forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nasljedstvo stripova – problem?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/03/2023 : 14:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ne znam je li dosada bila slična tema, ali ako je i bila, možda i nije toliko važno jer ionako imamo dosta novih članova, a možda se i kod starijih članova mišljenje u vezi toga u nekoj mjeri promijenilo pa da vidimo kako forumaši danas dišu i razmišljaju :)

Topic otvoren ponukan ovim postom:
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Nego predlog za iducu neku "bolnu" diskusiju : "Imate li potencijalnog naslednika/naslednicu za vasu kolekciju stripova (i knjiga?)? ;)
Sine... vidis ovo je tvoje nasledstvo... Zagor Klasik 1-60 sa svim naslovnicama :)


I ja sam dosta razmišljao o ovome, što sa stripovima kad me više ne bude, jer kod mene osim mene samog (a vjerujem da je to kod većine slučaj) nitko nema od mojih posebnu zanimaciju, a onaj tko će to nasljediti, bilo bi mu možda dobro dati nekakav heads up, do znanja koliko nešto od toga vrijedi i gdje da stavi na prodaju kada nas jednog dana ne bude (mislim, najgore da to završi poslije u nekakvom vlažnom i pljesnivom podrumu ili kao papir za potpalu).

Znam da nije popularno o ovom pričati, ali neminovno je da nas jednog dana neće biti.
Život je takav, nepredvidljiv.
Imate li kakav plan za nasljednike vaših kolekcija?
Što uopće napraviti, napraviti nekakav spisak stripova koliko što vrijedi sa nekakvim dodatnim uputama za nasljednike?
Ili možda smatrate da se s tim ne treba uopće opterećivati? Što bude, bude.

"everybody's got a plan until they get hit"

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/03/2023 : 14:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
samo prodavati i ulagati u vino i žene
a vino ne pijem žene sam davno batalio zbog impotencije :D

ne salim se...smrtnost je razlog što sam odustao od dosta dugovječnih serijala koje nikad neće završiti... npr nik rajder ili natan never

dilana kupujem jer je epizoda svaka za sebe i ima ga puno :D već

ostale skupocjene sam rasprodao

a knjige držim na magičnoj brojci od 999 :D i rasprodajem sve što ne planiram opet čitati
tako nove knjige kupujem starima pa će s vremenom kolekcija sama sebe otplatiti
po nekoj osnovi 2 prodate 1 kupljena trebala bi se kolekcija knjiga i stripova smanjiti na 3-4 kutije koje možeš prodati pred smrt i uložit u spomenik :)
jebo sve ovo skupa

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/03/2023 : 14:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Naletio sam u nekom stripu na staru arapsku mudrost: Ne vrijedi se sikirat zbog stvari koje ne možeš ponijeti na onaj svijet.

Have mercy
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1272 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 15/03/2023 : 14:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Onaj kome ostanu neka o tome brine...
Meni je radost kad su oni tu. Kad je kisni dan, a ja uletim u kolekciju, izaberem si nesto i citam, pa nek je i neki koji sam citao vec deset puta...
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 15/03/2023 : 14:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP


Imate li kakav plan za nasljednike vaših kolekcija?
Što uopće napraviti, napraviti nekakav spisak stripova koliko što vrijedi sa nekakvim dodatnim uputama za nasljednike?
Ili možda smatrate da se s tim ne treba uopće opterećivati? Što bude, bude.



Ne opterećivati se onim - na šta ne možeš uticati.
Uživaj u stripovima za života, a posle neka ih upotrebe kao potpalu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/03/2023 : 14:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

samo prodavati i ulagati u vino i žene
a vino ne pijem žene sam davno batalio zbog impotencije :D

ne salim se...smrtnost je razlog što sam odustao od dosta dugovječnih serijala koje nikad neće završiti... npr nik rajder ili natan never

dilana kupujem jer je epizoda svaka za sebe i ima ga puno :D već

ostale skupocjene sam rasprodao

a knjige držim na magičnoj brojci od 999 :D i rasprodajem sve što ne planiram opet čitati
tako nove knjige kupujem starima pa će s vremenom kolekcija sama sebe otplatiti
po nekoj osnovi 2 prodate 1 kupljena trebala bi se kolekcija knjiga i stripova smanjiti na 3-4 kutije koje možeš prodati pred smrt i uložit u spomenik :)
jebo sve ovo skupa



