forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 134

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/01/2023 : 21:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jel može kako da se teleru ograniči ulaz samo na teme o boneliju,alan fordu i trondhajmovim stripovima?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/01/2023 : 21:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ne uzimam previše Fibrinih stripova, ali tu su i izdanja drugih koje povremeno uzimam, od Strip Revije do Nove Novatora, od Nataše do Jugurte itd. Svi izdavači i izdanja obogaćuju scenu (Strip-agent, CRŠ, Frontispis, Više od stripa...).

Pomenuta udruga, koja stoji iza blokade konkurencije, uopšte ne nudi većinu toga što blokira. Ako bojkotujem njih, a ne mogu lako do uvoznih, ostajem bez ičega, praktično.

Rešenje je deblokada!
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 27/01/2023 : 21:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Ja stvarno placem kad moram citati knjigu na srpskom ili strip na hrvatskom jer isti nema na bosanskom. Suze mi niz ledja teku. Krokodilske suze. U krilu je strip a desno rijecnik pa jadan nekako to krpim. Da nije google prevoditelja, nema sanse da bi mogao citati ovaj forum. Toliko razlicitih postova od zitelja toliko razlicitih drzava da je to za poludit. Kad citam Fibru a u oblacicu pise cuj kompa, ja bi tako volio da pise ej jarane. Jebena situacija.
Go to Top of Page

StripArt
New Member

Bosnia and Herzegovina
286 Posts

Member since 14/04/2019

Posted - 27/01/2023 : 22:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send StripArt a Private Message  Reply with Quote
Ljudi moji, je li to moguće?
Nažalost jeste.
No budući ničija do zore nije gorila ne znam koliko dugo će ova besmislena zabrana vrijediti.
Dugotrajnije smo svi na gubitku. Znam da BH tržište nije veliko ali će sigurno sve ovo imati utjecaja i na nas u BiH. Ne smatram da se treba uvesti bilo kakva ‘oficijelna’ zabrana jer bi to na neki način značilo da smo isto zatucani. No siguran sm da će ovakvo ponašanje izdavača iz Srbije imati utjecaja na njihov plasman barem u jednom dijelu BiH. Do sada nisam pravio nikakvu razliku ko je izdavač ali ću si do daljnjeg uvesti samocenzuru na izdanja iz Srbije.


Everyone is entitled to their own opinion, but not their own set of facts.
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

213 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 27/01/2023 : 22:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Iluvatar

Kod takvih stvari nema greske i mozda se tu isplati nabaviti worlwide licencu.



Ma javljao se Marko vec po tom pitanju i rekao da uglavnom nema nekog dodatnog troska za "worldwide" prava, nego on nije vodio racuna o tome ranije pa nije trazio zato sto nije pretpostavljao da ce se pojaviti neki lihvari i angazovati Saula Goodmana da se hvata za tako neke besmislene tehnikalije tipa "worldwide" prava na male jezike.

Jer ne regulise takve specificnosti zakon vec ugovor izmedju vlasnika prava i izdavaca koji prava uzima. Ako ugovor kaze "hrvatski jezik" i ne specificira "za prodaju samo na teritoriji Hrvatske" onda to podrazumeva da se ta izdanja na tom jeziku mogu distribuirati bilo gde. I podrazumeva da se o zastiti postovanja tog ugovora staraju strane potpisnice, a ne izdavaci izdanja na madjarskom.

