forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nasljedstvo stripova – problem?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2023 : 15:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Najzadnja opcija je: pokloniti Gradskoj knjižnici ili nekoj školi ili onome tko hoće skupa s policama.
Može i najgorem "neprijatelju" s ovog Foruma (to je fakat najzadnja od najzadnjih opcija).




Mogu se i udruziti par istomisljenika, (ili pak vise njih, cijela udruga), pa oformiti biblioteku za siroke mase ili pak muzej kao Ante Topic Mimara...samo kako maslutiti kad je neminovni kraj, toj i takvoj grupi to jest pojedincima. Trebalo bi to uskladiti...
Ne fali ideja, kamo s kolekcijama, ali kako sam kazao, ne rabijajte glavu s tim... gustajte dok se moze i ima.
(Uvjek ostaje i opcija s mauzolejem kako je lijepo jedan clan napisao)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13369 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 16/03/2023 : 16:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Imrahil

Fascinantna je ova potreba da se stalno paniči i mrači i traži neka zavera što oće da nam oduzmu papirnate stripove (ili bilo šta drugo, samo dopisati).



Lepo kaže Čvarkov - starost je grozna.
Džangizavi matorci koji kukaju kako svet kakav su zatekli se menja umesto da ostane zauvek isti.




Da, to je to
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/03/2023 : 14:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Već sam pisao o tome, ali da, libo me tuki, nek se proda, poklanja, baca štogod.
Mene će crvići papati i ja više tada nemam briga, a živi neka rade što ih volja.
Imaju excellicu sa cijenama koliko sam ja što platio da znaju cca koliko bi moglo što vrijediti.
Neko je napisao da svi nekako mislimo da to sve vrijedi neke masne novce, ali da i nije baš tako, slažem se sa tom izjavom.
Bogami se treba potruditi i pričekati pravu osobu da kupi to za poštenu lovu.

A lwood je stavio primjer iz slobodne da se vidi koliko nasljednike briga za bilo što i koga, a kamoli za neki stari papir.
Doduše ja sam mišljenja da uvijek postoje dvije strane priče, jer manipulatori i gaslighteri lako uvjere svih oko sebe da su
baš oni ti koji su u pravu (nećem više OT jer je ovo za neku drugu temu).

Primjer ivanloa gdje on ne može shvatiti susjeda koji je bacio stare stripove mi je bzvz, najbolje da me briga što netko drugi radi sa svojom imovinom.
Da je npr naudio svojem djetetu, ženi i slično, e tu bi se možda i umješao, ali zbog nečeg materijalnog nikad. Jebeš stare(nove) stripove, aute, kurce-palce...

EDIT: Doduše, trebao je to susjed nekome pokloniti, a ne bacati.
Ispada da sam kontradiktoran, ali sada mi je palo na pamet da ja ako neš ne mogu npr prodat neko vrijeme ni nakon spuštanja cijene, radije poklonim nego da bacim.

Imam jedan primjer iz stvarnog život koji me šokirao, vidim reže frajer jaknu škarama, komada je na mrvice...pitam šta radi, kaže pa režem jaknu šta ne vidiš? Reko ma vidim ali šta radiš krpice od goretexa...ne kužim čemu to služi?
Ne kaže, to je stara jakna i ide u baju, a ovako sam se osigurao da ju neko ne uzme, ja sam ju platio... o krv ti jebem pokvarenu neljudsku.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 17/03/2023 14:14:50
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39387 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/03/2023 : 14:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Zar ti onda ne ostavlja utisak uzaludnosti sav ulozeni trud? Zasto si ozidao kucu, kupio zemlju, posadio drvo ili skupio kolekciju ako ce neko posle da srusi kucu, proda zemlju, odsece drvo ili raskuci kolekciju? Da bi ti kao malo uzivao? Meni taj amanet znaci jako.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/03/2023 : 14:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Zar ti onda ne ostavlja utisak uzaludnosti sav ulozeni trud? Zasto si ozidao kucu, kupio zemlju, posadio drvo ili skupio kolekciju ako ce neko posle da srusi kucu, proda zemlju, odsece drvo ili raskuci kolekciju? Da bi ti kao malo uzivao? Meni taj amanet znaci jako.



