forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip caffe - Idete li na festivale stripa?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

sawitch
Advanced Member



Serbia
39313 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/03/2023 : 08:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kako nemamo mogucnost da cesce sednemo jedni sa drugima u nekoj kafani i prebacimo koju o stripu dosao sam na ideju da otvorimo "kafic" na forumu sa temama iskljucivo o stripu. Menjacu topice redovnije. Bilo bi dobro zarad mladjih generacija ili onih koji su se skoro aktivirali da ljudi koji su dublje uvuceni u izdavastvo, crtanje, pisanje i ostalim strip delatnostima daju svoj utisak na postavljene teme.

Pre neki dan pricam sa jednim prijateljem, velikim stripofilom i znalcem i u nekom kontekstu mi on kaze da smo svi mi pomalo otisli dodjavola (prim. aut. "u q") sa zahtevima kada je strip u pitanju. Naravno, naveo me na razmisljanje..

Da li ja jos uzivam u stripu kao nekada ili ne? Odgovor na prvu, ako cu biti iskren sam prema sebi je "NE." Sta se to, kada i zbog cega promenilo, kada strip postaje nesto drugo a ne emotivni hedonizam. Vrativsi film malo unazad secam se prvih aukcija na kojima sam kupovao strip, bese to kolekcionar.com ili kolekcionar.rs zaboravio sam vec. Tada vec krece opterecenost ocuvanoscu i potencijalnom vrednoscu stripa koji imam u rukama. Tada vec krece peglanje kolekcije i zamena vrednosnih postulata kada je strip u pitanju. Tada mi je postalo bitno da imam glanc Meta Meriota umesto Zagora koji je bez slicice za nastavak.

Danas, 20-ak godina od tog perioda gledam svoju kolekciju i vidim kako na policama imam u 90% slucajeva stripove novijeg datuma, koji su od 15-20 EUR vrednosti pa na gore. Preraslo je u kolekcionarstvo, sabiranja vrednosti stocka a istinsko uzivanje zanemareno.

Ali, da ne bude sve tako crno citam svaki koji udje u kucu. Jeste, sa dosta kasnjenja ali procitam i filtriram sta ce ostati u kolekciji. Prerastao sam boljke hejta prema neboneliju i sada imam dosta Fibrinih integrala, CK serijala i ostalih nebonelijana ali najveca i istinska radost i dalje jeste kada pristigne Libellusova tura. Teks i Mister No jos asociraju na one dane kada se strip citao sa uzivanjem.

Da li cu nesto menjati u buducnosti? Verovatno ne, mozda postanem jos gori ali eto, hvala prijatelju sto me naveo bar da se zapitam.

Sta je za vas strip danas?

Edited by - sawitch on 03/04/2023 08:33:08

DK24
Average Member



Croatia
587 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 07/03/2023 : 08:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Kako nemamo mogucnost da cesce sednemo jedni sa drugima u nekoj kafani i prebacimo koju o stripu dosao sam na ideju da otvorimo "kafic" na forumu sa temama iskljucivo o stripu.


Pa imamo jednu temu koja je na tragu ovoga - Stripovski ratovi
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/03/2023 : 09:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Meni su i dalje stripovi, kao što je sawitch napisao, emotivni hedonizam. I dalje uživam u stripovima kao nekad. Možda ne u istima ili na isti način ali intenzitet je isti. Dapače, sada obraćam pažnju na više detalja, više cijenim crtež, pripovijedanje, priču ...

Police su mu šarene i pretrpane.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29193 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 07/03/2023 : 09:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
I dalje uživam u stripovima, a stripove čitam još od prije škole. Stvari i prioriteti se mijenjaju, ali čitanje stripova je uvijek prisutno! Jednostavno na kraju dana kad se ima vremena nema ništa bolje nego zaroniti u čarobni svijet strip sličica. Dakle, rezime: strip me je uvijek zanimao, a i ne sumnjam da će tako biti do kraja života.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/03/2023 : 09:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne brini Sawitchu, uskoro izlazi Bone, kao neko ko voli Gospodara prstenova ako ti taj strip ne vrati osmeh na lice i ponovo razbudi ljubav prema stripu, onda ništa neće :)
Go to Top of Page

Macbeth
Junior Member



361 Posts

Member since 19/08/2022

Posted - 07/03/2023 : 09:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Macbeth a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom razonoda uz malu dozu nostalgije. Ne mogu ja sad pričati o nekoj većoj umjetničkoj vrijednosti kad čitam pretežito Bonelli serijale, ima tu bisera dakako, ali većinom je to nekvalitetna zabava. Možda tek moram pronaći nešto "više", zašto ne...

