forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip caffe - Idete li na festivale stripa?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

sawitch
Advanced Member



Serbia
39708 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/03/2023 : 10:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Po meni nema previse stripova danas. Cim svi opstaju znaci da imaju svoje trziste. Ja przim Libellus i Fibru 90% a ostatak LMS od Golkonde, poceo sam Zagora extra retro od Ludensa i poneki sa strane album koji mi se ucini dobar. Nemam vise mesta i ovo mi je optimum onoga sto volim i sto mogu da uskladistim.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1313 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 13/03/2023 : 10:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Moze biti da nije previse mada neke od vecih azdaja bi mogle malo smanjiti :). Da li ce svi opstati hmm videcemo u 2024 kako ce stanje biti.. imam osecaj da ce biti nekih rokada.

Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30014 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 13/03/2023 : 11:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Po meni ima previše stripova, dovoljno je pogledati recimo sad Oscar koji je bio na stranici, koliko je puno toga izašlo. Naravno, s druge strane je to super stvar, jer je izbor velik i svatko može pronaći nešto za sebe. Po meni su stripovi i skup medij, ali to je neko drugo pitanje.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1313 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 13/03/2023 : 11:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Malo specijalna situacija ce nastati ako se stvarno podele trzista. Valjda se nece skroz ostvariti to.. stripasi su tvrdoglavci

Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39708 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/03/2023 : 11:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Po meni su stripovi i skup medij, ali to je neko drugo pitanje.



Da uporedimo sta je strip nekad bio sa danasnjom strip scenom. Strip kakav je nekad bio je Golkondin LMS ili Ludensov redovni serijal bilo kog junaka.

I onda je bilo skupo kupovati u kutiji Otkrice sveta ili tvrdokoricenog Valijanta. Mislim da smo se mi switchovali brzo sa stripa na luksuzni strip.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26187 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/03/2023 : 12:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
da previše stripova...
šta bi onda rekli talijani,španjolci,francuzi i druge velike zemlje koje imaju sve na svitu.
imamo previše bonellija u odnosu na podjelu stripa u svijetu.
a mangi i superheroja ništa.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46687 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/03/2023 : 12:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

da previše stripova...
šta bi onda rekli talijani,španjolci,francuzi i druge velike zemlje koje imaju sve na svitu.
imamo previše bonellija u odnosu na podjelu stripa u svijetu.
a mangi i superheroja ništa.



A i koji će nan q?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39708 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/03/2023 : 13:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
I ja htedoh napisati isto :) Mozda jedino da mladju publiku navuku na strip.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13393 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 13/03/2023 : 13:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Da, malo uvrnuto deluje kriza sve veća, sve poskupljuje a stripova sve više i više
Elem, ne mislim da ih je mnogo već smo mi standardno siromašna zemlja i onda ne možeš da ispratiš šta sve želiš. Jedino čega je previše a to samo u kontekstu poređenja sa drugim "školama" je boneli ali tu opet imamo udar nostalgije i što većina ljudi ne želi da gleda dalje od onog što je čitala pre 300 godina.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3195 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 13/03/2023 : 13:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Bio sam u na jugu Francuske pre mesec dana. Uđeš u lanac FNAC knjižara, i to ti dovoljno da ti postavi perspektivu. Nema stripova ovde mnogo. Samo nečeg ima previše a drugih stvari nedovoljno.
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



147 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 13/03/2023 : 15:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
Meni nije jasno zašto se svi guraju u taj Bonelli. Bonelli je za tinejdžere. Ali ti tinejdžeri se nisu navikli čitati stripove jer ih nisu dobijali u mlađoj dobi. Mojoj maloj npr. Hilda i Spektakularci nisu zabavni i nije ih pročitala jednostavno su za malo starije. Nama treba Mikijev zabavnik na kioscima. I onda će Bonelli možda imati smisla ( ne znam koliko jer kauboji i indijanci nisu baš prisutni u pop kulturi danas )

Kad smo kod toga, a ovo je ipak birtija :) , nije ni čudo da se forsira SF, Fanasy, povijesna fikcija ili neki takvi imaginarni svitovi. U ovom našem svitu autocenzure di ne možeš snimit film o hipotetskoj situaciji da je Bangladeš pokrenija invaziju na Burmu jer bi uvridija nekog od hipersenzibilnih internet ratnika, strip se u potrazi za akcijom neminovno okreće zakutcima slobode. Di nas je to odvelo može se vidit na primjeru japanske po.rno kinematografije. Sada svi ostali bolesnici izgledaju ko cviće nasuprot tih ponosnih azijata ( reka mi je prijatelj ;) ) Uglavnom tužno je da triba neki stvaran rat da bi mi za godinu dvi dobili neki akcijski film. A do tada sam osuđen gledati Aquamena sa ženon.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39708 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/03/2023 : 15:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pa imas Mikijev zabavnik na kioscima.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6112 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/03/2023 : 17:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Pa imas Mikijev zabavnik na kioscima.



