forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip caffe - Idete li na festivale stripa?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6112 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/03/2023 : 17:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sam počeo sa knjigama, još rano u osnovnoj, pa kad sam tamo pročitao sve što mi je bilo zanimljivio sam se učlanio u gradsku knjižnicu koja mi je na sreću bila kakvih 10-15min od same škole.
A tamo čuda i čudesa, jao, prvo što me baš oborilo s nogu je bio FLash Gordon od Dečijih, one 3 knjige. FG mi je bio tako prokleto dobar da sam te 3 knjige pročitao valjda 10+ puta, a ko zakukac mislim da se završavalo na svojevrsnom cliffhangeru. Imali smo Gašu, Taličnog, Asterixa, Iznoguda, Spiroua, nisam znao koji mi je tada bio bolji. Danas mi je npr Asterix i dalje top, ali ove ostale sam malo probao i nije mi to to više.
Ne želim tu nikakve glupe polemike voditi, ali moram napomenuti da je bilo čudo da smo imali te Sr stripove u knjižnici za vrijeme rata, drago mi je da to nije neko sve bacio i slično jer sam ja istinski guštao i uživao u njima.
A baš prvi stripovi koje sam pročitao su ako me sjećanje služi bili neki AF i Dylan Dog, i dan danas oba su top, stari mi davao na kapljku to dvoje, imao je nekih 20ak komada sve skupa. Stara ih je anravno sve bacala jer je to ''za debile'' i slične pizdarije. Nakon toga vidio NN na kiosku i puko skroz na njega i dan danas moj najdraži SBE.
I onda u srednjoj školi sam namirisao....hmm, cure, tako da su stripovi i knjige ne pali u drugi plan, nego nestali sa lica zemlje, samo lektira i to je to.
I tako sam godinama tu i tamo samo pročitao neku knjigu dok mi jedan frend nije dao skenove Fibrinih Metabaruna ali samo prva knjiga, i prvih 28 Jeremiaha.
Nisam znao koji mi je bolji od ta 2, baš me raspametilo kako mi je bilo dobro. Popizdio kad sam vidio da Metabaruni idu dalje, a on kaže nema...
I ja slučajno jedan dan u Profilu i vidim te Metabarune 1 i 2, i reko mogo bi si ja to uzet, pitam cijenu...270 komad iliti 520kn, hladan tuš, kako mi je to tada bilo užasno skupo naravno nisam ih kupio.

I onda je prošla još hrpica godina i upoznao sam sadašnju dragu, kada sam joj napomenuo da volim tu i tamo pročitat strip, šefica ošla u knjižnicu (ja nisam bio član još od osnovne) i pitala tamo čovjeka da joj da neki dobar strip, ovaj joj uvalio Fibrinog Mračnog Viteza (rekla je da je to prvi i zadnji put da mi je donesla neki strip i da je požalila jer da je težak ko olovo ). Pao sam na dupe kad sam vidio to izdanje, a ko prati vj je zapamtio da mi se MV kao strip ne sviđa. E onda sam išao malo guglat Fibru i vidio što sve imaju, pročitao privju Inkala i preko noći se bacio na skupljanje iliti kupovinu. Uz Inkala, najzaslužniji za vraćanje striovima su Mrtvaci, serija je tada žarila i palila, a kada sam skužio da je to po stripu, jednostavno sam ga morao imati.

Trenutno stanje je takvo da su me izgleda stripovi počeli sve manje zadovoljavati, jače sam se opet bacio na knjige i moram priznati da su mi knjige dosta draže.
A onda taman kada pomislim da je sve u svijetu stripa isfurano, pročitam neki dan npr Pluto od Urasawe i padnem na dupe koliko je to fenomenalna manga.
Ukratko ima toga, ali sam izgleda postao jako izbirljiv.

Da li me dira što sam nešto prodao pa požalio?
Ne, nije mi se to desilo.
Samo obrnuto, kupim nešto što mi se ne svidi i onda sam ''bacio'' lovu pa mi muka (prodam dalje, pa nije tolka muka). ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 09/03/2023 17:22:41
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1319 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 09/03/2023 : 17:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Vidi, vidi jos jedan sto je usho' u boles' preko Metabarona.. :). Ja sam tamo negde oko 2010-2012.

Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 09/03/2023 : 21:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Lijepo je vidjeti da nisam jedini koji sumanuuto i kupuje i prodaje (mada ipak više kupuje). Volim da probam da pročitam svašta, ali nekad samo na osnovu crteža i prelistavanja skontam da sam kupio nešto što definitivno nije za mene, te odmah ide na doboš. Čak sam i ono prelijepo fibrino Alvar Mayor izdanje prodao, prosto to nije za mene, kratke pričice nisu nešto što preferiram, pa da je ne znam koliko crtež dobar, pa i scenario. Sve što prodam, ide jeftinije nego što sam ga nabavio, jer mrzim da prodajem, pakujem i smaram se s time. Gledam na to kao na kupovinu ulaznice za bioskop, pogledam film, i svidio mi se ili ne, niko mi ne vraća pare.

Za strip sam bio zaluđen skoro cijelu osnovnu, i to isključivo boneli, jer sam njega samo mogao i nabaviti, a prije Bonelija i osnovne dizni, neprevaziđeni Mikijev zabavnik i almanah :) Sjećam se da sam jedno vrijeme imao dostupnih dosta brojeva Politikinog zabavnika sa Fantomom i Mandrakom u stripovima, i sve mi je to prezabavno bilo za čitati. Taman negdje se revolucija Zagora krenula dešavati, i zahuktao se Nathan Never i Lazarus Led, koje sam nekako nabavio od druga, koji ih je ko zna kako pribavio iz Hrvatske, kad sam interes za stripove izgubio. Prosto sam prestao da ih nabavljam i obraćam pažnju, pročitao bih tu i tamo neki kad bi mi došao ruke... Sjećam se da sam tokom studija često zagledao Beli Put izdanja stripova za koje nisam znao, oduševljavao se njima, ali cijene tada su mi bile nestvarne (šta bi ovaj danas ja mogao reći tom amateru od ranije, uh...). Moj interes za stripove se ponovo budi u potpunosti pojavom VČ-a, i na tome im beskrajno hvala. Pokušao sam sve od njih da kupujem, i jedno vrijeme i jesam, ali Dilana nikad nisam volio, Dampir mi prosto nije zabavan, epizode Mister Noa s kojim su oni krenuli su nečitljive, Teks je krenuo jako s Mefistom, i nekako sam njega najviše zgotivio uz Zagora, s čijom sam se evolucijom oduševljavao. Vrlo brzo je krenula nabavka SD izdanja iz Hrvatske, kao i kupovine dostupnih izdanja u Darkwoodu i Alan Fordu. Da sam tad imao keša, vjerovatno bi sav Libellus završio na mojoj polici, njihova izdanja su mi bila totalno otkrovenje.
Onda kreće Darkwood kao izdavač, masu se toga od njih kupovalo (a slabo šta ostalo i danas), ukus se mijenjao, otkrivalo svašta novo, da bi danas, kako sam nepopravljivi ljubitelj epske i naučne fantastike, mahom takve stripove držao u kolekciji (plus westerni, koje naprosto obožavam u formi stripa, meni ne postoji dosadan Teks, iako sam masu Teksa baš nedavno prodao, ostavljajući mahom Boselija i Ortiza, ne znam više gdje da držim silne stripove i knjige).
Danas sam u nekoj fazi da slabo čitam iz prostog razloga jer nemam kad, kupujem i čekam bolja vremena da stignem da čitam koliko želim. Ipak, priveo sam nedavno kraju kompletnog Kena Parkera i skoro da mi je žao što postoje epizode napisane nakon što su izašli iz Bonelija. Previše mraka i crnjaka, ranije epizode su i pored toga nosile više vedrine i duha, valjda su ostarili i autori i promijenili pogled na svijet. Takođe, ne prođe ni dan da novi Libelusov Dragonero stigne do mene, a da ga ne pročitam, mislim da mi je to trenutno nešto najzanimljivije što redovno pratim, oduševljen sam serijalom i pored svih manjkavosti koje nesumnjivo ima. Redovno se pročita i svaki novi Nathan koji Golkonda izbaci, to je blago, kao i svaki novi Torgal kojeg mi dođe da nanovo iščitam odmah, koliko mi je dobar i ne mogu iščekati da Libelus krene s ovim novim serijalom koji je krenuo u Francuskoj.

