forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip caffe - Idete li na festivale stripa?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2063 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 15/03/2023 : 11:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
1066 stripova, sve uredno popisano u excell tablicama cisto da se izbjegne dupliranje nekih naslova jer tko ce to sve zivo pamtiti (iako mi se i to dupliranje koji put desi )
Da ne pisem posebno po serijalima, uglavnom je Bonelli i srodni serijali, iako ima i nesto drugih stvari (npr Lucky Lukea obavezno kupim kad naletim na njega).
Najzastupljeniji su dakako Zagor (423 stripova) koji najvise i izlazi (ponekad se cini da i jedini izlazi) te Tex (221 strip) od kojeg danas kupujem obavezno sva kiosk izdanja.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."

Edited by - Ivan Liverpool on 15/03/2023 11:33:56
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12614 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/03/2023 : 11:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Pedesetak stripova imam u kolekciji, skupljam samo Tex klasik i to jedino planiram imati u kolekciji.

Moram reći da si me zaprepastio s ovim napisanim, ja sam mislio da ti imaš puno toga više
Znam da si tražio i one ZS Texove često u pdf-u "Burza/potražnja" pa sam pomislio da si ih poprilično skupio.
A i mislio sam da imaš sve od Texa :)
Onaj SD Tex je blago, barem koliko se sjećam prvih petnaestak priča (pa i više), gutaju se samo tako, izvrsno razdoblje ;)

Iako, vidio sam da si često pisao da posuđuješ iz knjižnice, što je opet dobra opcija tko može i ima tu mogućnost.
Ja ako se želim negdje učlanit, vjerojatno bi mi prva najbliža bila udaljena nekih 100km :(

quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

1066 stripova, sve uredno popisano u excell tablicama cisto da se izbjegne dupliranje nekih naslova jer tko ce to sve zivo pamtiti (iako mi se i to dupliranje koji put desi )

Kod mene se ne može to desit, mislim na dupliranje (jedino ako je namjerno izazvano ) jer mi je sve složeno po brojevima, pa samo vidim od dotičnih strip junaka što imam zadnje složeno od brojeva i onda naručujem nove :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 15/03/2023 : 11:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Mislim da sam i ja tu negde oko 1000 naslova, gde Boneli zauzima 15 % do max 20 %. Verovatno će broj rasti, ali ne toliko brzo, jer je došao neki period, gde svaki treći strip se ne zadrži za trajno (ranije je u tome prednjačio SBE, ali u poslednje vreme i druge škole često lete xD, mada mislim da pored SBE najveće šanse da ne ostanu su DC/Marvel štivo). A realno zbog sveg ovog stanja je ili će biti znatno usporenija i probirljivija. Prostor trenutačni u kojem obitavam je realno i popunjen (knjige su već odavno izgubile prioritet i nalaze se u kutijama i čekaju bolja vremena, osim nekih enciklopedijskih izdanja, striktno nekih žanrovskih ili realtivno bitnih da su mi pri ruci) a i svi stripovi nisu na policima, mada ti sklonjeni po ormanima većinski su oni koji čekaju red na čitanje.

Edited by - Unngenant on 15/03/2023 11:47:59
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1246 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 15/03/2023 : 11:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
Ja ako se želim negdje učlanit, vjerojatno bi mi prva najbliža bila udaljena nekih 100km :(


Gde ti zivis covece.. mislio sam da se ne moze biti vise izolovan od mene ;)

Nego predlog za iducu neku "bolnu" diskusiju : "Imate li potencijalnog naslednika/naslednicu za vasu kolekciju stripova (i knjiga?)? ;)
Sine... vidis ovo je tvoje nasledstvo... Zagor Klasik 1-60 sa svim naslovnicama :)

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 15/03/2023 11:57:17
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1349 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 15/03/2023 : 11:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Puno toga mi zauzima kuću. Žena je brojala pre par godina i odustala je posle 10000, veliki deo toga su razne revije kojih imam oko 2000, a toliko ima i ZS i LMS ukupno, a tu su LU i VČ izdanja, oko 100- ako AF VPA, kao i gomila albuma, od kojih je oko 180 Kolorki. Retko kad nešto prodam, mrzi me da se oko toga bakćem, po nekad bude sitna razmena i to je sve od "puštanja krvi kolekciji". Nameravam da i dalje kupujem, skupljam i čitam, dok god budem mogao.

