forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip caffe - Idete li na festivale stripa?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 07/03/2023 : 15:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Cromwell

Nerealno ovo, nerealno ono. Svi samo traže 100% realno, nitko više ne uživa u sadržaju, samo daj da je 100% autentično.


O ovome valja razmisliti.
Želimo pobjeći od stvarnosti, koja je svakome ispunjena sa manjom ili većom dozom stresa, u svijet gdje se želimo opustiti i maknuti od svega, svijet u kojem je sve moguće - i onda u tom svijetu kod nekakvih analiza, prigovaramo kako je ovo moguće, a prihvaćamo neke druge nerealne stvari kod istog strip junaka kao zdravo za gotovo, malo smo licemjerni, ako mene pitate.



Pa ne znam, ovisi o vrsti stripa. Ako čitam neki realističan strip, želim logičnu radnju. Ako čitam humoristični strip očekujem sve, pa i nelogičnosti. Bitno je da je strip konzistentan. Ako su neke nelogičnosti od starta predstavljene kao normalne i čitatelj ih očekuje, to je u redu. Nije u redu ako se strip razriješi deus ex machina rješenjem koje se nikako nije moglo očekivati.

A opet ovisi što tko očekuje od stripova. Meni je Alan Moore uglavnom superzabavan sa svojim "što ako" pristupom, a nekome će biti dosadan. Kad čitam kako je on pristupao scenariju, pa npr. u Watchmenima postavlja pitanje što bi se dogodilo u stvarnom svijetu da je Amerika stvarno imala supermana u 2. svjetskom ratu i onda razradi ideju oko toga - to je to. Pametni a zabavni i dobro napisani stripovi.

Također me kao i Deersa zanima sve vezano uz stripove, od postavke tabli, stilizacije crteža, vrste naracije, sve. To mi je zabavno.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 07/03/2023 : 15:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Imrahil
Neke stvari koje voliš se otvoriš za bolje izdanje, ostalo čitaš, staviš na policu, skineš sa iste, prodaš, kupiš nešto novo i tako u krug. Kolekcija mora biti živa fazon



Sa tim se ne mogu u potpunosti sloziti. Imao bih onda 10 knjiga i 30 stripova. :) Ja kad nesto procitam i odlicno mi je ili dobro, volim da mi ostane u kolekciji. Proslo je neki kriterijum. Planiram da mi kolekcija bude nasledna. Jedan dan da imaju naslednici. Vec probrano.



A dobro, ne moraš baš toliko oštro
Mislio sam, npr, imaš 300 knjiga. Ne dozvoliš sebi da broj poraste na 600 nego kako kupuješ nešto novo polako izbacuješ nešto staro.
Ili što sam više puta viđao na forumu da pišu ljudi, imaju policu i ne dozvoljavaju da "kolekcija" preraste policu.

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11081 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/03/2023 : 15:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Srića, iman prostora ( zasad ) pa sve što kupim ( a veliku većinu kupim i pročitam ) ostaje na policama.
I onda...
Pogledam te police s vrimena na vrime.
I mislim...

Budala sam! ;-)

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10049 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/03/2023 : 16:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Srića, iman prostora ( zasad ) pa sve što kupim ( a veliku većinu kupim i pročitam ) ostaje na policama.
I onda...
Pogledam te police s vrimena na vrime.
I mislim...

Budala sam! ;-)



Tipični kolekcionar (poput mene )!

Samo što meni ponestaje prostora .
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/03/2023 : 16:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Pa ne znam, ovisi o vrsti stripa. Ako čitam neki realističan strip, želim logičnu radnju. Ako čitam humoristični strip očekujem sve, pa i nelogičnosti. Bitno je da je strip konzistentan. Ako su neke nelogičnosti od starta predstavljene kao normalne i čitatelj ih očekuje, to je u redu. Nije u redu ako se strip razriješi deus ex machina rješenjem koje se nikako nije moglo očekivati.

A opet ovisi što tko očekuje od stripova. Meni je Alan Moore uglavnom superzabavan sa svojim "što ako" pristupom, a nekome će biti dosadan. Kad čitam kako je on pristupao scenariju, pa npr. u Watchmenima postavlja pitanje što bi se dogodilo u stvarnom svijetu da je Amerika stvarno imala supermana u 2. svjetskom ratu i onda razradi ideju oko toga - to je to. Pametni a zabavni i dobro napisani stripovi.

