forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 59 - Lupus
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/05/2023 : 13:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Puno prije Aame i nešto poslije Plavih pilula Frederik Peeters s Lupusom se okušao u znanstvenoj fantastici, zbunjujući dio svog vjernog čitateljstva, ali i pridobivši mnoge nove fanove. Peeters će kroz Lupusa naći nov način bavljenja intimnim, napuštajući određeni oblik naturalizma kako bi sebi bliska pitanja postavio u znanstvenofantastičnom okruženju, na 400 stranica evocirajući glavne teme, kao što su figura oca, odricanje ili ono što nam preostaje nakon nečije smrti.

Progonjen plaćenicima misterioznog oca Sane, djevojke s kojom putuje svemirom, Lupus ne prestaje bježati, a ta će jurnjava ubrzo poprimiti oblik unutarnje potrage iz koje on neće izaći neozlijeđen… Ovo integralno izdanje nova je prilika da otkrijete reprezentativno djelo autora u vječnom pokretu.

Orka 59 • Lupus • 396 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Frederik Peeters • Crtež Frederik Peeters • Prijevod Dorotea Held • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.5.2023. • Cijena 27 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-59-lupus/886/


Trouble will find me

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 18/05/2023 : 14:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Peeters mi je jedan od dražih autora.
Tako da ovo ide u korpuu...

Carpe diem
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/05/2023 : 14:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Peeters mi pomalo postaje jedan od najdražih autora.
Privju kreće pomalo i onda puf-paf, svašta-nešto se nabrzinu izdogađa i skužiš da je on u SF zamotao nešto sasvim drugo....i onda sam morao skinut sken i nastavit čitat dalje jer mi je bilo prenapeto.
Nisam još došao do kraja, ali strip je za sada bonbonček. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 18/05/2023 14:53:33
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/05/2023 : 14:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
peters - masthev

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/05/2023 : 14:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Peeters - znaci uzima se. Tako lako - je to.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/05/2023 : 15:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
More...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/05/2023 : 17:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Koliko dugo smo cekali ovaj naslov. Napokon je stigao, i da se nadamo da vredi, mada Peeters uvek vredi.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/05/2023 : 23:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Peeters je sjajan autor, a Lupus je veoma dobar strip. Od mene preporuka

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2382214
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 26/06/2023 : 16:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Obožavam njegove SF stripove i Lupus je o-d-l-i-č-a-n.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 26/07/2023 : 20:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Dva lika se idu dobro zabaviti ( čitaj urokavati se nonstop), usput sretnu i pokupe zgodnu žensku ali koja je tražena i zbog koje upadnu u nevolje, a imamo sastojke za ljubavni trokut što dodatno otuđi već otuđene frendove koji se tek po navici druže i urokavaju sa sve većim jazom između njih.

Ali sve se to događa u svemiru sa fantastično izmaštanim svjetovima pa je kakti sf.

Sveukupno dojam je solidan.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/09/2023 : 22:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Petersa i njegove sjajne stripove na ovim prostorima guraju Fibra (6 naslova) i Komiko (četiri).
Osim Gladnih dečaka,gde imamo fenomenalan crtež i brutalno konfuznu priču,pa celokupan dojam nije toliko blistav,sve ostalo objavljeno itekako vredi.Uključujući i ovo potonje objavljeno delo.

Pre svega,vidi se iz aviona da je Lupus svojevrsni preteča daleko ambicioznije Aame,mada njegova opuštenija realizacija mu nikako nije mana. Čak naprotiv,Lupus ima neverovatnu lakoću čitanja i lako se završi u cugu.

U pitanju je SF slajs of lajf,jer ovo je pre svega drama,priča o ljudima,romansi,porodici,začinjeno sa malo psihologije,introspekcije i tome slično,i lako se prepoznaje Petersov stil pisanja.Naučna fantasika je ovde u drugom planu.
Tu su i majnd fak momenti,ali ništa preterano,kako autor može da opali,meni se čini da sam pohvatao konce.
Kraj itekako valjan.

