forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip caffe - Idete li na festivale stripa?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 16/03/2023 : 18:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Imam oko 700 HC izdanja od toga oko 60 % otpada na Bonelli kojeg najviše volim.
Kiosk izdanja tu ne ubrajam a više i ne kupujem a gledam da ih se potpuno riješim zbog nedostatka prostora.
Svoju kolekciju sam slagao tako da u njoj uživam i čitajući ali i vizualno. To naravno podrazumijeva i ulaganje u "svoj kutak" kroz pripadajuće police po mjeri i vlastitom ukusu te adekvatne figurice i sl.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 16/03/2023 : 18:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Oko 3300+/-.
Počinje borba oko prostora.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/03/2023 : 19:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ima li negdi popis svih stripova, ono, po izdanjima... ili bar onoga objavljenog za bivše države?
Brojčano?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/03/2023 : 15:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by alexts

Svaki strip posle nekog vremena zaboraviš i možeš da ga čitaš, skoro kao da je nov.



Apsolutno. U tome i jest draz kolekcija, ponovo i ponovo iscitavati...
Nema ljepse.
A sve na dohvat ruke.
Pa jos kad legne bolje nego prvi put...pogotovo neki davni zaboravljeni naslov koji ti se vrati kao dobar prijatelj kojeg dugo nisi vidio.



E ovo ko da je mene pročitao. Znači ne kolekcionarstvo na način samo skupljanja i spremanja u neke nedodirljive vrećice i vitrine samo za pokazivanje. Gusti su mi izvlačiti nešto poznato i ponovo uživati, ili prekopavati i izvući nešto poluzaboravljeno ili tražiti naslove za druge.

Inače nemam pojma i ne zamaram se koliko imam stripova. Negdje sam između onih koji imaju cijele tavane za koje sam mala beba, a s druge strane imam puno za one koji nemaju nijednu knjigu u svom stanu.

Edited by - Kerempir on 17/03/2023 15:59:17
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
323 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 17/03/2023 : 16:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Pa ja sam isto proputovao dosta i lepo je, mozda i najlepse neemotivno iskustvo u zivotu. Ali kad se vratis i ostanu samo slike nekako bude zao spucanih para ako nemas sebi da priustis hrbate. Ja uzivam da sedim u svojoj dnevnoj sobi ili trpezariji ispred kolekcije.



Isto mislimo. Odem ja, ali da sad spucam 2000e na neko putovanje od 10 dana. Ma vazi. XD
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 17/03/2023 : 17:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Ne umete da uživate u životu, šta drugo reći
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/03/2023 : 17:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uf, ja bi spucao 2000€ bez ikakvih problema na putovanje

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

elSaik
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
44 Posts

Member since 11/12/2009

Posted - 17/03/2023 : 20:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send elSaik a Private Message  Reply with Quote
Otprilike oko 500, možda nešto više. Od toga je jedno 400 Dilana, 60ak mangi, Asteriks i Torgal 10 albuma i još 30ak raznih drugih. Plan je Dilana završiti sa redovnim brojem 406 i kompletiranje Superbooka, ostalo sve imam što sam htio od njega, kompletirati Asteriksa, i onda ću vjerovatno samo nastaviti sa mangama. :D

Edited by - elSaik on 17/03/2023 20:43:45
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 17/03/2023 : 21:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
4-4500(bonelli uglavnom +BD albumi)..Vise i ne brojim a i ne citam...Neprocitano 200-300...Ali ne odustajem.Kupovacu do smrti..

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 18/03/2023 : 04:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by maelstrom