Također me kao i Deersa zanima sve vezano uz stripove, od postavke tabli, stilizacije crteža, vrste naracije, sve. To mi je zabavno.


Ok, to je mišljenje umjetne inteligencije i cijenim to.
Međutim, koje je konkretno Bevino mišljenje u vezi ovoga?

()

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 07/03/2023 : 16:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ok, to je mišljenje umjetne inteligencije i cijenim to.
Međutim, koje je konkretno Bevino mišljenje u vezi ovoga?

()



Razumijem što želite reći. Često se ljudi žele odmaknuti od stvarnosti i utjecaja stresa i pronalaze utočište u fikciji, poput stripova, filmova ili knjiga. Međutim, kad se radi o analizi tih fikcionalnih svjetova, ljudi ponekad imaju selektivni pristup kritici. Možda odbacuju neke elemente kao neprihvatljive ili nerealne, dok prihvaćaju druge, bez ikakvog razmišljanja o njihovoj uvjerljivosti.

Ipak, važno je napomenuti da analiza fikcije nije nužno licemjerna. Analiza nam omogućuje razumijevanje i istraživanje tih svjetova na dubljoj razini, što može biti korisno za razvoj kreativnosti, empatije i kritičkog mišljenja. Kritika također može biti konstruktivna, jer nam omogućuje da prepoznamo i razumijemo određene obrasce ili probleme u fikciji i potaknemo promjenu ili poboljšanje u kasnijim verzijama.

Dakle, umjesto da odbacujemo analizu fikcije kao licemjernu, možemo je iskoristiti kao alat za dublje razumijevanje i uživanje u tim svjetovima, dok istovremeno ostajemo kritični prema njihovim aspektima i potičemo njihovo poboljšanje.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15680 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/03/2023 : 17:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Renky

Srića, iman prostora ( zasad ) pa sve što kupim ( a veliku većinu kupim i pročitam ) ostaje na policama.
I onda...
Pogledam te police s vrimena na vrime.
I mislim...

Budala sam! ;-)



Tipični kolekcionar (poput mene )!

Samo što meni ponestaje prostora .



Imala majka dva sina; jedan bio kolekcionar a drugi isto nenormalan...
I meni ponestaje prostora pa sto... no ja pogledam police, pa si kazem; blago mi se, ljepote li!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15680 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/03/2023 : 17:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Jedna za sawitcha i sve kolekcionare.


Uvijek kad vidim tako istrošene korice stripova mi bude toplo oko srca








Bome, lijepo govore ova dva lika lijevo na dnu table/price.
Jemaju prav, govore ki prosek. Da se nesto naucit iz ovoga...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

elSaik
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
44 Posts

Member since 11/12/2009

Posted - 07/03/2023 : 21:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send elSaik a Private Message  Reply with Quote
S jedne strane hobi i zanimacija, a s druge udovoljava i mojim kolekcionarskim sklonostima. S tim da nastojim biti fokusiran i ne skupljati sve redom već samo određene stvari/serijale. U konkretnom Dilan Dog, Asteriks i mange...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10049 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/03/2023 : 22:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
... no ja pogledam police, pa si kazem; blago mi se, ljepote li!



quote:
Originally posted by kimba
... uvijek se tijesim da cu procitati to ali znam da nema sanse.



quote:
Originally posted by Renky
Pogledam te police s vrimena na vrime.
I mislim...
Budala sam! ;-)



To je to !
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10117 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/03/2023 : 22:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

Kod mene to ide ovako:
kupim
u kartonsku kutiju dok se ne napuni
tavan.
ne znam ni sam sta imam niti citam
Glavno da se kupuje,
uvijek se tijesim da cu procitati to ali znam da nema sanse.


