forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Mini animirani izazov: 10x5 u 2023
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/01/2023 : 10:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Kad svi nešto izazivaju pokušao sam smislit što bi meni bilo dovoljno zanimljivo da bi igrao... i dosjetio sam se. E sad, hoće li još nekome biti zanimljivo, ne znam. Ako ništa igrat ću se sam.

Pravila možete primjenjivati ista kao i kod vukozečevih izazova.


****************************************
IZAZOV je u 2023. pogledati:

- 5 animiranih filmova snimljenih prije 1990.g.
- 5 animiranih filmova u 3D animaciji
- 5 animiranih filmova sa životinjskim likovima u glavnoj ulozi.
- 5 MARVEL animiranih filmova
- 5 DC animiranih filmova
- 5 japanskih animiranih filmova
- 5 animiranih filmova snimljenih prema video igrici ili stripu
- 5 animiranih filmova snimljenih u 2023.g.
- 5 animiranih filmova kraćih od 40min.
- 5 puta po jedna sezona različitih animiranih serija

JOKER: možete zamijeniti jednu kategoriju kategorijom koju ćete sami izmisliti.
****************************************


Zamolio bih jedino da uz pogledani film napišete i ocjenu od 1-5. Komentar poželjan, ali nije nužan.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 05/01/2023 10:28:36