Imam trenutno 2712 stripova, plus nešto duplikata i viškova koje ne računam u taj broj.
Ali ubih se da skupim tih 2712, puno je para na to otišlo, pre svega zato što su svi odlično očuvani i zato što spadaju u najpopularnije u kolekcionarskom smislu.
Nisam se puno toga ni rešavao, uglavnom onoga što sam shvatio da ne mogu da ispratim jer ako skupljam nešto, skupljam da imam sve (dobro ne dupliram baš isti strip u novijem izdanju sem ako je jedan kiosk,a drugi neko luksuznije izdanje).
Uglavnom skupljam Bonelli stripove (ne sve na moju žalost,morao sam od Teksa odustati,teško je i njega i Zagora istovremeno ispratiti,plus od još ponečeg) i poznatije francusko-belgijske plus poznatije američke, a da nisu superherojski (opet na moju žalost), ostalo ne.Žao mi je što sam morao odustati od Teksa, Alan Forda i superherojskih, ali finansijski nisam mogao sve ispratiti.Mange me nikad nisu previše zanimale mada znam da ima tu dobrih stvari.
Kolekcija je miks starijih i novijih stripova, svi u odličnom stanju, mada od starijih imam samo Dnevnikove ZS i LMS i još Asteriksov zabavnik, no dosta tu ima.Nemam nikakve strip revije i Mikijeve zabavnike koji bi mi znatno digli broj stripova u kolekciji i nemam lošije očuvane stripove, a takođe ne dupliram novija kiosk izdanja.


što si odustao od Teksa - puno ti je da odvojiš 200 i kusur na svaka tri meseca za redovnu svesku od veseljaka?



Kako sam napisao, ako skupljam nešto, skupljam sve, jedino bez dupliranja novijih kiosk izdanja (tipa Ludens i Veseli četvrtak,Klasik i Zlatni klasim Zagor i slično).Skupljanje Teksa mi nema smisla bez LMS, ZS i Libellus brojeva, a kao što rekoh teško je i to i na isti način i Zagora ispratiti, plus još i ostalo.
Nisam inače od onih koji imaju ne znam koliko para pa se često odričem nekih stvari zarad stripova, naravno da to ima smisla.
Imam i drugi hobi koji isto iziskuje para, a to su kvizovi tako da uklapam nekako sve to koliko mogu, a generalno s obzirom na okolnosti i kolekcionarski kvalitet moje kolekcije, čudim se kako sam sve to skupio uopšte.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 18/03/2023 : 04:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladeNS

Da li neko od vas ima neke svoje posebne naslove koji su dragi srcu u nekoj displej kutiji ili u necemu gde moze da se izlozi kao trofej XD?

Imam 2-3 naslova koja bih tako zastitio i negde postavio, pa ako ima predlog-sugestija-preporuka, hvala svima unapred za ideje. :D


quote:
Originally posted by jaki

Uokviri strip pa ga obisi na zid.


Evo, i ovaj se setio toga.
A korica je takva da 'ladno može da prođe kao umetnička slika,
pomislio bi čovek da je uokvirena samo reprodukovana naslovnica, ko bi rekao da celi strip visi na zidu.




Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 18/03/2023 : 08:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Baš je kul. To sam ja predlagao sa Mortom, da se izbaci sav tekst i ostavi na rikni, da naslovnica bude čista slika. Šteta što nema tako nekog eksperimentisanja i kod naših izdavača.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
323 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 18/03/2023 : 08:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Probacu ovakvo nesto cim nadjem vremena da se bavim tim zabavnim aktivnostima. :D



https://www.ikea.com/rs/sr/cat/fiskbo-serija-33614/
Ram je 300 dinara to je presemesno. Za ova neka tanka kiosk izdanja izgleda idealno.
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
323 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 18/03/2023 : 08:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Baš je kul. To sam ja predlagao sa Mortom, da se izbaci sav tekst i ostavi na rikni, da naslovnica bude čista slika. Šteta što nema tako nekog eksperimentisanja i kod naših izdavača.





To bi bila super ideja jer.. sta mi bitno da pise na naslovnoj ono sto pise na rikni i unutra na prvoj stranici. Mnogo lepse izgleda samo slika i cao. Za neka izdanja koja imaju izrazito lepu naslovnicu treba isprobati.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/03/2023 : 09:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by alexts

Svaki strip posle nekog vremena zaboraviš i možeš da ga čitaš, skoro kao da je nov.



Apsolutno. U tome i jest draz kolekcija, ponovo i ponovo iscitavati...
Nema ljepse.
A sve na dohvat ruke.
Pa jos kad legne bolje nego prvi put...pogotovo neki davni zaboravljeni naslov koji ti se vrati kao dobar prijatelj kojeg dugo nisi vidio.



