forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 200

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/12/2020 : 10:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ha,ha.....Tehnika međice :)

ostaće misterija za sva vremena kako se ovaj strip našao u fibrinom katalogu

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 18/12/2020 : 10:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ekhö (scenario Christophe Arleston, crtež Alessandro Barbucci, kolor Nolwenn Lebreton)

Odmah da upozorim da će biti PUNO SPOJLERA u daljem tekstu!

Ekhö je neki steam-punk fentazi smešten u izmišljenu paralelnu realnost u koju odmah na početku prvog albuma budu "ubačeni" glavni protagonisti: Fourmille Gratule i Yuri Podrov. Oni lete avionom, avion počne da se ruši i oni umesto da poginu budu prebačeni u taj paralelni svet koji se zove Ekhö, u kome nema struje, umesto aviona tu su leteći dinosaurusi, umesto automobila raznorazne životinje nalik kao da su iz praistorije, liftovi rade na čekrk, stanovnici tog sveta su uglavnom ljudi, ali i gomila životinjica ovakvih ili onakvih. Sve je skoro kao u našem, pravom svetu, osim što - nije! Svetom "upravljaju" Preshausi, životinje nalik na veverice koje su u nekom rodu sa mačkama, ali koje kriju "strašnu tajnu". O glavnim likovima dugo neće biti ništa poznato, o Forumille saznajemo nešto tek u 9. albumu, dok je Yuri nekakav inženjer. I to je to. I to je dovoljno.
Svaki od do sada objavlenih albuma (a serijal je dogurao do 10. albuma koji je objavljen prošlog meseca, a na engleskom se mogu naći prvih 9) je na neki način samostalan, a opet povezan sa prethodnom radnjom i valja ih čitati redom. Iako nisu podeljeni u neke celine, meni se nekako čini da je sa petim na neki način zatvoren taj početni uvodni deo. Opet, (skoro) svaki album se dešava ne nekom drugom mestu, uglavnom u nekom velikom gradu (prvi album je u New Yorku, drugi u Parizu, treći u Los Angelesu/Hollywoodu, četvrti u Barseloni, peti u Rimu, šesti na jugu Amerike, sedmi u Londonu, osmi ponovo u New Yorku, deveti u Abidjanu i unutrašnjosti Afrike).
Prvih par albuma, praktično do petog, se upoznajemo se celim tim konceptom, sa tim svetom i veoma su zanimljivi i zabavni jer Arleston šetajući nas kroz gradove ubacuje najprepoznatiljivije odrednice tih gradova u steam-punk verziji: Kip slobode, Ajfelov toranj, u Holivudu se pak srećemo sa verzijama Merlinke, Liz Tejlor, Braće Bluz, Tarantina, u Londonu srećemo Bouvija, Sex Pistolse (s tim što se Sid Vicious zove Lydon), Bitlse, Twiggy (kako li se nje setio?!), Čerčila, a u Africi, naravno Tarzana koji se zove lord Greyzan ("Zašto ne Tarzstok?").
Priče su nekad veoma zabavne, nekad pomalo "tanke" i razvučene (meni je jedino 8. album bio dosadan), ali dovoljno dobre da omogućavaju da se Barbucci razmaše. Valja napomenuti da iako crtež deluje kao da je namenjen mlađem uzrastu, ima dosta "slobodnijih" scena koje ovaj strip ipak ne preporučuju mlađem uzrastu, recimo ispod 15, 16 godina.

Alessandro Barbucci je dosta dugo radio za Disneya, a mi smo ga "upoznali" kroz W.I.T.C.H. i odličan Sky Doll koji su objavljivani kod nas. Ja sam čitao i nekoliko od 25 objavljenih epizoda takođe diznijevog serijala Monster Allergy, gde je on crtao samo prvu epizodu, a u ostalim je bio supervizor.
Sam crtež u Ekhö je prosto neverovatan, ja jednostavno obožavam Barbuccijev crtež. Vide se godine rada za Disney, ali je crtež opet mnogo bogatiji od svih onih prethodno navedenih serijala. Ne razumem se baš, a nisam ni guglao, ali mi se čini da je crtež često rađen olovkom i tako kolorisan. A kolorisan je... pa opet moram da upotrebim reč jer nema druge: ne-ve-ro-vat-no! Nolwenn Lebreton je zaista maestralno odradila posao, bez nje to verovatno ne bi delovalo toliko hipnotišuće, toliko prelepo, toliko bujno i primamljivo za gledanje.

Da se ponovim: ovo neko mora da objavi kod nas, ovo mora da se ima na papiru!

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/12/2020 : 15:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

quote:
Originally posted by vukozec

Odlično, Shangri La je bio prva liga SF.