Jadni stripovi.
Nadan se da će jednoga dana pobić od tebe i da će ih usvojit neko ko će ih zapravo volit.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46522 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/03/2023 : 22:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ja ne kupujen ništa šta ne mislin čitat,slušat,gledat...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1324 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 07/03/2023 : 23:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Stripovi mi predstavljaju više stvari. Verovatno na prvom mestu je potreba da imam, makar na 15 minuta dnevno, nešto samo moje - da u tome nema ni porodice, ni prijatelja, ni posla, ni Sare Mišel Geler koja pokušava da nešto glumi na TV-u, ma ničega drugog. Naravno, pre braka je sklopljen dogovor o stripovima i dostupnosti platnih i drugih kartica, pa je sad kasno za kajanje. Strip je za mene i prosto uživanje u kreativnim delima, izuzetnom talentu većine autora da ispripoveda nešto novo, drugaćije i kvalitetno, a može i nešto već poznato iz drugog lica, aspekta ili vremena. Načelno volim nove teme, ali sve što je drugačije ne znači da je kvalitetno. Strip je za mene u zadnje vreme postao i uživanje u prelepim slikama, zato polako prelazim na francusko-belgijsku školu, povremeno samo posmatram neko vreme pojedine stranice, gde u Velikoj rijeci uzvodno nisam mogao da odvojim oči od slike kada indijanac miro i potpuno svesno čeka medveda da ga rastrgne, a to je samo jedna scena. Strip je i oplemenjivanje znanja o nekim trenucima u istoriji, ili o mogući svetovima, ili o puno drugih tema koje navode na razmišljanje. Strip je i uživanje kad sa klincem ili prijateljima raspravljam o porukama. Na kraju strip je i onaj slatko-kiseli miris lepka kad ga otvorim tek prispelog iz kuhinje, htedoh reći iz štamparije.

Mesta za stripove odavno nema, sve police su pune, svi kreveti i dnevne garniture su pune, iza ormara sa odećoi izviruje komplet Marti Misterije a u kuhinji jedan viseći element ozbiljno preti da će se srušiti jednog dana. Sad gledam gomilu albuma koje sam uzeo u zadnjih par meseci koji stoje u uglu sobe...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/03/2023 : 23:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Beva -
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by kimba

u kartonsku kutiju dok se ne napuni
tavan.


Jadni stripovi.
Nadan se da će jednoga dana pobić od tebe i da će ih usvojit neko ko će ih zapravo volit.


Bolje na tavan nego u podrum!

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10049 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/03/2023 : 23:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

Odvika se od citanja, tu i tamo ponesto.
Jos da se odviknuti od kupovanja.
Ali to je nemoguca misija jbg.



Ja sam te razumio da ih nikada nećeš pročitati drugi put, a ne prvi put .

Dobro kaže NESVRSTANI.
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2326 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 08/03/2023 : 01:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
@Beva hvala za info, notes, ili skice iz života su toliko šarmantne i duhovite, da sam poželeo da vidim šta ima još od bulea, i, gle sad, nema šta nema!

na njegovom sajtu https://bouletcorp.com/ naročito mi je privuklo pažnju maudit royaume ili prokleto carstvo, jer mi se pogrešno činilo da se radi o blogeru karikaturisti. jezik ne bi trebalo da je problem, lako se čita, a sjajno je:

https://bouletcorp.com/2014/09/05/maudit-royaume/

neverovatan autor, i još jednom hvala što si mi skrenuo pažnju na njega i njegov rad, jer, sve mi je to prošlo ispod radara.


Piši propalo!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10117 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/03/2023 : 04:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by kimba

Kod mene to ide ovako:
kupim
u kartonsku kutiju dok se ne napuni
tavan.
ne znam ni sam sta imam niti citam
Glavno da se kupuje,
uvijek se tijesim da cu procitati to ali znam da nema sanse.


Jadni stripovi.
Nadan se da će jednoga dana pobić od tebe i da će ih usvojit neko ko će ih zapravo volit.


Dodes u godine kad ti zena smeta, a kamoli stripovi.
Tamo bar ne zna koliko ima toga, jer da zna a joj...
Nadam se samo da nema miseva,svakih mjesec ih pogledam.


Ne samo da mi žena ne smeta, nego san skužija šta iden stariji sve manje volin bit sam. Žena koja ne prihvaća moje hobije mi ne bi bila žena, i neman nikakvu potribu od nje sakrivat šta san kupija i kolliko san nešto platija. Doduše ja nisan redikul koji kupuje sve redon, ne kupujen stripove da se sitin osandestreće, ne kupujen 2-3 puta isti strip, a i žena ih voli čitat. Zadnje šta joj se baš svidilo je Arapin budućnosti.
Šta se miševa tiče, mislin da bi tvoji stripovi bili sritniji da ih pojedu miševi. Bar bi dobili svrhu u životu.
Nadan se da se nećeš naljutit, ali stvarno ne volin kolekcionare i glanceraše. Skupljanje i čitanje doživljavan ka dvi strane "sile", odnosno tamnu i svitlu stranu sile. Većina nas je neki miks, ali ima ljudi koje đava skroz uzme.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 08/03/2023 05:02:11
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10117 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/03/2023 : 05:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@Beva -
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by kimba

u kartonsku kutiju dok se ne napuni
tavan.