Edited by - night on 15/03/2023 11:57:41
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/03/2023 : 12:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night
Žena je brojala pre par godina i odustala je posle 10000 ....



Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/03/2023 : 12:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

quote:
Originally posted by ReemCP
Ja ako se želim negdje učlanit, vjerojatno bi mi prva najbliža bila udaljena nekih 100km :(


Gde ti zivis covece.. mislio sam da se ne moze biti vise izolovan od mene ;)

Nego predlog za iducu neku "bolnu" diskusiju : "Imate li potencijalnog naslednika/naslednicu za vasu kolekciju stripova (i knjiga?)? ;)
Sine... vidis ovo je tvoje nasledstvo... Zagor Klasik 1-60 sa svim naslovnicama :)



Osim nasljedstva problem s kolekcijama su i eventualne selidbe.

Prilikom seljenja iz jednog u drugi dio Zagreba nestala mi je kutija puna knjiga. Srećom nije otišla daleko, zbog težine ju je otimač ostavio i pronađena je netaknuta .
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1246 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 15/03/2023 : 12:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Uh a tek selidbe (zadnja moja je bila pre desetak godina, cinilo mi se da mi se ledja nece nikada oporaviti) (i razni gubici, kradje i slicno )i o tome bi mogli malo. Srecom cini mi se da mi nista nije nestalo od stripova ali zena kuka za nekim gramofonskim plocama :).

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 15/03/2023 12:09:19
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39452 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/03/2023 : 12:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja nemam vise mnogo. Dosta toga sam raskrcmio i sada bas selektujem sta cu zadrzati u kolekciji. Ima nekih koje pratim redovno i ostalo je probrano. Onako odokativno:

Mister No (Libellus): 2 almanaha i redovne knjige 120+
Tex (Libellus): sve osim kolornih epizoda koje ce svakako doci u redovnu C/B ediciju
Magicni Vjetar (Libellus): komplet
Skriveno lice i Sangajski djavo (Libellus): komplet
Demijan (Libellus): komplet
Torgal (Libellus): komplet
Alan Ford (Libellus): sve
Dragonero (Libellus): sve
Rip Kirbi (Fibra): komplet
Betmen (Fibra): sve

Pored toga pratim:
Valijant (CK)
Iznogud (CK)
Talicni (CK)
Ridjobradi (CK)
Zagor extra retro (Ludens)
LMS (Golkonda)
Zagor velike price (Ludens)
Modesti (Darkwood)
Durango (Golkonda).

a od ostalih imam 30-ak kolorki od Fibre i jos 15-ak ostalih
Darkwoodovog DMS Konana
Skalpirane od Darkwooda
Asteriks (CK)
Bluberi (CK)
Miki (Egmont)

Dosta jos pojedinacnih izdanja od drugih izdavaca.

A od starudija imam nesto LMS i ZS sto mi je bitno zbog nostalgije, ali jako malo, isto tako koji AF Vjesnik, neki Mikijevi zabavnici, almanasi i specijalna izdanja od Diznija. Imam i ona 3 Flasa Gordona od DN, komplet Otkrice sveta, ne znam ni ja sta sve.

Ali mozda 1000 komada ukupno.

Sta je plan? Da zavrsim otvorene serijale od CK i da tu nista ne uzimam od njih. Da biram i dalje Fibru sta mi je interesantno i da przim Libellus ove junake koje sam odabrao. Pa dokle to moze da naraste. Verujem do neke 2000 ako ne racunam Zagor extra retro i LMS.

Normalno, ako Libellus krene sa Blekom, Markom, Kitom, Kapetanom Mikijem to cu uzimati :)
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
334 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 15/03/2023 : 12:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Pravio sam popis pre neki dan. Nemam ja nesto previse.
Ukupno 145.

