forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2445 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 30/06/2023 : 07:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Ne razumem zašto nekome smeta pisanje o "bojkotu" ČK izdanja (i ostalih iz udruženja)!?
Pa se onda još potrudi da nam objasni kako je to besmisleno, pogrešno, da smo smešni itd...

Razlozi neuzimanja su svima vrlo dobro poznati.
Osim bahatog ponašanja i izigravanja nekakvog siledžije na strip sceni, to je konstantni fušeraj i nekvalitet izdanja.
Nekome to možda odgovara, meni NE.

Za ČK i Komiko više nema mesta na mojim policama, neka izdanja su zamenjena izdanjima drugih izdavača, a neka prodata i novac preusmeren opet na druge izdavače.

Da li će neko od njih da propadne zbog toga?
Apsolutno me ne zanima.
Ali moj novac više neće videti.
A svakako ću nastaviti da komentarišem njihove sulude pokušaje zabrane boljih i kvalitetnijih izdanja, kao i NEKVALITET njihovih stripova.

Kome se ne sviđa, može uvek ovde da nam objasni i pokaže kvalitet ČK izdanja, ili jednostavno zaobiđe ovu temu.
Pa nas i onako ima samo nekoliko, zar ne?

Carpe diem
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1903 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 30/06/2023 : 10:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Pisali ste dosta toga ovih dana necu da se mesam u vezi toga nego mi palo na pamet koliko je glupo sve ispalo sa CK, izdavacem koji je imao potencijala da uradi bas, bas mnogo toga
i da ima ako nista drugo barem svesrdnu podrsku srpskih kupaca. ALI ne.. oni ce po svojem, oni su pametni, mi "mitskih pedeset" glupi.
Prekinu saradnju sa izdavacem (Darkwood) koji je utabao put svim drugim srpskim manjim izdavacima (i njima samim, CK) sa nekim objasnjenjem koje i nije neko objasnjenje.
Bio je Darkwood dominantan ali je davao drugim izdavacima da disu, to je moj neki utisak i bila je neka kolegijalnost.. sa ck je to sve prevrnjeno naglavcke i tragicno mi
da je pravi ljubitelj stripova Vuk, Komiko stao na njihovu stranu ma koliko mu se cinilo pravedno ono oko prava, to oko prava mozda bi moglo biti validno da
CK nije glavna na srpskom trzistu i da nemamo odlicnog izdavaca stripova u Hrvatskoj koji ispunjava dosta od potreba koje postoje i sto se tice cene i kvaliteta.
Izdavaci iz udruzenja (ostali sem CK) su izabrali pogresnog "konja za trku" ne kapiram da to sami nisu uvideli. Mada postoji neka mogucnost da ipak na kraju
budu "pobednici" u prici ako CK slucajno pukne i njima se otvori prostor za manevar, mada sumnjam uglavnom su svi previse mali da bi na kraju moglo nesto pametno
od toga da ispadne (iako ima dosta kvalitetnih i dobrih ljudi u srpskoj stripovskoj "industriji")

O izboru naslova ck, kvalitetu nekih ck izdanja necu nesto puno pisati znate i sami..

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 30/06/2023 10:33:02
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3260 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 30/06/2023 : 13:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Ne razumem zašto nekome smeta pisanje o "bojkotu" ČK izdanja (i ostalih iz udruženja)!?


Zato što se ponavljate po stoti put. Ništa drugo. Osim ako nije u svrhu nabijanja postova ja ne vidim razlog da neko piše 10x isto. I oni koji su za bojkot i oni koje nerviraju bojkotaši.

Kao sad da neko svaka tri dana postavi istu recenziju nekog stripa. Ruši se kvalitet foruma, vidim da ima neki novi post na nekoj temi, a kad otvoriš jedno te isto ad nauseam.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7749 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/06/2023 : 14:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Jasno.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1903 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 30/06/2023 : 15:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Koja je to fantasticna ludorija da strip poput Gusa ne bude dostupan u Srbiji.
http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-211-gus/765/
Ne znam ko je tu gori, srpski izdavaci ili vlasnik prava.
Doduse ajde recimo da trebala je i fibra misliti oko wordwide prava malo ranije ali ipak..

Gusa na srpskom cemo viditi kad na vrbi rodi grozdje ili mozda kroz 200 godina :)

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 30/06/2023 15:16:55
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
371 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 30/06/2023 : 17:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Ne razumem zašto nekome smeta pisanje o "bojkotu" ČK izdanja (i ostalih iz udruženja)!?
Pa se onda još potrudi da nam objasni kako je to besmisleno, pogrešno, da smo smešni itd...

Razlozi neuzimanja su svima vrlo dobro poznati.
Osim bahatog ponašanja i izigravanja nekakvog siledžije na strip sceni, to je konstantni fušeraj i nekvalitet izdanja.
Nekome to možda odgovara, meni NE.

Za ČK i Komiko više nema mesta na mojim policama, neka izdanja su zamenjena izdanjima drugih izdavača, a neka prodata i novac preusmeren opet na druge izdavače.

Da li će neko od njih da propadne zbog toga?
Apsolutno me ne zanima.
Ali moj novac više neće videti.
A svakako ću nastaviti da komentarišem njihove sulude pokušaje zabrane boljih i kvalitetnijih izdanja, kao i NEKVALITET njihovih stripova.

Kome se ne sviđa, može uvek ovde da nam objasni i pokaže kvalitet ČK izdanja, ili jednostavno zaobiđe ovu temu.
Pa nas i onako ima samo nekoliko, zar ne?