Jadni stripovi.
Nadan se da će jednoga dana pobić od tebe i da će ih usvojit neko ko će ih zapravo volit.


Bolje na tavan nego u podrum!


Kad su nepročitani i zatvoreni u kutiju sve in je isto.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 08/03/2023 : 06:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ned_lynx

neverovatan autor, i još jednom hvala što si mi skrenuo pažnju na njega i njegov rad, jer, sve mi je to prošlo ispod radara.





Hvala Deersu što je postavio table, ja sam se samo nadovezao na njega ;)

Mislim da je to 2020. bilo, Lavirintaši su baš puno materijala kačili online, čak su dali kompletnog (njihovog) drugog Zerocalcarea online besplatno. Vjerojatno tad nisi bio puno na forumu, upratio bi to svakako.

A ako ti se svidio Boulet, a kojim slučajem nisi čitao Zerocalcarea, preporučujem ti dva albuma koje je Lavirint izdao (zbog savršene adaptacije prijevoda), pa ako ti se dovoljno svidi, možeš tražiti dalje Agarthijeva izdanja koja su dobra, ali teško je doseći Lavirintovu razinu prijevoda.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 08/03/2023 06:58:09
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7265 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/03/2023 : 06:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Nije to dobro, kimba. Rob si nečeg šta više ne voliš i samo te kompulzija tjera da bacaš lovu. Ima ti i onaj fetiš financial dominationa, kad likovi uplaćuju enormne svote pičokama koje ih uz to ponižavaju zbog toga. To je neki derivat seksualnog femdom fetiša.

U ovom slučaju, izdavači su te pičoke (zamišljan Bernija ili Vuka kako te verbalno ponižavaju dok im daješ lovu), a stripovi kolateralna žrtva.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25866 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/03/2023 : 07:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Jel mene matom ponižavaju?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39314 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/03/2023 : 07:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Postoji i kod mene taj hrcak sindrom. Volim nesto imati ustekano. Nedavno sam kupio skoro 2000 Politikinih zabavnika. Sve poslozio, sredio, sad cekaju vreme za bolje police i uzivanje. Na prolece sam resio da sredim u potpunosti garazu i adaptiram za ove stvari. U kuci je druga stvar, tu bas volim biti okruzen svojom kolekcijom knjiga i stripova, uzivanje mi je biti tu. Nista lepse od punih polica sa knjigama.
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



134 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 08/03/2023 : 09:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
Stripovi su, od kad sam se zaposlio, nekako uvik bili s menom, ali onako povremeno. Bilo preko Ludensovom M.M-a, Bookglobeove Bestseller biblioteke, Negra Blanca sa Interlibera ili preko njuškala kupljenog Demiana. Vratio sam im se u potpunosti tokom korone pročitavši skoro sve od Magičnog. Paradoksalno to je bio i kraj moje Bonelli faze. Magični je super strip, povezuje sve ono što u Bonelliju volim ali ima jednu manu - to je samo jedan strip. Isti stil crtanja, male varijacije u pričama, ista scenografija.... zapitaš se vrijedi li to tvoga vrimena i tih 500njak € za efektivno jedan strip. Fibrin opus me plašio. Ima svačega, a što ako mi se nešto ne svidi? Na kraju sam pogledao neki video na youtube-u sa preporukama kolorki i zaljubio se. Da se razumimo: nisu u kolorki najbolji stripovi ali su dovoljno različiti da imaš osjećaj traganja za blagom. Zbilja ne znaš što te čeka, možda neki osvrt koji te podsjeti na djetinjstvo ili neku situaciju, poveznica s gradovima kroz koje si proša, promišljanja o životu ili nepatvorena akcija. Tu je i još jedna meni bitna karakteristika: kratki su. Uz dicu ne stignem pročitati više od 50ak strana dnevno što čitanje većih djela čini posebno izazovnim (da, Orke, pročitat ću i vas).

