forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 37 - Demonska zvijezda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

borg
Senior Member



Serbia
1758 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 10/08/2023 : 23:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Pala je i ova zvezda. Izvadila je prosek poslednje trilogije. (To je samo moja podela, prve dve knjige su se bavile psihotresom, druge dve prostorno-vremenska avantura, i poslednje dve -osveta bivše ribe.)
Kad se zaokruži sve, uz par dodatnih stripova( da upotpune serijal), jedan od boljih Fibrinih Betmena.
Prvi deo ove trilogije (prve dve knjige) mi je bio vrhunac. Odnosno R.I.P. je TOP. Prva knjiga je bila samo uvod.
Druge dve knjige -nadprosečno zanimljiv Betmen.
Poslednje dve knjige su mi prosek Betmenov.
Do kraja sam očekivao Džokera, da razvali u par kadrova.

Sveopšti utisak mi je da sam uživao u čitanju, i sigurno ću ga opet obrnuti kad budem imao vremena.

Nekako mi se dok sam čitao ovaj serijal nametala dva pitanja da postavim Markosu.

- Da li će da izda Final Crisis?
- Da li će da izda Demon trilogiju (Sadrži tri originalne priče:
Batman: Son of the Demon (1987),
Batman: Bride of the Demon (1990),
Birth of the Demon (1993))?

Prva priča iz trilogije ima fantastičan crtež, stari kolor... A ni priča nije loša. Jedna od najboljih sa Ra's al Ghul i Talijom, koja mu krade scenu.
Druga prosečna. A treća malo apstraktna. Neće se svideti svakom al će po neko kupiti strip baš zbog treće priče. Ja bih bio zadovoljan i samo prva priča da se izda, samostalno.




Resistance is futile.

Edited by - borg on 11/08/2023 10:15:48
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/08/2023 : 12:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nije mi u planu za sada

Trouble will find me
Go to Top of Page

Živs
Starting Member

61 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 26/03/2024 : 16:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Živs a Private Message  Reply with Quote
Onako, nije loše. Mada opet previše šaketanja i ludovanja za moj ukus.

Summa summarum... usprkos dobrim, dinamičnim i uzbudljivim dijelovima i, s vremena na vrijeme, doista zanimljivim pripovjednim blokovima, Morrisonov Batman pati od pretencionznosti, grandioznih shema i pompoznog skakanja kroz vrijeme i prostor. Previše se toga događa prebrzo što ponekad rezultira frustracijom jer je teško sve pokopčat. Barem je meni tako bilo.

Mada mi u osnovi ne smeta svo to šetanje po svijetu, mislim da Batman, ako je izmiješten iz Gothama, gubi dio svog identiteta; zadnje dvije knjige ovoga niza mogu slobodno biti umetnute u neki drugi superjunački svijet s drugim licima i maskama, a da nikoga ne podsjete na Batmana. Isto tako, čitava ta shema o rušenju svjetskog poretka više je priča za Bonda neg za Betsa.
Generalno je prerastegnut okvir.

Ono što mi je dobro kod Morrisona jesu negativci: jaki su, uvjerljivi i dostojna su prijetnja Mračnom vitezu. Bila njihova uloga više ili manje ozbiljna, svi su različiti i imaju jasna obilježja, upečatljivi su.

Sve u svemu, umori me ovih šest knjiga, što je onda jasna indicija da mi se Morrisonov rad na Batmanu - ne sviđa.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000