoga. Volim istraživati nova izdanja i otkrivati nove bendove i bilo da tražim nešto što liči na old-school ekipu ili pak nešto što ima skroz moderan i unikatan zvuk, današnja metal scena nudi mnogo toga dobroga.

Nadam se da ćete bar nekim od ovih bendova dati šansu i slobodno ostavite komentar, zanima me svačije mišljenje

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/11/2022 : 14:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pa krenimo...

IRON REAGAN
Država: SAD
Žanr: crossover thrash

Iron Reagan ne donose ništa ekstra novo i unikatno, no definitivno spadaju među zanimljivije nove bendove crossover thrash pokreta koji su nekada činili S.O.D., Suicidal Tendencies, D.R.I., Cro-Mags i slični. Do sada su izbacili tri albuma, od kojih mi je najdraži Crossover Ministry iz 2017. godine. Baš zabavna i energična muzika kao stvorena za live svirke.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/11/2022 : 16:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
ATLANTEAN KODEX
Država: Njemačka
Žanr: epski heavy/doom metal

Njemački Atlantean Kodex mi je jedan od zanimljivijih novih bendova. Činjenica da su u 15 godina rada izbacili tek 3 albuma možda ne zvuči bajno, no moram priznati da ne znam koji je od ta tri albuma bolji, s obzirom da baš pršte kvalitetom. Atlantean Kodex je tip benda koji nema pregršt brzih i energičnih pjesama, no umjesto toga zato donose vrhunske riffove, ogromne refrene i fenomenalne melodije. Teško mi je naći nešto da mi se ne sviđa kod njih jer atmosfera koju rade je prva liga.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/11/2022 : 18:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Čudan je ovaj Iron Reagan.
Ovo šta si stavija mi nit smrdi nit miriše. Da neznan, nebi nikad reka da je to isti bend ka ono šta mi je Cromwell posla.
Onda san kliknija na ovo. Ovo mi je opet odlično:

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/11/2022 : 10:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Čudan je ovaj Iron Reagan.
Ovo šta si stavija mi nit smrdi nit miriše. Da neznan, nebi nikad reka da je to isti bend ka ono šta mi je Cromwell posla.


Istina, osciliraju dosta. Mislim da bi tebi bio najbolji prvi album, ovaj treći koji je Paka stavio ima malo moderniji sound a ja sam ti s njega stavio baš najcatchy stvar s albuma pa se to ne osjeti toliko.

@Paka: Atlantean Kodexu sam dao šansu nekoliko puta ali nije mi se primilo baš ne znam iz kojeg razloga. Vjerojatno vokal 🤷‍♂️
Ali ova stvar mi dobro zvuči

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 06/11/2022 : 12:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/11/2022 : 18:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BLOOD INCANTATION
Država: SAD
Žanr: psihodelični death metal

Blood Incantation su izbacili tek dva albuma i oba su po mom mišljenju među najboljim death metal izdanjima u posljednjih 10ak godina. Posebno se to osjeti na drugom, Hidden History of the Human Race iz 2019. godine koji kroz četiri pjesme i s ukupnim trajanjem od cca 36 minuta donosi fenomenalnu dozu death metala prožetu atmosferom i notama psihodeličnog rocka.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 06/11/2022 18:45:20
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/11/2022 : 15:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BELL WITCH
Država: SAD
Žanr: funeral doom metal

Je, prva dva albuma su isto odlična, no treći je ipak za još jednu stepenicu iznad. Mirror Reaper se sastoji od samo jedne pjesme ukupne dužine trajanja od 83 minute i donosi jedan od najboljih funeral doom zvukova koje sam ikad čuo. Povodom smrti bubnjara/vokala godinu prije, dvojica preostalih članova benda snimaju ovaj album kao svojevrsni oproštaj od preminulog kolege. Ne znam, meni je ovo čista emocija... Teška, šporka, sjetna, tužna, srceparajuća emocija koja melje sve ispred sebe. Nije ovo album za kažualno usputno slušanje. Ovo je za leći u polumrak, zatvoriti oči i upijati svaku notu.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/11/2022 : 13:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bell Witch i Blood Incantation su zakon. Aha, Blood Incantation trebaju biti ovih dana kod nas... samo da provjerim... Izgleda da sam nesto zajebao, bili su vec 9. 8. 2022 sa Lamb of God, Kreatorima i Cattle Decapitation, ali sam bio skoro 100% siguran da bi trebali sada jednom. Ili su me Wolves in the Throne Room zbunili.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/11/2022 : 17:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THE TROOPS OF DOOM
Država: Brazil
Žanr: thrash/death metal