Ali ne, pojavila se zlocinacka udruga cija logika u isto vreme tvrdi:
- Treba dati prednost izdanjima na svom jeziku a ne tudjem (srpski i hrvatski nisu isti jezik)
- Ne mogu se uvoziti stripovi iz drugih drzava jer je mala pizda kupila prava za izdanja na srpskom jeziku i ne sme niko uvoziti strana izdanja na tom jeziku, ili "prakticno istom jeziku" (srpski i hrvatski su isti jezik)

Edited by - blueberry9 on 27/01/2023 22:37:05
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/01/2023 : 23:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Iluvatar

Ja stvarno placem kad moram citati knjigu na srpskom ili strip na hrvatskom jer isti nema na bosanskom. Suze mi niz ledja teku. Krokodilske suze. U krilu je strip a desno rijecnik pa jadan nekako to krpim. Da nije google prevoditelja, nema sanse da bi mogao citati ovaj forum. Toliko razlicitih postova od zitelja toliko razlicitih drzava da je to za poludit. Kad citam Fibru a u oblacicu pise cuj kompa, ja bi tako volio da pise ej jarane. Jebena situacija.


Javlja se nedavno čovjek iz Indije, pita htio bi kupiti naša izdanja, a mi nemamo na sajtu zemlju Indiju. Ja kažem, da ga se riješim, moš mislit što će Indijac kupovati hrvatska izdanja, neka odabere zemlju SAD, mi ćemo znati da je to u biti Indija i nema problema. I čovjek kupi brdo Rip Kirbyja, plati poštarinu duplo skuplje nego stripove, sav sretan se javlja da su mu stigli, zahvaljuje do neba. I sad ga ja pitam, ne razumijem u čemu je kvaka, što će to njemu, da gleda slike samo? Kaže čovjek pa koristit ću google translate.

Trouble will find me
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



716 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 27/01/2023 : 23:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Javlja se nedavno čovjek iz Indije, pita htio bi kupiti naša izdanja, a mi nemamo na sajtu zemlju Indiju. Ja kažem, da ga se riješim, moš mislit što će Indijac kupovati hrvatska izdanja, neka odabere zemlju SAD, mi ćemo znati da je to u biti Indija i nema problema. I čovjek kupi brdo Rip Kirbyja, plati poštarinu duplo skuplje nego stripove, sav sretan se javlja da su mu stigli, zahvaljuje do neba. I sad ga ja pitam, ne razumijem u čemu je kvaka, što će to njemu, da gleda slike samo? Kaže čovjek pa koristit ću google translate.



Pa google lens na mobilnom radi čuda, veruj mi, šokirao sam se pre par nedelja kada sam čuo i probao...
Jedino što sam izabrao croatian, bolji su prevodi...:)


STRIP VESTI svakodnevno na www.stripvesti.com i www.facebook.com/StripVesti • Homepage www.zmcomics.com
Go to Top of Page

Bokoja
New Member



137 Posts

Member since 26/11/2020

Posted - 28/01/2023 : 02:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Bokoja a Private Message  Reply with Quote
Meni se gade sad svi ti biznismeni koji su naprasno odjednom čuvari srpskog jezika. Koji k će im ta krinka, poštenije je da tu priču oko zaštite jezika nisu ni počinjali, manje bi vređali mušterije.
Od njih mi se samo još više gade ovi srpski izdavači koji su ovde na forumu kao neutralni a koji te uživo odgovaraju da kupiš Fibre, bar je ovo sve prelomilo, ne pada mi na pamet više da se pravdam i da odgovaram prevodiocima na pitanja "šta će ti to", "imaš to na srpskom" i ono priceless pasivno agresivno "a naše izdanje ti nije dovoljno dobro?" kada kupujem ono što želim za svoj novac. Pa srećno svima. Dileme nemam.
Go to Top of Page