Na latinici, u Hr?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 13/03/2023 17:28:23
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7939 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/03/2023 : 17:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by tex2

Po meni su stripovi i skup medij, ali to je neko drugo pitanje.



Da uporedimo sta je strip nekad bio sa danasnjom strip scenom. Strip kakav je nekad bio je Golkondin LMS ili Ludensov redovni serijal bilo kog junaka.

I onda je bilo skupo kupovati u kutiji Otkrice sveta ili tvrdokoricenog Valijanta. Mislim da smo se mi switchovali brzo sa stripa na luksuzni strip.



ovo je živa istina
onda su nam luksuzna izdanja bila nedostupna
za orijentaciju - otkriće sveta je koštalo 50 dinara u doba kada su zs i lms bili 10 dinara - a ta 5x cijena u odnosu na neki ludens zagor bi odgovarala 125 kn da ne idem sad u eure
a složit ćete se da bi to danas bila enormna cijena za oko 50 stranica i još s mekim uvezom
a princ valiant je bio još skuplji - njega se nisam ni usudio tražiti roditelje da mi kupe, nego smo posuđivali jedan koji je imao prijatelj
ima li netko cijenu u dinarima za te prve MP valiante?
baš me zanima koliko je koštao, da ga približno stavimo u današnje okvire

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46687 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/03/2023 : 18:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ja se sican kad san od barbe uzea Bluberija Fort Navaho. Jebote tad mi je to naucenom na zs ,lms i slicno djelovalo ko sf.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

StripArt
New Member

Bosnia and Herzegovina
291 Posts

Member since 14/04/2019

Posted - 13/03/2023 : 20:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send StripArt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by tex2

Po meni su stripovi i skup medij, ali to je neko drugo pitanje.



Da uporedimo sta je strip nekad bio sa danasnjom strip scenom. Strip kakav je nekad bio je Golkondin LMS ili Ludensov redovni serijal bilo kog junaka.

I onda je bilo skupo kupovati u kutiji Otkrice sveta ili tvrdokoricenog Valijanta. Mislim da smo se mi switchovali brzo sa stripa na luksuzni strip.



ovo je živa istina
onda su nam luksuzna izdanja bila nedostupna
za orijentaciju - otkriće sveta je koštalo 50 dinara u doba kada su zs i lms bili 10 dinara - a ta 5x cijena u odnosu na neki ludens zagor bi odgovarala 125 kn da ne idem sad u eure
a složit ćete se da bi to danas bila enormna cijena za oko 50 stranica i još s mekim uvezom
a princ valiant je bio još skuplji - njega se nisam ni usudio tražiti roditelje da mi kupe, nego smo posuđivali jedan koji je imao prijatelj
ima li netko cijenu u dinarima za te prve MP valiante?
baš me zanima koliko je koštao, da ga približno stavimo u današnje okvire





Posjedujem MP Princ Valiant ali na njemu nema cijene. No koliko se sjećam nije bila baš mala za ondašnje prilike. Niži brojevi se trenutno mogu na olx-u kupiti za 20 KM, tj. 10 € po komadu. No ‘ratni’ brojevi ako ih bude koštaju 50-100 KM, tj. 25-50 €. Trenutno ima ponuda za brojeve 1-11, 17, 18, 19 u kompletu za 250 KM (125 €). Trenutne cijene na OLX su vjerojatno uvjetovane novi(ij)m izdanjima Zagrebačke naklade i Čarobne knjige.

Everyone is entitled to their own opinion, but not their own set of facts.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15716 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2023 : 20:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by tex2

Po meni su stripovi i skup medij, ali to je neko drugo pitanje.



Da uporedimo sta je strip nekad bio sa danasnjom strip scenom. Strip kakav je nekad bio je Golkondin LMS ili Ludensov redovni serijal bilo kog junaka.