Za Lupus jedna stamena 4.5/5,uz toplu preporuku,i da vidimo još njegovih dela u Fibrinom katalogu (neobjavljenih,svakako - Oleg,RG, Ruminations,Saccage,Saint-Elme, Onomatopées)

edit:lako moguće da utisci budu i bolji jednom kad ponovo obrnem strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/09/2023 22:47:29
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/09/2023 : 22:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
evo kako sam ja skontao završnicu (SLEDE SPOJLERI):
Dete je Tonijevo,što se dalo zaključiti u toku stripa;Lupus se čuo sa ocem,ali je to potisnuo.I tako su ih i našli Sanini tragači. Lupus predaje bebu baki,a on ostaje sa malim u kontaktu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/09/2023 22:46:56
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/09/2023 : 13:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovo vozi sto na sat... u smislu da ne mozes zatvoriti korice i prestati. :)
Dobro, napravio sam nekoliko pauzi (par dana), recimo citao po jedno poglavlje dnevno, nocu pred spavanjem (recimo da je to poglavlje, jer nije nista oznaceno).

Sto se price tice je vec sve receno vise manje, ali kako vec rekoh, uhvati te i lako se cita. Sad sve sloziti je vec druga prica, ali nije to matematicka misolovka. Vise osjecaji, odluke, odrastanje, donosenje odluka...

Nije njegov najbolji strip ali bi bila steta da se ne bi objavio na ovim prostorima.



Rezime: samo nam dajte jos Peetersa!


Edit: Zaboravio na ovo... Zapravo me je sve skupa najvise podsjetilo na te stripove sa 24-satnog crtanja. Kao da bi se ovo moglo desiti na takvom eventu. Jedino tih skoro 400 tabli je malo previse za samo 24h.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 16/09/2023 15:23:22
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/09/2023 : 15:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Od početka mi nije pasalo kad sam uzeja(nepotrebno)teški strip u ruke.
Sto se tiče stripa,SOL koji me je promašio totalno...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/11/2023 : 04:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Mnogo volim Peetersa ali ocekivao sam vise od Lupusa. Lupus je svojevrsna vezba pred Aamu, ima mnogo slicnosti ali nema tu napetost i odnose izmedju likova da bi ti bilo stalo i da bi te vozilo sve vreme. Svakao zanimljiv strip vredan citanja i razmisljanja, ali kazem ocekivao sam vise. Nije nivo Aame i Pahiderma.

7/10

Edited by - going going on 03/11/2023 05:20:02
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 13/02/2024 : 08:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Meni je isto Lupus onako, li la, pogotovo je početak dosadan i nacrtan na brzinu, fanzinski, ali prema kraju postaje sve bolji i dolazi do ove Goingove realne 7mice. Žanrovski je ovo nekakva poluljubavna priča smještena u SF okruženje. Prirodna poveznica između Plavih pilula i SF/psihodeličnih stripova po kojima je danas poznat.

Inače, Peeters mi je mačak, tek sad to kužim. Lupus i Plave pilule su mi OK, a ostali su mi baš dobri i ne znam zašto Fibra nije izdala i Pahiderm i Kule od peska. Ako već Larcenet i Chaboute imaju pokrivenu cijelu stripografiju, zašto ne bi imao i Peeters? Svi ga vole, izdanja su mu rasprodana..
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 13/02/2024 : 09:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Od ta dva koja spominjes
kule vise zasluzuju objavljivanje..
naklada 400 komada :)

bio bi to "poklon" vama ljubiteljima stripa u HR

Under construction.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 13/02/2024 : 09:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Možda bi bilo dobro oba spojit u jedan kao kod Micheluzzijevog Sibira/Titanica
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1231 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 13/02/2024 : 09:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Nekako su bas razliciti
jedan u crnobelom, drugi u boji
tematika kao dan i noc (barem se meni tako cini)
mada nije losa tvoja ideja
meni su kule bile veoma dobre
i to nakon magije "drugog citanja"
dok mi se pahiderm uopste nije svideo
pitanje je koliko sam ja tipican
citaoc Peetersa :)
imam veoma ambvivalentan odnos do njegovog opusa - ono sto mi se svidja, bas mi se svidja ono sto ne, bas ne :)

Sto se tice kula imam komikovo prvo izdanje
meni je dovoljno ali komikovo drugo izdanje
je sigurno ono sto stripofili traze ako mogu da biraju - mislim da je cak i vama prevod sasvim dobar
Na kraju krajeva Marko odlucuje (mada bi mogao i neki manji HR izdavac da izda kule)

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 13/02/2024 09:54:44
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000