Bokoja
New Member



137 Posts

Member since 26/11/2020

Posted - 28/01/2023 : 03:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Bokoja a Private Message  Reply with Quote
I sad je to već stvar principa i inata, a ne racionalnog. Bukvalno, samo za cenu one pucketave folije i zelene nalepnice HK, mogao bih da uzmem neko srpsko izdanje stripa koje me zanima, ALI NEĆU!I odgovoriću svakoga koga znam od kupovine stripova domaćih izdavača; životarite od slučajnih prolaznika dok možete ako je to biznis model, ali i ti prolaznici će čim uđu u priču verovatno brzo shvatiti da niko ne mora da ih nipodaštava kao kupce u omerima kvaliteta sadržaja i tehnikalija. Pa uslovljavajte još malo, dobro vam je krenulo, vidim.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/01/2023 : 09:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Google lens i slično radi jako dobro, a apropos jezika, još najbolje sve prevodi na ENG.
Ali da budem iskren, meni osobne ne pada napamet izvoditi takve egzibicije, pa tu mi se gubi smisao svega, da ja sa mobitelom švrljam po 28-32cm stripu i gledam to na malom ekranu zbog prijevoda, ajd da čitam 2 stripa godišnje....no to je samo moje viđenje.

A što se tiče ovog prijedloga da se Marko zainati i izda kutiju Bluba, pa tko imalo prati njegovo pisanje zna da se neće mješat tamo gdje prava ima neki drugi HR izdavač, a slučaju Bluba to je BG, ili je bio(nisam baš u tome, ali vj netko zna točno).
Ali da ima drugih serijala gjde bi mogao tako nešto napraviti, ima, da li bi sve to inaćenje urodilo financijski, e to je već drugi par rukava. Marko najbolje zna koliko se financijski može rastegnut u inat ovom udruženju.
Meni osobno je draže, da se npr režu neprofitni serijali i da izdavač preživi i da izdaje nove stripove. Isto tako ako će inat ugroziti opstanak izdavača, glasam protiv.
Za ''besplatni'' inat smo tu mi kupci, glasamo novčanikom kako je Jaki već napisao i to je to, nema tu puno mudrosti.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 28/01/2023 09:12:31
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 28/01/2023 : 10:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Bokoja ..emotivno napisano. Nego sta su "zelene nalepnice HK" ?

Pripadam grupici koja vec od raskida Carobne knjige sa Darkwoodom veoma selektivno uzimam izdanja "carobnjaka".

Tako da mi ovo sve ne menja toliko sto se tice CK ali mozda, mozda u vezi manjih srpskih strip izdavaca.

Uvek kada bi srpsko izdanje izaslo pre ili istovremeno (ili kad bi znao da ce doci srpsko izdanje cekao bi ga ma skoro koliko to vremena trebalo, primer maus) kao hrvatsko izdanje dao bi prednost srpskom izdanju. Ovo davanje prednosti srpskom izdanju se odnosi specijalno na integralna izdanja ali uzimao sam standardno pogrebnike, stare furune ("prdonje") od makonda iako bi mi verovatno doslo jeftinije uzeti fibrina izdanja.

Mislio sam naivno da srpskim izdavacima (sem carobnjaka) godi ta neka lojalnost domacih stripasa koja je uglavnom postojala.

Ali NE… nije im izgleda bilo dovoljno to. Mogu da razumem da nije bilo lako kad su se pojavila par gadna sudara (makondu, komiku besnoj kobili) jer verovatnost sudara zadnjih godina se znatno povecala od kad je Fibra povecala svoju proizvodnju ALI istovremeno i Carobna knjiga dramaticno je povecala broj izdanja i nekako si zamisljam da je to veci problem srpskim manjim izdavacima nego to da je Fibra to uradila zbog ranije navedenog razloga da ce srpski kupci radje uzeti strip na srpskom iako je mozda malo tehnicki slabije uradjjen i cena eventualno blago visa/niza.

Ne znam mozda je problem nastao stp su ti manji srpski izdavaci takodje uvideli da ne mogu cenovno vise konkurisati sa Fibrom (a i CK)?

Nama obicnim stripasima ispada cudno da ti manji srpski izdavaci staju uz Carobnju knjigu koja ce verovatno uzeti prvu priliku da se otarase upravo njih? Postoji naravno mogucnost da izdavaci znaju nesto sto mi drugi ne znamo :) tipa da CK ima neku lepu viziju za srpsku strip-scenu gde ima mesto i za male izdavace.

