forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 32 - Batman i sin
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster

Croatia
28148 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/11/2022 : 18:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

DOLAZAK GRANTA MORRISONA, JEDNOG OD NAJBOLJIH SCENARISTA SVOJE GENERACIJE, U SVIJET MRAČNOG VITEZA PROMIJENIO JE LIK BATMANA ZA SVA VREMENA.

Prva od šest knjiga koje u cijelosti sakupljaju ovu epsku sagu upoznaje Batmana s njegovim vlastitim sinom Damianom Wayneom dok Batmanu i skupini međunarodnih junaka prijeti smrt od ruku nepoznatog ubojice na tajanstvenom otoku! Ove nevjerojatne priče, koje uključuju sada već klasične albume BATMAN I SIN te BATMAN: CRNA RUKAVICA sadrže dosad neviđenu dekonstrukciju superjunačkog stripa i intrigantan, provokativan prikaz čovjeka iza maske.

Batman 32 • Batman i sin • 448 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Grant Morrison • Crtež Andy Kubert • J. H. Williams III • Tony Daniel • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 5.11.2022. • Cijena 300 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-32-batman-i-sin/825/

Trouble will find me

Paka01
stripovi.com suradnik

Croatia
10182 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/11/2022 : 18:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Let the games begin!

There's no such thing as good time for bad luck.

https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member

Serbia
1921 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 06/11/2022 : 19:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Let the games begin!

+1

Carpe diem
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
1436 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 07/11/2022 : 11:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Bas me zanimaju dojmovi onih koji prvi puta citaju :-)

Kada sam video da prevod radi Bob, kez od uha do uha, za sve amere najbolji izbor!
Go to Top of Page

Chui
Average Member

681 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 22/11/2022 : 00:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitao sam dva puta Batman i sin i nastavak Batman R.i.p. i bome Morrison zna napisato dobrog Batmana, maštovito, napeto i odlično režirano. Ok u prvoj knjizi one dvije kratke uvodne priče nisu na nivou ostatka, i one dvije sa povratkom Ra's al ghula su lošije i ovako iz dosadašnjeg dijela priče izgledaju totalno nepotrebne, al vjerovatno će dobiti svoj smisao u nastavku. Malo mi smeta promjena crtača jer neki likovi kao Thalia i Jezebel jednostavno ne izgledaju kao likovi kakvi su bili na početku. Dominira američki mainstream crtež koji daleko od toga da je loš ali s te strane draži su mi Miller i Sale i zapravo i mnogi drugi. Tek se u prvoj knjizi art pop crtežom izdvaja Williams III i taj dio mi je vizualno najdraži.
Nisam osjetio potrebu da moram znati sve te ranije priče na koje se Morrison nadovezuje da mogu normalno pratiti njegov run i baš me zanima kamo sve to ide dalje. Jasno je odmah da batman nije umro. Malo mi je obračun Batmana i Crne rukavice bio na kraju mah, opet je na kraju Batman sve znao i ništa ga ne može iznenaditi. Ispada da je namjerno uletio u zamku, u nekim normalnim okolnostima tad bi popio metak i stvar bi bi bila riješena, ovako ostaje "Zagor" moment u zraku, kad negativnci nikad ne iskoriste priliku da se riješe glavnog junaka, a nije da je nisu imali. Zbog toga svega nisam doživio baš neku dekonstrukciju superjunačkog stripa i provokativan prikaz čovjeka iza maske kako stoji u najavi stripa. Napeto, zanimljivo, večim dijelom odlično režirano, al Millerov Mračni Vitez i dalje šiša Morrisona baš u tom dijelu "dekonstrukcije/provokacije". Al svakako ću pročitati nastavke, itekako me zanimaju. I baj d vej Morrisonov Joker je odličan, jedan od najboljih do sad koje sam vidio.

Edited by - Chui on 22/11/2022 07:29:07
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member

Serbia
4445 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/02/2023 : 22:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Epizoda "Odsutni očevi" (Batman i sin 4) str.110

nije "povez koji nosi" (Talia)

već

"povez koji si nosio" (Damian)
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
1436 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 06/02/2023 : 18:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Pohvalmo da si ti uzeo ovo, posto ne ide u klasik kanon, bas me zanimaju tvoje impresije kada procitas celu sagu.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member

Serbia
4445 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/02/2023 : 19:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

kada procitas celu sagu.

Ne počinji sa tim.
Pročitaću koliko hoću. Mogu da stanem i posle prve 4 epizode, u kojima sam dovoljno uživao i za koje dodatno čitanje apsolutno ne treba.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
1436 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 06/02/2023 : 20:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Nisam mislio nista lose, naravno da ces citati koliko budes zeleo, ali ovo jeste jedna prica.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000