Virujem da vam je po imenu benda već jasno kako ovo zvuči... Glavni član benda je Jairo Guedz, bivši član Sepulture koji je svirao i (s Cavalerom) skladao većinu materijala za njihov prvi EP Bestial Devastation te prvi album Morbid Visions. Nakon godina neaktivnosti prije dvije godine se ponovno pojavio s novim bendom i do sada izbacio dva EPa i jedan album.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 10/11/2022 17:40:03
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 10/11/2022 : 19:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nerd shit mode ON: Jairo je također skladao i cijelu Schizophreniju (da, nisam niti ja znao za to sve do prije par godina kad je bila obljetnica :)
Album nisam još stigao preslušati ali onih nekoliko pjesama i tizera koje sam čuo su mi se jako svidjeli. Bend u svakom slučaju zvuči bolje od bilo čega što je Sepultura objavila poslije Chaos ADja.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/11/2022 : 20:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Stvarno ne zvuci lose. Chaos ad,roots,beneath the remains,arise,morbid v.tek onda shizophrenia ostalo nadalje bzv

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 10/11/2022 : 21:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
nekako sam se nadao da ce i ovo imat isto timpani kao troops of doom i isto tako bit oprani u tonu reverba
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 10/11/2022 : 21:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
inače redoslijed : beneth the remains/arise pa chaos pa roots pa schizo
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/11/2022 : 22:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni su Chaos AD i Schizophrenia dva njihova daleko najjača albuma, svaki na svoj način.
Začudo nikad nisam bio neki ekstra ljubitelj Beneatha i Arisea, mada volim taj stil... Par stvari sa svakoga i dosta mi je, dok su mi Chaos i Schizo vrhunski od prve do zadnje stvari.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 10/11/2022 : 22:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
beneth i arise su mi puno muzikalniji recimo od chaosa.jednostavno vrve idejama non stop.i još su dobre :D

iako svi ti navedeni albumi su odlicni.sepultura mi je nr.2 thrash bend

Edited by - ŠAŠ on 10/11/2022 22:06:42
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/11/2022 : 00:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
BTR za mene ikona kad je Sepultura u pitanju.
Nema greške, sve posloženo kako treba.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/11/2022 : 08:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Meni su Chaos AD i Schizophrenia dva njihova daleko najjača albuma, svaki na svoj način.
Začudo nikad nisam bio neki ekstra ljubitelj Beneatha i Arisea, mada volim taj stil... Par stvari sa svakoga i dosta mi je, dok su mi Chaos i Schizo vrhunski od prve do zadnje stvari.


Frustriraš me.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/11/2022 : 09:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

BTR za mene ikona kad je Sepultura u pitanju.
Nema greške, sve posloženo kako treba.


Ko ovo ne razumi nek se ostavi metala i uvati gulaša,
Stronger than hate, Mass hypnosis, Inner self, Slaves of pain...
Remek djelo.
Arise je dobar, ali prečist.
Nakon toga idu u neke crossovere koji mi nisu legli.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 11/11/2022 09:26:32
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/11/2022 : 09:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Arise je dobar, ali prečist.



Potpis na ovo.
Ne znan, možda mi zato Schizophrenia tako dobro leži... Šporak je album i sirov, a krcat fenomenalnih riffova... Scream Beneath the Shadows, From the Past Comes the Storm, Inquisition Symphony, Escape to the Void... Vrh je Schizo, nema greške.

Ugl, Nesvrstani, poslušaj i ovo gori šta sam linka. Pravi nasljednik prva dva Sepulturina albuma.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 11/11/2022 09:42:59
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 11/11/2022 : 09:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Previše ime teme liči na Nu metal, a od toga nema goreg :)
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/11/2022 : 09:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Beneath, Schizo pa Arise. Tim redom su genijalni svaki na svoj način. Chaos mi je bio puno bolji dok sam bio mlađi ali sam s vremenom zaključio da je malo "prazan". Mogu poslušat Roots i Against ali mora biti pravo raspoloženje a Morbid Visions mi ima savršen zvuk ali je dosadan.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/11/2022 : 09:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Against je katastrofa . Od Sepija šta valja je tih prvih 6 . S tin da je Schizo najgora od njih. (iako je ona ok) . Ne znan, nije mi nikad lega.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/11/2022 : 09:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni će Chaos AD uvik bit njihov najdraži album. Totalno je sulud.
Trešerija? Tu je.
Industrial elementi? Tu su.
Prečudna obrada koja super funkcionira? Tu je.
Tribal bubnjevi? Tu su.
Biotech is Godzilla? Ovaj... tu je i super je

Spoj svega i svačega, a tako dobro funkcionira. Jasno mi je zašto ga netko ne voli, no meni je 10/10.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/11/2022 : 10:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
GAVRANOVI
Država: Srbija
Žanr: black metal

Nego, da se vratimo na temu... Gavranovi su po meni jedna od najboljih stvari što se pojavila u metalu u dugo vrimena i prava je šteta šta (za sada) imaju samo dvi pjesme. Spoj black metala, gusli, zborskih clean vokala na refrenima i tekstova inspiriranih epskom narodnom poezijom zvuči nevjerojatno svježe, unikatno i prokleto zarazno. Nadam se da ćemo uskoro dobit još materijala od njih jer ove dvije pjesme sam izvrtio već 100 puta i još uvik mi nisu dosadile.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/11/2022 : 13:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Neznan šta mi je draže.
Black metal ili gusle.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000