Za sada ne pada mi na pamet da kidam odnose sa ljudima koje sam toliko godina postovao zbog ulozenog truda i sa izborom naslova, odradjenim prevodima i slicno ali da su izabrali cudan put to mislim.

Nadam se eto naivno da nisu razumeli koju glupost cine ti manji izdavaci.. za CK znam od ranije za sta su sposobni i po koju cenu su spremni ici da dodju do svojih ciljeva.

Neizvesna vremena su pred nama, za sebe znam da mi ne treba puno jos ni srpskih ni hrvatskih izdanja, potezi izdavaca i cene koje cemo imati ubuduce uticace na moje odluke ali generalno i da stane na ovome meni licno nije katastrofa ali steta bi mogla biti za one koji tek ulaze u ove vode, grade kolekcije i izdavace sa ambicijama da ponesto od domacih autora izadje.

Puno reci, malo sadrzaja ali mozda nekome sem meni napisano nesto znaci :)

Zaboravih napisati da ne uzimam srpska izdanja zbog nekakvih patriotskih razloga nego zato sto mi je srpski jezik najblizi onome cemu smatram "mojim" jezikom. Hrvatski i slovenacki su mi iz nekih razloga blizi nego vecini u Srbiji ali to nema toliko veze u ovoj prici sem da lakse citam izdanja na tim jezicima.

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 28/01/2023 10:13:52
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 28/01/2023 : 12:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Bokoja ..emotivno napisano. Nego sta su "zelene nalepnice HK" ?

Pripadam grupici koja vec od raskida Carobne knjige sa Darkwoodom veoma selektivno uzimam izdanja "carobnjaka".

Tako da mi ovo sve ne menja toliko sto se tice CK ali mozda, mozda u vezi manjih srpskih strip izdavaca.

Uvek kada bi srpsko izdanje izaslo pre ili istovremeno (ili kad bi znao da ce doci srpsko izdanje cekao bi ga ma skoro koliko to vremena trebalo, primer maus) kao hrvatsko izdanje dao bi prednost srpskom izdanju. Ovo davanje prednosti srpskom izdanju se odnosi specijalno na integralna izdanja ali uzimao sam standardno pogrebnike, stare furune ("prdonje") od makonda iako bi mi verovatno doslo jeftinije uzeti fibrina izdanja.

Mislio sam naivno da srpskim izdavacima (sem carobnjaka) godi ta neka lojalnost domacih stripasa koja je uglavnom postojala.

Ali NE… nije im izgleda bilo dovoljno to. Mogu da razumem da nije bilo lako kad su se pojavila par gadna sudara (makondu, komiku besnoj kobili) jer verovatnost sudara zadnjih godina se znatno povecala od kad je Fibra povecala svoju proizvodnju ALI istovremeno i Carobna knjiga dramaticno je povecala broj izdanja i nekako si zamisljam da je to veci problem srpskim manjim izdavacima nego to da je Fibra to uradila zbog ranije navedenog razloga da ce srpski kupci radje uzeti strip na srpskom iako je mozda malo tehnicki slabije uradjjen i cena eventualno blago visa/niza.

Ne znam mozda je problem nastao stp su ti manji srpski izdavaci takodje uvideli da ne mogu cenovno vise konkurisati sa Fibrom (a i CK)?

Nama obicnim stripasima ispada cudno da ti manji srpski izdavaci staju uz Carobnju knjigu koja ce verovatno uzeti prvu priliku da se otarase upravo njih? Postoji naravno mogucnost da izdavaci znaju nesto sto mi drugi ne znamo :) tipa da CK ima neku lepu viziju za srpsku strip-scenu gde ima mesto i za male izdavace.

Za sada ne pada mi na pamet da kidam odnose sa ljudima koje sam toliko godina postovao zbog ulozenog truda i sa izborom naslova, odradjenim prevodima i slicno ali da su izabrali cudan put to mislim.