Književnost mi je i dalje broj jedan.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29193 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 07/03/2023 : 09:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Kako misliš nekvalitetna zabava, pa zabava je zabava, svakog zabavlja nešto drugo.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29193 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 07/03/2023 : 09:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Meni je Bone super, baš ugodno iznenađenje, a Gospodari prstenova mi nisu nešto.

quote:
Originally posted by naker

Ne brini Sawitchu, uskoro izlazi Bone, kao neko ko voli Gospodara prstenova ako ti taj strip ne vrati osmeh na lice i ponovo razbudi ljubav prema stripu, onda ništa neće :)


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/03/2023 : 09:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Ne brini Sawitchu, uskoro izlazi Bone, kao neko ko voli Gospodara prstenova ako ti taj strip ne vrati osmeh na lice i ponovo razbudi ljubav prema stripu, onda ništa neće :)


preporučio sam Saviću skoro,tri naslova - Crni lokvanji,Spirua od Emila Brava i Bouna.
Sva tri će ga pogoditi totalno.
Za sada me nije poslušao;doduše za Bouna nije ni mogao.
A taman sad izlazi i završetak Spirua u dva albuma.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39313 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/03/2023 : 10:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Da se ne razumemo pogresno, i ja uzivam u stripovima. Procitati dobar integral je stepenik vise od dobrog filma. Nekima cu se i vratiti opet. Ali drago mi je kad vidim da vas ne jede kolekcionarstvo ili taj snobovski deo oko kvaliteta izdanja. Pre 10 godina bih uzimao Ludens mirne duse i bio presrecan a sada przim Libellus. Osim Zagor extra retro koji sam krenuo sada jer je na pocetku :) Jer Zagor po meni nema ono sto ja zelim na nasim prostorima. VC je C/B i sadrzaj unutra je top ali korice i tempo uzas. Libellus korice i tempo top ali unutra boja. Ludens sa knjigama krs i unutra i van i tempo osrednji. Tako da Zagor extra ispada najbolja varijanta.

Kako stojite sa ZS, LMS, Stripotekom, Eksom itd.?
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 07/03/2023 : 10:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Za mene strip je putovanje i ono što nosi sa sobom upoznavanje novih stvari. Takođe mi je beg od stvarnosti, ne i od obaveza i dužnosti, ali lepši podsetnik da ima i nešto kvalitetno i zanimljivo u našoj svakodnevnici. Ne patim od kolekcionarstva, sve što mislim da više ne bih uzeo ponovo u ruke, prodam, dešava se čak da kupim ponovo neko izdanje koje sam prodao misleći da nije bio "momenat" kada sam ga čitao (evo recimo Hicksville). Jednako uživam kao što sam kao i dete koje je naučilo da čita zbog PZ i stripova samo sa većom mogućnošću izbora. Umem da "odvojim" koncept kaiš, boneli i drugih stripova tako da ne patim od nekog elitizma određenje škole.

Ujedno ne mislim da je stip ništa manje vredan od bilo koje druge umetnosti, samo je pitanje da li će se (opet kao i u svakoj drugoj umetnosti) izdanje više preferirati kao roba ili kao neka ideja autora. Verovatno, a i pomalo sa nadom, ne zbog stripa, moje prilično redovno čitanje će se i nešto prorediti i napraviti mesta nekim drugim hedonizmima koje jesam zapostavio a čija krivica dakako nije sam strip već neke druge okolnosti, ali ne vidim bilo koji razlog da ću ikad "prerasti" i prestati čitati.
Go to Top of Page

Macbeth
Junior Member



361 Posts

Member since 19/08/2022

Posted - 07/03/2023 : 10:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Macbeth a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Kako misliš nekvalitetna zabava, pa zabava je zabava, svakog zabavlja nešto drugo.



Naravno.
Ali... to mi je kao da jedeš samo npr. hrenovke.
Nije zdravo dugoročno, propuštaš mnogo bolju i raznolikiju hranu.
Jednom tjedno kad ne stigneš kuhati je to u redu, kad ti se prehrana bazira na junk foodu, onda propuštaš mnogo
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/03/2023 : 11:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Jedna za sawitcha i sve kolekcionare.


