forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD PREDSTAVLJA – SEJAČ SMRTI, KNJIGA PRVA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 19/08/2023 : 10:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
SEJAČ SMRTI

KNJIGA PRVA


Kur, prekaljeni ratnik živi sam i izolovan u pećini, želeći time da zaštiti svet od sebe. Razlog tome je zla kaciga koja ima svoje JA i koja, kada Kur izgovori čarobne reči, postaje Sejač Smrti, i dobija neograničenu snagu i nepobedivost, usled čega je napravio brojne pokolje i uništio nebrojane vojske. On ne može da je skine jer bi samim tim i umro. Međutim u toj svojoj usamljenosti, prilikom lova, čuje zapomaganje žene koja je u nevolji. Uprkos tome što je odlučio da se nikad ne meša, on odlučuje da joj pomogne. Da li će uspeti da sačuva dušu, s obzirom da je gubi malo po malo svaki put kad mora da koristi kacigu videćemo u ovoj sagi o Sejaču Smrti... avantura može da počne!






Zavir:
https://darkwood.co.rs/wp-content/uploads/2023/08/sejac-smrti-zavir.pdf


Scenario: Mič Ajverson
Crtež: Stefano Martino
Naslov originala: Frank Frazetta’s Death Dealer

Broj strana: 156 / Kolor
Uvez: tvrdi / Format: 170 x 260 mm

Link za naručivanje:
https://darkwood.co.rs/prodavnica/darkwood/kolos/sejac-smrti-death-dealer-1/

Edited by - Pjerooo on 22/08/2023 15:52:35

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/08/2023 : 10:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kako nigdi nisu navedeni autori?
Netko će pomisliti da je ovo stvarno radio Frazetta.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 19/08/2023 : 13:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01
Netko će pomisliti da je ovo stvarno radio Frazetta.


Tome, između ostalog, služi zavir :)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/08/2023 : 13:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Cek, cek malo, ova naslovnica predstavljenog doticnog albuma Darkwooda je cover prvog albuma grupe Molly Hatchet iz 1978. (Frazetta im je naslikao omot i za slijedeca dva)
Kakve su ovo sheme?
I u ovom albumu unutra nista nema veze s Frank Frazettom...
Ne kuzim...
A pise ime slavnog ilustratora na hrbatu???

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/08/2023 : 13:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ok, to je ovo.

https://comichub.com/products/frank-frazetta-death-dealer-1-cover-b-frazetta

Nije mi jasno zasto nisu naznacili imena autora na albumu? Bit ce da slavno ime FRAZETTA, odmah udari u mozdane svim ljubiteljima stripa.

- Vidim sad da su na linku za narucivanje navedeni autori, ali ipak, cudno je sto im nema imena i na albumu.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 19/08/2023 13:45:27
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/08/2023 : 13:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Molly Hatchet su preuzeli Frazettinu sliku 'Death Dealer' za naslovnicu albuma, nije Frazetta njima crtao po narudžbi ni za taj prvi album ni za naredna dva. Mislim da je 'Death Dealer' slika starija od tog albuma MH dobrih 5-6 godina.
Kasnije su taj motiv Death Dealera koristili razni autori za stvarati stripove u kojima je Death Dealer glavni lik. Ima čak i jedan mini-serijal kojeg je pisao Glenn Danzig.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/08/2023 : 13:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Također, svaka riječ na naslovnici kao da ima nekakav kao kvadratni outline od layera, ne znam je li to namjerno ili je ostalo?
Čudno izgleda u svakom slučaju.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/08/2023 : 13:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Molly Hatchet su preuzeli Frazettinu sliku 'Death Dealer' za naslovnicu albuma, nije Frazetta njima crtao po narudžbi ni za taj prvi album ni za naredna dva. Mislim da je 'Death Dealer' slika starija od tog albuma MH dobrih 5-6 godina.
Kasnije su taj motiv Death Dealera koristili razni autori za stvarati stripove u kojima je Death Dealer glavni lik. Ima čak i jedan mini-serijal kojeg je pisao Glenn Danzig.



Jbg. Ova slika meni je oduvijek sinonim za Molly Hatchet i njihov prvi album.
A gle, sigurno nisu bez njegove dozvole stavljali radove majstora na prva tri svoja albuma.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/08/2023 : 13:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma naravno da nisu nego samo kažem... Mene isto uvijek asocira na njih.
I Frazetta i njegov učenik i nećak Ken Kelly su napravili gomilu vrhunskih omota za albume.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/08/2023 : 13:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Molly Hatchet su preuzeli Frazettinu sliku 'Death Dealer' za naslovnicu albuma, nije Frazetta njima crtao po narudžbi ni za taj prvi album ni za naredna dva. Mislim da je 'Death Dealer' slika starija od tog albuma MH dobrih 5-6 godina.
Kasnije su taj motiv Death Dealera koristili razni autori za stvarati stripove u kojima je Death Dealer glavni lik. Ima čak i jedan mini-serijal kojeg je pisao Glenn Danzig.