Pokušavam se sjetiti kolorke koja mi se manje svidjela od Shangri La, ali ne mogu.






A dojma sam dosad bio da nam se ukusi dosta poklapaju, ne samo u stripovima. Ovo je valjda iznimka koja potvrđuje pravilo.

Da koordinate budu jasnije: kakvi su ti ostali Fibrini SF-ovi, naročito ovi koji su najsličniji Shangri La, Vječni rat i Universal War 1?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/12/2020 : 15:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pročitao danas Bezdušni 1-5 i Ken Parker 25(prvu priču-Nepouzdan).
Što reći o Bezdušnima?Ako volite Dragonera bit će vam dobro i ovo.Ovdje je samo fora da imamo šporke riči,krvi i seks,format A-4 i boju.Scenarij je na razini Bonellija-lošnjikav.Crtači su OK a prvi album je najbolje nacrtan-Alberti.Izdanje je dobro napravljeno(mat papir) a cijena je ajme(195 kn).
Za ovih 5 albuma 975 kuna.
S druge strane uživao sam u Kenu i Berrardiju.Samo za 49 kn(pola od toga ako računamo da ima još jedna priča u izdanju).
Prvo se skuplja i slaže na police a drugo je Strip.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 21/12/2020 15:57:37
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/12/2020 : 16:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nekidan pokušao čitati Snyderov Batman..
Jednostavno ovo me više nimalo ne zanima.
Sanatorij Arkham:isto tako.Neke psihološke papazjanije.
Ali zato mi je bio odličan Mračni princ na bijelcu(konju:))
Lagana,pitka priča,odlično nacrtana i obojena u prekrasnom izdanju.
Tako jedino mogu progutati Batmana

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3303 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 21/12/2020 : 17:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nekidan pokušao čitati Snyderov Batman..
Jednostavno ovo me više nimalo ne zanima.
Sanatorij Arkham:isto tako.Neke psihološke papazjanije.
Ali zato mi je bio odličan Mračni princ na bijelcu(konju:))
Lagana,pitka priča,odlično nacrtana i obojena u prekrasnom izdanju.
Tako jedino mogu progutati Batmana

citao morrisonov run?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/12/2020 : 17:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Vidiš da čovik traži nešto jednostavno Morrison je ko moždani udar naspram ovoga šta jakija zanima

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11692 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/12/2020 : 17:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Koji naslov mi predlažete?

Have mercy
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/12/2020 : 17:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Iako ih skoro više ne čitam .
Superheroji daj nešto šareno i lipo nacrtano i sa ne puno filozofije.
Stvarno mi se ne čitaju više superherojski stripovi koji pokušavaju biti ozbiljni,mračni i šta ja znam kakvi..
Uz to Batman mi nikad(kao ni DC) nije bija top a i svi neprijatelji su mu bljah a Joker mi je jedan od najgorih smarača u stripu.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 21/12/2020 17:48:06
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/12/2020 : 17:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Superheroji daj nešto šareno i lipo nacrtano i sa ne puno filozofije.
Stvarno mi se ne čitaju više superherojski stripovi koji pokušavaju biti ozbiljni,mračni i šta ja znam kakvi..



Šalu na stranu, Morrisonov run na Batmanu kojeg Vladishaa spominje nije mračan, ali je užasno kompliciran za praćenje i vjerojatno nije ono što tražiš. Ovako na prvu, po tvom bi ukusu (od novijih stvari) možda bio The Wrong Earth. Solidno nacrtano, priča lagana i zanimljiva... Također, meni je stvarno odličan bio i Superman: American Alien od Maxa Landisa. Svaki broj crta drugi crtač, a postava je vrhunska.

Šta se Batmana tiče, probaj onaj Batman/Spirit one-shot koji je radio Darwyn Cooke. Kratko, zabavno i vrhunski nacrtano. Osim toga, vrlo je dobar i run Paula Dinija na Detective Comics. Manje više se sastoji od one-shot epizoda, svaka sveska je samostalna priča.

I da, jesi li čitao Superior Foes of Spider-Man? Obavezno!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/12/2020 : 18:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Hvala na preporukama.
Možda to i imam u bespućima mojih skenova ali slabo ih čitam.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/12/2020 : 19:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pročitao danas Bezdušni 1-5 i Ken Parker 25(prvu priču-Nepouzdan).
Što reći o Bezdušnima?Ako volite Dragonera bit će vam dobro i ovo.Ovdje je samo fora da imamo šporke riči,krvi i seks,format A-4 i boju.Scenarij je na razini Bonellija-lošnjikav.Crtači su OK a prvi album je najbolje nacrtan-Alberti.Izdanje je dobro napravljeno(mat papir) a cijena je ajme(195 kn).
Za ovih 5 albuma 975 kuna.
S druge strane uživao sam u Kenu i Berrardiju.Samo za 49 kn(pola od toga ako računamo da ima još jedna priča u izdanju).
Prvo se skuplja i slaže na police a drugo je Strip.



