forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip caffe - Idete li na festivale stripa?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

borg
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 15/03/2023 : 16:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Oko 3 kubika. Manje, više. :)

Žena kaže: previše!
Ja kažem: neću više.

I takooo...


Resistance is futile.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/03/2023 : 17:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Imam trenutno 2712 stripova, plus nešto duplikata i viškova koje ne računam u taj broj.
Ali ubih se da skupim tih 2712, puno je para na to otišlo, pre svega zato što su svi odlično očuvani i zato što spadaju u najpopularnije u kolekcionarskom smislu.
Nisam se puno toga ni rešavao, uglavnom onoga što sam shvatio da ne mogu da ispratim jer ako skupljam nešto, skupljam da imam sve (dobro ne dupliram baš isti strip u novijem izdanju sem ako je jedan kiosk,a drugi neko luksuznije izdanje).
Uglavnom skupljam Bonelli stripove (ne sve na moju žalost,morao sam od Teksa odustati,teško je i njega i Zagora istovremeno ispratiti,plus od još ponečeg) i poznatije francusko-belgijske plus poznatije američke, a da nisu superherojski (opet na moju žalost), ostalo ne.Žao mi je što sam morao odustati od Teksa, Alan Forda i superherojskih, ali finansijski nisam mogao sve ispratiti.Mange me nikad nisu previše zanimale mada znam da ima tu dobrih stvari.
Kolekcija je miks starijih i novijih stripova, svi u odličnom stanju, mada od starijih imam samo Dnevnikove ZS i LMS i još Asteriksov zabavnik, no dosta tu ima.Nemam nikakve strip revije i Mikijeve zabavnike koji bi mi znatno digli broj stripova u kolekciji i nemam lošije očuvane stripove, a takođe ne dupliram novija kiosk izdanja.


što si odustao od Teksa - puno ti je da odvojiš 200 i kusur na svaka tri meseca za redovnu svesku od veseljaka?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
313 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 15/03/2023 : 21:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
Trenutno u kolekciji 1584 komada. Zadnjih par godina redovno ažuriram exel tabelu da ne duplam, jer nema šanse da popamtim šta imam, pogotovo stare edicije.
Stripoteke - 544kom (stariji brojevi sa dolenavedenim junacima), LMS/ZS - 176kom ("nostalgični" Blek prvih 56 brojeva,dvadesetak probranih Zagora i komplet Kena), Asteriksov zabavnik - 48 kom komplet, Biser strip - 96 kom komplet, Spunk komplet. Nekompletne strip revije, samo probrani brojevi: Super strip, Denis, EKS, Mini EKS, Gigant, Strip Art, Politikin zabavnik... I svi novi albumi i integrali 3u1 (koje računam kao jedan komad): Asteriks, Talični Tom, Bluberi, Komanča, Ken Parker, Riđobradi, Gaston, Hogar, Iznogud, Korto Malteze, Torpedo, Princ Valijant, Badi Longvej, Rip Kirbi, Krcko, Mek Koj, Porodica Špageti... Staro imam sve, od novih albumskih izdanja kompletiraću započeto, a čekam Crnobradog, Umpah Paha i Koko Bila u integralnoj formi (staro imam po raznim edicijama).
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 15/03/2023 : 21:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Koliko imate stripova? Skupljate li starudije ili samo novitete? Koliko planirate da imate u kolekciji?



Bez kioska oko 1000, a od kioska imam samo izdanja Ludensa/Strip agenta i nešto malo SD.
Skupljam samo novitete.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6943 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/03/2023 : 22:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Texa sam pročiato sve bar tri puta, sad si kupim što mi treba za pisati recenzije, a neke mi posudi i prijatelj, koji ima sve. Kad napišem recenziju, poklonim Bibliobusu ili prijateljima. Stan od 56 kvadrata i nije neko mjesto za gomilanje stripova, a i tek za 9 godina će završiti robija kredita i njegove otplate. Uz sve ostale troškove bio bih licemjeran da gomilam stripove doma. Zanimacija imam i ovak dosta. U knjižnici sam svaki tjedan, a u bibliobusu svaki drugi tjedan, sve što nude neću stići pročitati nikada, ali dosta čitam, već sam ove godine pročitao preko sto stripova.


Moram paziti da mi supruga ovo ne vidi.