Nadam se eto naivno da nisu razumeli koju glupost cine ti manji izdavaci.. za CK znam od ranije za sta su sposobni i po koju cenu su spremni ici da dodju do svojih ciljeva.

Neizvesna vremena su pred nama, za sebe znam da mi ne treba puno jos ni srpskih ni hrvatskih izdanja, potezi izdavaca i cene koje cemo imati ubuduce uticace na moje odluke ali generalno i da stane na ovome meni licno nije katastrofa ali steta bi mogla biti za one koji tek ulaze u ove vode, grade kolekcije i izdavace sa ambicijama da ponesto od domacih autora izadje.

Puno reci, malo sadrzaja ali mozda nekome sem meni napisano nesto znaci :)

Zaboravih napisati da ne uzimam srpska izdanja zbog nekakvih patriotskih razloga nego zato sto mi je srpski jezik najblizi onome cemu smatram "mojim" jezikom. Hrvatski i slovenacki su mi iz nekih razloga blizi nego vecini u Srbiji ali to nema toliko veze u ovoj prici sem da lakse citam izdanja na tim jezicima.




Baš ti hvala da si napisao ovaj post da ne moram da kucam praktično isti tekst :).
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 28/01/2023 : 13:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Meni je žao što nema niko da nas ispoštuje od izdavača i izloži situaciju.

Ja sam na sajmu čuo brdo nekih argumenata, počeo sam o tome da pišem ovde, al nije bilo konstruktivno. Pa sam prekinuo i pre nego sam počeo diskusiju o svemu tome. A pretpostavljam da znam šta je uzrok i znao sam šta će biti posledice. Tako da znam za neke mantre koje pominju, neke mogu biti objektivne, neke druge se lako mogu osporiti.

Uglavnom, meni je savest čista, sve sam domaće izdavače ispoštovao redovnim praćenjem i kupovinom brojnih izdanja.
Fibru ne planiram da prestanem da kupujem, a zbog ove situacije biće mi malo teže i skuplje, tako da ću verovatno zbog načina ophođenja domaćih izdavača (prvenstveno zida ćutnje), prednost dati Fibri. A šta ostane za domaće izdavače, ako ostane, rado ću potrošiti na njihova izdanja.
Žao mi što neki mladi izdavači u kojima vidim pun potencijal poput Stalkera, Najkule neće više imati moju podršku kakvu bih ja želeo, al ih verovatno i zabole za jedan primerak nekog naslova.
Boru tek briga dal ću ili neću kupiti nešto iz njegove kuhinje...

Ja se samo nadam da ću naći neki jeftiniji način da dođem fo Fibri, da bi mogao i domaća izdanja da pratim.



Resistance is futile.

Edited by - borg on 28/01/2023 13:53:24
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/01/2023 : 14:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni samo nije najjasnija ta matematika - ako blokiraju sve hrvatske stripove u Srbiji, ljudi u Srbiji ce kupovati vise srpskih/domacih stripova nego sada? Hm, mozda na papiru ili ako vecinu kupovaca predstavljaju ljudi koji to kupuju u knjizarama, onako bez reda i pravila, vide nesto na polici i to ih mozda zainteresira pa kupe. Postoji li takvi? Ono, naravno da ima i takvih, ali vecina kupaca stripova su ... i sta ovi iz "udruge" misle da ce ti sada napraviti, kupovati jos vise domaceg? Ajde da vidimo tu pricu. Ja i dalje mislim da ce im se obiti nazad u glavu, apropo zasto ciniti samoubistvo?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 28/01/2023 : 14:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
a) zato sto traze izgovor da izadju iz svega
ili
b) zato sto se nadaju da ce poprilican komad
trzista koji ostaje biti njihov i da ce zaradjivati vise i moci izdati vise izdanja nego sada i da ce moci izdati tacno ono sto zele bez straha od sudara sa hr izdanjem.

tako nekako

generalno sta ja znam ako zelimo biti u korak sa "vrancizima" fibra je jedina nada
zbog razloga koji sam jednom naveo
- fin otkup HR biblioteka ( mada cini mi se da se malo smanjio sada? 15-20 %?) + mogucnost dobivanja para iz Eu fondova + blizina Sloveniji gde ipak ima "redovnih kupaca sa relativno dubokim dzepovima" verovatno ima jos razloga..