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/01/2023 : 10:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
- 5 animiranih filmova snimljenih prije 1990.g.
Fire and Ice (1983) - Sisoguzni fantasy sa duplo više vrištanja, stenjanja, dahtanja i mrmljanja nego dijaloga. Vizualno impresivan zbog Frazette, ali scenaristički naivan i nezanimljiv.2.5/5
When the Wind Blows (1986) - Genijalan i mučan film u isto vrijeme koji prati dvoje ostarjelih engleza na selu koji se pripremaju za nuklearnu katastrofu. Svjedok paranoje u hladnoratovska vremena, a nažalost pomalo i aktualnog stanja. Animacija je kombinacija nekoliko različitih tenika i jako dobro doprinosi depresivnoj atmosferi filma. 5/5
My Neighbor Totoro (1988) - Ne mogu se odlučit da li mi je film dirljiviji, maštovitiji, zabavniji ili pametniji. Predivno iskustvo. 5/5
- 5 animiranih filmova u 3D animaciji
Strange World (2022) - Realno trojka, pola ocjene više za živciranje homofoba 3.5/5
Away (2019) - Ovo nije za svakog, ali meni je izvrsno. Film je bez rijeci i sto je najzanimljivije za razliku od animiranih filmova na kojima rade deseci istotine ljudi, film je projekt samo jednog čovjeka. Tripozno i vizualno fenomenalno putovanje od početka do kraja. 4.5
- 5 animiranih filmova sa životinjskim likovima u glavnoj ulozi.
The Bad Guys (2022) - Zanimljiva, zabavna i uspješna parodija na "heist" filmove. 3.5/5
Puss in Boots: The Last Wish (2022) - Dreamworksovi animirani filmovi s animacijske strane mi uvijek kaskaju pola koraka za pixarovim. Kao da im nedostaje ono malo zrno magije koju pixar ima. Scenaristički zato ne kaskaju, Puss in Boots je zabavan, duhovit i pametan crtić za sve uzraste i što je rijetkost nastavak u rangu s prethodnikom, meni osobno čak i bolji. 4.5/5
White Fang (1997) - White Fang nije remek djelo niti obara s nogu, ali je jedna topla i simpatična priča o životu jednog vukopsa. 3/5
- 5 MARVEL animiranih filmova
Avengers Confidential: Black Widow & Punisher (2014) - Slabo. Punisher melje kao neka baba, priča plitka i nezanimljiva čak i za marvel standarde. 1.5/5
Spider-Man: Across the Spider-Verse (2023) - Genijalno. U moru novih filmova koji traju preko dva sata ovo jedan od onih za koje ne želite da završi. Kombinacije različitih animacijskih tehnika su smislene i izvrsno pričaju svaka svoju priču. Dobra i izvrsno režirana priča, napeta i uzbudljiva. Jedino što imam osjećaj da ovaj nastavak neće biti jednako zanimljiv najmlađim uzrastima kao što je to bio prvi dio. 5/5
- 5 DC animiranih filmova
Constantine: City of Demons (2018) - Ok za ubit vrijeme i za sina koji voli horore. 3/5
Batman: Gotham Knight (2008) - Anime omnibus različitih animacijskih pristupa. Jako dobro. 4.5/5
Superman: Unbound (2013) - Ustvari prilično neloše ako imate manje od 13 godina. 2.5/5
Justice League: Warworld (2023) - Zabavno i neloše. 3/5
- 5 japanskih animiranih filmova
Paprika (2006) - Paprika je u osnovi razigrani i maštoviti Inception sa srcem i dušom. Nolanov film je samo bezdušni pokušaj reference. 4.5/5
Cowboy Bebop: The Movie (2001) - Ako film propušta da vas uvuče u priču to i više nego dobro nadoknađuje izvrsnim dijalozima, animacijom i soundtrackom. 4.5/5
Godzilla: Planet of the Monsters (2017) - Kvalitetan sf film, bolji od svih godzilla filmova zadnjih nekoliko desetljeća, bliži alien i predator filmovima. 3.5/5
Spirited Away (2001) - Remek djelo. Predivno osmišljen i jedan od najmaštovitijih fantasy filmova koje sam gledao. U isto vrijeme topao i strašan, sanjiv i stvaran. 5/5
Princess Mononoke (1997) -Divan, maštovit i inteligentan. 4.5/5
- 5 animiranih filmova snimljenih prema video igrici ili stripu
Wrinkles (2011) - Crtić snimljen prema stripu Paca Roce Arrugas (Fibra mu je objavila strip Kuća) posvećen starosti. Fenomenalno, mini remek djelo, objavi li itko ovaj strip kod nas kupujem istog trena. 5/5
Batman: Year One (2011) - Vjeran prikaz stripa slabiji za fenomenalnog Mazzucchellija. 4/5
Lady death (2004) - Lobotomija. Ovo je toliko loše da sa perverznim užitkom gledaš kako se glupost reda na glupost i pitaš se koliko lošije može postat, a postaje. 1/5
Batman: The Doom That Came to Gotham (2023) - Zabavno, ali ne i dobro. Priča je plitka, nerazrađena i konfuzno ispričana. Mignolin pečat se vidi iz aviona. 2.5/5
Resident Evil: Death Island (2023) - Bliže spoju cut scena iz lošnjikave igrice nego animiranom filmu. Iritantno krut cgi i isprazna priča, sve skupa bezveze. 2/5
- 5 animiranih filmova snimljenih u 2023.g.
Legion of Super-Heroes (2023) - Pozitivan odmak od klasične šktre animacije DC crtića, šteta što se isto ne može reći i za scenarij. 2/5
The Super Mario Bros. Movie (2023) - Scenaristi (ako nije umjetna inteligencija) su obavili posao u pola sata, film može biti zabavan onima koji su uživali u nintendovim uspješnicama u mladosti. Traženje i povezivanje referenci sa igricama je sve što film nudi. 2/5
Nimona (2023) - Nimona je remek djelo. Nimona je i nešto više. Homofobi će ugasit film nakon par minuta, oni kao ja će na početku biti iznervirani jer se čini kao da je istospolna ljubavna priča glavnog lika isforsirana i sama sebi svrha. Također se početak čini pomalo šablonski i usiljenog humora, ali pojavom Nimone sve se mijenja. Film postaje izrazito zabavan, duhovit i dinamičan, da bi vas onda počeo udarati točno tamo gdje treba i da bi se svatko sa imalo duše, srca i pameti koga je u najmanjem postotku nervirala gej priča s početka trebao osjećati kao najveći kreten na svijetu. Izvrsno posloženog ritma, priče i animacije film udara na svim frontovima i pruža fantastično iskustvo na nebrojeno velikom broju razina. Nimona je priča o čudovištu, Nimona je čudovišno dobar film i Nimona bi svakoga trebala natjerati da se zapita... tko su zapravo čudovišta? 5/5
- 5 animiranih filmova kraćih od 40min.
Ciao Alberto (2021) - Simpatična kratka pixarova minijatura. 4/5
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse (2022) - Fenomenalno animiran, odraslima vjerovatno usiljeno dirljiv i patetičan. Svodi se na puko nabrajanje izravno serviranih pouka, ali kako je ciljana publika ona najmlađa, a vrijeme za gledanje božićno, ne zamjeram. 3.5/5
Superman/Shazam!: The Return of Black Adam (2010) - Za ljubitelje superheroja sigurno simpatično i zabavno. 2.5/5
Carl’s Date (2023) - Simpatična i topla priča o ljubavi u poznim godinama. 4.5/5
- 5 puta po jedna sezona različitih animiranih serija
Trese (2021) - Singapurska horor krimi serija prema filipinskom stripu. Crna magija, akcija i sasvim neloša prva sezona. 3.5/5
The Legend of Vox Machina (2022) - Izvrstan primjer kako klišeji mogu jako dobro funkcionirati. Animirana serija prema jednoj od kampanja "Dungeons & Dragons" igre nudi punokrvni RPG crtić. Klasične postavke likova kojima smo bili svjedoci u svakoj igri slične tematike i možda ne previše maštovita premisa i akcijska riješenja na kraju ipak nude nekoliko sati vrhunske zabave. Izvrsno napisano tako da konstantno drži pažnju sa dobrom dozom humora dosta bližeg odrasloj nego mlađoj publici ova serija nudi puno više od brojnih bijednih igranih adaptacija iz fantasy žanra. Lijepo, zabavno, duhovito, pametno i nadasve živopisno, prava je šteta što će mnogima proći ispod radara samo zato što je animirano... a sad druga sezona i baš joj se veselim. 4.5/5
My Dad the Bounty Hunter (2023) - Roditeljski problemi svemirskog lovca na ucjene. Korektna obiteljska zabava. 3.5/5
Agent Elvis (2023) - Elvis Presley kao tajni agent koji jurca okolo, mlati se, leti s jetpackom, itd. i sve to uz pomoć vječito nadrogirane čimpanze i Howarda Hugesa koji piša smrtonosnu kiselinu. Archerovski humor koji ne funkcionira ni približno dobro kao u samo Archeru. Ovakve blesave premise bile bi zanimljive možda prije 15-20 godina, sad su samo usiljeni pokušaji privlačenja pažnje. Matthew McConaughey koji daje glas Presleyju najbolji je dio serije. Fun fact: created by Priscilla Presley. 2/5
Family Guy (1999) - 21. sezona ne donosi ništa novo. Sethov humor nije se promijenio, kome je bio dobar prije bit će još uvijek, kome nije neće nikad ni biti. S vremenom je malo oslabio, ali i dalje zna ubosti. 3.5/5

