forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 151

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 15/05/2024 : 12:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Podosta se u grupama ukrajinske podrške znaju postavljati slike ruske infrastrukture koja je dosta derutna. Ukrajinci su nešto uredniji što se tiče čistoće i stvarno paze na higijenu, to je valjda AU ostavština. No i kod Ukrajinaca ceste u nekim dijelovima su strašne. Ne znam kako bi to opisao. Znači voziš se i odjednom na sred ceste rupa, ajd to i koliko nije dobro je još i O.K., ali ima dijelova gdje recimo nekih park kilometara rupa do rupa, voziš se 10 km na sat. Obično se takve derutne ceste nalaze između dvaju rejona ili oblasti. Ukrajinci nemaju običaj putovati iz jedne oblasti u drugu. Obično postoje glavni centri pa tako u Zapadnoj Ukrajini je to Lavov, svi iz okolnih gradova putuju prema lavova, na primjer tko putuje iz Termopilja prema Ivano_Frankivsku, gotovo nitko. A ta dva grada su slične veličine i slične udaljenosti od Lavova. Mada je meni Ternopilj ljepši. Lavov je prekrasan, Žitomir je ružan a Vinica je O.K. Kijev prekrasan kao i Odesa. Mikolajev pomalo ružan lučki grad. Manji gradovi su kako koji, Uman ima prekrasan Sofivski park. Uman je mali gradić sa lijepo uređenim centrom. Zanimljiv je po židovskoj četvrti. Židovi nemaju svetce kao mi ali u Umanu se održava nekakva svečanost za nekakvog njihovog mučenika. Dolaze Židovi iz cijelog svijeta na tu svečanost. Cijene u židovskoj četvrti su velike, malu čokoladicu od 50 g sam platio valjda 4 ili 5 eura, sjećam se da sam u Švicarskoj skupo platio čokoladu a i ovo je skoro pa to, vjerojatno nije ali za Ukrajinu strašno. Lokalni Židovi kad su skužili da nismo Židovi su bili fer što se tiče našeg računa u restoranu, dali su nam dobar popust. Židovi u toj četvrti imaju jako puno djece. Isprva su mislili da smo Poljaci, još mi tupsoni dođosmo u četvrt subotom kad ništa ne radi pa smo onda u posjetu morali doći sutra. Inače ja sam u Ukrajini uvijek prve razgovore započinjao na hrvatskom i moram priznati da se dosta razumijemo.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 15/05/2024 : 12:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

Ima li ćevapa kod Ukrajinaca Krugeru.
Gdje ti ba skrenu sa teme.
Još kod onoga groblja hrvatskih vojnika.



Fasciniralo me što se stanovnici ponose na naše vojnike iz Hrvatske. A to je zbog toga što su ih branili od Rusa, u tim krajevima Ukrajinci strašno mrze Ruse. Ne da ih ne vole, već ih mrze. Ako izgovoriš neku riječ koja u njihovim ušima zvuči kao ruska možeš imati sitnih komplikacija. Recimo u restoranu će ti hranu posluživati sat i pol ili će te konobarica izbjegavati poslužiti.
Nema ćevapa u Ukrajini, što se tiče njihove ishrane nije baš da sam oduševljen, ali rade ukusnu hranu. Kod njih ćeš uz jelo rijetko dobiti kruh. Čak ga zaborave dati i kad ujutro jedeš kajganu, ali kad se počneš približavati Slovačkoj a pogotovo Mađarskoj granici kruh se pojavljuje u ponudi. Kruh im baš nije dobar, što se tiče trgovina ili restorana. Ne znam kakav je domaći, nisam imao prilike jesti domaći kruh, vjerujem da je puno bolji. Ali ovaj kupovni je užasan.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 15/05/2024 : 12:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Točno ,inače Ukrajinski jezik je među melodičnije u svijetu i puno je bogatiji od Ruskog i ostalih.
Za eskluzivu,Ukrajinci imaju iste naziv mjeseci kao i mi Hrvati,zadržali smo staroslavenske nazive.
S obzirom da smo došli izad Karpata smatram da smo potpuno isti narod.