S druge strane, ČK mi je sa Starim kontinentom, paradoksalno, ako gledamo današnju situaciju, otvorila i vrata Fibre, te vrlo često kupim štošta iz kuhinje ova dva izdavača. Često doduše i prodam, ali lijepo je prelistati i pročitati svašta, ne mora sve ostati kod mene, neka se i drugi ljudi raduju tim izdanjima :) Ono što je važnije, ljubav prema stripu ne jenjava, naprotiv, već se javljaju logistički problemi koje, vidim, imaju mnogi - gdje sve to držati? Lako je krenuti sa 17 Boneli serijala, ali gdje ih skladištiti kad svi dođu do broja 100? Onda pogledam svoju skromnu kolekciju kolorki i starog kontinenta i prosto se pitam gdje žive ljudi kojima je ok da imaju sve to u kući/stanu? I tu kreće vaganje šta se više sigurno neće čitati i kreće prodaja. Bude mi žao kad spakujem stripove i predam, ali dan nakon toga zaboravim na njih, jer su već na spisku neki novi za nabavku i tako to ide...

Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1319 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 09/03/2023 : 23:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva pricica Elderane ja sam sve sto si ti samo suprotno :).
Steta sto mi nisi komsija pa da uzimam ono sto se tebi ne svidja..

Revolucija kod Zagora ? Nikad cuo :) Uh cek i neka evolucija :)

Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.

Edited by - matori paraliticar on 09/03/2023 23:16:15
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2340 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 10/03/2023 : 00:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
@Elderane84 fina pripovest, zanimljivo je bilo pročitati je:)

imam samo jedno pitanje, izvesno sam vreme proveo van stripskih tokova, a pročitah u tvom tekstu da torgal ima novi serijal. osim, naravno, glavnog, meni su poznati još i kris de valnor, vučica i mladost. da li je to sve ili se pojavilo još nešto?

Piši propalo!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 10/03/2023 : 00:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
https://www.bedetheque.com/BD-Thorgal-Saga-Tome-1-Adieu-Aaricia-466304.html

Evo ga, ovo je to. Manhunter je čitao, ostavljao je komentar u Thorgal temi.

@Matori paraliticar

Pod revolucijom mislim na period kad je Boseli bio glavni, Nestali Istraživač pa tamo nekad do Boselijevog Kandraksa. Mislim da nikad u periodu djetinjstva nisam procitao kompletnog Nestalog Istraživača, ali se živo sjećam da mi je taj Zagor bio značajno drugačiji od onog na kojeg sam navikao.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39710 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/03/2023 : 09:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da ljudi vole da citaju ovakve stvari jer kad god se nadjemo izvucemo poneku pricu ovog tipa i svi slusaju.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4203 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 10/03/2023 : 09:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch
Sta je za vas strip danas?


Za mene jednaka strast kao i kad sam se prije 12 godina ponovno vratio u igru, ne prođe dan a da ne odvojim barem pola sata prije spavanja za neki strip. Čak i kad sam jedno vrijeme radio na 2 posla bih došao doma potpuno iscrpljen, natjerao se napraviti desetak sklekova čisto da ne zaspem čim se legnem a onda koliko pročitam- pročitam. Zapravo jedini izuzeci su bili ili seks ili spavanje negdje a da nije doma.

Bok, kako si.
Tražim Dylan Dog redovni SD komplet ili lot
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39710 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/03/2023 : 10:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Seks da nije doma ili spavanje? :D
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1398 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 10/03/2023 : 10:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Strip u meni dan-danas budi istu onu radost kao i kad sam devedesetih tek počinjao. Bilo da je to novi Zagor na kiosku ili da vidim kako Fibra izdaje "Calvin & Hobbes", nema lipšeg nego sjedneš u miru, kava sa strane i uroniš taj svijet mašte, avanture, ozbiljnih i manje ozbiljnih tema. Kao i kod mnogih, u korak sa stripovima kod mene su i knjige, a kako sve češće radi posla putujem čak sam se malo bacio i na audio knjige, nije ni to loše....
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39710 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/03/2023 : 14:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Mora da si skoro poceo. :) Ja da sam zadrzao sve sto sam kupio mislim da bi mi nedostajao jedan magacin od par stotina kvadrata.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4203 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 10/03/2023 : 15:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@sawitch: spavanje normalno

