forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 The Last of Us
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 11/02/2023 : 19:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Odlicna peta.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/02/2023 : 11:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
da, odlična epizoda
super je serija
ko nije do sada, neka gleda

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/02/2023 : 12:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Toliko ste se raspisali da san prova pogledat to sranje.
Početak mi se svidija,Pušenje u studiju i rasprava o halucinogenim gljivama.
Nažalost nakon toga kita.
Uspia san pogledat nekih pola prve epizode i to je to.Predosadno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 12/02/2023 : 12:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Uh, losa mi je ova peta epizoda. Ipak pad kvalitete u pisanju. Cetvrta epizoda trajala je prekratko , ova je imala toliko nelogicnosti da me razocarala. Mislio sam da ce odrzati kvalitet. Ali hajd, vidjet cemo dalje.

Spoiler naprijed.... Lider ili liderka onih pobunjenika nikada ne bi to mogla biti u onakvom svijetu. Ni rodjena mater je ne bi pratila a ne grupa naoruzanih u onakvoj anarhiji. Epizoda je bila ok do zadnjih 15-20 minuta. Izvlace se iz grada, svi ih traze, ali oni hodaju sredinom ceste, deru se i smiju. Stari snajperista umijesto dojave svojima puca na njih bez ovlastenja i gleda kako mu se Joel doslovno sunja i zna da ce mu prici ali ne poduzima jebeno nista. Kliker koji reaguje na zvuk ignorise svu buku i ulazi za Elie u auto. WTF? Mali zarazen Elie to nikome ne govori, ostaje sa njim u sobi jos zaspi sa njim, a zaraza te uzima nakon sat-dva.

Edited by - Iluvatar on 12/02/2023 12:53:48
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 12/02/2023 : 18:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Iluvatar

Uh, losa mi je ova peta epizoda. Ipak pad kvalitete u pisanju. Cetvrta epizoda trajala je prekratko , ova je imala toliko nelogicnosti da me razocarala. Mislio sam da ce odrzati kvalitet. Ali hajd, vidjet cemo dalje.

Spoiler naprijed.... Lider ili liderka onih pobunjenika nikada ne bi to mogla biti u onakvom svijetu. Ni rodjena mater je ne bi pratila a ne grupa naoruzanih u onakvoj anarhiji. Epizoda je bila ok do zadnjih 15-20 minuta. Izvlace se iz grada, svi ih traze, ali oni hodaju sredinom ceste, deru se i smiju. Stari snajperista umijesto dojave svojima puca na njih bez ovlastenja i gleda kako mu se Joel doslovno sunja i zna da ce mu prici ali ne poduzima jebeno nista. Kliker koji reaguje na zvuk ignorise svu buku i ulazi za Elie u auto. WTF? Mali zarazen Elie to nikome ne govori, ostaje sa njim u sobi jos zaspi sa njim, a zaraza te uzima nakon sat-dva.




Slazem se, ima nelogicnosti, ali je zabavna, barem meni.

SPILER:

Dekica puca na njih, da bi ih zadrzao i kako ne bi otisli preko mosta. A, dojavio je on odmah.
A i dekica ne vidi bas najbolje, pa je prikradanje Joela na konto toga proslo, mada deluje neubedljivo
Ova klinka ostaje sa malim i ne obavestava odrasle da je zarazen, jer je verovala da je njena krv dovoljna da spreci pretvaranje.

Ovo ostalo, manje vise se slazem, ali i dalje mi je odlicna.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 12/02/2023 : 18:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Ajd to za dekicu mogu da prihvatim, tj zasto je pucao. Ovo za krv vise sam shvatio kao da Elie zeli da smiri klinca
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/02/2023 : 19:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
Iluvatar - ellie je dijete, a djetetu treba dozvolit da ne postupa uvijek logično i pametno
uostalom, mali ju je tražio da ostane budna uz njega, a ona je zaspala - kao ono u autu kad je rekla da nije ni umorna, a u slijedećoj sceni spava
ne bih ja secirao do te mjere - meni je i zabavno i dobro za sada

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/02/2023 : 21:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ellie je jedina imuna na zarazu pa je logično pomisliti da njena krv ima magična svojstva i da se pomoću nje mogu spasiti zaraženi. Ove scene nema u igrici i deluje da je ovo izmenjeno kako bi ubacili seme sumnje u nadu da je Ellina krv lek protiv zaraze.
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 12/02/2023 : 21:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
SPOILER - I dalje mislim da je to uradila radi toga da se dijete umiri i da se ne boji. Da je mislila da to moze pomoci, isto bi ponudila i Tes. Elie jeste tinejdzerica ali je dovoljno zrela da zna da je to cista glupost i da se bolest ne lijeci tako. Pa zaboga pola zemlje prelazi da bi je ispitali. Ispalo je uzasno glupo. Na igri je bolje odradjeno. Mali joj nije pokazao ujed.