Uvijek kad vidim tako istrošene korice stripova mi bude toplo oko srca





"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1220 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 07/03/2023 : 11:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Kad bi sada krenuo da pisem sta mi je na srcu trajalo bi toliko da ne bi izdrzali ni vi ni ja :)

Pa hajde onda da pokusam biti kratak. Neko vreme recimo od prosle jeseni osecam da sam nakupio toliko toga da i da ne udje vise ni jedan strip u kucu bio bi zadovoljan.
ALI onda neki izdavac izbaci nesto od cega srce zaigra i eto "show" ide dalje. Ono sto znam je da puno vise mesta nema i da cu ako zelim uzimati nove stvari morati da se otarasim neceg starog a to je kod mene komplikovana misija na vise nacina :).
U svoj ovoj prici nekako razmisljam da li izdavaci razmisljaju ovakavim stvarima da imaju gomilu potencijalnih kupaca koji sve vise i vise moraju dobro razmisliti pre nego sto neki novi strip udje u kucu.
Nadaju se izdavaci da ce to sve ici dalje kao i ranije, da ce dobiti i dovoljno novih kupaca da odliv starih i nema toliko veze pitanje je.

Poprilicno sam nov ovde na stripovi.com, neki me mozda "znaju" sa dw foruma, ukratko u danasnje vreme uzimam skoro samo pa probrano od fibrinih izdanja + probrano od srpskih izdanja i bas, bas minimalno od bonelija.

Od bonelija sam se oprostio otprilike negde oko 2014-2015 ne toliko zbog nekog nekvaliteta mogao bi ja citati boneli i dalje kao nekada nego zato sto je ponuda tolika raznoraznih stripova koji mi daju vise nego boneli stripovi. Ne pada mi na pamet pljuvati po boneliju kao neki drugi koji su ga "prerasli".

Dok je izdavac Darkwood bio izdavac Darkwood uzimao sam skoro pa sva njihova izdanja, posle kada je CK krenula da izdaje puno nisam iz raznih razloga uzimao njihova izdanja (ne samo nekakvo nezadovoljstvo tehnikalijama) nego sam krenuo da uzimam od Fibre vise nego ranije.

Napisao sam na par mesta da cu biti kratak a sada sam vec sve samo ne kratak :).

Spomenucu samo zs/lms posto je sawitch pitao kako stojimo sa tim. Sa tim stojim kao do pre desetak godina kad sam prestao da se trudim da nabavim ta izdanja vise. Stoje kao neki spomenik u jednom mestu dnevne sobe koje ako se ne potrudite necete ih ni opaziti ali ipak su tamo otprilike zs od 600 pa do kraja + lms blek od 500 pa do kraja . Stoje dosta visoko i nepristupacno pa to cini da je korak do toga da nesto od toga uzmem i listam, citam itd ne mami dovoljno.

Neku buducnost vidim u tome da bi se ipak pojavilo neko digitalno resenje pa da bi se resio "neki problem" nekima u vezi prostora ;). A nesto drugo sto bi me moglo vuci dalje je da se pojave neki dobri stripovi domacih autora jer to je zapravo to sto moze odrzati strip kulturu zivu za pravo kod nas (ovo "kod nas" imamo malo specijalan znacaj u mom slucaju posto nisam ni rodjen u ex-yu, niti sam ziveo osim veoma kratak period u ex-yu) a ne ovo sto se prevodi i servira nam.

Dzoker u prici su "vrancuzi" (BD) koji konstantno izbacuju dobre stvari koje me potencijalno zanimaju a onda eto imamo "igru bez granice" koja tesko da ce se zavrsiti dok ima fibre i raznih balkanskih strip izdavac tvrdoglavaca i naravno konzumenata takvog sadrzaja. Iz ovog se da primetiti da me marvel, dc i poprilicno ostalog iz "SAD" ne zanima nesto previse, samo to bi mi jos falilo pa da na mestu padnem mrtvav ;).

Ko je izdrzao ovo da procita nek digne dva prsta, ja nisam :).

Ah da - da li uzivam u stripu danas kao nekada ili ne? Odgovorio bi ipak DA! Posto sam uporedjujuci sa nekada malo, malo smanjio jurnjavu za svim i svacim u vezi stripa i mogu malo da se vise posvetim i citanju. Takodje su mi deca sada malo veca pa ima i malo vise vremena za neometano citanje.