Iako ih ja nisam nagomilao toliko puno. Rekao bih da ih nema ni tisuću. Ne računam stare ZS i LMS, kao ni SD i LU izdanja nekih junaka i nešto strip revija. To sam sve ostavio kod roditelja u stanu.


quote:
Originally posted by tex2

Stripove čitam od prije škole i vjerojatno ću ih čitati cijeli život!


Isto i kod mene! (samo više nemam vremena kao nekad )


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/03/2023 : 23:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Oko dva-tri Tamića stripova imam.
Žena kaže što si mi od ove lipe kuće učinija...ja se mislim, sad je još lipša...i tako...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ZoranM
New Member



Serbia
124 Posts

Member since 07/12/2010

Posted - 16/03/2023 : 00:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranM a Private Message  Reply with Quote
Nesto preko 750, tu ima i bonelija od vc i lud, i stripoteka i drugi revija. Nisu dakle samo tvrdi albumi i integrali. Ranije sam imao i vise skoro celu zs ako se secam i ponesto od lmsa (uglavnom zagor, mr no i blek) , al se to prodalo, ostalo mi je svega par slabije ocuvanih dnevnikovih izdanja.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/03/2023 : 05:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sam trenutno na kakvih 520-530. Od toga je 166 LL Nathan Nevera tj sve do sada izašlo.
Ostalo je većinom Fibra, a puno manje S-A, ČK, ima i nešto ENG izdanja.
Mislio sam da ih je i manje, ali bome se toga nakupilo; počeo sam skupljati cca krajem 2016-e.
I dok sam u početku kupovao kao da sutra ne postoji, sada sve više i više pazim tj smanjujem.
Ne skupljam starudije tj dokle god postoji novije i bolje izdanje, uzimam to, bitnija mi je kvaliteta od nostalgije.
Najveći izdatak su bili ovi Neveri jer sam iskrcao popriličnu lovu u kratkom vremenu, prvo da kupim sve što je LL imao u ponudi sa žigom,
a onda sam lovio lotove po aukcijama i oglasnicima da popunim rupe. Sada je to puno lakše pratiti kada kupujem kako izlazi.
Meni je iskreno i ovo što imam nenormalno puno i svako toliko nešto prodam da si smanjim kolekciju, nema mi smisla imati nešto što neću ponovno pročitati.
Baš gledam komplet knjiga Sherlock Holmesa od mislim Alfe iz Pule, izdanja iz 70ih, sva su se rascvjetala, pročitana vj 30-50 puta. Money well spent. :)
Dosta toga sam već prodao i onda izbrisao iz excellice pa ne znam koliko sam ih ukupno imao, ali evo samo neki dan sam prodao preko 200 komada
kiosk stripova, većinom remitenda. Pročitao ih i rekao ajd bok. 37kg stripova manje u šutu. :D
A već sam i spomenuo, kao da sam se nekako zasitio stripova i knjige su mi opet jako in otkad sam uzeo kindle.

Knjiga doma imamo max 100injak, nisam ih nikada brojao, i da, većinom su moje, draga ima nešto manje.
Ona smatra da je to bacanje love i da je knjižnica the way to go. BTW ona baš podržava moje skupljanje stripova.
Kaže bolje to nego da visim po kafanama, kladionicama i slično (ne pušim, ne pijem...ovo mi je jedini porok).

Ali nemam ja samo problem sa stripovima, tu su i igre i konzole kojih se isto razmišljam riješti i pustit samo 1 i bok.
Ali tu žena kaže da misli da nije dobro da ih se riješim, pa sam za sada poslušan. :)


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 16/03/2023 : 10:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Normalno, ako Libellus krene sa Blekom, Markom, Kitom, Kapetanom Mikijem to cu uzimati :)


E, sad si im dao ideju!

quote:
Originally posted by sawitch

Skupljate li starudije ili samo novitete?


Skupljam i starudije.
Kada sam od 2000. godine počeo ponovo da kupujem stripove, najviše sam starudije i kupovao, uz tek poneki album.
Možda bih i 90-ih nabavljao ta stara izdanja, da sam živeo u Beogradu, Novom Sadu, Subotici...
Kod mene preprodavaca starih stripova nije bilo, tako da sam se tad ohladio za stripove,
al' ipak bih povremeno kupio, ako bi se pojavilo neko zakasnelo izdanje na kiosku, kao onaj Almanah broj 13 sa Betmenom,
ili ona nova serija Strip Zabavnika, ili ako bi iskrsla remitenda dnevnikovih izdanja odnekud...