E ovo ko da je mene pročitao. Znači ne kolekcionarstvo na način samo skupljanja i spremanja u neke nedodirljive vrećice i vitrine samo za pokazivanje. Gusti su mi izvlačiti nešto poznato i ponovo uživati, ili prekopavati i izvući nešto poluzaboravljeno ili tražiti naslove za druge.

Inače nemam pojma i ne zamaram se koliko imam stripova. Negdje sam između onih koji imaju cijele tavane za koje sam mala beba, a s druge strane imam puno za one koji nemaju nijednu knjigu u svom stanu.



Ja zaista smatram da kolekcija treba biti ziva, u punom smislu te rijeci! Ona je meni na usluzi, ne ja njoj. Ja sam joj gospodar, nije ona meni gospodarica. Mi je u kuci imamo za gust i u njoj gustamo. Jbt. imam fotografiju na kojoj citam Alan Ford kao mulac koju je stari slikao, a ja sam slikao jednom svoje sinove dok su skupa citali Fordove. Ljepo je to kad se takvo sto dogodi bez 'upiranja' i nekog posebnog truda...spontano i opusteno. Kako sam napisao na drugoj temi, stvari su vrlo jednostavne. I dobro je da je tako.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/03/2023 : 13:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Promenio sam temu. Sta vam je najveci ulov koji imate u kolekciji? Bilo stari, bilo novi, sta je najveci skalp?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/03/2023 : 13:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Od stripova samih po sebi, ne znam... Ništa posebno sve u svemu, sve su to manje-više regularne stvari koje se mogu nabaviti po okej cijenama, čak i one rasprodane. Možda čak prvo Fibrino crno-bijelo izdanje Ponosa Vragova s posvetom i mini crtežom Darka Macana
Od stvari vezanih za stripove općenito, definitivno ona dva sketchbooka s crtežima raznoraznih strip autora koje sam skupljao (i još skupljam) po strip festivalima. Mislim da to doslovno nema cijenu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/03/2023 : 13:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Od starih stvari nemam ništa vrijedno. Nešto ZS i LMS i nekolicinu strip časopisa, sve u lošem stanju. Zapravo ih ni ne smatram dijelom kolekcije, stoje kod roditelja u stanu i čekaju da ih se riješe.

Od novih su, u smislu tržišne vrijednosti, to vjerojatno prva dva Libellusova Texa, možda neki Libellusovi Kenovi (recimo 13, 14 i 15) i Daredevil/Elektra: Love and War Gallery Edition. Ima tu još rasprodanih izdanja, ali ništa na toj razini.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 18/03/2023 : 13:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Prvih sto starih originalnih Alan Fordova.
I gomila starih opskurnih izdanja koja nikog više ne zanimaju (pa ni mene ).

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 18/03/2023 : 13:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Nemam nijedan da ga doživljam kao neki poseban ulov. Imam sa druge strane neke koje mi drago da sam ugrabio na vreme poput Letačevog Rekvijema ili Rosine patke pošto su ga kenselovali ali mislim da se nikad nisam cimao uzduž i popreko da nabavim neki strip.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/03/2023 : 14:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Promenio sam temu. Sta vam je najveci ulov koji imate u kolekciji? Bilo stari, bilo novi, sta je najveci skalp?


Od starih ulova (koji više nisu sa mnom), to bi bili:
- Zagor LL 23 (ta mistična knjiga)
- knjige c/b biblioteka Mister Noa LL onaj niz 60-70 (kad sam se toga rješavao, pa tu je skoro minim. cijena knjige išla po 800kn/komad, gdje su kupci sami rekli po kojoj žele cijeni, a meni je to odgovaralo
- i zadnje (mislim da je to bilo prošle godine), kad sam od jednog kolekcionara (koji nema veze s ovim forumom) kupio ZS i LMS stripove u veoma dobrom stanju (a on mi sam to ponudio, mene to nije niti zanimalo ni na kraj pameti da bih ih ja kupovao), kupio tih čini mi se 60-ak stripova za manje od 400 kn, da bi na aukcijama iste prodao negdje za 5k kuna