Ocigledno je da se srpski izdavaci ne zadovoljavaju cinjenicom da moraju naci svoju "nishu" (valjda razumete) i da im svejedno za stripovsko dobro samo da oni mogu da izdaju tacno ono sto zele.

Najbolji bi bio neki dogovor ali taj film verovatno necemo gledati dok je CK u igri

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 28/01/2023 14:36:12
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 28/01/2023 : 16:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Meni je žao što nema niko da nas ispoštuje od izdavača i izloži situaciju.

Ja sam na sajmu čuo brdo nekih argumenata, počeo sam o tome da pišem ovde, al nije bilo konstruktivno. Pa sam prekinuo i pre nego sam počeo diskusiju o svemu tome. A pretpostavljam da znam šta je uzrok i znao sam šta će biti posledice. Tako da znam za neke mantre koje pominju, neke mogu biti objektivne, neke druge se lako mogu osporiti.

Uglavnom, meni je savest čista, sve sam domaće izdavače ispoštovao redovnim praćenjem i kupovinom brojnih izdanja.
Fibru ne planiram da prestanem da kupujem, a zbog ove situacije biće mi malo teže i skuplje, tako da ću verovatno zbog načina ophođenja domaćih izdavača (prvenstveno zida ćutnje), prednost dati Fibri. A šta ostane za domaće izdavače, ako ostane, rado ću potrošiti na njihova izdanja.
Žao mi što neki mladi izdavači u kojima vidim pun potencijal poput Stalkera, Najkule neće više imati moju podršku kakvu bih ja želeo, al ih verovatno i zabole za jedan primerak nekog naslova.
Boru tek briga dal ću ili neću kupiti nešto iz njegove kuhinje...

Ja se samo nadam da ću naći neki jeftiniji način da dođem fo Fibri, da bi mogao i domaća izdanja da pratim.




Zasto neces pruziti podrsku Stalkeru, ili Najkuli? Ukoliko te izdanja zanimaju.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 28/01/2023 : 16:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Meni samo nije najjasnija ta matematika - ako blokiraju sve hrvatske stripove u Srbiji, ljudi u Srbiji ce kupovati vise srpskih/domacih stripova nego sada?


Pa nije da nema matematike. Neko kupuje za xy para stripove mesečno. I mrzi ga/ne da mu se da nešto čeka mesecima da mu neko doturi iz HR, i kupi nešto drugo, nešto što mu tu pod nosom. Ljudi su generalno sve lenji to nikad ne zaboravite. Brdo drugara su ceo svoj život skidali sa torenata filmove, a sad ih i to mrzi pa gledaju ono šta imaju na striming servisima (ne zato što se bore protiv piraterije već im ovo lakše dakle i tri klika im cimanje).
A drugo, po meni možda i važnije je to što je prednost srpskih izdavača bila niža cena, a to se u poslednje vreme polako izjednačava. Oteraš ih i možeš i dalje da podižeš svoje cene bez straha da će ti se obiti o glavu.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 28/01/2023 : 16:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Dodao bi da verovatno gledaju za buducnost tj onu generaciju koja "dolazi" posle nas
da ce njoj moci da serviraju ono sto zele kada hoce, po kojoj ceni i po kom kvalitetu hoce". Ovo vazi za CK u prvu ruku.

Zvuci pomalo neverovatno ali nije nemoguce da nije daleko od istine :)

Kad polako sam sebe otpisujem sto ne bi i oni mene.