Tek je to glupost. Sta ce ti spomenik ?da ga pasi zapisavaju?
A knjige smanji na 666.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/03/2023 : 15:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Kupujem zbog sebe, i ja uživam u njima. Zabole me za posle. Realno sve što bilo ko od nas poseduje sem nekretnina, nikom neće ustrebati. Nekima ni to.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/03/2023 : 15:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Napravit popis sa rasponom cijena i gdje ih prodat.
I to je to.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

maverick
New Member

102 Posts

Member since 13/08/2012

Posted - 15/03/2023 : 17:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send maverick a Private Message  Reply with Quote
Broj trafika je sve manji. Baš jučer u prolazu gledam još jedna nestala. Ukupni tiraž dnevnih novina u državi je pao na nekih 70 000 primjeraka. Slobodna Dalmacija na nekih 7000. Sve novinske kuće sad razmišljaju kako će zbog neisplativosti tiskanja na papiru ostati samo na digitalnim izdanjima. Kakve će biti trafike bez novina (zbog kojih su u stvari i nastale) i stripova?

Nećemo morati razmišljati kome ostaviti kolekciju jer papir više uopće nikoga neće zanimati. A cijeli će Zagor stati na jedan USB stick.

Uživajmo u papirnatom stripu dok možemo.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/03/2023 : 17:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma daj...
Tako se govorilo i za vinil pa evo, idalje je tu. Tiraži će se smanjiti, al papir neće izumrijeti.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/03/2023 : 18:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Papir u ovom obliku će nestati neminovno. Ova sekta Zelenih će ga zabraniti kao i neke druge stvari.

Have mercy
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/03/2023 : 18:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ništa neće nestati, samo nestaje interesovanje. Kao i za bilo šta drugo.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

944 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 15/03/2023 : 18:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Mene više brine nekoliko tisuća CD/DVD-ova s kutijama te 20-tak USB diskova od 1 TB kao backup svega toga (ili obrnuto).

Ma ustvari, ne brine me ni to.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5245 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 15/03/2023 : 18:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

samo prodavati i ulagati u vino i žene
a vino ne pijem žene sam davno batalio zbog impotencije :D

ne salim se...smrtnost je razlog što sam odustao od dosta dugovječnih serijala koje nikad neće završiti... npr nik rajder ili natan never

dilana kupujem jer je epizoda svaka za sebe i ima ga puno :D već

ostale skupocjene sam rasprodao

a knjige držim na magičnoj brojci od 999 :D i rasprodajem sve što ne planiram opet čitati
tako nove knjige kupujem starima pa će s vremenom kolekcija sama sebe otplatiti
po nekoj osnovi 2 prodate 1 kupljena trebala bi se kolekcija knjiga i stripova smanjiti na 3-4 kutije koje možeš prodati pred smrt i uložit u spomenik :)
jebo sve ovo skupa



Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 15/03/2023 : 19:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01
Ma daj... Tako se govorilo i za vinil pa evo, i dalje je tu. Tiraži će se smanjiti, al papir neće izumrijeti.

Ne samo da je tu, nego je npr. prodaja LP-ja u Americi lani prvi put nekon 35 godina veća nego prodaja CD-a. Ništa ne može zamijeniti papir. Nikakva digitalija. To je poseban osjećaj. Barem kod stripova.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/03/2023 : 19:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma kakva digitalija...
Papir, papir i samo papir. Prevrtati i osjetiti pod prstima. Miris starih romana i novih albuma, neprocijenjivo!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/03/2023 : 19:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
zabole me patka - kad odapnem,mogu sve da zapale.

mada,rekao sam ženi par puta - "ako mi se nešto desi,nemoj slučajno ovo što imam da daješ budzašto;ovo sve što posedujem vredi poprilično,nemoj da te neko zajebe".

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 15/03/2023 : 19:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ništa neće nestati, samo nestaje interesovanje. Kao i za bilo šta drugo.