Svidja mi se ovo. Dragonero se slaze na police, a Ken Parker je Strip sa velikim S!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/12/2020 : 20:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Možeš da pogađaš jednom
Trond, naravno. Nije da pravim sebi neke liste, ali on mi odskače.



pretpostavljao sam,pa te zato i pitah.

i meni je Trondhajm zadnjih godina scenarista #1 - nekako mi najbolje paše,u njegovim stripovima najviše uživam.

pa ako ga smatram najboljim,a kako su njegova nareprezentativnija dela Zekani,Tvrđe i Ralf Azama,eto zbog čega toliko priželjkujem tog potonjeg.

quote:
Originally posted by KuntaKinte


Ali kao i svi matorci odrasli u sedamdesetim i osamdesetim prošlog veka, naučen sam da volim SVE!
I ne mogu da se zasitim!
Evo, trenutno čitam Gotham Central, Ekho, Don Rosine i Carl Barksove knjige i mangu Platinum End po drugi put. A na polici su prvi na redu Zvezdani dvorac i Stripovi iz Nikad robom.


Ista priča i kod mene.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/12/2020 20:02:43
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/12/2020 : 20:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Hvala na preporukama.
Možda to i imam u bespućima mojih skenova ali slabo ih čitam.


Jesi li čitao Aaronovog Thora? Zna biti ozbiljan, ali je i jako zabavan. Između ostalog, The War of the Realms je jedan od najzabavnijih crossovera koje sam imao priliku čitati u dosta dugo vremena. Čak su i tie-inovi dobri, pogotovo oni s Punisherom: War of the Realms: Punisher i Punisher Kill Krew.

Također, Zdarskyjev Daredevil ima jako dobar balans mračnog i zabavnog.

Vrlo je zabavan i mini-serijal Hawkeye: Freefall.

Svakako pročitaj Secret Six u izvedbi Gail Simone, ako već nisi, ili Slottovu She-Hulk, od klasika.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/12/2020 : 20:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Secret Six sam krenuo čitati i onda ne znam ni sam zašto sam stao. Pročitao sam prve dvije priče (Villains United i ovu šta odma slijedi nakon nje) i bilo mi je skroz dobro, al sam nakon toga stao. Dobro si me podsjetio, trebao bi se vratiti nazad na to.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/12/2020 : 21:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Čitam Thora svakugodinu,godinu ipo kad se nakupi.Aaron me nije ničim privuka.Dva koplja ispod Ribića na crtežu.
War of the realms sigurno neću čitati one spiredne titlove kao što ih ne čitam ni u drugim maksikrosoverima.
Hvala vam na preprukama ali mi ne trebaju.
Nađem ja sam dosta toga za čitati ili barem skinuti:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 21/12/2020 : 21:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pročitao danas Bezdušni 1-5 i Ken Parker 25(prvu priču-Nepouzdan).
Što reći o Bezdušnima?Ako volite Dragonera bit će vam dobro i ovo.Ovdje je samo fora da imamo šporke riči,krvi i seks,format A-4 i boju.Scenarij je na razini Bonellija-lošnjikav.Crtači su OK a prvi album je najbolje nacrtan-Alberti.Izdanje je dobro napravljeno(mat papir) a cijena je ajme(195 kn).
Za ovih 5 albuma 975 kuna.
S druge strane uživao sam u Kenu i Berrardiju.Samo za 49 kn(pola od toga ako računamo da ima još jedna priča u izdanju).
Prvo se skuplja i slaže na police a drugo je Strip.



Cudno je to, ali i ja sam vise uzivao u Kenu kojeg kupim u remitendi za 6 KM po broju, nego u Bezdusnima koje sam platio 40 KM po broju. Da imam opciju, uzeo bih i Bezdusne za 6 KM, a ove bh prodao. Nije neophodan onoliki luksuz za njih.
S druge strane, Dragonero mi je, sveukupno, sigurno zanimljiv koliko i Ken, a redovna serija sije bezdusne za 2 koplja. Evo, Ken nije audace etiketa, pa šije Bezdušne po broju potresnih scena samo tako... Nije potresno sve što se prikaže eksplicitno, pravi majstor to zakukulji, da ne moraš da se zgroziš, a da se opet osjećaš sjebano. Stvarno je Ken 3u1 biser kiosk izdavaštva, nadam se da će Markos i Bernard još nekih sličnih projekata odraditi ubuduće...

