forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 33 - Batman R.I.P
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/11/2022 : 18:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


DOLAZAK GRANTA MORRISONA, JEDNOG OD NAJBOLJIH SCENARISTA SVOJE GENERACIJE, U SVIJET MRAČNOG VITEZA PROMIJENIO JE LIK BATMANA ZA SVA VREMENA.

Druga od šest knjiga koje u cijelosti sakupljaju ovu epsku sagu Maskiranog Zaštitnika odvodi od ruba smrti sve do samog ruba razuma. Život Brucea Waynea, pun peripetija, izgleda kao da izmiče kontroli što se više produbljuje njegova veza s tajanstvenom Jezebel Jet. Wayne uskoro potpuno nestaje, postavši naizgled žrtvom mentalne bolesti, te napušta svoju personu Batmana kako bi živio na ulicama Gothama. Klub zlikovaca iskorištava propast svog najvećeg neprijatelja pa pokreće val zločina koji prijeti zavesti u crno čitavi grad.

Batman 33 • Batman R.I.P. • 224 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Grant Morrison • Crtež Tony Daniel • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 5.11.2022. • Cijena 200 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-33-batman-r-i-p/826/

Trouble will find me

borg
Senior Member



Serbia
1733 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 30/04/2023 : 23:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Uf kakav je ovo bio Bets! Majstorski izvezen sitan vez.
Morrison je krenuo da stvara na osnovama starih Betmen priča iz Detective comicsa. I stvorio je savremenog Bets detektiva. Ono što je i suština Betmena. Ne neko besomučno tabanje iz stranice u stranicu. Nego mozganje i rešavanje misterija. Složena slagalica na kraju daje smisao svim razbacanim delićima u prvoj knjizi. A imalo je tu svega i svačega, od psiholoških igrica, "pete dimenzije", trilera, izdaje, iskušenja. Možda bi neki drugi autor se pogubio u ovakvoj naraciji, bio nedovoljno jasan, ali Morrison je čvsto držao sve konce u rukama!

I ni u jednom trenutku nisam osetio neku usiljenost, pretencioznost. Nabacano je tu bilo svega i svačega. Sada mi još žalije što ipak nisu ubacili one cele priče u prvoj knjizi, nevažno što ih je radio drugi scenarista (iako nije bitno za dalju radnju). Ne bi tu bilo mnogo više stranica. I naravno kao uvod u celu priču Batman: The Black Casebook, ali razumem Markosa što je nije radio. Pogotovu što se tretira kao pomoćno gradivo koje možemo naći i sa par klikova...

Mislim da bi neko mogao da kupi i samo ove prve dve knjige i da uživa u odličnom Betsu. To kažem jer mi za sada deluje kao zaokružena priča. Nisam pročitao ostatak.

*Moram malo upozorenje da dam. Priča ima vremenske skokove, deo radnje se odvija u mašti, deo je na nivou podsvesnog. postoje ti skokovi gde ako su ispušteni neki detalji lako se pogubiti. Mogu da pretpostavim da mnogi preskoče onu ilustrovanu priču iz prve knjige, a oko nje se posle vrti dobar deo radnje iz druge knjige. Da skratim, koliko se vi date ovom delu, toliko će se ono dati vama.

Za mene, do sada (prve dve knjige+The black casebook) sam vrh Fibrinih Betsa.

Na crtež nemam nekih zamerki. Bude po neka sitnica tipa:




I jedna zamerka. Nisam čitao original, ne znam kako je na engleskom ali wikipedija - dekoncentrisalo me načisto. Morao sam to da svarim da bih krenuo dalje.





Resistance is futile.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/07/2023 : 10:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sta sam ja procitao majko mila. Kad ne znas sta da napises daj gomilu kvazipsiholoskog baljezganja i kilo ludila i eto.

A sama ova sranja u Betmenu poput Betgrla, Najtvinga, Robina itd. ubise samu sustinu Betmena koji je bio i ostao usamljenik.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 23/07/2023 : 11:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Sta sam ja procitao majko mila. Kad ne znas sta da napises daj gomilu kvazipsiholoskog baljezganja i kilo ludila i eto.


Od 31 Betmena koje sam do sada pročitao mislim da mi ih je 25 bilo takvo.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/07/2023 : 12:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Batman nije usamljenik još od ranih 40ih...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1733 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 23/07/2023 : 15:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Sta sam ja procitao majko mila. Kad ne znas sta da napises si pročitao daj gomilu kvazipsiholoskog baljezganja i kilo ludila i eto komentara.

A sama ova sranja u Betmenu poput Betgrla, Najtvinga, Robina itd. ubise samu sustinu Betmena koji je bio i ostao usamljenik.





Ja sam i stavio u komentaru iznad da postoji dosta tih momenata, koje mnogi ne vole.

Što se mene tiče top Bets. Ali zahtevan za čitanje.

Ne znam koliko ti vredi da nastavljaš serijal. Sledeća knjiga su ti dva Robina, bez Betmena.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 23/07/2023 15:15:33
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/07/2023 : 15:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Batman nije usamljenik još od ranih 40ih...



Ma znam, ali ne volim kad ima tu nekog od tih smesnih likova.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/07/2023 : 15:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by sawitch

Sta sam ja procitao majko mila. Kad ne znas sta da napises si pročitao daj gomilu kvazipsiholoskog baljezganja i kilo ludila i eto komentara.

A sama ova sranja u Betmenu poput Betgrla, Najtvinga, Robina itd. ubise samu sustinu Betmena koji je bio i ostao usamljenik.





Ja sam i stavio u komentaru iznad da postoji dosta tih momenata, koje mnogi ne vole.

Što se mene tiče top Bets. Ali zahtevan za čitanje.

Ne znam koliko ti vredi da nastavljaš serijal. Sledeća knjiga su ti dva Robina, bez Betmena.





Nastavio sam :) Sad gledam Betmen nije Betmen, pa jbt. :)
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 12/02/2024 : 17:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Znaci Bruce Wayne je dok je meditirao u pećini napravio back-up hard diska tj. svog mozga) u vidu Batmana sa drugog planeta?
Malo uvrnuto, ali realno,bilo je i gorih premisa u Batmanu.

Teško je pratit, izmjenjuju se "stvarni" događaji sa onim iz mašte, tok se naglo prekida pa ide neki sasvim drugi (vidimo Nightwinga kako skače po Gothamu a nakon 2 stranice eto ga u luđačkoj košulji u Arkhamu itd ), ali generalno - može se ono najbitnije pohvatati ako se čita pažljivo.

Sastavljaju se fragmenti iz prve knjige - čudna kostimirana druzina iz Otoka Johna Meyhewa je opet tu, Demian, Thalia i njeni šišmiši, zadnji , 3.Batman policajac..tako da je sve skupa jedna fino zaokruzena cjelina, plus Joker.

Na kraju ipak - solidno sve skupa.

Crtački jako dobro iako je Tony Daniel klasični Jim Lee klon. Naslovnice Alex Rossa prekrasne.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Živs
Starting Member

61 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 02/03/2024 : 21:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Živs a Private Message  Reply with Quote
Dosta dobro. Puno bolje no prethodni svezak. Radnja zanimljiva, kao i negativac. Sviđaju mi se reminiscencije na davnašnji trening čeličenja.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000