Under construction.
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2326 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 07/03/2023 : 11:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
@Deers

genijalno ti je ovo, ja sam onaj lik i tad bio, što će da nažvrljeka bilo šta preko nečeg što mu se ne svidi na papiru, i sad, što ću da pocepam taj papir u sitne komade (osim što nisam strip crtač, nego grafički dizajner) ;)

koji je to strip što si okačio?

Piši propalo!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 07/03/2023 : 11:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ned_lynx

koji je to strip što si okačio?



Izdao je Lavirint ovo:

https://alanford.co.rs/stripovi/lavirint/skice-iz-zivota/

Svojevrsna best of kolekcija, davali su promotivne table po netu, to je ovo što je Deers postavio, samo nisam siguran jesu li se sve promo table našle u štampanom izdanju. Preporuka od mene, Zerocalcare prije Zerocalcarea.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39313 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/03/2023 : 12:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
@Deers

To je to. Izgleda da stvarno mi nemamo pojma vise o stripu. Trazeci laboratorijske uslove za citanje deci ubijamo draz. Ja dao mojima da citaju Kalvina, Mikijev zabavnik itd. Ma nista. I kupim ovog Spajdermena na kiosku i dam malom i svidi mu se. Kad me slog nije udario od srece. Sad sam mu uzeo i drugi deo i procitao je i vec me pita kada ce treci. 7 godina ima. :)

Ja sam sa 6 citao stripove na Latinici. Ali 'ajde, bar sam nit uhvatio. Cerka od 12 ni ne prilazi :)
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/03/2023 : 12:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
to sto ti nemas pojma o stripu, ne znaci da drugi nemaju xD
(inace, shameless plug, pisao sam u recenziji za "Mikijeve najludje avanture" u pravo o tome sto pominjes, pa ko voli nek izvoli)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39313 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/03/2023 : 12:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ma dobro, mene nikad nije ni zanimalo da budem enciklopedija stripa. Ja strip volim da konzumiram a ne da teoretisem o njemu. Po meni dva razlicita sporta.

A slobodno mozes opaliti i tvoje subjektivne osecaje kada je strip u pitanju. Sto nas se vise ukljuci bice zanimljivije. Po meni ovo moze da bude pricaonica o stripu istog tipa kao kada se vidimo. Osim da preskocimo "jebes li sta" i da se fokusiramo samo na strip i neke aktuelne teme iz naslova. :)
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/03/2023 : 12:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ma naravno
ja bukvalno SVE sto ima da se kaze o stripu kanalisem kroz "Probijanje okvira" u ovom periodu (zato ne jebem nista npr.), pa da se ne ponavljam xDD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 07/03/2023 : 13:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Otprilike ovo što Unngenant napisa, putovavanje, beg od stvarnosti, sve pomalo..

Meni lično nema uživanja u stripu ako se pati od potrebe da se ima sve na polici pa mi uvek suludo kad vidim nečije fotke a tamo recimo celokupni Mister No od Libellusa. Aj što je preobimno da se čita u kompletu iznova i iznova (a to čitanje treba da bude glavni razlog čuvanja nečega na polici) em što je dosta epizoda skromnog kvaliteta.

Neke stvari koje voliš se otvoriš za bolje izdanje, ostalo čitaš, staviš na policu, skineš sa iste, prodaš, kupiš nešto novo i tako u krug. Kolekcija mora biti živa fazon

Dobro me podseti ova tema za Saletova probijanja, nikako da iščitam.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/03/2023 : 14:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Pitao sam malo AI za ovu vezanu problematiku, pa možda pomogne.

Ja: Na forumu o stripovima, jednog člana po imenu sawitch zanima problematika uživanja u stripovima nekad, kad smo bili mlađi, i danas, kod njega postoji strah da se danas to svelo sve na izostanak onog istinskog uživanja u stripovima kao što je to bilo nekad i da se danas samo skuplja da bi se skupljalo. Možeš li mu kako pomoći odgovorom da se i dan danas može, ne u jednakoj mjeri, ali približno uživati u stripovima kao nekad, imaš li neke smjernice koje bi mogle pomoći?


GPT: Sawitch, razumijem tvoju zabrinutost i želju za povratkom onog iskrenog užitka u stripovima kao što je to bilo u mladosti. Međutim, mogu ti reći da se taj užitak ne mora nužno izgubiti s godinama.