Ikavci su, čak veći i od nas. Sok je kod njih, sik, most mist itd. Negdje još u šokačkim selima se zna čuti riječ jisti, a tako i Ukrajinci kažu. U Dalmaciji se kaže isti ili jisti? Ima dosta sličnih staroslavenskih riječi koje se kod nas pomalo gube.
Go to Top of Page

kimba
Average Member

529 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 15/05/2024 : 13:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by kimba

Ima li ćevapa kod Ukrajinaca Krugeru.
Gdje ti ba skrenu sa teme.
Još kod onoga groblja hrvatskih vojnika.



Fasciniralo me što se stanovnici ponose na naše vojnike iz Hrvatske. A to je zbog toga što su ih branili od Rusa, u tim krajevima Ukrajinci strašno mrze Ruse. Ne da ih ne vole, već ih mrze. Ako izgovoriš neku riječ koja u njihovim ušima zvuči kao ruska možeš imati sitnih komplikacija. Recimo u restoranu će ti hranu posluživati sat i pol ili će te konobarica izbjegavati poslužiti.
Nema ćevapa u Ukrajini, što se tiče njihove ishrane nije baš da sam oduševljen, ali rade ukusnu hranu. Kod njih ćeš uz jelo rijetko dobiti kruh. Čak ga zaborave dati i kad ujutro jedeš kajganu, ali kad se počneš približavati Slovačkoj a pogotovo Mađarskoj granici kruh se pojavljuje u ponudi. Kruh im baš nije dobar, što se tiče trgovina ili restorana. Ne znam kakav je domaći, nisam imao prilike jesti domaći kruh, vjerujem da je puno bolji. Ali ovaj kupovni je užasan.



Pa eto ti jednoga od razloga rata ,u tvom prvom dijelu ovoga upisa.
Nemoj mi reći da ovo ne razumiješ.
Znaš li kako je nastala UA, kako su dobili Krim …
Znaš li da je Kijev bio prvi glavni grad Ruskoga carstva.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih

Edited by - kimba on 15/05/2024 13:08:13
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4958 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 15/05/2024 : 13:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Točno ,inače Ukrajinski jezik je među melodičnije u svijetu i puno je bogatiji od Ruskog i ostalih.
Za eskluzivu,Ukrajinci imaju iste naziv mjeseci kao i mi Hrvati,zadržali smo staroslavenske nazive.
S obzirom da smo došli izad Karpata smatram da smo potpuno isti narod.



Ikavci su, čak veći i od nas. Sok je kod njih, sik, most mist itd. Negdje još u šokačkim selima se zna čuti riječ jisti, a tako i Ukrajinci kažu. U Dalmaciji se kaže isti ili jisti? Ima dosta sličnih staroslavenskih riječi koje se kod nas pomalo gube.




Kažemo. ,,Jist,,. ,kao Ukrajinci,nisam to zna

Ka šta sam već reka,mjeseci :siječanj,veljača,ožujak,travanj također imaju i Ukrajinci šta oće reć da smo jedini koji smo zadržali staroslavenske nazive

Neki glupani su te prekrasne nazive mjeseci prepisivali tobože Hrvatskim izmišljotinama

Edited by - RAKOSI4 on 15/05/2024 13:14:51
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 15/05/2024 : 13:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba


Pa eto ti jednoga od razloga rata ,u tvom prvom dijelu ovoga upisa.
Nemoj mi reći da ovo ne razumiješ.
Znaš li kako je nastala UA, kako su dobili Krim …
Znaš li da je Kijev bio prvi glavni grad Ruskoga carstva.