Pogledano, ali ne upada u nijednu kategoriju izazova pa ako nekog zanima neka baci pogled:

1.Renaissance (2006) - Sci-fi noir krimić koji nudi puno više u vizualnom smislu nego scenaristički. Priča nije loša, ali jednostavno ne nudi ništa posebno ni pamtljivo. 3.5/5
2.Entergalactic (2022) - Predivno animirana simpatična moderna ljubavna priča. Dojam bi bio još bolji da mi se sviđa glazba. 4/5
3.South Park: Imaginationland (2007) - South Park ko South Park, iako imam osjećaj da sam im se smijao malo više nego inače pa pretpostavljam da im je ovaj film malo iznad njihovog prosjeka. 3.5/5
4.Ruben Brandt, Collector (2018) - Vizualna poslastica iz Mađarske donosi priču o psihoterapeutu s posebnim metodama i kradljivcima umjetnina. Mustwatch za ljubitelje krimića, filmova o pljačkama, ljubitelje slikarstva, umjetnosti, kolekcionare i prije svega one koji vole dobru animaciju. Posebnog i inovativnog animacijskog stila autor (rođen u Sloveniji) priča napetu krimi priču izvrsnog tempa, zanimljive radnje, i što je najvažnije ostavlja snažan autorski pečat poigravajući se različitim umjetničkim pravcima u slikarstvu. Zbog mnoštva detalja ovo je film koji zaslužuje i drugo pa i treće gledanje. Nema što nije na svom mjestu, od priče preko animacije do vrhunskog soundtracka i sve je tako dobro ukomponirano i kompatibilno. Što se mene tiče ovo je malo remek djelo. 5/5
5.Skull Island (2023) - 1. sezona - Solidno. Dosta dobra zabava s malo već prožvakanim humorom baziranom na sarkazmu i izvrsnom karakterizacijom likova.



