forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 134

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 30/01/2023 : 19:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Mislim da Borislava predstavljate kao carevog zamenika, a sve ostale kao da nemaju ni "kučeta ni mačeta".
Niti je on nešto posebno uticajan u svetu politike, niti su ostali igrači (mislim na striparnice) baš nemoćni.
Zbog takvog načima razmišljanja nam se ovo i dešava...

Carpe diem
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/01/2023 : 19:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

[quote]Originally posted by jaki
Diplomatsko rješenje reketa.
Da, to bi upalilo, nema šta.


Pa da.
Koliko sam shvatio ČK ima veze sa sadašnjom vlašću u Srbiji?
Kako bi ti "ratovao" onda sa nekim koji ima veze s vlašću osim priko diplomatskog pritiska?
Šta bi ih tužija sudu u Srbiji i nada se pravdi?
Pa toga nema ni u nas a mi smo u EU a kamoli u Srbiji.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/01/2023 : 19:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Treba pronaći rešenje van postojećih striparnica, i kada to Udruženje bude shvatilo da im je ceo trud jalov, onda će odustati od svega, i striparnice će ponovo krenuti da nabavljaju stripove.
Možda bi zaista bilo zgodno kontaktirati Vladu Srbije i reći "da su Hrvatima ugrožena osnovna prava da čitaju stripove na svom jeziku!". Ja se ne šalim, to stvarno može tako da se gleda, ako već gledamo u zakone.


Pa da dobiju još i nagradu od vlade

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 30/01/2023 : 19:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Moze li se znati koji su jos izdavaci okupljeni oko ck u ovoj hajci?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/01/2023 : 19:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Mislim da Borislava predstavljate kao carevog zamenika, a sve ostale kao da nemaju ni "kučeta ni mačeta".
Niti je on nešto posebno uticajan u svetu politike, niti su ostali igrači (mislim na striparnice) baš nemoćni.
Zbog takvog načima razmišljanja nam se ovo i dešava...



lako je tudjim kurcem gloginje mlatiti
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/01/2023 : 19:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Paka01

[quote]Originally posted by jaki
Diplomatsko rješenje reketa.
Da, to bi upalilo, nema šta.


Pa da.
Koliko sam shvatio ČK ima veze sa sadašnjom vlašću u Srbiji?
Kako bi ti "ratovao" onda sa nekim koji ima veze s vlašću osim priko diplomatskog pritiska?
Šta bi ih tužija sudu u Srbiji i nada se pravdi?
Pa toga nema ni u nas a mi smo u EU a kamoli u Srbiji.



Možda sam u krivu, no smatram da ovaj rat prvenstveno trebaju voditi i dobiti srpske striparnice, pa tek onda Fibra.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/01/2023 : 19:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Fibra gubi lovu pa sigurno neće gledat taj "rat" sa strane a da ne pokuša nešto napraviti.
Srpske striparnice su poklekle.
Vjerovatno bi i ja da sam na njihovom mistu...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 30/01/2023 : 19:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Očigledno je došlo vrijeme da Marko razmisli o otvaranju lanca fibrinih trgovina odavdje pa do Indije. Fibra kao McDonald's...



Ako ne, onda bar do Inđije😉

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1308 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 30/01/2023 : 20:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Treba pronaći rešenje van postojećih striparnica, i kada to Udruženje bude shvatilo da im je ceo trud jalov, onda će odustati od svega, i striparnice će ponovo krenuti da nabavljaju stripove.
Možda bi zaista bilo zgodno kontaktirati Vladu Srbije i reći "da su Hrvatima ugrožena osnovna prava da čitaju stripove na svom jeziku!". Ja se ne šalim, to stvarno može tako da se gleda, ako već gledamo u zakone.



Eh, mislim da će nam i to biti jedan od uslova da uđemo u EU, i to onaj najteži koji ćemo morati da ispunimo. Za 30-ak godina kad nas konačno ubace, neko će da kaže - a stripovi? Zar zbog Bore da nam i evropska perspektiva propadne!?