I onda je bilo skupo kupovati u kutiji Otkrice sveta ili tvrdokoricenog Valijanta. Mislim da smo se mi switchovali brzo sa stripa na luksuzni strip.



ovo je živa istina
onda su nam luksuzna izdanja bila nedostupna
za orijentaciju - otkriće sveta je koštalo 50 dinara u doba kada su zs i lms bili 10 dinara - a ta 5x cijena u odnosu na neki ludens zagor bi odgovarala 125 kn da ne idem sad u eure
a složit ćete se da bi to danas bila enormna cijena za oko 50 stranica i još s mekim uvezom
a princ valiant je bio još skuplji - njega se nisam ni usudio tražiti roditelje da mi kupe, nego smo posuđivali jedan koji je imao prijatelj
ima li netko cijenu u dinarima za te prve MP valiante?
baš me zanima koliko je koštao, da ga približno stavimo u današnje okvire



Forum/Marketprintov Valiant, iz Novog Sada (u pocetku se izdanje zvalo Forum/Jugoslavija), ti je u mekom uvezu kostao 360 ondasnjih dinara. Hc izdanje je bilo u numeriranih 250 komada i kostalo je 500 dinara. U isto vrijeme su izlazile epizode od istog izdavaca u kiosk varijanti, nesto kao Spidermani Slobodne Dalmacije, crno bijeli za 8 dinara na 33 strane. I bili su navlakusa da se ljudi poslije uhvate kolekcionarskog izdanja i zato su naglo stali na dvanaestom broju.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

elSaik
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
44 Posts

Member since 11/12/2009

Posted - 13/03/2023 : 21:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send elSaik a Private Message  Reply with Quote
Nije previše stripa nego je premalo para. :)
Go to Top of Page

StripArt
New Member

Bosnia and Herzegovina
291 Posts

Member since 14/04/2019

Posted - 13/03/2023 : 21:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send StripArt a Private Message  Reply with Quote
Moj prvi susret sa stripom je bio prije skoro 60-ak godina. U pitanju je bio Kekec pa sam zbog toga vjerojatno ‘slab’ na Clifton, Jerry Spring, Cha'pa et Group-Group, Chlorophylle, Jacques Flash, Lucky Luke, Prince Valiant. Kasnije dolazi Plavi vjesnik i Dan Dare, Cocco Bill, Asterix, domaći autori poput Beker, Radilović, Maurović, Reisinger, braća Neugebauer, Delač. Nakon toga je došla SSB i Diabolik, Alan Ford. Pa Strip Art (1971-1973). Početkom 70-tih sam već malo ‘odrastao’ i smanjio druženje sa stripovima. Na studiju u Zagrebu krajem 70-tih sam se opet malo okrenuo stripu. Na Kvatriću je bila pijaca starih stripova i tu sam bio redovit kupac. Po povratku u Zenicu opet malo zanemarujem stripove ali sam do tada imao zavidnu kolekciju. Nažalost 90-tih dolazi do rata i ja sam bio prisiljen da prodajem/mijenjam stripove za hranu, komplet Panorama, prvih 200 brojeva Mikija, prvih 500-600 brojeva Stripoteke. Intezivnijem sakupljanju stripova se vraćam opet prije 10-ak godina tako da sam opet sakupio nekih 3000 stripova. Kao posljedica svega toga u svojoj kolekciji nemam niti jedan strip Bonelija. ‘Krivci’ za to što nemam više stripova su:
i) slaba mogućnost/izbor stripova u BiH a tu prvenstveno mislim na Zenicu i Sarajevo,
ii) nedostatak prostora u stanu jer po meni nije mjesto stripu u podrumu, garaži, tavanu, niti po kutijama
iii) a tu je malo i financijski momenat
Zadnje 2 godine sam se posvetio pravljenju Regionalne baze stripova i to po 2-3 sata takoreć svaki dan. Stripove i dalje kupujem ali se trudim da nova izdanja kupim direktno u striparnici a tu priliku imam kod rijetkih dolazaka u Zagreb ili na nekim strip festivalima (HN, Ma Fest, Mo fest) ili sajmovima knjiga (Zgb. Bgd.).