No, da se na temu vratim. Ovih dana pročitah Večiti rat u ČK izdanju, i odavno nisam nešto toliko dobro pročitao! Kakav prikaz besmisla ratovanja, i pada u koji srlja ljudska civilizacija. Čak mi ni oni vremenski skokovi nisu besmisleni, kao što znaju biti, neka nauči Nolan kako se to radi kad nam ih prodaje u Interstelaru :) Čudi me pa po ovome još nije snimljen film?
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3543 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 23/12/2020 : 08:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





LUPUS - Frederick Peeters

Dva pajtosa jezde svemirom u potrazi za planetama gde će moći da pecaju, loču i drogiraju se, ali ova idila će biti uznemirena kada slučajno pokupe damu u nevolji koja pored bujnog poprsja donosi sa sobom i druge probleme

Tokom ove avanture protagonisti će se u jednom momentu naći na planeti sa raskošnom florom i faunom, raznim insektima i čudnim životinjama, ideja koju će autor kasnije razraditi u Aami
Biće tu i jedna epizoda na napuštenom high-tech hotelu gde radnja podseća na film Passengers

Bila bi ovo naučna fantastika kao i bilo koja druga ali ono što čini ovaj strip specifičnim je činjenica da je Lupus narkoman i ponekad usled silne droge koju konzumira počne da tripuje i da mu se priviđaju neke stvari ili ima flešbekove iz prošlosti, i time ovaj strip dobija jednu nadrealnu dimenziju kada više nisi siguran šta je stvarnost, a šta ne

A poslednjih 50tak stranica će se morati iščitati više puta, jer ono, Peters

Ako sam dobro shvatio Frederik je Lupusa uradio odmah nakon Plavih pilula, ali je zbog bankrota izdavača tek od nedavno dostupno na engleskom. Neka me neko ispravi ako grešim

Sve u svemu, vizuelno jako c/b delo, ali ne toliko ambiciozno kao Aama već je reč o jednoj skroz opuštajućoj saj faj avanturi uz poneki majndfak momenat
Cenim da vredi objaviti
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/12/2020 : 08:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Opa, novi Peeters. Zapazeno i ceka se objavljivanje. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/12/2020 : 01:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Opa, novi Peeters. Zapazeno i ceka se objavljivanje. :)






+1
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 24/12/2020 : 08:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Opa, novi Peeters. Zapazeno i ceka se objavljivanje. :)



Nije baš nov, Lupus je bio objavljen u razdoblju od 2003. do 2006.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/12/2020 : 12:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mislio sam novi tu na forumu ili barem na engleskom... u smislu, evo nove ideje za zeljne citaoce. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11692 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/12/2020 : 17:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Za kraj godine jedan pravi mali biser koji je sigurno većini čitatelja nepoznat.
Strip klasik nastao sredinom 70-tih godina a koji se svojim oblikom i sadržajem čini idealnim poklonom u ovo stresno vrijeme.

Slowburn (All-Verlag 2019, 60 str.)



Što nastane kada se udruže dvojica genijalca?

20 panela koji čine glavnu priču je nacrtao Franquin, slijedi varijacija tih istih panela koje je Gotlib premontirao tako da čine nastavak.
Ostatak popunjavaju ilustracije i informativni tekst koji govori o nastanku stripa i suradnji dvojice kvrga.
Franquin ga je nacrtao za Gotlibov časopis Fluide Glacial a stilski i vremenski spada u fazu Crnih misli.

Tema ne može biti jednostavnija – dvije mačke se ganjaju.
Samo nisu ovo one fine cice mace već dvije drske, bestidne, pohotne mačketine koje pršte od energije i seksualnog naboja.
Crtež živ, dinamičan – genijalan! Preporuka izdavačima!













- Nema više?

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/12/2020 : 18:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Pa nije baš nepoznat. Mogao si komotno staviti i preostalih par sličica. Mačka kaže kako su muški sebični ili svinje tako nešto i izvadi vibrator da i ona bude sretna.

Imao sam čini mi se Fr izdanje koje me koštalo 15 ili 20 eur sa poštarinom, za tih par sličica previše. Preprodao.

Ne znam što bi tu bilo na 60 stranica, valjda svaka sličica zasebno?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11692 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/12/2020 : 18:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ti ne spadaš u većinu. Pretpostavljao sam da je tebi i staroj gardi poznato.

Sama ideja i izvedba su nešto genijalno. Njemačko izdanje je 9,80 €, prava sitnica za poklon.

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 200 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000