forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi za kutak Miroslava Cmuka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 06/03/2023 : 12:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima!

Prije svega da napomenem da, iako nisam aktivan član foruma, ipak ga već godinama vjerno pratim incognito. S druge strane vjerujem da me neki od članova poznaju s aukcija pa se nadam da ipak nisam toliko anoniman član ove zajednice :)

Za mene je forum uvijek bio vrijedan izvor informacija. A kroz godine bila sam i svjedok i sudionik par humanitarnih akcija koje su se provodile na inicijativu članova foruma.

A time dolazim i do razloga zašto sam ipak odlučila izaći iz incognito moda 😊 No, prije nego nastavim, ukoliko sam stavila ovo pod pogrešan topic, molim administratore da ovaj post presele.

Stariji sin (11 godina) pohađa VI. OŠ Varaždin, u kojoj je Miroslav Cmuk bio dugogodišnji knjižničar te je ostavio vrlo velik utjecaj na generacije i generacije učenika.

Tijekom zimskih praznika razgovarala sam s djecom iz sinovog razreda i nekako smo se dotaknuli Miroslava i njihove želje da nešto naprave u sjećanje na njega.

Dugo sam razmišljala kako da pomognemo djeci da se ostvari ta njihova inicijativa i nadam se da sam, u suradnji sa zaposlenicima VI. OŠ Varaždin, našla rješenje. Naime, ravnatelj VI. OŠ se složio da se pokrene akcija obilježavanja njegovog 40. rođendana (03.04.2023.). Zapravo, škola je ionako imala u planu obilježavanja tog dana, samo smo ga sada "nadogradili". Naziv pod kojom će se taj dan obilježiti jest Školski dan stripa (povodom rođendana Miroslava Cmuka).

U suradnji s djecom i zaposlenicima OŠ osmislili smo nekoliko aktivnosti na tu temu. Ako nekoga zanima, mogu detaljnije se raspisati o svakoj planiranoj aktivnosti 😊

No ono što je najznačajnije da je jedna od njih je i akcija uređenja nečega što za sada neslužbeno zovemo Miroslavov kutak sa stripovima, a koji bi bilo smješten u sklopu školske knjižnice.

S obzirom da svi znamo koliko školama nedostaje sredstava, ravnatelj je ostavio mogućnost da, tko god želi, može pokloniti strip za taj kutak. Kako bismo povećali vidljivost te akcije, škola je kreirala i letak a uskoro će ići i obavijest svim roditeljima kao i obavijest na stranici škole. Ukoliko želite vidjeti letak, učitala sam ga na ovu poveznicu: https://drive.google.com/file/d/1il6vhjEa_x12qQd26plierU_LynWEWra/view?usp=sharing

No ja pokušavam razmišljati malo šire i to baš potaknuta dosadašnjem odazivu na slične akcije koje su oglašavane putem ovog foruma. Jednostavno vjerujem da i u stripovskoj zajednici ima ljudi koji bi se možda željeli priključiti akciji.

Plan je da škola sakuplja stripove koje bi poklanjali učenici i njihovi roditelji. S druge strane ja sam dobrovoljac koji će na sebe preuzeti prikupljanje stripova od, nazovimo to, stripovske zajednice. Odnosno, moja zadaća bi bila da prikupim stripove, vodim evidenciju o poklonjenim stripovima na transparentan način te koordiniram sve vezano uz taj dio. Nakon toga bismo ravno na Miroslavov rođendan (3.4.2023.) sve prikupljene stripove (ukoliko ih bude) predali VI. OŠ Varaždin.

Samo logistički, ukoliko netko želi pokloniti strip, molim Vas kontaktirajte me preko PM ili na e-mail ivana.prikratki@gmail.com pa da dogovorimo primopredaju poklonjenih stripova. S time da preporučam komunikaciju putem maila, s obzirom da njemu imam pristup 24/7.

Dakle, ovim putem Vas pozivam, da ukoliko imate mogućnosti i želje, da poklonite koji strip viška iz vaših kolekcija za školsku knjižnicu, kako bi se obogatio Miroslavov kutak u sklopu knjižnice i tako sačuvala uspomena na njegov život i djelo.

Kao što sam i prije napomenula, već sam nekoliko puta vidjela da se stripovska zajednica okupila u plemenite svrhe i da je reagirala izuzetno pozitivno, pa se nadam takvom ishodu i ovaj puta. Nadam se da ćemo tako zajedno uspjeti pomoći djeci da se prisjećaju Miroslava s radošću i to kroz medij koji je obožavao.

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/03/2023 : 12:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast na akciji Nadam se da će odaziv biti velik.
Stavio sam i ovaj vaš letak ovako da se direktno vidi.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
966 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 06/03/2023 : 13:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Jako lijepa inicijativa. Samo pitanje, preferirate li stripove na hrvatskom jeziku ili može i na engleskom?
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 06/03/2023 : 13:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Svaka čast na akciji Nadam se da će odaziv biti velik.
Stavio sam i ovaj vaš letak ovako da se direktno vidi.