U periodu 2006-2013 sam opet zapostavio kupovinu stripova, zbog finansija,
ali sam isto tako povremeno uzimao ponešto, isključivo starudije.

Od 2014. naovamo sam se ponovo zagrejao za kupovinu stripova, ovog puta prevashodno novih izdanja,
starudije sad kupujem manje nego ranije, ali ih nikad ne zapostavljam,
uvek gledam da uzmem nešto i od toga, ako naletim na ono što me zanima.

Okej su albumska, pa i nova kiosk izdanja, dobiješ u kvalitetnoj opremi necenzurisane stripove,
ili na jednom mestu cele serijale, koji su objavljivani razbacano po raznim časopisima,
ili nisu bili objavljeni kompletno, ili nisu bili objavljivani uopšte...
Ali, sama kupovina tih novih izdanja uglavnom i nema neku draž (osim ako juriš neko rasprodato i retko izdanje),
dovoljno je da spremiš gomilu love, odeš, pazariš i gotovo.

Veće je uživanje kad preturaš po starim izdanjima, na Sajmu ili gde već naletiš na njih (ranije su i striparnice bile pune starudija,
danas ih nažalost tamo nema, ili ih ima u promilima), pa kad iskopaš neki redak i očuvan primerak (ili samo jedno od ta dva),
obraduješ se "k'o kuče u liftu".
Evo, neke brojeve Horora sam nabavio jesenas na Sajmu po četvrti put,
prvo sam ih imao kao dete, pa mi je majka podložila vatru s njima, kad joj je tako dunulo,
pa sam ih nabavio ponovo, kad sam krenuo da studiram u Beogradu, pa su mi ostali u sobi kad sam se selio,
pa ih opet nabavim posle nekoliko godina, pa ih dam drugaru sa faksa na čitanje i on mi ih ne vrati,
valjda će ovaj put kupovina biti konačna.


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/03/2023 : 10:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Taj Horor bi valjalo nabaviti. Ja cu sada na prolece da sredim malo garazu da bude sve kao u sobi i da tu pocnem da redjam ono sto hrcak ne moze u kucu da unese. :)
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/03/2023 : 11:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Evo ja ću reći jedno nepopularno mišljenje:
Nemam baš veliku kolekciju, al žao mi je što sam i ovoliko kupovao.

Mislim, da se razumijemo, uživam u stripovima i volim ih imat kod kuće, listati ih, čitati, itd... Još uvijek ih kupujem, al sam baš puno puno smanjio. Međutim, kad pogledam koliko ima stripova koji su mi zanimljivi, šta na domaćem tržištu, šta američkih izdanja, uhvati me neko malodušje jer bi htio imati masu toga, a ne mogu. Pokušao sam zadati sebi neke granice po pitanju nabavljanja (ne uzimaj dugačke serijale i slično), al svejedno ne ide. Žao mi je što više nisam iskorištavao knjižnicu, a novce trošio na putovanja. Dok sam imao više vremena i manje obaveza, mogao sam putovati gdje god sam htio, a nisam to radio. Prekasno sam shvatio da me to zapravo najviše veseli od svega. A ja sam krtložio stripove bez da bi provjeravao šta uopće kupujem, o pločama i CDima da i ne govorim. Puno kasnije sam shvatio da mi veće zadovoljstvo predstavlja kupovanje stvari, biddanje na aukcijama i ebayu nego samo čitanje i moram priznati da me to pomalo prestrašilo. Nakon toga sam promijenio pristup.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 16/03/2023 : 11:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ne hordujem, zadrzavam samo ono sto miiiislim da ce sin citati u skorije vreme, i 2-3 serijala koja su mi bas draga i kojima cu se sigurno vracati.
Jedino sto cuvam sebi za dusu i znam da nikada necu prodati je Zerocalcare.
Imam nesto preko 100 stripova sve ukupno na gajbi, sto na polici, sto u kutijama, sto ispod kreveta.

Ostalo sve ide na dobos posle citanja kako bi se kupilo nesto novo za citanje.

A najsladje mi je kada skupljam neki serijal i kupujem brojeve kako izlaze, procitam, i onda kad prodam ceo serijal za kesh, odem zavrsim gram belog za te pare i odem na rejv 🤘😎

Edited by - jagodanbg on 16/03/2023 11:46:32
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/03/2023 : 12:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Evo ja ću reći jedno nepopularno mišljenje:
Nemam baš veliku kolekciju, al žao mi je što sam i ovoliko kupovao.