Fibra
Rahan 1-2
Alvar Mayor Box
Inkal Box
Inkal
Prometeja Box
The Punisher 1-6
Zalutali Meci 1-2
Cuvari
Superman medju zvijezdama
From Hell
Parker 1-2
Brodeckov izvestaj
Eternatut
Sharaz De
Sotonija
Zlatno doba
Medeja
Bibliomula iz Cordobe
Velikom rijekom uzvodno
Okrug Essex
Maus
Batman Strasan Vic
Batman Mracni vitez
Batman Muk
Batman Godina prva
Batman Crno i bijelo 1-2
Batman Joker
Sandman 1-6
Mort Cinder
Drakula
Frankenstein
Gorke Bajke
Omnibus

Darkwood
Konan 1-6
Modesti Blejz 1-3
Crvena Sonja
Skelosova knjiga
Solomon Kejn 1-2
Knjiga o lavirintu

Veseli Cetvrtak
Marti Misterija knjiga 1-4
Zagor Bubnjevi Darkvuda

MIPL
Agent STRAHA

Makondo
Fantom 1-2
Mandrak 1-2
U glavi Serloka Holmsa

System
Druuna 1-2

Carobna knjiga
Iznogud 1-4
Srebrni letac 1-2
The Punisher Krug krvi
The Punisher Godina prva

Laguna
PunPun 1-4

Komiko
1984

Algoritam
Velika i tajna predstava

Libellus
Alan Ford knjige 1-18

Profil Decije Novine Cat Claw 1991
Biblioteka Nostalgija Flas Gordon 1-3
Luxor Comics - Batman and Robin (zvanicna adaptacija) 1997

Strana izdanja
Monsters
V for vendetta
Martin Mystere 1 1982
Silver surfer 70 1992
Silver surfer Annual 5 1992
The Savage Dragon 1 1992
The Punisher Annual 5 1992
The New Warriors Annual 2 1992
Wonder Man Annual 1 1992
Darkhawk 19 1992
Dr. Strange Annual 2 1992
The Amanzing Spiderman Annual 26 1992
The Amanzing Spiderman 366 1992
Web of Spiderman Annual 8 1992
The Spectacular Spiderman Annual 12 1992
Daredevil Annual 8 1992
Wolverine 58 1992
Wolverine 59 1992
The Infinity War 3 1992
Avengers West Coast 86 1992
Superman Man of Steel Annual 1 1992
Batman Returns (the official comic adaptation) 1992
Captain America Annual 11 1992
Thor Annual 17 1992
The Amazing Spiderman 30th anniversary 365 (hologram cover) 1992
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29530 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 15/03/2023 : 12:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Texa sam pročiato sve bar tri puta, sad si kupim što mi treba za pisati recenzije, a neke mi posudi i prijatelj, koji ima sve. Kad napišem recenziju, poklonim Bibliobusu ili prijateljima. Stan od 56 kvadrata i nije neko mjesto za gomilanje stripova, a i tek za 9 godina će završiti robija kredita i njegove otplate. Uz sve ostale troškove bio bih licemjeran da gomilam stripove doma. Zanimacija imam i ovak dosta. U knjižnici sam svaki tjedan, a u bibliobusu svaki drugi tjedan, sve što nude neću stići pročitati nikada, ali dosta čitam, već sam ove godine pročitao preko sto stripova. Stripove čitam od prije škole i vjerojatno ću ih čitati cijeli život! Lijep hobi.

quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by tex2

Pedesetak stripova imam u kolekciji, skupljam samo Tex klasik i to jedino planiram imati u kolekciji.

Moram reći da si me zaprepastio s ovim napisanim, ja sam mislio da ti imaš puno toga više
Znam da si tražio i one ZS Texove često u pdf-u "Burza/potražnja" pa sam pomislio da si ih poprilično skupio.
A i mislio sam da imaš sve od Texa :)
Onaj SD Tex je blago, barem koliko se sjećam prvih petnaestak priča (pa i više), gutaju se samo tako, izvrsno razdoblje ;)

Iako, vidio sam da si često pisao da posuđuješ iz knjižnice, što je opet dobra opcija tko može i ima tu mogućnost.
Ja ako se želim negdje učlanit, vjerojatno bi mi prva najbliža bila udaljena nekih 100km :(

quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

1066 stripova, sve uredno popisano u excell tablicama cisto da se izbjegne dupliranje nekih naslova jer tko ce to sve zivo pamtiti (iako mi se i to dupliranje koji put desi )

Kod mene se ne može to desit, mislim na dupliranje (jedino ako je namjerno izazvano ) jer mi je sve složeno po brojevima, pa samo vidim od dotičnih strip junaka što imam zadnje složeno od brojeva i onda naručujem nove :)


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
334 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 15/03/2023 : 12:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je adekvatno mesto i tema ali da pitam.

