forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 201

izivko
Advanced Member



Germany
11746 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/09/2021 : 20:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Jedan od onih stripova koje moraš imati u kolekciji.

Have mercy
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3591 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/09/2021 : 21:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ako neko prevashodno želi da izučava crtež i ima mnogo, mnogo prostora na policama, onda da
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11384 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/09/2021 : 03:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Meni je vec sam naziv dovoljno da bih ga kupio! I jos ga potpisuje rani Frank Miller! Nekako mi deluje da je nemoguce da to bude lose, ali verujem nakerovom sudu. Svejedno cudim se da ovo niko jos uvek nije objavio kod nas i nadam se da hoce u skorije vreme.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3309 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 25/09/2021 : 05:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Meni je vec sam naziv dovoljno da bih ga kupio! I jos ga potpisuje rani Frank Miller! Nekako mi deluje da je nemoguce da to bude lose, ali verujem nakerovom sudu. Svejedno cudim se da ovo niko jos uvek nije objavio kod nas i nadam se da hoce u skorije vreme.

izdao system pre desetak godina
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3591 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/09/2021 : 07:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pa da, ovaj strip se u Srbiji po sajtovima za prodaju može naći za praktički simboličnu cenu
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6084 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 25/09/2021 : 08:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja ću dodat da se slažem sa Nakerom što se tiče scenarija, ali crtež mi je bezobrazno dobar i zabavan, jer ga zbo hrpe sitnih detalja možeš promatrati duuuugo. :D
I ja sam odlučio da mi nije za kolekciju, bit će dovoljna i digitalna verzija pa mogu zumirati dijelove tabli.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3591 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/09/2021 : 20:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





Bad Boy

Napisao: Frank Miller
Nacrtao: Simon Bisley

Izivko je relativno nedavno pisao o ovom stripu što me podsetilo da već odavno želim da overim ovaj čika Frankov rad ali potpuno sam promašio u prognozi da je ovaj strip za mene

Neposlušan dečačić odbija da prihvati da su njegovi roditelji njegovi pravi roditelji i zajedno sa svojom mačkom beži iz ovog lažnog sveta kako bi upoznao pravi, a tamo sreće jednu nagu ratnicu koja će probuditi njegova davno usnula čula..

Kratak strips uz korektan Bisleyev crtež dobro poznat fanovima 2000AD, a Millerovo pisanje me je nasmejalo na par momenata ali to bi otprilike bilo sve što ovaj strip ima da ponudi
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1414 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 26/09/2021 : 20:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam da ćeš pisati o The Big Guy and Rusty the Boy Robot, pošto je to isto kombinacija Darrow/Miller, ali nešto drugačije od Hard Boiled.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3591 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/09/2021 : 20:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Drugačije kao.. bolje?
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1414 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 26/09/2021 : 20:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
To je relativno.

Ne, drugačije po žanru i tonu. To je njihova verzija japanskog stripa (i TV serije) Tetsujin 28-go.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3591 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/09/2021 : 21:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Pa što ne kažeš da je strip o Godzili

Ide na listu, ali zadržavam pravo da mi se ne svidi
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11384 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/09/2021 : 22:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by going going

Meni je vec sam naziv dovoljno da bih ga kupio! I jos ga potpisuje rani Frank Miller! Nekako mi deluje da je nemoguce da to bude lose, ali verujem nakerovom sudu. Svejedno cudim se da ovo niko jos uvek nije objavio kod nas i nadam se da hoce u skorije vreme.

izdao system pre desetak godina



Pojma nisam imao. Bas cu da nabavim.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12799 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/09/2021 : 18:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Po mom skromnom mišljenju, serijal Once & Future jedan je od najboljih stripova koji trenutno izlaze. Sve je u ovom stripu bogovski. Od tematike, likova i radnje, do scenarija Kierona Gillena, crteža Dana More i kolora Tamre Bonvillain.

Strip spada u žanr horrora s primjesama fantasyja, a sadrži i finu dozu humora. Priča započinje tako što grupa britanskih nacionalista izvrši čarobni ritual, s ciljem da ožive legendarnog kralja Arthura. Međutim, Arthur ima svoje planove, koje nastoje pomrsiti Bridgette McGuire (osamdesetogodišnja lovkinja na čudovišta) i njezin unuk Duncan.

Nevjerojatno dobro i zabavno štivo, vrlo aktualne tematike.


























Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/09/2021 : 18:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Stoji mi na popisu već duže vrime, al sve sam bija nekako skeptičan. Znači okej, dat ću mu šansu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11746 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/09/2021 : 14:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Aldobrando (Carlsen 2020, 208 str. / Casterman 2020 )

Luigi Critone rođen je 1971. u Sant’Arcangelu, studirao je umjetnost u Rimu prije nego se upisao na Scuola Internazionale di Comics u Firenci.
Nacrtao je prva dva albuma serijala La rose et la croix s kojima je stekao popularnost u Francuskoj. Nakon toga radio je s Ayrolesom na serijalu Sept (Sept Missionnaires).
Kasnije je adaptirao roman Ja, Francois Villon (Fibra, 2018 - Komiko, 2020) od Jeana Teuléa. Trenutno radi na serijalu Škorpion (Libellus, 2011). Danas živi i radi u Montreuilu.