Mislim, da se razumijemo, uživam u stripovima i volim ih imat kod kuće, listati ih, čitati, itd... Još uvijek ih kupujem, al sam baš puno puno smanjio. Međutim, kad pogledam koliko ima stripova koji su mi zanimljivi, šta na domaćem tržištu, šta američkih izdanja, uhvati me neko malodušje jer bi htio imati masu toga, a ne mogu. Pokušao sam zadati sebi neke granice po pitanju nabavljanja (ne uzimaj dugačke serijale i slično), al svejedno ne ide. Žao mi je što više nisam iskorištavao knjižnicu, a novce trošio na putovanja. Dok sam imao više vremena i manje obaveza, mogao sam putovati gdje god sam htio, a nisam to radio. Prekasno sam shvatio da me to zapravo najviše veseli od svega. A ja sam krtložio stripove bez da bi provjeravao šta uopće kupujem, o pločama i CDima da i ne govorim. Puno kasnije sam shvatio da mi veće zadovoljstvo predstavlja kupovanje stvari, biddanje na aukcijama i ebayu nego samo čitanje i moram priznati da me to pomalo prestrašilo. Nakon toga sam promijenio pristup.



Uz tebe sam, meni nije baš toliko žao, ali radim na trimanju.
Samo nema šanse, barem za sada, da se riješavam NN, a on sam mi zauzima čitavj jedan ormar.

Još sam jedno kratko vrijeme razmišljao o Dragoneru, ali reko ma nema šanse za još jedan neverending serijal.
Ako izađu skenovi i/ili bude u knjižnici za posudbu može, kupovina i gomilanje ne.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13370 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 16/03/2023 : 13:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Ovako iz glave, kapiram 200-250, plus 50ak bonelija plus 50 nekih solo albuma poput komplet Taličnog od Politike te verovatno još 30-40 koji me čekaju za čitanje. U vrh glave, ne verujem da ima više od 400. Previše.

Ovo od Pake je u centar. Meni recimo, pored putovanja, užasno krivo za neke koncerte koje sam propustio ali bitno da sam imao recimo Tarzana od Hogarta koji mi je uredno stajao na polici (pročitan prvo) a da ga nisam pipnuo 10 godina. Jeste prelepo izdanje ali zapitaš se koji će ti toliki stripovi ako im godinama gledaš jedino riknu.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6873 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/03/2023 : 13:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Svaki strip posle nekog vremena zaboraviš i možeš da ga čitaš, skoro kao da je nov.

Pa mi je malo čudno, da neko sigurno zna da nikad više neće čitati i odmah prodaje. To možeš da znaš, samo ako si kupio (za tebe) loš strip.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/03/2023 : 13:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Ovako iz glave, kapiram 200-250, plus 50ak bonelija plus 50 nekih solo albuma poput komplet Taličnog od Politike te verovatno još 30-40 koji me čekaju za čitanje. U vrh glave, ne verujem da ima više od 400. Previše.

Ovo od Pake je u centar. Meni recimo, pored putovanja, užasno krivo za neke koncerte koje sam propustio ali bitno da sam imao recimo Tarzana od Hogarta koji mi je uredno stajao na polici (pročitan prvo) a da ga nisam pipnuo 10 godina. Jeste prelepo izdanje ali zapitaš se koji će ti toliki stripovi ako im godinama gledaš jedino riknu.



A nemas trip pravljenja svoje biblioteke gde ce ti biti prijatno samo da trepces medju tim riknama?
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 16/03/2023 : 15:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts


Pa mi je malo čudno, da neko sigurno zna da nikad više neće čitati i odmah prodaje. To možeš da znaš, samo ako si kupio (za tebe) loš strip.


Pa moja logika je da izlazi toliko toga novog, da ne postizem ni to da procitam, a kamoli jos da se vracam na nesto sto sam vec procitao. Eventualno nesto sto me je bas oduvalo pa zelim da ga citam opet.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/03/2023 : 15:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Svaki strip posle nekog vremena zaboraviš i možeš da ga čitaš, skoro kao da je nov.

Pa mi je malo čudno, da neko sigurno zna da nikad više neće čitati i odmah prodaje. To možeš da znaš, samo ako si kupio (za tebe) loš strip.



Pa naravno, to je to.

@Sawitch: Vj mu je ugodnije da bubam šeta po Barceloni nego da sjedi u fotelji i gleda rikne.
Od gledača nema....čega ono?