Edited by - night on 30/01/2023 20:09:28
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 30/01/2023 : 20:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
To se politički lako rešava. Samo posle ne možeš da se rešiš tog političara koji ti je pomogao. :)


Resistance is futile.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 30/01/2023 : 20:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ja bih samo da živim u Srbiji u kakvoj DzekDenijels živi.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 30/01/2023 : 20:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ja bih samo da živim u Srbiji u kakvoj DzekDenijels živi.



On živi i radi u Sloveniji, verovatno doktor u državnom sektoru.

Resistance is futile.

Edited by - borg on 30/01/2023 20:17:26
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 30/01/2023 : 20:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ne znam bas da kvotujem jos ali ovo je neki odgovor na Tontovu poruku

Duty free shopovi Fibre na granicnim prelazima izmedju Hrvatske i Srbije..
zamisljam si reakciju onih sto se ne zanimaju za knjige a jos manje stripove
"Koji je ovo k" :)

Mi se malo salimo ali nazalost..
verovatno nije svima do sale trenutno

Eh dokle smo dosli..


Originally posted by Tonto
Očigledno je došlo vrijeme da Marko razmisli o otvaranju lanca fibrinih trgovina odavdje pa do Indije. Fibra kao McDonald's...

Under construction.
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 30/01/2023 : 21:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Ja cekam da nam zabrane i sa bookdepository da narucujemo.
Kad ce vec izdati na srpskom, ne smem da kupim original.

Ko sam ja da biram??
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/01/2023 : 21:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Treba pronaći rešenje van postojećih striparnica, i kada to Udruženje bude shvatilo da im je ceo trud jalov, onda će odustati od svega, i striparnice će ponovo krenuti da nabavljaju stripove.
Možda bi zaista bilo zgodno kontaktirati Vladu Srbije i reći "da su Hrvatima ugrožena osnovna prava da čitaju stripove na svom jeziku!". Ja se ne šalim, to stvarno može tako da se gleda, ako već gledamo u zakone.


quote:
Originally posted by anto

ono što mene čudi je što u Srbiji žive i hrvatska i bošnjačka nacionalna manjina,koji žele da čitaju stripove na svom jeziku - zar nije i sa tog stanovištva zločin,možda čak i pravni,da im se onemogući kupovina na njihovom maternjem jeziku ???


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

213 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 30/01/2023 : 22:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
Morace Antisa da otvori podruznicu Fibre u sklopu kulturnog centra hrvatske manjine u Cacku. A uvoz bi mogao da ide preko Beogradske nadbiskupije kao humanitarna pomoc:)

Edited by - blueberry9 on 30/01/2023 22:08:14
Go to Top of Page

karuro
New Member



116 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 31/01/2023 : 07:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
U privatnom poslu sto manje ovisis o drugima bilo radnici, suradnici ili nesto trece to bolje. Ovdje je jedini pravi potez da se registrira fibra u srb i ima vlastitu distribuciju. Ovo sve ostalo je vuci potegni.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 31/01/2023 : 09:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Triba zakupit Poste restante sandučić u željenoj pošti.
Ali onda opet ostaje pitanje dolaska i prenošenja preko carine tako da to može biti riješenje za nekog koji ide često u HR ali za sve kupce ne.



Ne trebaš imati sandučić za posta restante:
https://www.posta.hr/poste-restante-1372/1372

Koristio sam to uslugu već puno puta u Italiji, tamo kažu Fermo posta.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 31/01/2023 : 09:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Naravno da ne treba... Eventualno u slučaju da ne dolaziš često pa da se pošiljka uskladišti a ne vrati nakon 5 dana.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 31/01/2023 : 17:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by jaki

Triba zakupit Poste restante sandučić u željenoj pošti.
Ali onda opet ostaje pitanje dolaska i prenošenja preko carine tako da to može biti riješenje za nekog koji ide često u HR ali za sve kupce ne.