Hvala na pomoći! Samo vas sve molim da uzmete u obzir da je ovo letak napravljen za djecu i roditelje. Za stripovsku zajednicu ću ja prikupljati stripove da smanjimo broj ljudi u prostorijama škole.

Edited by - P.Ivana on 06/03/2023 13:04:52
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 06/03/2023 : 13:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

Jako lijepa inicijativa. Samo pitanje, preferirate li stripove na hrvatskom jeziku ili može i na engleskom?



S obzirom da znam djecu koja čitaju stripove i na engleskom, apsolutno ne postoje preferencije.
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1277 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 06/03/2023 : 13:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
Bravo!
Ja ću se uključiti u akciju. Samo imam pitanje, imate li neki popis što već vaša knjižnica ima?
Obzirom da je Miroslav nabavljao godinama stripove od mene, čini mi se da sam mu već slao nešto za knjižnicu, pa da ne šaljemo duplo.
Hvala!

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/03/2023 : 13:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by P.Ivana



Hvala na pomoći! Samo vas sve molim da uzmete u obzir da je ovo letak napravljen za djecu i roditelje. Za stripovsku zajednicu ću ja prikupljati stripove da smanjimo broj ljudi u prostorijama škole.


Možda mi je promaklo, ali čini mi se da se u uvodnome upisu spominje samo primopredaja?
Jel igra pošta, Tisak, ili bar primopredaja u Zagrebu?
Miroslav, ili u našen svitu Luca Torelli je bija odličan lik. Rado ću se odazvat na akciju,

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 06/03/2023 17:26:55
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 06/03/2023 : 14:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by edvin

Bravo!
Ja ću se uključiti u akciju. Samo imam pitanje, imate li neki popis što već vaša knjižnica ima?
Obzirom da je Miroslav nabavljao godinama stripove od mene, čini mi se da sam mu već slao nešto za knjižnicu, pa da ne šaljemo duplo.
Hvala!



Pitala sam u školi za popis. Na žalost, u ovom trenu ne postoji popis stripova kojima škola raspolaže. Ali da budemo što transparentniji, od škole sam dobila slike sa stripovima kojima škola raspolaže. Na slikama nisu stripovi koji su trenutno posuđeni (npr. Višnja 1. dio, preostale Hilde, kompletan Čovpas, Loši momci).

Ali isto tako, s obzirom da škola ima preko 700 učenika, a fond stripova je mršav, čak i ako poklonite koji dupli strip, puno će značiti. Odnosno, citiram knjižničarku škole "Pa čak i ako se ponove neki primjerci, dosta su traženi".







Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19376 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/03/2023 : 14:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Lijepa inicijativa. Vidjet ću s roditeljima da izvade nešto iz kolekcije mi i pošalju za VŽ.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 06/03/2023 : 14:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by P.Ivana



Hvala na pomoći! Samo vas sve molim da uzmete u obzir da je ovo letak napravljen za djecu i roditelje. Za stripovsku zajednicu ću ja prikupljati stripove da smanjimo broj ljudi u prostorijama škole.


Možda mi je promaklo, ali čini mi se da se u uvodnome upisu spominje samo primopredaja?
Jel igra pošta, Tisak, ili bar primopredaja u Zagrebu?
Miroslav, ili našen svitu Luca Torelli je bija odličan lik. Rado ću se odazvat na akciju,



S obzirom da sam iz Varaždina, Zagreb nije toliko daleko. Pa ako će biti više zainteresiranih iz Zagreba, možemo se pokušati interno koordinirati pa jedan dan skoknem u Zagreb da preuzmem osobno poklonjenje stripove.

A uvijek može i poštom, Tiskom, dostavnim službama. Nismo izbirljivi :) I vjerujem da se sve može dogovoriti :)

Edited by - P.Ivana on 06/03/2023 14:28:30
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1227 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 06/03/2023 : 14:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Neka izdanja sa ovog popisa bi moglo dobro doci

Dječji i obiteljski stripovi
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=53539


Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 06/03/2023 14:40:25
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28960 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/03/2023 : 16:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ivana, Fibra ce poslati kompletnu Biblioteku Nika, rijesit cemo to kad se vratim s puta.

Trouble will find me
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 06/03/2023 : 16:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ivana, Fibra ce poslati kompletnu Biblioteku Nika, rijesit cemo to kad se vratim s puta.



Zahvaljujem!

Odmah idem javiti u školu. Vjerujem da će biti presretni jer klinci obožavaju stripove iz te biblioteke i redovito postoji lista čekanja :)
Go to Top of Page

oko
New Member

Croatia
185 Posts

Member since 19/04/2004

Posted - 06/03/2023 : 17:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send oko a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kako, ali znao sam da će se Fibra uključiti :)
Mogli bi se mi iz Zagreba organizirati i stripove skupljati na jednom mjestu (Edvin, Asteroid?), pa kad se sve skupi organizirati neki prijevoz za Varaždin.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/03/2023 : 17:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Možemo li mi iz drugih krajeva države dobiti adresu i ostale podatke za slanje stripova poštom/tiskom?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/03/2023 : 17:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Možemo li mi iz drugih krajeva države dobiti adresu i ostale podatke za slanje stripova poštom/tiskom?


