forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 248 Tamnovita
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/03/2023 : 22:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


– Slušajte, ja sam običan plaćenik, nikakav vitez lutalica. Ako vam treba mač za kakav osobni rat, na pravom ste mjestu. Al' da ću ići uokolo i spašavati kraljevne, to ne!
– Arzhure. Znamo za čime vapiš. Za iskupljenjem. Njezin će te otac primiti kao brata po oružju. Bit ćeš bogat čovjek.


Bio jednom jedan pali vitez koji je vjerovao da će, spasi li kraljevnu, okajati svoje grijehe. Bila jednom jedna zagonetna kraljevna koja je vjerovala da joj je dužnost okajati grijehe svojih roditelja...

Izopćen zbog greške koja je zauvijek srozala njegov ugled, Arzhur se potuca po krčmama i bojnim poljima u potrazi za poslom kojim bi napunio džepove. Jedne noći tri tajnovite starice obećaju mu vratiti izgubljenu čast i bogatstvo spasi li kćer susjednog kralja, zatočenu u razvalinama napuštenog dvorca. No Islen nipošto nije bespomoćna kraljevna kakvu je Arzhur zamišljao...

Uveličan virtuoznim crtežom Vincenta Malliéa, Hubertov scenarij istražuje teret obiteljskog naslijeđa te u ruhu bajke donosi intimno promišljanje o našim unutarnjim čudovištima. Tamnovita, djelo dvojice neprikosnovenih majstora žanra, oda je iskupljenju u kojoj se sučeljavaju determinizam i slobodna volja.

Kolorka 248 • Tamnovita • 152 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Hubert • Crtež Vincent Mallié • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.3.2023. • Cijena 22 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-248-tamnovita/859/

Trouble will find me

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/03/2023 : 08:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Nakon procitanog previewa ovo mi je delovalo kao nesto sto treba procitati do kraja ali crtez nije nesto sto odusevljava. Ali videcemo kompletan utisak kada se procita.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6571 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/03/2023 : 08:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
OK je crtež. Loiselova škola. Ništa izuzetno, ali funkcionalniji i prihvatljiviji od poprilično savremenih fr-belg stripova.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/03/2023 : 08:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Nakon procitanog previewa ovo mi je delovalo kao nesto sto treba procitati do kraja ali crtez nije nesto sto odusevljava. Ali videcemo kompletan utisak kada se procita.



skolovao ih loisel da budu svi za par koplja slabiji od njega
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 10/04/2023 : 17:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Zbog ovakvih stripova se podsjetim zašto volim stripove.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 10/04/2023 : 17:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Jako dobro. Zanimljiva bajka (malo me podsjeća na Beowulfa, ali samo malo), dobri likovi, radnja ide tečno i nikad nije dosadno, dopadljiv crtež (Loiselova škola)..u biti sve je tu. Baš zadovoljan.
Možda malo previše patetike pred kraj ali ok, ne smeta previše.




Bond.James Bond.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/04/2023 : 19:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
OK.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/04/2023 : 22:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ne kajem se sto sam procitao ovo ali necu ostavljati u kolekciji. Slabo nekako. Ili sam nakon procitane Aristofanije reagovao na razlicit standard.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/07/2023 : 09:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Stvarno nije loše. Na prvu bi čovjek pomislio da se radi o nekakvoj banalnoj fantasy dosadi ali bio bi to zajeb jer ovo je čista i pitka moderna bajka bez ikakvih težnji prema nekakvim ambicioznim prevratima ili grandioznim settingom same priče. Pročita se u šusu ali ne treba očekivati nekakva snažna uzbuđenja ili cliffhangera nego je jednostavno sve nekako konzistentno prezentirano.
Da, crtež je totalni Loisel, klasična komercijala (u dobrom smislu) koja neće nikoga frapirati inovativnošću ali niti ne treba. Bitno da sve štima i da je stripovski do srži.

7,5/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/07/2023 : 07:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Navikao se na huberta da koristi ženske likove u neobičnim situacijama pa smo i ovdje dobili vrlo zanimljivu premisu. Sve se to nekako uz solidan crtež ( baš loiselovski kako su neki konstatirali) brzo pročita te sve u svemu bilo mi je dovoljno zanimljivo ali nešto mi je falilo da me nakon zadnje stranice preplavi bilo kakva emocija.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/07/2023 : 00:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
eh,jel moguće da je ovakav mali broj komentara??
Tamnovita vredi,stvarno vredi,ali ništa drugo nisam ni očekivao od Ibera koji se sasvim lepo snašao u žanru Herojske fantazije kako ga francuzi zovu.
Uklopio se u žanrovske smernice,a opet dao neki svoj prepoznatljivi ton.
Malijev vanserijski crtež (barem za mene) nije toliko dobar kao kod Lozaleovih stripova (Ptice i Mrtvaca),ali verovatno baš takav i odgovara Iberovom karakteru.I kao takav više vuče na pomenutu Potragu nego na njegovu Lepoticu (dobro,za nju se baš i ne može reći da je čistokrvna Heroic fantasy).
Priča - nepretenciozna,može se reći i pravolinijska,ali sasvim,sasvim dobra.Možda je na samom koncu izostao neki paf momenat,ali šta je tu je.
Od mene,kao i za sve druge uradke ovog velikog autora koji nas je prerano napustio,topla preporuka.
4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/07/2023 23:12:05
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 09/09/2023 : 09:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Posudio iz knjižnice i svidjelo mi se, dobar je strip, dosta brzo ide priča, a i crtež je nekako brz, da je malo sve sporije i detaljnije sa još kojih 20 stranica možda bi bilo još bolje. Nije mi za shoping isključivo zbog crteža, ima i zanimljivijih u tom žanru sa jednako dobrim pričama.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 18/09/2023 : 16:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Crtež mi se svidio, sama priča isto jako dobra, šteta što ostaje taj dojam naglog kraja, ta velika opasnost se na kraju sredi u dva lista, što poništava izgradnju priče... Općenito autori nekad požure s tim krajem, u trenutku kad treba epika, grandioznost, konačni obračun oni to sve srede na brzinu.
Ali unatoč tome imamo dobro definirane likove, priču koja teče i koja nije dosadna, baš se lako čita "Tamnovita".
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/09/2023 : 18:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prop_ovednik

Crtež mi se svidio, sama priča isto jako dobra, šteta što ostaje taj dojam naglog kraja, ta velika opasnost se na kraju sredi u dva lista, što poništava izgradnju priče... Općenito autori nekad požure s tim krajem, u trenutku kad treba epika, grandioznost, konačni obračun oni to sve srede na brzinu.
Ali unatoč tome imamo dobro definirane likove, priču koja teče i koja nije dosadna, baš se lako čita "Tamnovita".


Ako se dobro sjećam, Hubert je preminuo nedugo nakon što je izašao prvi album, tako da...

Trouble will find me
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 19/09/2023 : 00:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Nisam to znao. Al kažem, svidio mi se strip.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000