Ne trebaš imati sandučić za posta restante:
https://www.posta.hr/poste-restante-1372/1372

Koristio sam to uslugu već puno puta u Italiji, tamo kažu Fermo posta.



Neko je pisao da za ovo moras biti drzavljanin hrvatske.
Da li je tacno ili i stranci mogu?

Mada mozemo jedni drugima da narucujemo pa da razmenimo stripove.
Ja cu biti na relaciji bg-zg-ljubljana, uskoro kad se preselim u Sloveniju, tako da svasta mozemo se dogovorimo.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/02/2023 : 00:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by blueberry9

Morace Antisa da otvori podruznicu Fibre u sklopu kulturnog centra hrvatske manjine u Cacku. A uvoz bi mogao da ide preko Beogradske nadbiskupije kao humanitarna pomoc:)


interesanta ideja

drugar (nije forumaš,ali je u svim tokovima) planira da dođe u kontakt sa redakcijom N1 televizije - sa obzirom da su veliki borci protiv posojećeg režima,a ovo je još jedna posledica opšteg ludila u državi,smatra da će ovo biti sjajan materijal za njih.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 01/02/2023 : 09:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by knauso

quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by jaki

Triba zakupit Poste restante sandučić u željenoj pošti.
Ali onda opet ostaje pitanje dolaska i prenošenja preko carine tako da to može biti riješenje za nekog koji ide često u HR ali za sve kupce ne.



Ne trebaš imati sandučić za posta restante:
https://www.posta.hr/poste-restante-1372/1372

Koristio sam to uslugu već puno puta u Italiji, tamo kažu Fermo posta.



Neko je pisao da za ovo moras biti drzavljanin hrvatske.
Da li je tacno ili i stranci mogu?

Mada mozemo jedni drugima da narucujemo pa da razmenimo stripove.
Ja cu biti na relaciji bg-zg-ljubljana, uskoro kad se preselim u Sloveniju, tako da svasta mozemo se dogovorimo.



Ne triba sandučić i ne moraš biti državljann Hrvatska. Samo imati osobni dokument za podizanje ( naavno da je i pošiljka na ime podizatelja ).

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 01/02/2023 : 10:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by blueberry9

Morace Antisa da otvori podruznicu Fibre u sklopu kulturnog centra hrvatske manjine u Cacku. A uvoz bi mogao da ide preko Beogradske nadbiskupije kao humanitarna pomoc:)


interesanta ideja

drugar (nije forumaš,ali je u svim tokovima) planira da dođe u kontakt sa redakcijom N1 televizije - sa obzirom da su veliki borci protiv posojećeg režima,a ovo je još jedna posledica opšteg ludila u državi,smatra da će ovo biti sjajan materijal za njih.


Nema od toga leba moj Anto, informacije o mnogo vecim aferama su ugusene!

Edited by - jagodanbg on 01/02/2023 10:48:52
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 01/02/2023 : 11:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Mene podforum "Izdavacki izlog" podseća na ono kao kad sam pre 40ak godina kupovao časopis Bravo i gledao (nisam čitao, nisam znao nemački) sve one članke o pop muzici i pop izvođačima, a nisam mogao to (skoro) nigde da čujem. Odnosno kao ono gledaš kolače u izlogu poslastičare, a ne možeš da ih kupiš i maštaš kako bi bilo lepo da ih pojedeš.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 01/02/2023 : 12:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Palo mi na pamet sledece - kad Alan Ford, DW i Delfi uvezu stripove, oni placaju porez na to kao i za prodaju istih. Posto su bora i ostatak kartela zabranili uvoz znaci da pomenute striparnice nece platiti taj porez sto znaci da teoretski drzava ostecena. Treba boru i ostatak kartela prijaviti jer ucenama rade na stetu drzave!

I eno na fejbuku ckartel pise da opet nece raditi stiparnica. Tako im i treba kad se bave ucenama. Mislim da nema ko da im radi. Niko nije lud da radi u takvoj firmi!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page
Page: of 134 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000