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 16/03/2023 15:09:37
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/03/2023 : 15:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pa ja sam isto proputovao dosta i lepo je, mozda i najlepse neemotivno iskustvo u zivotu. Ali kad se vratis i ostanu samo slike nekako bude zao spucanih para ako nemas sebi da priustis hrbate. Ja uzivam da sedim u svojoj dnevnoj sobi ili trpezariji ispred kolekcije.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1771 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 16/03/2023 : 15:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Izmedju 5500 i 6000 stripova imam.
Sad mi je jasno da nikada necu napraviti spisak...

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/03/2023 : 15:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma to je jednostavno stvar prioriteta, ništa više.
Volio sam putovati oduvijek, ali nekako je to (nažalost) uvijek bilo sporedno... Međutim nakon 10 dana autom po Rumunjskoj i 12 dana autom po Maroku shvatio sam da želim što više toga. Praktički nikad ništa sebi ne kupim na tim putovanjima, nije mi do toga. Daj mi auto, dobro društvo, dobru hranu i dobru muziku i dovoljno mi je. Nikad mi nije bilo žao što sam negdje otputovao ili što sam otišao na neki koncert. S druge strane, bilo mi je žao što sam kupio neke stripove.

Mada, da se ne lažemo, vjerojatno ih nikad neću prestati kupovati, evo i sada čekam na ebayu kraj jedne aukcije gdje sam jedini ja biddao Glavno mi je održavati kolekciju unutar nekih realnih gabarita i to je to.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13370 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 16/03/2023 : 16:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Svaki strip posle nekog vremena zaboraviš i možeš da ga čitaš, skoro kao da je nov.

Pa mi je malo čudno, da neko sigurno zna da nikad više neće čitati i odmah prodaje. To možeš da znaš, samo ako si kupio (za tebe) loš strip.



Opet cu da budem kao Andra ali ako mi se bude citao za 10 godina nabavim ga opet. Kolekcija mora da bude ziva.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13370 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 16/03/2023 : 16:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Imrahil

Ovako iz glave, kapiram 200-250, plus 50ak bonelija plus 50 nekih solo albuma poput komplet Taličnog od Politike te verovatno još 30-40 koji me čekaju za čitanje. U vrh glave, ne verujem da ima više od 400. Previše.

Ovo od Pake je u centar. Meni recimo, pored putovanja, užasno krivo za neke koncerte koje sam propustio ali bitno da sam imao recimo Tarzana od Hogarta koji mi je uredno stajao na polici (pročitan prvo) a da ga nisam pipnuo 10 godina. Jeste prelepo izdanje ali zapitaš se koji će ti toliki stripovi ako im godinama gledaš jedino riknu.



A nemas trip pravljenja svoje biblioteke gde ce ti biti prijatno samo da trepces medju tim riknama?



I da i ne. Ne u smislu biblioteka gde cu da kupim npr celog Tex libellusa, to me uopste ne privlaci. Evo, krenuo Natana od Golkonde, svidja mi se ali shvatio da ne zelim serijal od 100 knjiga na policama.
Krenuo sam recimo sa Vagabondom od Najkule ali cu sigurno jednom da stanem i pretresem sta mi zaista tu treba. Ili ova bibkioteka od Stalkera.

Da, u smislu da imam vise prostora/para broj bi bio veci od tih 400 ali opet probrano.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2023 : 18:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Pa ja sam isto proputovao dosta i lepo je, mozda i najlepse neemotivno iskustvo u zivotu. Ali kad se vratis i ostanu samo slike nekako bude zao spucanih para ako nemas sebi da priustis hrbate. Ja uzivam da sedim u svojoj dnevnoj sobi ili trpezariji ispred kolekcije.



Toliko sam proputovao, za necijih deset zivota, i sad mi se van kvarta ne ide... a kad sam isao po globusu, gore-dolje, lijevo-desno ko Let 3 u Drami, uvjek sam mislio kad li cu se vratiti doma vise pa gledati, listati, citati svoje stripove!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2023 : 18:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Svaki strip posle nekog vremena zaboraviš i možeš da ga čitaš, skoro kao da je nov.



Apsolutno. U tome i jest draz kolekcija, ponovo i ponovo iscitavati...
Nema ljepse.
A sve na dohvat ruke.
Pa jos kad legne bolje nego prvi put...pogotovo neki davni zaboravljeni naslov koji ti se vrati kao dobar prijatelj kojeg dugo nisi vidio.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 16/03/2023 18:10:52
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000