Ne, pa ja sam to izguštao.
To bi onda bilo da ne jedem jer će ionako završit u kanalizaciji.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 17/03/2023 14:24:53
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39387 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/03/2023 : 14:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Nije bas tako.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1300 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 17/03/2023 : 14:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da ja u srcu imam zelju da mi dica zavole stripove, knjige, citanje, kao i ja. Pa da se kolekcija koristi, da zivi, da se vrti, da se cita...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/03/2023 : 14:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Kakve pobogu veze ima ovaj tekst iz Slobodne sa 'romanima' ???



zato što ćeš ti reći stripovi vrijede 10000
a nasljednici će dok se nisi ohladio prodati to za 1000

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/03/2023 : 14:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Potpuno je ljudski želeti da nešto što je vama važno uspeš da preneseš i na decu. Ali potpuno je pogrešno posmatrati da je nešto što nema nastavak/budućnost nešto što nema vrednost. To je samo odraz nečijeg nesuočavanja sa sopstvenom smrtnošću. I potrebe da ti na neki način i dalje budeš prisutan i kada te ne bude bilo.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/03/2023 : 15:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Moj duh je slobodan!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/03/2023 : 15:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
samo je bitno ne biti prisutan u vidu kamatara koji lome ruke nasljednicima za keš koji si potrošio na vino i žene :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/03/2023 : 15:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Kada mi je umrla baka, prvo što je moj buraz napravio, odrezao je masu voćki u njenom dvorištu (selo u gorskom kotaru) jer su mu smetala kako bi mogao bolje kositi travu.

Nedavno je izjavio da će zasaditi lipu ili neko slično drvo kako bi njegovi unuci mogli reći to je dida posadio.

Vjerojatno vidite kontradikciju? Uz to, da bolje dočaram, za koji mjesec odlazi ženi i trogodisnjem djetetu koji su se još prije odselili u ameriku i mogu misliti kako će mu sin biti zahvalan na drvetu sa velikom krosnjom u nekoj brdskoj pripizdini u Europi koju vjerojatno nikad neće vidjeti.

Uglavnom ja nemam pojma gdje će nam djeca živjeti i ne želim da ono što im ostane od nas bude opterećenje tako da meni po važnosti na prvom mjestu žena, a onda djeca. Jer volim ja djecu ali za cca 10-15 godina očekujem da će i najmlađe dijete otići iz gnijezda i zasnovati svoj život gdje hoće i kako hoće a žena je ona s kojom želim provesti cijeli život i ono što ćemo raditi, radit ćemo za sebe, za svoj gušt.

Uglavnom ovdje smo odvrtili primjere što je nekome vrijedno, drugome je samo smeće a ti drugi mogu biti i vlastita djeca.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1300 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 17/03/2023 : 15:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Vidis, sad kad si spomenuo, i ja uvik zeni kazem da si moramo biti najvazniji, jer ostajemo jedno drugima. Pa je cak nekad tiram da cita neke stripove i uvik kaze da joj se svidi preporuka... ali opet, nikad nakon toga da sama uzme neki, pa proba :)
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/03/2023 : 15:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Vi bi nametali svojoj djeci svoje gušte jer to je ono pravo.
Nikada takvo razmišljanje neću shvatiti, svoji su ljudi, izabrat će sami ono što im se sviđa. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 17/03/2023 15:38:08
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/03/2023 : 15:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma povremeno nerviram svoju ženu hobijem, ali ono nisam na kladarama, ne drogiram se ili pijem niti ganjam druge žene pa tolerira. I najbitnije, ne ispaštaju druge financijski važnije stvari ili zajednički hobiji (putovanja, planinarenja, boardgaming). Dapace i ona voli čitati, ali radije pusti da ja to profiltriram i ocijenimo je li za nju jer ima manje vremena za čitanje. A često i profiltrira i posuđuje dalje svojoj frendici :)
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/03/2023 : 15:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Vi bi nametali svojoj djeci svoje gušte jer to je ono pravo.
Nikada takvo razmišljanje neću shvatiti, svoji su ljudi, izabrat će sami ono što im se sviđa. ;)