Da li neko od vas ima neke svoje posebne naslove koji su dragi srcu u nekoj displej kutiji ili u necemu gde moze da se izlozi kao trofej XD?

Imam 2-3 naslova koja bih tako zastitio i negde postavio, pa ako ima predlog-sugestija-preporuka, hvala svima unapred za ideje. :D
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25970 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/03/2023 : 12:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Uokviri strip pa ga obisi na zid.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12614 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/03/2023 : 12:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Gde ti zivis covece.. mislio sam da se ne moze biti vise izolovan od mene ;)

Ja sam ti na planini, skoro izoliran (pogotovo zimi) kao Jack Nicholson u "The Shining" filmu

quote:
Originally posted by tex2

Texa sam pročiato sve bar tri puta, sad si kupim što mi treba za pisati recenzije, a neke mi posudi i prijatelj, koji ima sve. Kad napišem recenziju, poklonim Bibliobusu ili prijateljima. Stan od 56 kvadrata i nije neko mjesto za gomilanje stripova, a i tek za 9 godina će završiti robija kredita i njegove otplate. Uz sve ostale troškove bio bih licemjeran da gomilam stripove doma. Zanimacija imam i ovak dosta. U knjižnici sam svaki tjedan, a u bibliobusu svaki drugi tjedan, sve što nude neću stići pročitati nikada, ali dosta čitam, već sam ove godine pročitao preko sto stripova. Stripove čitam od prije škole i vjerojatno ću ih čitati cijeli život! Lijep hobi.

A onda razumljivo, hvala ti na odgovoru

quote:
Originally posted by mladeNS

Ne znam da li je adekvatno mesto i tema ali da pitam.

Da li neko od vas ima neke svoje posebne naslove koji su dragi srcu u nekoj displej kutiji ili u necemu gde moze da se izlozi kao trofej XD?

Imam 2-3 naslova koja bih tako zastitio i negde postavio, pa ako ima predlog-sugestija-preporuka, hvala svima unapred za ideje. :D


Šteta što je u onoj Voajer temi dosta slika otišlo k vragu otkako je tinypic krepao..
Ali ako sam dobro zapamtio kad sam čitao taj topic tamo 2017., bio je Dukidule slikao u svojoj kolekciji, da ima 2 primjerka onog originalnog ZS 13, a jednog je uokvirio kao sliku i okačio na bočni dio polica gdje su mu stripovi, vizualno je to baš lijepo ispalo. Primjerak koji je uvijek vidljiv kad uđeš u tu prostoriju, a opet poseban zbog već znanih nam razloga.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25970 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/03/2023 : 12:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Texa sam pročiato sve bar tri puta, sad si kupim što mi treba za pisati recenzije, a neke mi posudi i prijatelj, koji ima sve. Kad napišem recenziju, poklonim Bibliobusu ili prijateljima. Stan od 56 kvadrata i nije neko mjesto za gomilanje stripova, a i tek za 9 godina će završiti robija kredita i njegove otplate. Uz sve ostale troškove bio bih licemjeran da gomilam stripove doma. Zanimacija imam i ovak dosta. U knjižnici sam svaki tjedan, a u bibliobusu svaki drugi tjedan, sve što nude neću stići pročitati nikada, ali dosta čitam, već sam ove godine pročitao preko sto stripova. Stripove čitam od prije škole i vjerojatno ću ih čitati cijeli život! Lijep hobi.


Ja bi izbacija sve osim stripova i kompjutera

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 15/03/2023 : 12:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Uglavnom nikada nisam vodio tacnu evidenciju koliko stripova imam ali ajde recimo jedna ovakva procena - po 200 srpskih i hrvatskih strioova godisnje + 400 stranih ( sa veoma razlicitim brojem strana) zadnjih 15 godina = 9000 komada :)

zvuci dosta realno mada moze biti i 15000




Jelenskih mu rogova... prvi put se susrećem sa ovakvom matematikom

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29530 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 15/03/2023 : 12:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Eh, san, garsonjerica samo za stripove...