Zaboravio sam napisati i to da nisam siguran da li bi mi se toliko dugo održala ta strast da na tržištu i u knjižnici nema toliko mnogo stripova za zreliju publiku. Naravno, Bonelli je nenadmašan za ljeto i opuštanje ali kroz godinu mi vatru potpaljuju prvenstveno BD/Mange/nesuperherojski ameri.

Bok, kako si.
Tražim Dylan Dog redovni SD komplet ili lot
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39710 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/03/2023 : 15:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Evo sada treba da izadje Markosova tura i Libellusova. Ima stripova koje bas zelim da procitam od Fibre ali ne mogu docekati novog Teksa, Dragonera i MN-a od Libellusa. Ja i dalje najvise uzivam u tome.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 10/03/2023 : 16:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Evo sada treba da izadje Markosova tura i Libellusova. Ima stripova koje bas zelim da procitam od Fibre ali ne mogu docekati novog Teksa, Dragonera i MN-a od Libellusa. Ja i dalje najvise uzivam u tome.



Nestvarno je koliko jedva cekam Dragonera :) A ova dva najavljena Teksa s Mefistom me prilicno mame, priznajem.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26195 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/03/2023 : 19:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nikad nisam presta čitat i kupovat stripove.
Meni je čudno da ima ljudi koji jesu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3195 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 10/03/2023 : 19:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nikad nisam presta čitat i kupovat stripove.
Meni je čudno da ima ljudi koji jesu.


Mnogi su stali 90-ih. Ogroman deo se nikad nije ni vratio.

Bilo je perioda kad su mi svirke i utakmice bile važnije, ali ne znam jesam li u životu imao period duži od 10 dana da nisam pročitao neki strip.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10143 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/03/2023 : 20:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nikad nisam presta čitat i kupovat stripove.
Meni je čudno da ima ljudi koji jesu.


Devedesetih san presta kupovat stripove, ali ne svojin izboron. Osin Bonellija koji me baš i nije zanima jedino šta se moglo kupit je bija ComicStrip u drugoj polovici devedesetih.
Onda san negdi na prijelazu stoljeća čuja za More Comics, i tu je počelo intenzivnije čitanje i kupovanje.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11954 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/03/2023 : 20:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Da tamo početkom milenija nisam nabasao na ovu gomilu luđaka, nikad se ne bih vratio stripovima.

Nikad im to neću oprostiti.

Have mercy
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7216 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/03/2023 : 23:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nikad nisam presta čitat i kupovat stripove.
Meni je čudno da ima ljudi koji jesu.



Ja sam kupovao i kad nisu izlazili.
Ali zbog manje nabavke 90-ih, bar sam stigao da iščitavam svoju i tada ogromnu kolekciju, po drugi, treći (x-ti, zavisno šta) put, i pored studiranja.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7216 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/03/2023 : 23:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
A u tom periodu sam pročitao i dosta SF&F knjiga, ali to nije tema, da me sawitch ne opominje.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15716 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/03/2023 : 16:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by jaki

Nikad nisam presta čitat i kupovat stripove.
Meni je čudno da ima ljudi koji jesu.



Ja sam kupovao i kad nisu izlazili.
Ali zbog manje nabavke 90-ih, bar sam stigao da iščitavam svoju i tada ogromnu kolekciju, po drugi, treći (x-ti, zavisno šta) put, i pored studiranja.



Isto.
Da ne govorin kako san i na koji nacin usrid rata dobavlja romane od priko granice...
Opet, isto.
A mene pitas oli san u pensjunu...😉

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1319 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 12/03/2023 : 20:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Nismo jos menjali temu ali neka buduca bi mogla biti - zivimo li mi i izdavaci u istoj dimenziji? :)

Secam se vremena kada je u jednoj "normalnoj godini" izlazilo oko 500-600 strip izdanja i da sam nabavljao otprilike oko 200 od tih. Prosle godine je izaslo oko 925 (od tih 925 cini mi se da je oko 350-400 kiosk izdanja mange, boneli i slicno, ako gresim nek me neko ispravi :))!

