forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 249 - Aldobrando
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/06/2023 : 09:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Znajući da nema nikakve šanse u borbi koja predstoji u areni, Aldobrandov otac povjerava svog sina starom čarobnjaku, koji će ga zaštititi i obrazovati dok ne postane dovoljno odrastao da se uputi u bijeli svijet. Nakon nekoliko godina, poslije eksperimenta koji je pošao po zlu, čarobnjak šalje svog mladog štićenika da mu donese vučju travu, jedini spas za njegovo teško ozlijeđeno oko. Ali Aldobrando nikad nije kročio izvan kolibe...

U scenariju koji je nešto između Monicellijeve Brancaleoneove vojske i Cervantesova Don Quijotea, Gipi se vraća njemu dragim temama, kao što su teškoće na koje se nailazi prilikom napuštanja doma i odrastanja, suočavanja s vlastitim strahovima, nepravdama i boli svijeta, oslanjajući se pritom isključivo na vlastite snage. U neprijateljskom okruženju, gdje prevladavaju okrutnost, cinizam i ugnjetavanje, Aldobrando si kroči put pomoću lojalnosti i požrtvovnosti, nadahnut dubokim osjećajem za pravdu. Ne zna, međutim, ništa o preprekama koje će mu se ispriječiti na tom putu: ubojicama i brutalnim ratnicima, princezama i dvorskim damama, spletkama i intrigama na dvoru kralja Dviju Fontana... Naivni protagonist trijumfira snagom nevinosti, koja unatoč pretrpljenim patnjama ne gubi na svojoj odlučnosti i iskrenosti. Aldobrando, stjegonoša nevinosti, na svom putu otkriva ljubav.

Ova intrigantna, ironična i dirljiva srednjovjekovna pustolovina, u čijem je središtu dječak koji otkriva svijet, zasigurno će pronaći put do srca čitatelja svih dobi.

Kolorka 249 • Aldobrando • 204 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Gipi • Crtež Luigi Critone • Prijevod Ružica Babić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.6.2023. • Cijena 27 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-249-aldobrando/860/


Trouble will find me

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/06/2023 : 12:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Gipi je to.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11694 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/06/2023 : 12:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Meni se jako svidio. Preporuka!

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2447820

Have mercy
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3554 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 15/06/2023 : 12:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Izivko mudro zbori, vaistinu dobar Aldobrando. Preporuka


http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2579238
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2458 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 15/06/2023 : 13:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Najbolji Gipi, uzimajte ljudi.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 15/06/2023 : 15:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
I ovo ide u korpu...

Carpe diem
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 15/06/2023 : 16:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj naslov mi je doslovno prvi na redu za čitanje.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15041 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/06/2023 : 20:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
To se uzima..ide u košaricu

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO

Edited by - risbozg on 17/06/2023 20:33:48
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5536 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 16/06/2023 : 12:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Jiha!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 03/07/2023 : 10:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Duhovita i vrlo simpatična bajka predivnog crteža. Sa dosta patetike pogotovo na samom happy end kraju, al večinom je ta patetika sa dozom humora pa je i simpatična. Color je možda i nabolji dio cijelog paketa, izgleda predivno 8.5/10. Nije mi jasan samo jedan detalj u priči vezan za ogrlicu koji ispadne krucijalan za razvoj priče, al ne želim spojlati, čitajte. Kolorke su me razmazile, sve više čitam stripove u boji u odnosu na crno bijele.
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 03/07/2023 : 19:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Izrekao bih svoje mišljenje, ali se 100% slaže sa Chuinovim pa ću umjesto ponavljanja samo staviti +1 :)

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 03/07/2023 : 20:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Nije namerno sigurno ali ono sa krajem bi neko mogao da smatra kao spojler.
Nije da je proslo nekoliko godina od izdavanja pa da je okej :)
Nije ipak neka velika steta nacinjena..
ne znam da li ovde imate neku metodu za
prikrivanje spojlera pa da ako neko ako mu se cita moze to uraditi?
Ooops zapoceo sam tri recenice sa "Nije"
nije, nije, nije dobro :)

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 03/07/2023 20:39:27
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/08/2023 : 15:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kapu dole Gipiju, ovo je majstorski izveo!

Sigurno ide u top 10 izdanja godine, barem na osnovu do sada procitanog.

Sto se same price tice tu je vec sve receno, ali ovo je tako lijepo ispricano, zanimljivo je i tece samo od sebe da sam strip od 200 stranica procitao u cugu. Svakako preporuke svima, ako vam dođe u posjed ili se cimate oko kupnje.