Po meni je kvalitet opao dosta.
Prva mi je bila odlicna, druga gotovo perfektna, treca isto puna rupa u pisanju ali mi je izazvala emociju i visoko sam je ocjenio, cetvrta je samo ok ali prekratka..ova zadnja mi je najlosija zbog zadnjih 20 minuta. Jednostavno slampavo i lijeno napisano na kraju. Nece medju najbolje serije, odnosno nece u neki rang sa Sopranosima i BB a imao sam neke nade da bi ovo moglo biti the next big thing.

I glumica koja glumi Elie nije za ovu ulugu, ne lezi joj nikako. Mislio sam da cu se navici, ali evo pet epizoda i nista. Ne klika...a ni hemija izmedju nje i Pedra nije na visokom nivou.

Zbog ovih brljotina u zadnjoj epizodi ocjena serije 8 od 10. Pratim dalje svakako.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/02/2023 : 22:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ellie do nedavno nikada nije ni sela u automobil, šta ona i sva druga deca rođena tokom postapokalipse znaju kako se leči i kako funkcioniše moderna medicina. Poenta scene, pored toga da pokaže da Ellie saoseća i želi da pomogne drugima, je u tome da pokaže koliko svi oni zapravo tapkaju u mraku i hvataju se za slamčicu spasa bez nekog čvrstog, naučnog pokrića da će Ellin imunitet biti imunitet za sve ostale zaražene.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/02/2023 : 04:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ono opasnost je na svakom kantunu a ti ideš cestom i zajebavaš se...
Doduše kad bi snimali onako kako bi se ljudi ponašali u takvoj situaciji ne bi se puno toga vidilo.
A Iluvatar je u pravu šta se tiče ženske...
To samo u mašti pisca može proć.
Čistila bi ona puške ekipi kad im se digne.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 18/02/2023 : 10:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
https://www.danas.rs/kultura/jasmila-zbanic-uoci-premijere-seste-epizode-serije-the-lust-of-us-koju-je-rezirala-mozda-su-me-pozvali-kao-ekspertkinju-za-zivot-u-katastrofi/

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 18/02/2023 : 10:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Meni ovo odlično do sad. Ugođaj je vrh, a par nelogičnosti u zadnjoj epizodi mi ne smeta niti malo. Ipak je ovo fikcija a ne vodič za preživljavanje, right?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 20/02/2023 : 20:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Odlicna epizoda za razliku od protekle dvije. U rangu prve tri. Pa mozda i najbolja. Mozda.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 21/02/2023 : 08:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Serija zasad nije ponudila ništa posebno. Totalno precijenjena.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/02/2023 : 17:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Šesta epizoda nabijena emocijama, po meni rame uz rame sa prve dve.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/02/2023 : 17:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell
Ipak je ovo fikcija a ne vodič za preživljavanje, right?


Ali ako je fikcija o preživljavanju onda očekujem da se ljudi ponašaju ko da su u takvoj situaciji.
Zar ne?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 21/02/2023 : 19:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Jaka epizoda. Jedino, do sada su ave epizode bile zaokruzene, kao zasebna celina, a, ova mi nije takva. Nedorecena, ali ne smeta

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 21/02/2023 19:04:24
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 21/02/2023 : 20:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Epizoda 4 i 5 su kao jedna. Ujedno i najgori dio do sada. Sve te dogadjaje iz dvije ep mogli su u jednu staviti. Navodno su Jasmili nudili da uradi te dvije epizode, ona odbila i uradila ovu sestu. Prijatno me iznenadila.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/02/2023 : 20:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
opaska o komunizmu je vrh ove vestern epizode

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/02/2023 : 21:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Vrh serije je opaska o komunizmu i priča o gay ljubavi.
To dovoljno govori o kvaliteti postapokaliptične horor serije...
Nema ovdje ni O od opasnosti za koju oni tvrde da postoji.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 21/02/2023 : 21:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Gundjas, ali i dalje gledas.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/02/2023 : 23:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Posa mi traži puno materijala pa svašta pogledam.Nešto loše a nešto i dobro.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/02/2023 : 23:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Vrh serije je opaska o komunizmu i priča o gay ljubavi.
To dovoljno govori o kvaliteti postapokaliptične horor serije...
Nema ovdje ni O od opasnosti za koju oni tvrde da postoji.



The Last of Us je cenjen zbog priče, a ne zbog horor elemenata. Zar ti nisi rekao da si igrao igricu?
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/02/2023 : 00:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Vrh serije je opaska o komunizmu i priča o gay ljubavi.
To dovoljno govori o kvaliteti postapokaliptične horor serije...
Nema ovdje ni O od opasnosti za koju oni tvrde da postoji.




seriji se mogu naći mane, ali ugođaj je meni dobar i ne smatram ovo horor serijom
niti bih je gledao da je pretežito takva
a 6. epizoda ima i kratko pojavljivanje marilyn iz života na sjeveru - i prvi put je vidim nakon te uloge

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000