Je. U pravu si. Iz 73 je.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Death_Dealer_(painting)

Znaci, 5 godina ranije od albuma MH.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/08/2023 : 13:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ma naravno da nisu nego samo kažem... Mene isto uvijek asocira na njih.
I Frazetta i njegov učenik i nećak Ken Kelly su napravili gomilu vrhunskih omota za albume.



Bas mi je to ostalo vezano za album MH kao da je bas za njih naslikao, nisam nikad dodatno istrazio nastanak slike evo do danas.
Ko ce to sve...
To ti je kao sto mi je Corben odmah asocijacija za Bat Out of Hell, (1 i 2), od Meatlofa. Odmah promislis na te omote kad pricamo o majstorima.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/08/2023 : 13:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Bat Out of Hell 2 je Michael Whelan, nije Corben

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1733 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 19/08/2023 : 14:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Izdavač: Darkwood
Naslovna strana: Frenk Frazeta
Scenario: Mič Ajverson
Crtež: Stefano Martino
Naslov originala: Frank Frazeta’s Death Dealer
Povez: tvrdi
Format: 170 x 260 mm
Broj strana: 156
Boja: kolor

Evo, da ne bi još neki jurili osnovne podatke. Ne znam šta je teško kad se strip predstavlja da se daju osnovni podaci i sinopsis... Al dobro, bar ima zavir.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 19/08/2023 14:33:54
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 19/08/2023 : 14:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Odlično.
Uzima se naravno...

Carpe diem
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/08/2023 : 14:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Bat Out of Hell 2 je Michael Whelan, nije Corben



A jbg. Ali slijedio mu je stil junacki. (Mislim Corbenu)
Danas vidis i saznas sve u dva tri klika, a prije si samo pamtio, to jest znao si koliko pamtis.
Nedavno bas jedan iz ekipe nesto pitao, ali kaze; samo bez smartphonea molim, ako netko zna? Jer vec je 5 ruku bilo poletjelo ka dzepovima...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 19/08/2023 : 14:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Čita san Verotikov serijal koji mi je bija skroz ok. Mislija san da je ovo Imageov, al koliko vidin, nije nego Opusov.


And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 19/08/2023 : 15:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Evo, da ne bi još neki jurili osnovne podatke. Ne znam šta je teško kad se strip predstavlja da se daju osnovni podaci i sinopsis... Al dobro, bar ima zavir.


Podatke o autorima po inerciji nisam stavio jer su njihova imena uglavnom prisutna na koricama/rikni. Smetnuo sam s uma da to ovde nije slučaj. Elem, ispravljeno i dodato. Opis stiže kada ga dobijem


quote:
Originally posted by Paka01

Također, svaka riječ na naslovnici kao da ima nekakav kao kvadratni outline od layera, ne znam je li to namjerno ili je ostalo?
Čudno izgleda u svakom slučaju.


Neki grafički kvrc koji se srećom ne vidi u štampi.


Od ovolikog pominjanja Bat out of Hell sad moram da pustim nekog Džima Stajnmana
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/08/2023 : 16:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Gdje si iskopao Jima Stainmana samo, sad ja moran ici poslusati Sisters of Mercy, na cijim je pjesmama sa Floodlanda i Vision Thinga on ponesto producirao a ponesto komponirao.


Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 19/08/2023 : 16:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
Kako gde? Pa čovek je iskomponovao čitav Bat out of Hell I & II

Ne vredi, sad mora da se sluša ono finale iz Streets of Fire \o/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/08/2023 : 16:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pff, pa Steinman je jednako važan za Meat Loafov zvuk koliko i sami Meat Loaf, možda i više.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 19/08/2023 : 16:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Wagner R'n'Rolla.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 19/08/2023 : 16:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ivanl, na doškolovanje, kad je ilustracija u pitanju.



Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/08/2023 : 18:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ivanl, na doškolovanje, kad je ilustracija u pitanju.







Jbg. Stari, vise sam ja zaboravio nego sto mnogi sad znaju.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/08/2023 : 18:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pjerooo

Kako gde? Pa čovek je iskomponovao čitav Bat out of Hell I & II

Ne vredi, sad mora da se sluša ono finale iz Streets of Fire \o/



Ma samo More, sto je zakuhao od Sistersa vec je dovoljno da se upise zlatnim slovima u povijest Rocka. A kamoli jos This Corrosion i Dominion/Mother Russia! Sve tri epske pjesme, za vjecnost.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 19/08/2023 : 18:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ma samo More, sto je zakuhao od Sistersa vec je dovoljno da se upise zlatnim slovima u povijest Rocka. A kamoli jos This Corrosion i Dominion/Mother Russia! Sve tri epske pjesme, za vjecnost.


Potpisujem \m/
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1337 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 21/08/2023 : 11:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Je li neko ovo čitao i kakvi su utisci?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000