Everyone is entitled to their own opinion, but not their own set of facts.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11087 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/03/2023 : 21:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
@ivanl
Da, bili su poprilično skupi.
Sudeći po informacijama sa zadnjih korica Stripoteka ( što je relevantan podatak ) čak skoro tri puta skuplji od tvrdokoričenih albuma Asterixa i TT.
Jedino, ova kiosk izdanja išla su kasnije, dosta kasnije… 1990. i bila su više uzimanje novaca nego reklama🤣🤣🤣🤣

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
364 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 13/03/2023 : 21:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Stripovi su za mene kvalitetna zabava.
Ali i povratak u prošlost. Pokušaću objasniti.
Kada čitam Mister Noa, uvijek imam osjećaj da je djetinjstvo tu, nadohvat ruke. Vrati me u jedno ljetnje poslijepodne na periferiju Tuzle dok grickam keks i čitam Iščezlu ekspediciju i uživam u svakoj stranici. Pa kad sklopim korice, otvorim ih opet i uživam opet, u priči, detaljnom pregledanju svake sličice i otkrivanja detalja i grešaka.
Zagor me podsjeti na rahmetli oca. Urezalo mi se u pamćenju, njegovi dolasci s posla kada je nosio svježe stripove s trafike ili kada bi išli do grada pa bih, na njegovo nagovaranje sam birao strip na onim crvenim trafikama. Prvi strip koji mi je on kupio, bio je Kit Teller a onda i Zagor sa pričom Svadbeni nakit.
U ta, dječija doba, nisam volio Martija i Dilana, a danas su mi to omiljeni stripovi. Uživam u svim pričama, najviše onim naivnim hororima poput prvog pojavljivanja vukodlaka u Zagoru ili Zende u Teksu. Kada čitam neki Boneli, fino potonem u taj naivni svijet, otplovim niz more tinte i pošteno se odmorim od ovog svijeta. Čine mi dobro.
Ali ipak, Dilan i Marti danas imaju prednost. Više mi odgovaraju i zainteresuju od ostalih.
Što me dovodi do ponude.
Danas zaista ima toliko toga, u knjižarama, na trafikama i u striparnicama. Neki su stripovi cjenovno iznad mog domašaja a neki su prihatljiviji pa sam njima više okrenut. Bolno ali jenostavno rješenje. Mada, tu i tamo znamo uzeti pokoji skuplji strip ili neki album.
Poput Coseya od Fibre. Skupio sam ih sve osim Džonatana. Nekako su mi legle te životne priče dok me crtež prosto zarobio, naročito u Petru Panu. Skoro sam kupio i Ugovor s Bogom. Ili albume Korta maltezea od Darkvuda, iz nekog razloga, uživam što su na ćirilici, daju mu taj neki šmek.
Kao ljubitelj superherojskih stripova, u posljednje vrijeme sam ih zanemario, sve osima Batmana jer sam se okrenuo autorskim radovima. Setov Život je dovoljno dobar ako ne odustaješ ili bilo koja grafička novela od Zero Calcarea su mi duže vrijeme omiljeno štivo.
U suštini, slobodno i vrijeme za odmor sam ispunio svakojakim stripovima, zbog čega sam zanemario serije, utakmice, osim NBA i Knicksa i filmove. Ali nekako previše uživam u papirnatim junacima i njihovim pričama i avanturama.
Raspisah se.
Ali dobra je tema.
Nema previše stripova, premalo je para.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/

Edited by - J.Stickman on 13/03/2023 21:51:07
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7939 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/03/2023 : 21:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by tex2

Po meni su stripovi i skup medij, ali to je neko drugo pitanje.



Da uporedimo sta je strip nekad bio sa danasnjom strip scenom. Strip kakav je nekad bio je Golkondin LMS ili Ludensov redovni serijal bilo kog junaka.

I onda je bilo skupo kupovati u kutiji Otkrice sveta ili tvrdokoricenog Valijanta. Mislim da smo se mi switchovali brzo sa stripa na luksuzni strip.



ovo je živa istina
onda su nam luksuzna izdanja bila nedostupna
za orijentaciju - otkriće sveta je koštalo 50 dinara u doba kada su zs i lms bili 10 dinara - a ta 5x cijena u odnosu na neki ludens zagor bi odgovarala 125 kn da ne idem sad u eure
a složit ćete se da bi to danas bila enormna cijena za oko 50 stranica i još s mekim uvezom
a princ valiant je bio još skuplji - njega se nisam ni usudio tražiti roditelje da mi kupe, nego smo posuđivali jedan koji je imao prijatelj
ima li netko cijenu u dinarima za te prve MP valiante?
baš me zanima koliko je koštao, da ga približno stavimo u današnje okvire