E ovim si ubo. Takvi ljudi lako mogu i nipodastavati zivotne izbore svojoj djeci ako nisu u skladu sa njihovim očekivanjima.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1300 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 17/03/2023 : 16:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Nema tu nametanja. Samo knjiznica u kojoj, medju ostalima, ima i dosta Miki Mausa, pa ako se svidi :)
Navecer kad oce pricu za laku noc pitam ocemo procitati jednu epizodu iz Mikija i hoce, svidja im se. Ne vidim to bas kao strasno nametanje.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1337 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 17/03/2023 : 16:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Malo skretanja sa teme:

http://www.hellycherry.com/2023/03/mister-d-12.html?fbclid=IwAR3R5p8RXuytwhlJzCgHz8ykjkWUP5aM8EzIj4unXFxcBQ4BHZ3wpLQMyTE
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/03/2023 : 16:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Imam jedan primjer iz stvarnog život koji me šokirao, vidim reže frajer jaknu škarama, komada je na mrvice...pitam šta radi, kaže pa režem jaknu šta ne vidiš? Reko ma vidim ali šta radiš krpice od goretexa...ne kužim čemu to služi?
Ne kaže, to je stara jakna i ide u baju, a ovako sam se osigurao da ju neko ne uzme, ja sam ju platio... o krv ti jebem pokvarenu neljudsku.





To je pravi čovik. Jel to krvavo zarađenim novcem kupija? Ima da uništi do zadnje molekule, neće to niko milostinjom uzet. Njegovo i samo njegovo. Dok postoji.

Inače, kolekcija je lipa stvar i čini jedan lipi gušt u mojoj nutrini. Ukoliko ne bude onih koji taj gušt dile sa mnon, a buden li u starosti priseban, sve ću prodat i/ili donirat. I to je to.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 17/03/2023 16:49:41
Go to Top of Page

Zeljkoblejzz
Starting Member

1 Posts

Member since 02/02/2022

Posted - 17/03/2023 : 16:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljkoblejzz a Private Message  Reply with Quote
Uspeo sam da svog sina od 14 godina navučem na čitanje stripova i to ozbiljno čitanje i skupljanje. Hvala Zagoru! Polako se peca i ovaj mali od 4 i po godine. Jedino ćerka od 9 se slabo primila. Marsupilamija je čitala godinu dana. Dok dođe vreme imaće ko da nasledi. Jedino ako se ne posvađaju oko vrednosti, jer od oko 3000 koje sada imamo, ima baš vrednih primeraka, a jednog dana biće još vredniji!

Edited by - Zeljkoblejzz on 17/03/2023 16:53:16
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/03/2023 : 16:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe

Nego, nešto me grlo počinje stezaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Khm, khm...jesi dobro, popij malo vode
quote:
Originally posted by Humbert Coe

Dobro si ubo, ReemCP, nije kod nas o tome popularno pričati. I ne mislim samo na ovo tu o stripovima, nego i inače. Kao da je prisutno neko praznovjerje tipa "Ako o tome razmišljam, strefit će me nešto, prizivam vraga".

Je, o ovome je baš nezgodno diskutirati, ali drago mi je da su ljudi nešto napisali i sviđa mi se što su napisali.
Svatko ima svoje argumente i skoro je svatko u pravu u pogledu mišljenja na ono o čemu je bit teme.
Zato nisam htio odmah komentirat dok malo ne vidim kako forumaši dišu.

Da sad ne citiram sve, sviđa mi se i što je Kontrast 2 napisao, konkretan odgovor od Jakija, ponajbolji (onaj prvi, duži) post od Kerempira, pa i onaj duži Ivanl-ov post, naročito završne rečenice tog posta.

Ma ja i kad pogledam svoju kolekciju, nema tu nečega posebno vrijednoga.
92% su to kiosk izdanja, i ona koštaju kad kupuješ nova, sabere se u tom trenutku.
Ali kupovina kiosk stripova je kao kupovina automobila.
Svakim sljedećim danom, njegova vrijednost lagano opada. Tako i oni.
Mada nisam nikada kupovao razmišljajući pri tom kao nekakvu investiciju za poslije, da će to vrijediti neke novce.