Evo nekoliko smjernica koje ti mogu pomoći da ponovno pronađeš užitak u stripovima:

1. Pronađi žanr koji te zanima - Stripovi se mogu podijeliti u različite žanrove, od superherojskih do kriminalističkih, a svaki žanr ima svoje obožavatelje. Pronađi onaj koji te najviše zanima i koji ti najviše odgovara.

2. Traži kvalitetne stripove - Kao i kod drugih umjetničkih djela, postoje i kvalitetni i manje kvalitetni stripovi. Pokušaj se fokusirati na one koji su dobro napisani i crtežno atraktivni.

3. Pročitaj stripove koji su izvan tvoje uobičajene zone udobnosti - Možda ćeš otkriti nešto novo i uzbudljivo čitanjem stripova koji se ne uklapaju u tvoj uobičajeni žanr.

4. Sudjeluj u stripovskoj zajednici - Mnoge stripovske zajednice online ili uživo organiziraju sastanke ili rasprave o stripovima. Ovo može biti odlična prilika da upoznaš druge obožavatelje, podijeliš svoje misli i ideje, te saznaš više o stripovima.

5. I dalje čitaj stripove koji si čitao kao dijete - Mnogi ljudi zadrže nostalgiju za stripovima koje su čitali kao djeca, pa bi povremeno čitanje takvih stripova moglo probuditi taj osjećaj užitka koji si osjećao u prošlosti.

Sawitch, nadam se da će ti ove smjernice pomoći da ponovno pronađeš užitak u stripovima. Važno je zapamtiti da se užitak može pronaći na različite načine, a važno je biti otvoren i pronaći ono što ti najviše odgovara. Sretno u čitanju!

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39313 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/03/2023 : 14:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil
Neke stvari koje voliš se otvoriš za bolje izdanje, ostalo čitaš, staviš na policu, skineš sa iste, prodaš, kupiš nešto novo i tako u krug. Kolekcija mora biti živa fazon



Sa tim se ne mogu u potpunosti sloziti. Imao bih onda 10 knjiga i 30 stripova. :) Ja kad nesto procitam i odlicno mi je ili dobro, volim da mi ostane u kolekciji. Proslo je neki kriterijum. Planiram da mi kolekcija bude nasledna. Jedan dan da imaju naslednici. Vec probrano.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2343 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 07/03/2023 : 15:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Nostalgija...
Sećanje na detinjstvo, kada sam počinjao da čitam ZS i LMS.
Školski raspusti, dani bez briga i obaveza, putovanja u nove i nepoznate imaginarne svetove.

Uživanje/zabava...
Vreme koje posvećujem sebi i onome što volim da radim.
Odmor od posla, gužvi, preozbiljnih stvari koje me okružuju.

Hobi...
Možda bih rekao i kolekcionarstvo.
Jbg, volim da imam sve što je izašlo od nekog junaka ili autora, da je u mint stanju, lepo složeno na polici (ne osuđujte me zbog toga).

Umetnost...
Posle pročitanih nekih DELA (jer neki stripovi zaista jesu umetnička dela) dogodi se da ostanem zamišljen analizirajući ljude, njihove vrednosti i postupke, smisao života.
Ostanem bez reči posmatrajući genijalnost pojedinih autora koji crtežom prenesu gomilu emocija na čitaoca, "jednostavno" ožive svoje junake, uvuku me u svoj svet mašte...

Carpe diem
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/03/2023 : 15:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je možda danas problem što malo previše sve analiziramo.
Nedavno je Cromwell dobro pisao pa mi je ta jedna rečenica ostala u sjećanju i dala za misliti:

quote:
Originally posted by Cromwell

Nerealno ovo, nerealno ono. Svi samo traže 100% realno, nitko više ne uživa u sadržaju, samo daj da je 100% autentično.


O ovome valja razmisliti.
Želimo pobjeći od stvarnosti, koja je svakome ispunjena sa manjom ili većom dozom stresa, u svijet gdje se želimo opustiti i maknuti od svega, svijet u kojem je sve moguće - i onda u tom svijetu kod nekakvih analiza, prigovaramo kako je ovo moguće, a prihvaćamo neke druge nerealne stvari kod istog strip junaka kao zdravo za gotovo, malo smo licemjerni, ako mene pitate.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 07/03/2023 15:21:20
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6810 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/03/2023 : 15:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar


Pa hajde onda da pokusam biti kratak.




Nije ti uspelo.
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000