Koliko sam tacno od izdanja u 2022 uzeo nisam siguran ali rekao bi otprilike 70-100 a potrosio sam verovatno isto toliko para kao nekada kada sam uzimao po 200 izdanja jer ranije sam uzimao dosta relativno jeftinog bonelija a sada uglavnom pojedinacne albume i integrale.


Ne pratim sada detaljno ali cini mi se da je ono od bonelija sto izlazi dosta reprinta Zagora i da je od tih preko 900 izdanja prosle godine dosta mangi i reprinta istih.

Kapiram da su koronske godine bile dobre za pojedine izdavace, da su eventualno prosirio broj kupaca i tako ali da li je realno i odrzivo da imamo ovaj nivo broja izdanja koji sada imamo ?

Izbacuje se li previse i da li to uzrokuje nervozu izdavaca koju vidimo? Cemu tu?

Da li bi trebali manje da izdaju ali kvalitetnije? Da li je broj izdavaca previse i tako..

Zanimljivo je kako ce ovaj pokusaj "odvajanja trzista" da utice na dalji razvoj..

To su neka moja razmisljanja.. ne znam da li je jos neko o ovome "filozofisao" sam sa sobom ili drugima :)


Neko pitanje bi moglo biti trosite li sada vise para na stripove nego ranije ili je to otprilike stabilno ma koliko strip izdanja izdavaci izbace godisnje?

Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.

Edited by - matori paraliticar on 12/03/2023 20:59:33
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39710 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 12/03/2023 : 21:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja trosim dosta vise nego ranije a komadno kupujem manje :)
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6112 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/03/2023 : 06:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da trenutno ipak previše toga izlazi, ali to je izdavačima vj jedini način da prežive tj da vj budu i u dobrom plusu.
I LL i Fibra izbacuju izdanja kao da sutra ne postoji. Drago mi je da nisam jedan od onih koji skuplja sve. Ja to samo probrano, a i opet svako toliko se nečega i riješim, pokušavam kontrolirat to koliko mogu. :D

A to što spominjete da SBE ima neku draž; i meni je nekako najmilije uživat u novim epizodama Nathana.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1319 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 13/03/2023 : 09:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Vidim sawitch je promenio ime teme. ;)

Od tih 900 izdanja koja su izasla prosle godine imamo tri aktera sa po otprilike 100 izdanja
Fibra, Libellus i Carobna knjiga. Fibra i Libellus sa poprilicno malim nakladama/tirazima a ne znam koliko vece ima Carobna u proseku?

Veseli cetvrtak je takodje imao oko 100 izdanja. Ludens 110. Strip Agent oko 20. Darkwood oko 65 (dosta reprinta mangi uracunato) a Golconda 45. Najkula oko 25. Komiko 10. Makondo, Color Media (Alan Ford), Forma B, Phoenix Press i 300cuda po 15. Strip forum 12 i Bookglobe 13. System comics 5 a CRS oko 10. Stalker 6 dok je Besna Kobila imala skromnu godinu sa samo jednim izdanjem. Barbatus, Frontispis i Sputnik po nekoliko izdanja. Tu je i Agarthi sa nekoliko izdanja ne znam koliko. Strip Forum 12. Novalije Mipl sa 4 izdanja. Ne znam kako je stanje sa Modesti stripovima a Dibidus je izdao samo jedno izdanje (klimt).

Sta reci o toj strukturi :) Brojke su okvirne, ne 100 % tacne. Pre svega hrvatski izdavaci verovatno imaju malo vise izdanja jer ne stize sve u srpske striparnice (uzeh podatke od jedne od striparnica, malo jednostavnije nego uzeti ih ovde na stripovi.com)

Dobro je imati i velike i male aktere iz raznih razloga.

Specijalno u Srbiji je dosta tih malih aktera koji malo teze plivaju pored vecih ajkula. Neki od njih izdaju vredne stvari, neki ih lepo prezentuju, neki manje dobro i tako.


Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000