Forum/Marketprintov Valiant, iz Novog Sada (u pocetku se izdanje zvalo Forum/Jugoslavija), ti je u mekom uvezu kostao 360 ondasnjih dinara. Hc izdanje je bilo u numeriranih 250 komada i kostalo je 500 dinara. U isto vrijeme su izlazile epizode od istog izdavaca u kiosk varijanti, nesto kao Spidermani Slobodne Dalmacije, crno bijeli za 8 dinara na 33 strane. I bili su navlakusa da se ljudi poslije uhvate kolekcionarskog izdanja i zato su naglo stali na dvanaestom broju.



bogme paprena cijena
je li ovo cijena za prva 3 broja ili kasnije - za procjenu 'skupoće' je zbog inflacije to jako važno
inače, prvi broj je izašao 1980., a tada su zs i lms koštali 10 dinara, a u drugom dijelu godine 12 dinara
zamisli danas strip koji košta kao 30 do 36 ludensa

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15716 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2023 : 21:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

@ivanl
Da, bili su poprilično skupi.
Sudeći po informacijama sa zadnjih korica Stripoteka ( što je relevantan podatak ) čak skoro tri puta skuplji od tvrdokoričenih albuma Asterixa i TT.
Jedino, ova kiosk izdanja išla su kasnije, dosta kasnije… 1990. i bila su više uzimanje novaca nego reklama🤣🤣🤣🤣



Evo za usporedbu, (a znam to tocno), Asterix i Talicni tom su im u tvrdim koricama isli za 180 dinara, dok je 'meki' Princ Valiant kurio 360 din. Znaci tocno duplo vise.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1313 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 13/03/2023 : 22:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by J.Stickman
Nema previše stripova, premalo je para.


I premalo je prostora za stripove :)

Zanimljive price.. tvoja i Strip Artova. Stripovski putevi rodjenih pre devedesetih.. su bas svakojaki..



Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.

Edited by - matori paraliticar on 13/03/2023 22:01:20
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15716 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2023 : 22:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by tex2

Po meni su stripovi i skup medij, ali to je neko drugo pitanje.



Da uporedimo sta je strip nekad bio sa danasnjom strip scenom. Strip kakav je nekad bio je Golkondin LMS ili Ludensov redovni serijal bilo kog junaka.

I onda je bilo skupo kupovati u kutiji Otkrice sveta ili tvrdokoricenog Valijanta. Mislim da smo se mi switchovali brzo sa stripa na luksuzni strip.



ovo je živa istina
onda su nam luksuzna izdanja bila nedostupna
za orijentaciju - otkriće sveta je koštalo 50 dinara u doba kada su zs i lms bili 10 dinara - a ta 5x cijena u odnosu na neki ludens zagor bi odgovarala 125 kn da ne idem sad u eure
a složit ćete se da bi to danas bila enormna cijena za oko 50 stranica i još s mekim uvezom
a princ valiant je bio još skuplji - njega se nisam ni usudio tražiti roditelje da mi kupe, nego smo posuđivali jedan koji je imao prijatelj
ima li netko cijenu u dinarima za te prve MP valiante?
baš me zanima koliko je koštao, da ga približno stavimo u današnje okvire



Forum/Marketprintov Valiant, iz Novog Sada (u pocetku se izdanje zvalo Forum/Jugoslavija), ti je u mekom uvezu kostao 360 ondasnjih dinara. Hc izdanje je bilo u numeriranih 250 komada i kostalo je 500 dinara. U isto vrijeme su izlazile epizode od istog izdavaca u kiosk varijanti, nesto kao Spidermani Slobodne Dalmacije, crno bijeli za 8 dinara na 33 strane. I bili su navlakusa da se ljudi poslije uhvate kolekcionarskog izdanja i zato su naglo stali na dvanaestom broju.



bogme paprena cijena
je li ovo cijena za prva 3 broja ili kasnije - za procjenu 'skupoće' je zbog inflacije to jako važno
inače, prvi broj je izašao 1980., a tada su zs i lms koštali 10 dinara, a u drugom dijelu godine 12 dinara
zamisli danas strip koji košta kao 30 do 36 ludensa




Prva tri toma su pod nazivom Forum/Novi Sad/Jugoslavija i imaju drugacije hrbate s vecim slovima, meni puno lijepsi. Ovaj podatak o cijeni koji sam napisao ti je sto posto tocan i odnosi se na jedanaesti tom. (Bilo ih je 19, plus Srednjovjekovni zamak) uglavnom paprena cijena je to bila, ali kad ih danas evo pogledam neizmjerno mi je drago sto ih imam.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000