Ljubav je najjača čarolija

Prije nego će poći na put bez povratka, otac povjeri svog sina Aldobranda starom čarobnjaku da ga zaštiti i od njega jednoga dana napravi čovjeka.
Godine prolaze, Aldobrando ne pokazuje želju da napusti kuću i krene u svijet. Život mu se promijeni kada spravljanje tajnovitog napitka njegovom krivicom pođe po zlu te se čarobnjak teško ozlijedi.
Samo ga vučja trava može spasiti od najgoreg. Aldobrando mora napustiti sigurni dom i krenuti u potragu za ljekovitom biljkom...

Aldobrando je šarmantna bajka smještena u srednjovjekovno okruženje. Glavne teme su odrastanje, ljubav, tiranija i moć. Priča je zanimljiva i povuče čitatelja od prve stranice i ne pušta ga do kraja.
Glavni junak (ne svojom voljom), je naivan, slabunjave građe i neugledan. Njegovi aduti su hrabrost, čisto srce, osjećaj za pravdu i ustrajnost da stoički otrpi svoju sudbinu.
Osim njega tu je i mnoštvo šarolikih sporednih likova, svi jedinstveni i lako prepoznatljivi, simpatični i dragi uključujući i negativce.

Crtež mrvicu karikiran i jednostavan, ponekad se čini i skroman. Ono što ga diže za stepenicu više je kolor. Boje su pomno odabrane, likovi i svijet su živi a paneli dinamični.
Čitatelj će uživati u tipičnoj bajkovitoj kulisi, od snježnih obronaka, gustih šuma do zabačenih sela, raskošnih zamkova i mračnih tamnica.
Jedno pravo osvježenje nakon svih onih stripova koji ne nude ništa osim akcije, jurnjave ili sexa. Preporuka čitateljima ali i izdavačima.



- Priča počinje jedne crne, kišovite noći...



- Daj mi riječ! Tvoja riječ i dug je podmiren.



- Odabei jednu mačku, uzmi je lijevom rukom, ta što ti je obojena, i baci u kotao s kipućom vodom!



- Prokleta budalo, odabrao si krivu mačku! Trči vani i donesi mi vučju travu!



- Moje ime, štitonošo, je Sire Gennaro Montecapoleone od Dva Izvora, sin Brudagonea Montecapoleonea od Dva Izvora zvanog mužjak djeva. Imaš li ti ime?



- Nimalo sigurno mjesto za nekoga s mojim porijeklom, moj štitonošo.



- Kakve vijesti mi donosite kapetane?
- Uhvatili smo njegovoga kumpanjona. Sutra će ga Grimmstirns ispitati pa ćemo više doznati.
- Neka ga raščereče!



Have mercy
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3141 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 28/09/2021 : 14:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Komiko je ovo najavio, nadam se da nećemo čekati predugo.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20746 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/09/2021 : 14:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Komiko najavio,a markos ne mora ni da najavljuje,jer se zna da će ga izdati.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20746 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/09/2021 : 14:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Once & future deluje sjajno - u koliko knjiga/trejdova je planiran serijal;zna li se?

edit:za sada su dva trejda izdata.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/09/2021 15:01:07
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11746 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/09/2021 : 20:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Po mom skromnom mišljenju, serijal Once & Future jedan je od najboljih stripova koji trenutno izlaze. Sve je u ovom stripu bogovski. Od tematike, likova i radnje, do scenarija Kierona Gillena, crteža Dana More i kolora Tamre Bonvillain.

Strip spada u žanr horrora s primjesama fantasyja, a sadrži i finu dozu humora. Priča započinje tako što grupa britanskih nacionalista izvrši čarobni ritual, s ciljem da ožive legendarnog kralja Arthura. Međutim, Arthur ima svoje planove, koje nastoje pomrsiti Bridgette McGuire (osamdesetogodišnja lovkinja na čudovišta) i njezin unuk Duncan.

Nevjerojatno dobro i zabavno štivo, vrlo aktualne tematike.


Bushido rijetko daje preporuke pa bi valjalo ovo pogledati.
Vidim objavio je Cross Cult prošle godine i odmah večeras se bacam na čitanje iako me crtež ovako na prvu ne privlači.

Have mercy
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12799 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/09/2021 : 23:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ako pratite rad Gartha Ennisa, onda znate da majstorski piše ratne stripove. Sara je jedan od najboljih ratnih stripova - ne samo u Ennisovom opusu, već općenito.

Radnja je smještena u Drugi svjetski rat, tijekom njemačke invazije na Sovjetski savez. Sara je jedna od sovjetskih snajperistica koje nastoje obraniti zemlju od Nijemaca. Vrlo je smirena i jako učinkovita u svom poslu. Međutim, njezina mirna vanjština krije nešto puno mračnije.

Strip je sjajno ilustrirao Steve Epting, a Elizabeth Breitweiser maestralno oživjela svojim bojama.




























Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11384 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/09/2021 : 02:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Dobra ekipa: Ennis, Steve Epting i Elizabeth Breitweiser koja me je kupila svojim kolorom u Zatamnjenju. Voleo bih da vidim u domacem izdanju.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37416 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/09/2021 : 09:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da netko ovdje izda (to jest kada), kupuje se u ista stopa!
https://borg.com/2019/01/26/review-ennis-and-eptings-graphic-novel-sara-the-real-deal-for-fans-of-gritty-wwii-stories/


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 29/09/2021 10:26:40
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6084 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/09/2021 : 13:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Bacam se na sken, Ennis mi je jedan od najdražih ''amera''. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20746 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/09/2021 : 14:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
palac gore i za ovu Bušidovu preporuku.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
598 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 29/09/2021 : 14:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote


Imate listanje Sare ovdje na 12.15

Edited by - DK24 on 29/09/2021 15:00:13
Go to Top of Page
Page: of 201 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000