Interesovanje za papir je po mojoj izuzetno konzervativnoj proceni veće oko 8 puta u odnosu na 2010. :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 15/03/2023 : 19:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Knjižare nikad punije, mladi čitaju više i raznovrsnije nego ikad. Poenta je samo ne biti sujetan i sebi dozvoliti ideju da vreme nije stalo kad je prosečan forumaš bio u svojim najboljim godinama i da se samo napreduje! :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/03/2023 : 19:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by Paka01
Ma daj... Tako se govorilo i za vinil pa evo, i dalje je tu. Tiraži će se smanjiti, al papir neće izumrijeti.

Ne samo da je tu, nego je npr. prodaja LP-ja u Americi lani prvi put nekon 35 godina veća nego prodaja CD-a. Ništa ne može zamijeniti papir. Nikakva digitalija. To je poseban osjećaj. Barem kod stripova.



A ko uopće više kupuje CDe (nas par luđaka ne računan).
S druge strane ploče su sad fensi šmensi.
I bilo je prije 7-8 godina,većina kupaca ploča uopće nema gramofon.
Kupuju ih čisto kolekcionarski (a neki vjerovatno misle da će in narast cijena u budućnosti)
Svega toga će bit u bliskoj budućnosti ali cijene će rast.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 15/03/2023 : 20:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote

Kakva ironija da je ovo baš osvježavajuća tema.
A po odgovorima se osjeti da nije baš poželjna, ovo podneblje kao da negira prolaznost pa tema lagano već otklizala od poante.


Dobro si ubo, ReemCP, nije kod nas o tome popularno pričati. I ne mislim samo na ovo tu o stripovima, nego i inače. Kao da je prisutno neko praznovjerje tipa "Ako o tome razmišljam, strefit će me nešto, prizivam vraga".
Ali ne berite brigu na veselje (da parafraziram), ne ide to tako. Testirajte ovo razmišljanjem o onome što jaaaako želite i neće vam doći tako lako. Uostalom, glumci i neki pisci onda bi umirali kao muhe.

Iz nekih se odgovora da iščitati i da "nema života poslije mene".

Nego, da ne kliznem.

Već su autor teme i Jaki napisali pametne stvari. Valja procijeniti za druge i uputiti ih gdje i kako da ne budu nasanjkani ako je riječ o prodaji. Eventualno reći kojoj možda ustanovi da se pokloni ako drugima ne trebaju novac i stripovi. Sve ovo, naravno, ako nasljednika ne zanima naslijeđeno u pogledu umjetnosti ili zabave.

Onim emotivnijima valja i reći da ne čuvaju (opet: ako im stripovi ne trebaju) nasljeđe samo kao neku uspomenu ili poštovanje - jer je nepotrebno i pregabaritan je spomenik. Ono što je značilo vlasniku/ljubitelju, ne mora značiti nasljedniku.
Nego, nešto me grlo počinje stezaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Humbert Coe
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 15/03/2023 : 21:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
bum' rekao da me kremiraju skup s svim stripovima i knjigama; lijepo me polegnu na sav taj papir; poliju benzinom i zapale.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 15/03/2023 : 21:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Napravit popis sa rasponom cijena i gdje ih prodat.
I to je to.



Eto..da se ne mučim sa pisanjem. Upravo tako.

Drugo pitanje je vrijednost kolekcije. Čini mi se da ljudi misle da imaju na policama desetke tisuće eura koje mogu sutra dobit samo da se odluće prodati stripove.
Nisam siguran da je to baš tako.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/03/2023 : 21:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

bum' rekao da me kremiraju skup s svim stripovima i knjigama; lijepo me polegnu na sav taj papir; poliju benzinom i zapale.



Mislin da ti triba veća temperatura da uništi tijelo.
Ne bi potpuno sagorija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/03/2023 : 22:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Jel kremiranje jeftinije ljeti :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 15/03/2023 : 22:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by maddjuro

bum' rekao da me kremiraju skup s svim stripovima i knjigama; lijepo me polegnu na sav taj papir; poliju benzinom i zapale.



Mislin da ti triba veća temperatura da uništi tijelo.
Ne bi potpuno sagorija.



do smrti cu imati toliko sala da ću gorjet danima
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000