forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BAJKE 13
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/04/2023 : 09:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Vučići Snješke Bijelić i Vučka Vuka već godinama znaju da će jedno od njih odigrati mnogo veću i ozbiljniju ulogu. No, nitko nije znao kad će se to odigrati.

Kad Snješkina i Vučkova vučica Tereza primi božićni dar nepoznatog pošiljatelja, darovani crveni brodić čudesno će je odvesti u opustošenu Zemlju igračaka. Hoće li ih Tereza spasiti? Ili uništiti? Vučkovi mladunci uviđaju da su pustolovine u zemlji prognanih igračaka manje zabavne no što se čine.

Sad kad je Mračni dvorac u rukama Bajki, stare i nove tajne prijete stanovnicima Bajkograda. Vučko i Smrdo krvlju pogonjenim kolima Ružice Crvene odlaze iz Bajkograda kako bi pronašli dva oteta vučića. Na nesreću Snješke Bijelić, osim što pati za svojom nestalom djecom, odavno zaboravljena tajna otkrivena u Mračnom dvorcu ugrozit će joj brak s Vučkom.

Bajke 13 • Vučići u Zemlji igračaka • 368 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bill Willingham • Crtež Mark Buckingham • Steve Leialoha • Gene Ha • Prijevod Paola Brodej • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.4.2023. • Cijena 26 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/bajke-13-vucici-u-zemlji-igracaka/883/



Trouble will find me

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/04/2023 : 09:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Često se spominje da je druga polovica Fablesa nešto slabija od prve (donekle se i slažem), no Cubs in Toyland je po mom mišljenju jedan od vrhunaca serijala. Nevjerojatno teška i depresivna priča, a opet ostavlja tako jak dojam i godinama nakon čitanja, doslovno se ureže u sjećanje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/04/2023 : 09:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Napokon Bajke. Ajmo još te 2 knjige samo. :)
Naslovna mi je baš jaka.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3551 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 23/04/2023 : 22:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne znam koliko ljudi i dalje prati ovaj serijal, ali potvrđujem da su Cubs in Toyland vrhunac serijala, meni lično omiljeno parče priče iz Fablesa. Očekivati nešto maniru Winshlussovog Pinokija i Ljepote tame, znači bajke za odrasle, da je ceo strip odrađen na ovaj način ovo bi bio najbolji serijal ikada. Od mene velika preporuka za #13 tom
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 25/04/2023 : 14:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Cijelo vrijeme pratim i izuzev onog dijela sa literalima mi je odličan. Čak mi žao što nisu zadnje 3 knjige u šutu izbacene
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1305 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 25/04/2023 : 19:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Pratim i ja. Ni meni literali nisu legli, ali veselim se ovim brojevima, pogotovo kad vaše dojmove čitam
Go to Top of Page

Zula
Average Member

770 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 25/04/2023 : 20:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Bajke su vrlo dobre, a Literali su odlična bajka u Bajkama, samo je stvar otvorenosti za bolji doživljaj.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 10/05/2023 : 18:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pročitao, baš mi bilo odlično. Serijal zasad mi nije toliko opao ( kako drugi tvrde) da ga ova knjiga ponovno mora uzdići. Svako malo iskrsne neki preobrat, odnosno posljedice prijašnjih radnji iz prošlih brojeva ili likovi koji su bili tek usputni protagonisti, naprosto je genijalno kako se čvrsto drže svi konci koji se od samog početka serijala polako isprepliću u širu sliku, zato je važno ponavljati gradivo.

Usprkos povremenim humornim likovima serija definitivno ima mračan ton koji se sve jače ističe kako napreduje prema kraju, a u ovoj knjizi posebice se ističe priča o zemlji igračaka.

Još samo 2 knjige do završetka serijala a već sad mi je jedan od najdražih. Nadam se da nećemo dugo čekati završetak (sudeći pi dosadašnjem temu, pretpostavljam da ćemo ga dočekati iduće godine).
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/05/2023 : 19:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da je ovo jedan od boljih knjiga.
Prva priča sa bufkinom mi je malo bzvz, ali onda kreću 3 odlične priče, jedna kratak i dvije duže.
Čak mi je zadnja naj i sada napeto iščekujem nastavke zbog pa moglo bi se reći cliffhangera.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000