Plus mislim da ovo moze proci i za "manji uzrast", sad ne bas za malu djecu, ali ove mlade od 12-14 itd.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15687 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/09/2023 : 12:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kasnio sam malo sa turama Fibre od proslih puta, ali sad su sve knjige dosle na red, startavsi sa Aldobrandom.
Super strip, procitan u cugu.
Kolege su sve rekle, nemam sto nadodati.
Drago mi je vidjeti tudi crtez na Gipijevu pricu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10063 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/12/2023 : 23:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Duhovita i vrlo simpatična bajka predivnog crteža. Sa dosta patetike pogotovo na samom happy end kraju, al večinom je ta patetika sa dozom humora pa je i simpatična. Color je možda i nabolji dio cijelog paketa, izgleda predivno.



quote:
Originally posted by naker
Gipi umešno vodi radnju od prve do poslednje stranice, dijalozi su kratki, jednostavni i pitki, strip se veoma lako čita i pamti iako se kroz strip provlači popriličan broj likova gde svako ima neke svoje skrivene motive i spletke. Jedini minus što se tiče priče ide na sam kraj gde je moglo biti malo više oštrine, previše mi je kraj ispao sladunjav.

Što se tiče crteža, iskreno očekivao sam malo više od čoveka koji je tako odlično oslikao Vijona, nije mi ovde crtež na istom nivou kao tamo, ALI kolor bitno popravlja stvari.

Dobar je Aldobrando



Čudi me tako malo komentara za ovaj izuzetno simpatičan strip spoj Garulfa i Sellersovog Mr. Chancea.

Dobri i duhoviti dijalozi, iznenadio me Gipi.

Stoje Nakerove opaske za kraj stripa kao i za crtež izvanrednog Critonea.

Dakako preporuka, 8/10.

Edited by - Peyo on 19/12/2023 17:36:03
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 18/12/2023 : 01:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Pa Vijona je crtao osam ili devet godina, ne sećam se tačno. Malo više truda i pažnje uložio.
Ovde je ipak imao kraći rok. :)




Resistance is futile.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 19/12/2023 : 13:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Aldobrando, ponajprije zbog toplih i pastelastih paleta boja koje kod čitatelja invociraju onaj romantični osjećaj (lažnih? :) sjećanja dok mi je kod crteža prilično često nedostajalo detalja tako da mu ne mogu dati više od prolazne ocjene. Nije loš i vidljivo je da čovjek ima svoj stil ali daj još malo crtica da se ne vadimo samo na boju i kadriranje.
Priča nije pretjerano inovativna i sve elemente možemo pronaći u klasičnoj knjigostripovskoj literaturi ali Gipi piše nepretenciozno i sa daškom humora što pridonosi tome da se osjeća ležerni odnosno stripovski pristup cijeloj stvari a nakon svih onih ambicioznih naslova kojima se filamo zadnjih godina Aldobrando samo zbog toga zaslužuje dobiti dodatni plus u mojoj knjižici.

7,5/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 03/01/2024 : 15:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pokušavam sastaviti koju rečenicu ali samo bih ponovio gore rečeno: simpatična bajkovita iako viđena nepretenciozno ispričana pustolovina sa jednostavnim ali izražajnim crtežom. Ugodno se iznenadio što se krije iza meni neugledna naslovnice.

U svakom slučaju ništa originalno nisam rekao :)
Go to Top of Page

Zula
Average Member

770 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 22/01/2024 : 18:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Aldobrando
(iliti što te ne ubije to te...)

Krene Aldobrando iz ruke u ruku: Aj ti sinko tamo, aj ti sinko vamo...
Prihvaća on sve jednako, bez puno zašto i kako, naivac-hlebinac je taj Aldobrando.

Dobro ide priča, jako dobro... sve dok Gipi ne odluči da će nam objasniti riječju, a ne samo slikom što je njemu tu najvažnije. E pa to je suvišno.
Ugodan je za čitati naš Aldobrando, vitez od Hlebina. Osvježuje svakako.

Ocjena: 8/10 (za glup i gluplji dijelove 10)
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29302 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 24/02/2024 : 14:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Meni se ovaj strip nije svidio, nisam shvatio što je pjesnik htio reći.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 24/02/2024 : 17:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ni mene nije oduševio. Ovo mi je za sad najslabiji Gipi. Dosta je dug strip, a imam dojam da se sve moglo stisnut u album od 50 strana. Opet, bez obzira na svu tu dužinu, ni svijet ni likovi nisu se razvili nego su ostali alati radnje. Za običnu dječju bajku mi je strip malo presurov, a za krvavu bajku fali mistike i strave.

Critone me isto nije oduševio. Lijepo izgleda strip, ali fali spektakla, nigdje se nije razmahao. Šta će mi bajka di se sva radnja odvija po nekim livadama i tamnicama, daj atrakcije, daj scenografije, daj kiča!!

Mislim, zabavan je ovo strip i brzo se čita al nije klasa Plašta i očnjaka, Garulfa, Obitelji Campbel. Naslovnica dobro oslikava album: lijepo je nacrtana ali šta se na njoj dešava, šta bi tu trebačo privuć kupca?
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000