Strip je za mene potraga za iznenađenjem. Tražim neki novi crtež, novu misao. U nedostatku toga i nekakava avantura za ubijanje vremena mi je super. Nedostaje mi ona sreća na putu prema kiosku, čak i ono razočarenje kad traženi strip još nije doša ili se već proda. Nedostaje mi miris Alana Forda.

Postoji još jedna jako bitna stvar. Sada kupovinom stripova kao da kupujem virtualno vrime. Utvaram si da ću imat dovoljno vrimena za pročitat to što kupim. I to mi pričinja zadovoljstvo. Da svjestan sam da to graniči s kretenizmom (na zadovoljstvo izdavača).
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/03/2023 : 10:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Topic potencijalno intrigantan, no zasad se čini mi se vrti oko tema kolekcionarstva i nostalgije, koje smo već puno puta prežvakali u raznim drugim topicima i periodički im se vraćamo, pa ću pričekati prebacivanje na neke druge teme...


...ili ipak neću.

Od 3 moja hobija koja imaju kolekcionarske karakteristike (diskofilija, društvene igre, strip), strip je onaj u kojem kolekcija ima najmanju "iskoristivost". Prst-palac, može se reći da svaku igru ili nosač zvuka koji posjedujem u prosjeku minimalno 10 puta konzumiram. Za strip je taj prosjek mrvicu veći od 1 (1.1 u najboljem slučaju). Doduše rado posuđujem zainteresiranima. I još doduše, počeo sam malo više ponavljati gradivo, bacati se na druga čitanja, i primjetio sam da mi to paše - ili utvrdim koliko mi je nešto dobro, ili zaključim da nešto što mi ni prvi put nije leglo definitivno može iz kolekcije. Samo što mi je tlaka gnjaviti se sa oglasima i aukcijama, pa rijetko kad nešto prodam :)
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39314 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/03/2023 : 10:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by malimarinko

Stripovi su, od kad sam se zaposlio, nekako uvik bili s menom, ali onako povremeno. Bilo preko Ludensovom M.M-a, Bookglobeove Bestseller biblioteke, Negra Blanca sa Interlibera ili preko njuškala kupljenog Demiana. Vratio sam im se u potpunosti tokom korone pročitavši skoro sve od Magičnog. Paradoksalno to je bio i kraj moje Bonelli faze. Magični je super strip, povezuje sve ono što u Bonelliju volim ali ima jednu manu - to je samo jedan strip. Isti stil crtanja, male varijacije u pričama, ista scenografija.... zapitaš se vrijedi li to tvoga vrimena i tih 500njak € za efektivno jedan strip. Fibrin opus me plašio. Ima svačega, a što ako mi se nešto ne svidi? Na kraju sam pogledao neki video na youtube-u sa preporukama kolorki i zaljubio se. Da se razumimo: nisu u kolorki najbolji stripovi ali su dovoljno različiti da imaš osjećaj traganja za blagom. Zbilja ne znaš što te čeka, možda neki osvrt koji te podsjeti na djetinjstvo ili neku situaciju, poveznica s gradovima kroz koje si proša, promišljanja o životu ili nepatvorena akcija. Tu je i još jedna meni bitna karakteristika: kratki su. Uz dicu ne stignem pročitati više od 50ak strana dnevno što čitanje većih djela čini posebno izazovnim (da, Orke, pročitat ću i vas).

Strip je za mene potraga za iznenađenjem. Tražim neki novi crtež, novu misao. U nedostatku toga i nekakava avantura za ubijanje vremena mi je super. Nedostaje mi ona sreća na putu prema kiosku, čak i ono razočarenje kad traženi strip još nije doša ili se već proda. Nedostaje mi miris Alana Forda.

Postoji još jedna jako bitna stvar. Sada kupovinom stripova kao da kupujem virtualno vrime. Utvaram si da ću imat dovoljno vrimena za pročitat to što kupim. I to mi pričinja zadovoljstvo. Da svjestan sam da to graniči s kretenizmom (na zadovoljstvo izdavača).



Za sada najlepsi post u kafani. :)

"Nedostaje mi ona sreća na putu prema kiosku, čak i ono razočarenje kad traženi strip još nije doša ili se već proda."

Ovo se meni vratilo sa Golkondinim LMS-om nedavno. I neprocenjivo je.
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000