Under construction.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 28/01/2023 : 16:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Jone,
napisah neće imati podršku kakvu bih želeo. A drugo:
Ubiše se i oni mene da podrže u borbi za slobodno tržište. Bez slobodnog tržišta imam manju ponudu, lošiji kvalitet i veću cenu.
A opet nemam ništa protiv njih. Naprotiv, oni su mi svetao primer i pravo osveženje na našoj strip sceni. Al odlučuju ostati u senci.
A dosta je pitanja koja imamo za sve njih.

Ja sam na primer od Komika sve paralele pazario Vukove, osim Berlina. I sada što će on zabraniti da ja kupim Fibrina izdanja ne vidim kako će njemu da poboljša poslovanje?
Čovek deset godina štampa stripove kojima puca plastifikacija. Ej, deset godina! Ustvari, možda i više. I neće ništa tu da promeni. I posle kuka na Fibru, gde mi ni na jednom jedinom primerku nije pukla plastifikacija. I opet sam uzimao njegove stripove.
Pa ja sam magarac. I šta je bilo? Pojeo vuk magarca! Tako mi vratio za podršku.
Lako mu je za Čačak da pošaoje punu kutiju primeraka Zlog lisca, ali kad treba da se daju odgovori, objasne stavovi, eto vuka u mišijoj rupi.

Od Džimija sam pazario sve što je izdao, osim mangi, nešto kao podrška a nešto i zato što mi se baš svidelo. Ima malo drugačiji ukus, fura svoj fazon. Tehnikalije super, osim malih previda u Arnu. Sve pet za Džimija.
Al onako elokventan, uvek spreman na razmenu mišljenja, sada kada kupcima treba podrška za slobodu tržišta, ćuti. Ma ne samo on, da ga ne prozivam više, misliće čovek da je nešto lično a stvarno nemam lošu za njega, nego svi ćute. Prosto neverovatno koliko je glasna njihova tišina.

A pitanja bi bilo milion, od toga šta sa Bonelijem, sa izdanjima na engleskom, šta sa izdanjima koja imaju prava da se prodaju na drugim tržištima, šta sa srpskim izdanjima u regionu, šta sa izdanjima koja nisu i koja verovatno niko nikad i neće objaviti kod nas, šta sa izdanjima koja su objavljivali svi koji su kretali sa izdavanjem stripa, zar su i takve paralele zabranjene? Zar je moguće udariti neselektivnu blokadu čak i na strip časopise koji jedva preživljavaju?
I tako, imalo bi tu još mnogo pitanja, al izdavače bole za nas kupce, a ja ću i dalje da kupujem svako izdanje nekog izdavača da ga podržim...


Resistance is futile.

Edited by - borg on 28/01/2023 17:17:01
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 28/01/2023 : 16:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
ČK je opet podigao cene (ovo sa mangama prošle nedelje), sad čitam da ih na fejsu prozivaju da Alhemičara nije bilo dovoljno i da su mnogi poljubili vrata kad su otišli da ga kupe na letećem.
Ako isteraju Fibru skroz možda ukinu leteći potpuno, proći će im lagano, baš iz ovoga što Red spominje.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 28/01/2023 : 17:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Sta li vi radite sa Komikovim stripovima da im toliko puca plastifikacija? Zezam se malo.. Bice da ih citate kao normalni ljudi a ne kao ja. Imam skoro sva izdanja Komika i samo mi kod Plavih pilula taj problem sto mi i nije problem posto ne volim taj strip :).

Komiko kao izdavac je imao genijalan koncept, genijalan kontakt sa kupcima e sad ovo sto se sada desava sta ce doneti videcemo..

Vuk je barem dao neko svoje vidjenje stvari za razliku od drugih. Mnogima nije nesto prrvise uverljivo to objasnjenje ili nedovoljno da bi bilo okej ovo sto se radi i nacin na koji se radi.