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by tex2

Texa sam pročiato sve bar tri puta, sad si kupim što mi treba za pisati recenzije, a neke mi posudi i prijatelj, koji ima sve. Kad napišem recenziju, poklonim Bibliobusu ili prijateljima. Stan od 56 kvadrata i nije neko mjesto za gomilanje stripova, a i tek za 9 godina će završiti robija kredita i njegove otplate. Uz sve ostale troškove bio bih licemjeran da gomilam stripove doma. Zanimacija imam i ovak dosta. U knjižnici sam svaki tjedan, a u bibliobusu svaki drugi tjedan, sve što nude neću stići pročitati nikada, ali dosta čitam, već sam ove godine pročitao preko sto stripova. Stripove čitam od prije škole i vjerojatno ću ih čitati cijeli život! Lijep hobi.


Ja bi izbacija sve osim stripova i kompjutera



"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39452 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/03/2023 : 13:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladeNS

Ne znam da li je adekvatno mesto i tema ali da pitam.

Da li neko od vas ima neke svoje posebne naslove koji su dragi srcu u nekoj displej kutiji ili u necemu gde moze da se izlozi kao trofej XD?

Imam 2-3 naslova koja bih tako zastitio i negde postavio, pa ako ima predlog-sugestija-preporuka, hvala svima unapred za ideje. :D



I ja sam razmisljao o ovom. Bar za te neke stripove koji su mi bitni zbog nostalgije. Ili ako nekad naidjem na glanc Nasilje u Darkwoodu :)
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7898 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 15/03/2023 : 13:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ne znam točno, ali mislim da mi je brojno stanje oko 4000 komada - vjerojatno nešto više
ima svega, od zs / lms, puno stripoteka i ostalih A4 revija iz prošlih vremena, uz isto tako puno albuma i izdanja u zadnjih 20 godina, najviše od fibre, ali i svih ostalih, AF, zagora, DD, revija...

i da, 3u1 i integrali nam smanjuju brojno stanje - brojiš ga ko jedan, a unutra 3 epizode DD ili Julije ili 5 albuma

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



138 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 15/03/2023 : 14:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
Cca 600. Mada je grihota brojati Sandmana s jedne strane i Diabolika s druge strane kao jedan strip.
Go to Top of Page

karuro
New Member



116 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 15/03/2023 : 14:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
Samo Libellus i Fibra. Sve sto je izaslo od Nathana tj. fali 5 knjiga. Nick, DD, Dampyr i AF po par knjiga, a ovo ostalo je od Fibre. Negdje oko 400 stripova. I to mi je previse, pa prodajem neke fibre da jos smanjim broj.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25970 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/03/2023 : 15:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Triba brojiti stranice a ne komade.
A kako sve stranice nisu iste veličine onda brojiti cm2

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 15/03/2023 : 15:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Oko 1500.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 15/03/2023 : 15:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Imam trenutno 2712 stripova, plus nešto duplikata i viškova koje ne računam u taj broj.
Ali ubih se da skupim tih 2712, puno je para na to otišlo, pre svega zato što su svi odlično očuvani i zato što spadaju u najpopularnije u kolekcionarskom smislu.
Nisam se puno toga ni rešavao, uglavnom onoga što sam shvatio da ne mogu da ispratim jer ako skupljam nešto, skupljam da imam sve (dobro ne dupliram baš isti strip u novijem izdanju sem ako je jedan kiosk,a drugi neko luksuznije izdanje).
Uglavnom skupljam Bonelli stripove (ne sve na moju žalost,morao sam od Teksa odustati,teško je i njega i Zagora istovremeno ispratiti,plus od još ponečeg) i poznatije francusko-belgijske plus poznatije američke, a da nisu superherojski (opet na moju žalost), ostalo ne.Žao mi je što sam morao odustati od Teksa, Alan Forda i superherojskih, ali finansijski nisam mogao sve ispratiti.Mange me nikad nisu previše zanimale mada znam da ima tu dobrih stvari.
Kolekcija je miks starijih i novijih stripova, svi u odličnom stanju, mada od starijih imam samo Dnevnikove ZS i LMS i još Asteriksov zabavnik, no dosta tu ima.Nemam nikakve strip revije i Mikijeve zabavnike koji bi mi znatno digli broj stripova u kolekciji i nemam lošije očuvane stripove, a takođe ne dupliram novija kiosk izdanja.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 15/03/2023 : 15:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Triba brojiti stranice a ne komade.
A kako sve stranice nisu iste veličine onda brojiti cm2



Bolje reći... m3

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000