I mene ovo zanima.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 06/03/2023 17:29:06
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 06/03/2023 : 17:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by oko

Ne znam kako, ali znao sam da će se Fibra uključiti :)
Mogli bi se mi iz Zagreba organizirati i stripove skupljati na jednom mjestu (Edvin, Asteroid?), pa kad se sve skupi organizirati neki prijevoz za Varaždin.



Što se mene tiče, može i Varaždin do vas
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/03/2023 : 18:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mozemo li slati direktno na adresu skole, recimo sa naznakom za biblioteku, ili stripovi za biblioteku? Mi iz ostalih krajeva lijepe nase?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 06/03/2023 : 19:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Možemo li mi iz drugih krajeva države dobiti adresu i ostale podatke za slanje stripova poštom/tiskom?



Isprike, nisam stigla odmah odgovoriti. Što se tiče pošte, možete slati na:

Ivana Prikratki
JURA
Stanka Vraza 4/II
42000 Varaždin

Ako želite slati Tiskom, nemam problema s time, molim Vas samo kontakt putem PM ili maila da dogovorimo gdje će biti najlakše za preuzeti.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/03/2023 : 19:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi dobro da se može direkt na školu jer poštari pakete za državne institucije voze direktno, odnosno ne treba nitko dolaziti po to u poštu.
Barem je tako bilo prije jelte...

quote:
Originally posted by oko

Ne znam kako, ali znao sam da će se Fibra uključiti :)


Drito to

Bok, kako si.
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 06/03/2023 : 19:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Mozemo li slati direktno na adresu skole, recimo sa naznakom za biblioteku, ili stripovi za biblioteku? Mi iz ostalih krajeva lijepe nase?



Ukoliko nije problem, možete li slati na adresu koju sam dala ranije? Tako je dogovoreno sa školom, da ih ne zatrpavamo jer imamo i hrpu drugih aktivnosti koje će se održati taj dan. A drugi razlog je da je plan da se svi poklonjeni stripovi sa foruma prikupe na jednom mjestu te se onda predaju školi na sam rođendan.

No, ukoliko želite predati stripove izravno školi, mogu to pokušati dogovoriti s njima. Iskreno nismo raspravljali do sada o toj mogućnosti ali nismo je niti isključili :)
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 06/03/2023 : 19:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Bilo bi dobro da se može direkt na školu jer poštari pakete za državne institucije voze direktno, odnosno ne treba nitko dolaziti po to u poštu.
Barem je tako bilo prije jelte...




Adresa koju sam dala jest adresa uredskih prostorija u koju pošta redovito dostavlja. To je adresa mog ureda jer tamo uvijek ima netko tko će preuzeti pošiljke

Tako da, svakako će biti dostava do vratiju...

Već su naviknuti da privatno mi stižu hrpe stripova za sinove i kućnu biblioteku, više niti ne pitaju za koga je, samo ostavljaju na mojem stolu

Edited by - P.Ivana on 06/03/2023 19:48:25
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6929 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/03/2023 : 22:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Divna inicijativa! Svaka čast! Stižu stripovi i iz Rijeke.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

P.Ivana
Starting Member

32 Posts

Member since 14/06/2020

Posted - 07/03/2023 : 08:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send P.Ivana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Divna inicijativa! Svaka čast! Stižu stripovi i iz Rijeke.





Hvala!

Ovo je nevjerojatno!

Kada smo započeli akciju brinulo nas je da li ćemo imati dovoljno stripova. Čini mi se da se moramo početi brinuti da li ćemo imati dovoljno polica

Edited by - P.Ivana on 07/03/2023 10:00:22
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1227 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 07/03/2023 : 08:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Kolorka specijal 33: Djeca kapetana Granta, Asteriks, Garfild i Lucky Luke bi bilo lepo kad bi obogatilo kutak. Sto se tice Alan Forda ne znam kako danasnja deca reaguju na njega :).
Inace ovo je forum gde se okupljaju ljudi iz cele bivse Jugoslavije ali pretpostavljam da su interesna sfera ove akcije izdanja na hrvatskom. Nema potrebe da se pravi prica iz ovoga
nego ako ima eventualna pitanja ta mogu da se upute Ivani ili na mejl ili PM. Lepa je ova akcija i zbog dece i zbog coveka koji se trudio da obogati ne samo svoj stripovski zivot nego
i tudje zivote.



Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 07/03/2023 09:00:44
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/03/2023 : 10:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Uvijek kad vidim tako istrošene korice stripova mi bude toplo oko srca

Sjetim se i ovog Bouletovog stripa:




"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000