forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD PREDSTAVLJA – ASFALT BLUZ
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 13/07/2023 : 18:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote

ASFALT BLUZ


Godina je 2038.

Prošlo je trinaest godina otkako se Ninina i Mikova mladalačka romansa završila. Sada su na pragu srednjih godina i velikih životnih raskršća – Nina gubi strast prema poslu i živi s moćnim i ljubomornim čovekom, a Mik pokušava da prevaziđe posledice vlastite teške prošlosti i odlučuje se na drastične mere kako bi supruzi obezbedio bolji život. Dvoje bivših ljubavnika nisu ni svesni da im se životi još uvek prepliću na svakom koraku dok se oboje na svoj način bore sa svetom nama bliske sutrašnjice. To je blistav svet visoke tehnologije u kojem nas veštačka inteligencija uslužuje, a svaki uređaj prepoznaje, i u kojem nas gigantske korporacije truju uz podršku korumpirane vlasti. To je svet u kojem će junaci ove futurističke drame pokušati da pronađu odgovore na životna pitanja koje tehnologija ne može da pruži.





Asfaltni zavir:
https://darkwood.co.rs/wp-content/uploads/2023/06/Asfalt-Bluz-zavir.pdf

Broj strana: 208 / Boja: kolor
Uvez: tvrdi / Format: 247 x 322 mm

Link za naručivanje:
https://darkwood.co.rs/prodavnica/darkwood/biblioteka-trag/asfalt-bluz/

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16400 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 13/07/2023 : 20:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ovdje https://plus.cobiss.net/cobiss/sr/sr/bib/116328713#full piše da je ovo broj 8 biblioteke Trag. Međutim, i ovaj je bio najavljen kao 8, ali nikad objavljen: https://plus.cobiss.net/cobiss/sr/sr/bib/216135692#full
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1602 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 14/07/2023 : 04:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo! Ja sad prvi put vidim da je Če bio najavljen na cobissu kao broj 8.
Po forumskim kuloarima se pominjalo da je ta osmica preskočena, jer je tu trebalo da ide nastavak
Tardijevog stripa iz sedme knjige biblioteke Trag.

Gde je onda zapelo s ovim najavljenim stripom, zna li neko?
Predomislili se Francuzi, pa uslovili da mora da se objavi svih 6 albuma iz te serije "Rebelles" ili ništa?





Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 14/07/2023 : 16:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote

Pjerooo priča o Asfalt bluzu u Kulturnom dnevniku.
https://youtu.be/LFd7nIGxMLE?t=495
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11379 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2023 : 17:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Lep prilog. Super je poredjenje vizuelnog aspekta stripa sa atmosferom filma Drive.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1067 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 17/07/2023 : 19:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Evo, sad vidim da je strip radio Simbol pa možemo pretpostaviti da će biti drvlje i kamenja na kvalitetu izrade. Ili to važi samo ČK Simbol? Jes da su im neka izadanja loša, ali to se jedva čeka na scom forumu. Masovno onaniranje.

Btw, gledam SC DW izdanje stripa Osveta grofa Skarbeka. To je vrhunsko izdanje vrijedno konkurencije onih koji se hvale da su najbolji i bezgrešni. I gle čuda radio ih je Simbol. Koliko se sjećam i DW izdanja Julie je radio Simbol ili mi je tako ostalo u sjećanju. Te Julie su mi bile pojam vrhunske kvalitete i pristupačnog SC stripa.

Edited by - petarStripovi10 on 17/07/2023 19:57:47
Go to Top of Page

Grayson
Starting Member

27 Posts

Member since 29/10/2022

Posted - 17/07/2023 : 20:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Grayson a Private Message  Reply with Quote
Da, na Cobissu pise da je stampano u Simbolu, ali ako me secanje ne vara (nije mi knjiga pri ruci) u samoj knjizi pise da je stampano u Grafostilu, i po samoj izradi knjige vise mi se cini da je Grafostil stampao.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1780 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 17/07/2023 : 20:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grayson

Da, na Cobissu pise da je stampano u Simbolu, ali ako me secanje ne vara (nije mi knjiga pri ruci) u samoj knjizi pise da je stampano u Grafostilu, i po samoj izradi knjige vise mi se cini da je Grafostil stampao.



Jeste, u Grafostilu je stampano. Upravo citam ovaj strip.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1247 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 17/07/2023 : 21:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10



Btw, gledam SC DW izdanje stripa Osveta grofa Skarbeka. To je vrhunsko izdanje vrijedno konkurencije onih koji se hvale da su najbolji i bezgrešni. I gle čuda radio ih je Simbol. Koliko se sjećam i DW izdanja Julie je radio Simbol ili mi je tako ostalo u sjećanju. Te Julie su mi bile pojam vrhunske kvalitete i pristupačnog SC stripa.


SC izdanja radjena u Simbolu su valjda okej uglavnom (nisam strucnjak). Oko HC izdanja cini mi da se kuka? Ne znam po Vuku Komiko je zvucilo ako samo spavas u stampariji i nadgledas rad teta u proizvodnji izgledi za dobar proizvod su veliki. Cika Bora izgleda ne spava u stampariji.

(sc julije su lepe i kvalitetne ali tesko je bilo izabrati lepe primerke zbog lepka na rikni ponekad i neke razne male sitnice i ostecenja ali to je relativno normalno (te sitnice, lepak bas i ne) ali generalno
dobra su bila ta dw boneli izdanja radjena u simbolu
(hm perle su bile lepe ali zar nisu poprilicno smrdele kad su bile friske, ne znam da li zbog papira ili boja, ali neka od toga se jaca/jacalo?