Under construction.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/01/2023 : 17:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Javlja se nedavno čovjek iz Indije,


Jel ovaj?
https://www.youtube.com/@ftloc/videos

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 28/01/2023 : 17:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Jone,
napisah neće imati podršku kakvu bih želeo. A drugo:
Ubiše se i oni mene da podrže u borbi za slobodno tržište. Bez slobodnog tržišta imam manju ponudu, lošiji kvalitet i veću cenu.
A opet nemam ništa protiv njih. Naprotiv, oni su mi svetao primer i pravo osveženje na našoj strip sceni. Al odlučuju ostati u senci.
A dosta je pitanja koja imamo za sve njih.

Ja sam na primer od Komika sve paralele pazario Vukove, osim Berlina. I sada što će on zabraniti da ja kupim Fibrina izdanja ne vidim kako će njemu da poboljša poslovanje?
Čovek deset godina štampa stripove kojima puca plastifikacija. Ej, deset godina! Ustvari, možda i više. I neće ništa tu da promeni. I posle kuka na Fibru, gde mi ni na jednom jedinom primerku nije pukla plastifikacija. I opet sam uzimao njegove stripove.
Pa ja sam magarac. I šta je bilo? Pojeo vuk magarca! Tako mi vratio za podršku.
Lako mu je za Čačak da pošaoje punu kutiju primeraka Zlog lisca, ali kad treba da se daju odgovori, objasne stavovi, eto vuka u mišijoj rupi.

Od Džimija sam pazario sve što je izdao, osim mangi, nešto kao podrška a nešto i zato što mi se baš svidelo. Ima malo drugačiji ukus, fura svoj fazon. Tehnikalije super, osim malih previda u Arnu. Sve pet za Džimija.
Al onako elokventan, uvek spreman na razmenu mišljenja, sada kada kupcima treba podrška za slobodu tržišta, ćuti. Ma ne samo on, da ga ne prozivam više, misliće čovek da je nešto lično a stvarno nemam lošu za njega, nego svi ćute. Prosto neverovatno koliko je glasna njihova tišina.

A pitanja bi bilo milion, od toga šta sa Bonelijem, sa izdanjima na engleskom, šta sa izdanjima koja imaju prava da se prodaju na drugim tržištima, šta sa srpskim izdanjima u regionu, šta sa izdanjima koja nisu i koja verovatno niko nikad i neće objaviti kod nas, šta sa izdanjima koja su objavljivali svi koji su kretali sa izdavanjem stripa, zar su i takve paralele zabranjene? Zar je moguće udariti neselektivnu blokadu čak i na strip časopise koji jedva preživljavaju?
I tako, imalo bi tu još mnogo pitanja, al izdavače bole za nas kupce, a ja ću i dalje da kupujem svako izdanje nekog izdavača da ga podržim...



Sve stoji, pogotovo da 10+god ne zelis eaditi na poboljsanju kvalitete, na svakom izdanju ti puca plastifikacija, povez ne valja, i ti kao razlog za losiju prodaju vidis Fibru, umesto da unapredis kvalitetu.

A za stalker i najkulu, ne vidim sto ih spominjes, kada ljudi nisu u Udruzenju?!? Znaci ogradili se, rade posao kvalitetno, sta vise zelis od njih...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 28/01/2023 : 17:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Sada cemo videti sta su forumske istine a sta mitovi, da li ce 50mitskih forumasa znaciti Ck i Komiku, ili ce to za neke nebitno SRB trziste, ostaviti posledice po Fibru, u pogledu cene, dinamike, prodaje...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 28/01/2023 : 17:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Matorom paraliticaru aka broju1 ne puca plastifikacija na Komikovim izdanjima jer ih i ne cita, samo skladisti, tako vecini nije pucao hrbat na Makondovom Serloku, sgavis na policu, i sve 5.
Go to Top of Page
Page: of 134 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000