A danas:
- možda najvredniji "Zagor priča" broj 1 od Slobodne Dalmacije (mada postoje brojni reprinti te priče, ali neki žele baš taj SD broj), vjerojatno se kreće oko 100 kn (ja još na kunama, nikako da se prešaltam na eure), pa možda i više, ovisno o trenutnoj ponudi
- te možda najvredniji primjerak trenutno u kolekciji, zadnja epizoda Komandanta Marka iz ZS, ona epizoda "Konačna pobeda" (ZS 1079) - on je tražen
- eh da, sad se sjetio da sam zaboravio i one YU Blekove kolekcionarsko izdanje (imam ih sve), a mislim da i one dvije knjige Trapera Kerryja od PP nešto vrijede, barem 300kn/komad

A ako ne razmišljam financijski (što često tako i je slučaj), kolekciju najviše posmatram kao emocionalnu vrijednost (zadovoljstvo koje mi pruža, uživanje, ponegdje nostalgija, ali u globalu to je to).

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 18/03/2023 14:14:43
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/03/2023 : 14:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ne znan,možda Sin City box

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
323 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 18/03/2023 : 14:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Prvi broj Marti Misterije iz 1982 na italijanskom. To mi je najdraze sto posedujem iz visestrukih sentimentalnih razloga.

Edited by - mladeNS on 18/03/2023 14:37:22
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/03/2023 : 16:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Promenio sam temu. Sta vam je najveci ulov koji imate u kolekciji? Bilo stari, bilo novi, sta je najveci skalp?



Po skalp misliš gdje smo nekog ošišali kao ovčicu ili je netko nas ošišao?

Moram priznati da tu nemam ni jedan ni drugi primjer. Platio sam neke stripove mrvu više, ali ništa pretjerano(Betelgeuse od Fibre i prva dva Giganta NN od LL). Prodao nisam ništa di sam dignuo bjesnu lovu, naprotiv.

Ulov bi bilo što točno?
Nešto što košta bjesnu lovu ali smo mi negdje našli za kikiriki ili nešto čemu je u međuvremenu porasla cijena...ili nešto treće?

Prvi primjer nemam, drugi imam. Npr Tomb Raider Archive edition od DHC-a, imam komplet sva 4. Platio sam ih sve oko 100$ i zbog ebenog Book Depositorya nisu mint (mrvu natučene korice po nekim rubovima), ali za primjer evo trenutno jedinog dostupnog kompleta sa ebaya (isto nije mint, ali je bolje stanje od mog):http://tiny.cc/jee5vz

Dakle trenutno X12,5 od cijene koliko sam platio, pred cca 2 godine je bilo na x5.

Ovo mi je ujedno debelo najvrijednije u kolekciji, kupovao sam ih kako su izlazili, a onda su se jako brzo rasprodali i zbog problema sa pravima čini mi se nema šanse više za reprint.
A izdanje je inače top, oversized deluxe izdanje (32cm) i crtač prve knjige je Andy Park koji je ubio crtežom.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 18/03/2023 17:13:35
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 18/03/2023 : 16:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ne znam koliko je trazena roba ali za mene su lms99 i lms100 bili nesto specijalno pa kada sam uspeo nabaviti lms 100 poprilicno povoljno bio sam sretan zbog toga
Slika necijih tudjih stripova je ovde
https://www.halooglasi.com/knjige/ostali-stripovi/zagor-prica-gospodar-darkvuda-lms-99-lms-100/5425634480761

Oni koji me znaju sa dw foruma znaju da sam nepopravljiv komandant mark i blek "sanjar" pa sam slicno kao u vezi lms 100 bio sretan kad sam naleteo na zadnjeg marka u zs ( valjda zs1102) u perfektnom stanju za veoma razumne pare. Nije to neka velika vrednost u parama koliko emotivna vrednost.

Od ostalih stvari a da nisu iz ex-yu imam nekog poprilicno vrednog spajdermena iz 1974 plus neko dizni izdanje iz 1950 koje takodje
vredi ponesto. Tu emotivnog znacaja skoro pa da nema.

Sad skoro sam nabavio neko (prelepo) don rosa dizni izdanje za otprilike 70 evra a sad vidim da se vec prodaje za 120

Uglavnom ziveo sam ekstremno intenzivan kolekcionarski zivot do pre nekoliko godina
i doziveo dosta zanimljivih trenutaka usput

koliko ce toga jos biti ubuduce videcu ali rekoh bi da sam prevalio naintenzivniji deo :) (neka vremena su zauvek prosla).



Under construction.
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000