Meni jedino što će možda vrijediti u kolekciji, je kolorni MN od LL-a.
Ajde, bar na tim knjigama piše cijena, pa netko od nasljednika može imati to kao nit vodilju za eventualnu prodaju.
Ovo drugo sve ako hoće neka spale.
Da ja danas idem prodavati cijelog Zagora kiosk izdanje, ne bi dobio bogzna kakve novce.
Jer tu ima i dosta stripova upitne kvalitete (čitaj; nešto od toga kupljeno u onim paketićima, zbog vezica neki primjerci sa utorima).
Tako da se ne bih niti ja s tim zezao, a kamoli da nekog svog zezam i namećem mu taj teret.

P.S. ovo što je Lwood stavio vijest iz SD, ne bih rekao da je off, nego je vjerojatno htio stavit primjer da nije sve idealno i bajno kod tih nasljednika, bude tu svega.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/03/2023 : 17:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Mogu se i udruziti par istomisljenika, (ili pak vise njih, cijela udruga), pa oformiti biblioteku za siroke mase ili pak muzej kao Ante Topic Mimara...samo kako maslutiti kad je neminovni kraj, toj i takvoj grupi to jest pojedincima. Trebalo bi to uskladiti...

Ili da se udružimo na način da sve što ostane poslije nas, napišemo prethodno na papiru da sve šaljemo Jakiju.
Jer po meni, Jaki je taj koji će nas jedini sve nadživjet, a i čovjek ima iskustva kod prodaje stripova.
Pa Jaki dalje neka prodaje naše kolekcije, a nakon što sve proda, sebi od prodaje neka uzme 30% za trud, ostalo pošalje nasljednicima.

A i nadam se da će nas Markos nadživjet, jer će onda forum, sajt, a pogotovo naglasak na aukcije još radit sve kako treba :)

(malo humora)

P.S.
Usput pitanje za Jakija..
Ako (moji/naši) nasljednici budu ipak palili stripove poslije nas..
Kao najvećem stručnjaku za papir na ovim prostorima, što će prije izgorit, kiosk izdanja ili onaj glatki papir ovih kolekcionarskih izdanja?

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/03/2023 : 17:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jakija će mumificirat u mat papir i postavit ga na ulaz u splitsku strip knjižnicu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 17/03/2023 17:18:21
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/03/2023 : 17:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by ivanl

Kakve pobogu veze ima ovaj tekst iz Slobodne sa 'romanima' ???



zato što ćeš ti reći stripovi vrijede 10000
a nasljednici će dok se nisi ohladio prodati to za 1000




Malo si Zele reka... premalo... vride koliko ti, (sorry) ne mos ni zamislit...
A kako i iscitavas bez razumijevanja kao i obicno, preskocio si ono bitno; da me nije briga sto ce biti kad dodem na cistinu na kraju puta...
Jednostavno!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/03/2023 : 17:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by ivanl

Kakve pobogu veze ima ovaj tekst iz Slobodne sa 'romanima' ???



zato što ćeš ti reći stripovi vrijede 10000
a nasljednici će dok se nisi ohladio prodati to za 1000




Malo si Zele reka... premalo... vride koliko ti, (sorry) ne mos ni zamislit...
A kako i iscitavas bez razumijevanja kao i obicno, preskocio si ono bitno; da me nije briga sto ce biti kad dodem na cistinu na kraju puta...
Jednostavno!



Sentimentalno mi je jasno da te nije briga, meni je isto manje-više svejedno šta će bit s mojim stvarima nakon što odživim svoje, al što se tiče financijske strane, pa ako ti netko od obitelji bude prodavao to što ostane iza tebe, valjda bi ti bilo drago da dobiju za te stripove što je više moguće novaca, a ne da prodaju za sitniš. Mislim, valjda bi ti bilo drago zbog obitelji, ne zbog samih stripova.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.76 seconds. Snitz Forums 2000