Uh, dobro je da si se javio... Ja se već uplašio da si popustio i počeo da usmeravaš svoj novac mrskom neprijatelju. Zaboravi čovek, pa nije zgoreg po n+1 put ponavljati iste mantre. Da, ima vas nekoliko ali ste dosadni kao da radite na normu.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25191 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/06/2023 : 18:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dovlajoe


Uh, dobro je da si se javio... Ja se već uplašio da si popustio i počeo da usmeravaš svoj novac mrskom neprijatelju. Zaboravi čovek, pa nije zgoreg po n+1 put ponavljati iste mantre. Da, ima vas nekoliko ali ste dosadni kao da radite na normu.



Ukoliko ti se ne sviđa šta ljudi pišu ovde na ovom topicu, ti ga fino zaobiđi i idi na neki drugi koji je više po tvom ukusu. Lako, zar ne?


Ima vas nekoliko koji se srdite na ljude koji bojkotuju, ali ste baš dosadni.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
371 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 30/06/2023 : 19:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
Klin se klinom izbija.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25191 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/06/2023 : 19:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Upravo tako.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
187 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 30/06/2023 : 20:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Treba iznova i iznova ponavljati šta su uradili čk i komiko...
Možda neko nov čuje, pa se zainteresuje da pročita kako su izdavačke kuće koje loše rade svoj posao udružile snage i rešile da se bore protiv izdavačke kuće koja svoj posao radi vrhunski.
Bar jednom nedeljno treba ovo da se pomene!

Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1903 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 30/06/2023 : 21:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Trebali bi napraviti Bota, moze i AI-bot. Svaki ponedeljak u 15.00 isti lepo ukomponovan tekst sa svim detaljima.

Mada pored mene i Mikija poglavice nije nuzno.

Kad ce srpski godisnjak dame i gospodo u Udruzenju?

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 30/06/2023 21:21:54
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9606 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 30/06/2023 : 23:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Trebali bi napraviti Bota, moze i AI-bot.



Vec imamo Al-Eksa....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21021 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/06/2023 : 23:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Betmen987

Treba iznova i iznova ponavljati šta su uradili čk i komiko...
Možda neko nov čuje, pa se zainteresuje da pročita kako su izdavačke kuće koje loše rade svoj posao udružile snage i rešile da se bore protiv izdavačke kuće koja svoj posao radi vrhunski.
Bar jednom nedeljno treba ovo da se pomene!



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3260 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 01/07/2023 : 00:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ma svaki dan pet puta, šta jednom nedeljno. Pošto je najezda novih neobaveštenih članova ogromna.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 01/07/2023 : 01:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ma svaki dan pet puta, šta jednom nedeljno. Pošto je najezda novih neobaveštenih članova ogromna.



Ali sta je tebi konkretno problem, naslov topika jasno govori o cemu se radi. Anto je to covek lepo otvorio. 5 puta smo napisali zasto to pominjemo i ti sad znas da ovaj topik o tome govori i ulazis unutra i komentarises da nas ubedis da smo glupi sto pisemo? Sta ti pokusavas da dokazes? Sta ti ocekujes od ovog topika, da cemo poceti da pricamo kako je CK super. Kao sto mi 5 puta pominjemo bojkot i ti vec spamujes postovima o tome kako je to glupo.
Mislim, mi smo napisali sta zelimo da postignemo, a znas li ti sta zelis da postignes, sem da nama solis pamet?
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15563 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 01/07/2023 : 08:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Betmen987

Treba iznova i iznova ponavljati šta su uradili čk i komiko...
Možda neko nov čuje, pa se zainteresuje da pročita kako su izdavačke kuće koje loše rade svoj posao udružile snage i rešile da se bore protiv izdavačke kuće koja svoj posao radi vrhunski.
Bar jednom nedeljno treba ovo da se pomene!






10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 01/07/2023 : 10:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by matori paraliticar

Trebali bi napraviti Bota, moze i AI-bot.



Vec imamo Al-Eksa....



Irak, Iran...
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



451 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 02/07/2023 : 08:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by anto

jesam,i ostaviću za Barakudu za par dana.



Od svih ovih ljudi koji pričaju o bojkotima, ti si ispao najveći licemjer čini mi se.
Kupuješ ČK za prijatelje i čitaš ČK stripove, no kao bojkotiraš ih. Presmiješno


ne lupetaj

quote:
Originally posted by anto

da li su u planu Hjubertovi Ma Vie posthume i Les ogres-Dieux, ili da im se nadamo od čakejaca?





Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40116 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/07/2023 : 08:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sta mu bi?

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21021 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/07/2023 : 15:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne može se više ni našaliti na ovom forumu

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21021 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/07/2023 : 15:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
znaš kad će da ČKartel objavi nekog novovalnog francuza? Nikad!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3260 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 02/07/2023 : 15:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

znaš kad će da ČKartel objavi nekog novovalnog francuza? Nikad!


Pa objavio je Mračnu od tog istog gorespomenutog Huberta (btw ne izgovara se anglofonski Hjubert, već Iber)
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1561 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 02/07/2023 : 17:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Stiglo pre neki dan, možda sam dao malo više ali se to kompezuje neuzimanjem drugih izdavača.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21021 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/07/2023 : 18:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto

znaš kad će da ČKartel objavi nekog novovalnog francuza? Nikad!


Pa objavio je Mračnu od tog istog gorespomenutog Huberta (btw ne izgovara se anglofonski Hjubert, već Iber)


eh da,tačno,objavio je Mračnu - mada taj strip i nije klasičan novotalasni,zbog crteža.

Hjubert Iber,isti racqu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1903 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 02/07/2023 : 18:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

Stiglo pre neki dan, možda sam dao malo više ali se to kompezuje neuzimanjem drugih izdavača.




dakle pala je osveta, osveta skarbeka!

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 02/07/2023 18:33:56
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000