Moje liste pogledanih animiranih filmova:

https://www.themoviedb.org/u/Brkrmrljrki/lists




The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 26/10/2023 12:02:37
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 05/01/2023 : 14:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
volio bih probat ,iako sam u animiranima jako slab pa bi mi trebale smjernice.ne znam ni odakle bi počeo istraživat sve te kategorije

- 5 animiranih filmova snimljenih prije 1990.g.
- 5 animiranih filmova u 3D animaciji
-
-
-
- 5 japanskih animiranih filmova
- 5 animiranih filmova snimljenih prema video igrici ili stripu
- 5 animiranih filmova snimljenih u 2023.g.
- 5 animiranih filmova kraćih od 40min.
-

ŚCIANY (Piotr Dumala) - čovjek u sobi bez vrata i prozora.prepuno simbolike,definitivno gledati ponovno

Edited by - ŠAŠ on 05/01/2023 17:28:34
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/01/2023 : 16:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ako nekom možda treba inspiracije, tu je moj neki izbor najboljih.

https://www.themoviedb.org/list/8234499



Top of the head:

Up
Wall-E
Toy story (svi nastavci, sve 1 bolji od 2.)
Wallace & Gromit
The Secret of Nimh
Robin Hood
Corpse Bride
Spirited Away
Frankenweenie
Chico & Rita
Čudesna šuma
Akira
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/01/2023 : 16:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Up, Wall-e, W&G i Akira ce se naci na ovoj listi, tek sam sinoc otvorio profil. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 05/01/2023 : 19:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Moja preporuka takođe za Avril et le monde truque (2015), gledao na TVu i odmah prepoznao da je animacija rađena po crtežima Jacquesa Tardija.

Preporuka i za J'ai perdu mon corps (2019), priča je smeštena u savremenu Francusku, tematikom je jedan od crtaća za odrasle.

Takođe The House (2022), ima na Netflixu, lutkarska animacija iz tri dela, svaki različit žanrom i atmosferom, sa jednim zajedničkim ''likom'' u sve tri priče.

The Prophet (2014) Halila Džubrana, jedno od poglavlja je režirao stripar Žoan Sfar.

Sva četiri pomenuta imaju stripovski šmek, ne može da se ne dopadne ljubiteljima Francuza. Nevezano za izazov.


Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/01/2023 : 21:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

The Prophet (2014) Halila Džubrana, jedno od poglavlja je režirao stripar Žoan Sfar.


Stavljeno na watchlistu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/01/2023 : 23:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Čekaj malo, di je tu Ghost in the Shell?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 06/01/2023 : 00:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Ovo je moj, novi, omiljeni topik. Ova tvoja lista me je odusevila i vec skidam vecinu stvari. Samo cepaj, a ja prihvatam izazov.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/01/2023 : 00:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Čekaj malo, di je tu Ghost in the Shell?



Gledo sam ga davno i vjerovatno ne bas trijezan pa ga moram ponovit da ne lupam ocjenu bezveze.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3540 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/01/2023 : 09:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Anomalisa je nešto ponajbolje iz animiranog sveta što sam pogledao u prethodnoj deceniji, nije mi baš najjasnije zašto se toliko malo priča o tom ostvarenju. Ako ne verujete meni onda poslušajte Johnnya Difoola link
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/01/2023 : 09:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Anomalisa je nešto ponajbolje iz animiranog sveta što sam pogledao u prethodnoj deceniji, nije mi baš najjasnije zašto se toliko malo priča o tom ostvarenju. Ako ne verujete meni onda poslušajte Johnnya Difoola link

Taj mi je na watchlisti odavno, nikako da pogledam.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/01/2023 : 09:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Ovo je moj, novi, omiljeni topik. Ova tvoja lista me je odusevila i vec skidam vecinu stvari. Samo cepaj, a ja prihvatam izazov.

Drago mi je da ti se sviđa, bacaj pogled ovih dana jer cu je apdejtati konstanto. Treba se sjetiti svega sto sam pogledao, a da mi je iznad prosjeka.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/02/2023 : 12:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Najtoplija preporuka, mini osvrt gore u glavnom postu...




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/05/2023 : 19:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Preporuka:


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3540 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/01/2024 : 21:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Čekaj malo, prođe 2023., a gde je osvrt za Anomalisu?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/01/2024 : 23:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Čekaj malo, prođe 2023., a gde je osvrt za Anomalisu?

Kiksao sam. Pogledao sam jos dosta stvari, ali nisam stigao upisati. Zakacio se vise na animirane serije nego na filmove u zadnje vrijeme. Anomalisa je jos na cekanju.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 25/01/2024 23:47:40
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000