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 17/07/2023 22:01:06
Go to Top of Page

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 20/07/2023 : 00:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
Jeste, štampano je u Grafostilu, iako je prvobitno bilo planirano da bude štampano u Simbolu (i upisano u CIP zahtev, pa je tako ostalo na COBISSu).

Ovo je prvo izdanje na kojem sam lično radio, a koje smo slali u Grafostil, i veoma sam zadovoljan kako je ispalo :)
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1780 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 20/07/2023 : 21:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Kakva bi blasfemija bila da se ovakvo delo stampa u jadnom simbolu!!
Jako mi se dopao Asfalt Bluz uprkos digitalnom crtezu. Atmosfera, radnja i sve mi je na mestu. Drago mi je sto je bas DW objavio ovaj strip i u ovakvom formatu i nadam se da ce dobro proci kod publike.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 24/07/2023 : 16:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
Prikaz Asfalt Bluza u današnjem broju lista Danas:


Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3589 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/08/2023 : 18:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Melanholična bluz mjuza svira u pozadini dok pratimo ljude koji pokušavaju da nastave sa svojim životima iako ih progone neuspele ljubavne veze iz prošlosti. Priča je smeštena u ne toliko dalekoj budućnosti (futuristička kola gde na jedno dugme možeš da promeniš boju auta), budućnosti gde tehnologija stvara iluziju da smo svi međusobno povezani, a zapravo ne možemo biti udaljeniji jedni od drugih. Svi smo konektovani na internet, a diskonektovani jedni od drugih. Ova neka tuga u međuljudskim odnosima i besmisao ljubavi me podsećaju na Pradove Tangente.

Strip počne zanimljivo, ali kasnije priča pretenciozno i nepotrebno skrene u nekom drugom pravcu gde se akcenat stavlja na zaštitu životne okoline, i terorističkom ratu protiv korporatizma. Ako u skorije vreme još neko objavi strip koji se bavi zaštitom životne sredine baciću strip kroz prozor. Još jedan minus je što protok radnje nije najsrećnije odrađen, predugačak je za strip ove tematike, i sadrži nepotrebne kadrove koji ničemu ne služe osim što usporavaju radnju. Najveća mana stripa je sam kraj i epilog priče koji je poprilično diskutabilnog kvaliteta jer autor sav razvoj i progres likova baca u vodu, i negira sve ono što su likovi naučili tokom njihove vožnje na asfaltu života. Nije mi jasno kakvu pouku o ljubavi autor želi da poruči sa ovim delom.

Crtež OK za one koji vole grafičke podloge gde se iz aviona vidi da je sve kompjuterski crtano. Na momente zna da izgleda vau, lepa upotreba paleta boja, dok na momente deluje generički i ofrlje odrađeno.

Moglo je ovo biti bolje.
Go to Top of Page

vetropiroman
New Member



220 Posts

Member since 27/02/2022

Posted - 17/08/2023 : 07:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vetropiroman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Melanholična bluz mjuza svira u pozadini dok pratimo ljude koji pokušavaju da nastave sa svojim životima iako ih progone neuspele ljubavne veze iz prošlosti. Priča je smeštena u ne toliko dalekoj budućnosti (futuristička kola gde na jedno dugme možeš da promeniš boju auta), budućnosti gde tehnologija stvara iluziju da smo svi međusobno povezani, a zapravo ne možemo biti udaljeniji jedni od drugih. Svi smo konektovani na internet, a diskonektovani jedni od drugih. Ova neka tuga u međuljudskim odnosima i besmisao ljubavi me podsećaju na Pradove Tangente.

Strip počne zanimljivo, ali kasnije priča pretenciozno i nepotrebno skrene u nekom drugom pravcu gde se akcenat stavlja na zaštitu životne okoline, i terorističkom ratu protiv korporatizma. Ako u skorije vreme još neko objavi strip koji se bavi zaštitom životne sredine baciću strip kroz prozor. Još jedan minus je što protok radnje nije najsrećnije odrađen, predugačak je za strip ove tematike, i sadrži nepotrebne kadrove koji ničemu ne služe osim što usporavaju radnju. Najveća mana stripa je sam kraj i epilog priče koji je poprilično diskutabilnog kvaliteta jer autor sav razvoj i progres likova baca u vodu, i negira sve ono što su likovi naučili tokom njihove vožnje na asfaltu života. Nije mi jasno kakvu pouku o ljubavi autor želi da poruči sa ovim delom.

Crtež OK za one koji vole grafičke podloge gde se iz aviona vidi da je sve kompjuterski crtano. Na momente zna da izgleda vau, lepa upotreba paleta boja, dok na momente deluje generički i ofrlje odrađeno.

Moglo je ovo biti bolje.



Stekli smo potpuno identičan utisak o stripu. :) Iz moje perspektive SF fana ovo nema dovoljno SF mesa, dok je međuljudska drama nefokusirana, ali ne sumnjam da postoji publika koja će odlepiti na ovo. Samo bih napomenuo da je Darkvudovo izdanje apsolutno predivno, tehnikalije na najvišem mogućem nivou.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3589 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 17/08/2023 : 10:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Vidi stvarno :)


quote:
Originally posted by vetropiroman
Ukratko: čita se kao neka sapunjasta B-movie Netflix SF drama sa ocenom 6.5 na IMDB-u, pa eto toliko dobija i od mene.



Dobar opis, to je to.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 25/01/2024 : 19:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000