To uopće nije razlog za rat. Ukrajinci mrze, kao i ostalo susjedstvo, ruse zbog toga što su ih stoljećima zlostavljali. Kijevski rus je ustvari Ukrajina, Rusi su bili podanici Nordijaca. Sva ruska osvajanja su krenula iz Nordijskih područja. Naziv Rusi je ustvari puno noviji naziv kao i Ukrajina, na žalost Ukrajinaca, po meni, ružno značenje, ali oni su strašno ponosni to ime. Na žalost to je ime ukradeno Ukrajincima jer su u prošlosti Ukrajince nazivali Rusini ili Ruteni. Danas se Rusini smatraju posebnim narodom iako ih nitko ne priznaje, a pogotovo ne Ukrajinci. Oni nemaju nikakve veze sa rusima. Rusini naseljavaju područja Zakarpatja, dijelove Mađarske i Slovačke. Poljaci su ih protjerali.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16956 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 15/05/2024 : 13:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Točno ,inače Ukrajinski jezik je među melodičnije u svijetu i puno je bogatiji od Ruskog i ostalih.
Za eskluzivu,Ukrajinci imaju iste naziv mjeseci kao i mi Hrvati,zadržali smo staroslavenske nazive.
S obzirom da smo došli izad Karpata smatram da smo potpuno isti narod.



Ikavci su, čak veći i od nas. Sok je kod njih, sik, most mist itd. Negdje još u šokačkim selima se zna čuti riječ jisti, a tako i Ukrajinci kažu. U Dalmaciji se kaže isti ili jisti? Ima dosta sličnih staroslavenskih riječi koje se kod nas pomalo gube.




Kažemo. ,,Jist,,. ,kao Ukrajinci,nisam to zna

Ka šta sam već reka,mjeseci :siječanj,veljača,ožujak,travanj također imaju i Ukrajinci šta oće reć da smo jedini koji smo zadržali staroslavenske nazive

Neki glupani su te prekrasne nazive mjeseci prepisivali tobože Hrvatskim izmišljotinama



Ima dosta riječi koje zajedno koristimo. Osim Hrvata i Ukrajinaca u Slavena nema ikavaca. Ima ponešto ikavice u Čeha ali oni su ustvari ekavci, imaju ponešto ikavski riječi.
Kod Ukrajinaca su mjeseci ponešto u kašnjenju, kad je kod nas siječanj kod njih je prosinac i tako redom.
Go to Top of Page

kimba
Average Member

529 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 15/05/2024 : 14:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Pa kako ti odgovaraš t je smiješno.
Ja napišem “ jedan od razloga” a ti kreneš sa “to nije razlog”.
Postoji samo tvoja istina, žali bože vremena.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4958 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 15/05/2024 : 14:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Pa nije Kruger kriv šta ne možeš skužit

I još ti je sve detaljno objasnija

Edited by - RAKOSI4 on 15/05/2024 14:58:19
Go to Top of Page

kimba
Average Member

529 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 15/05/2024 : 15:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Znam , upravo tako.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37600 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/05/2024 : 16:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Jebote đe RuZZija?
https://twitter.com/vintagemapstore/status/1790618331608678634/photo/1



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5664 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/05/2024 : 17:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Dobro opisuje Kruger ukrajince.
Dobar narod.

Sa poprilično lošom geo političkom sudbinom.


PS znaju ruski ko maternji :)


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46704 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/05/2024 : 17:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by frano

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Kruger je dobro upoznat s mentalitetom i prilikama.Svaka čast
Možete samo učiti od njega, ili nastaviti lupetati bez veze



Uvjetovanost klimom možeš provjeriti gdje god hoćeš.
Zabreb VS Split.

Nebo i zemlja. Točnije, voda i zemlja.
Različiti ljudi, različiti temperamenti.
Zar ne?

Pa su ista država.









Igrom povijesnih prilika. Poklopilo se da smo postali dio hr a mogli smo bit i dio Italije.



Eto poklopilo se,bacala se kocka pa je tako ispalo.
Zar se Hrvati od 7 stoljeća nisu borili i branili Jadran




Postoji i povijest prije dolaska Slavena u ove krajeve.
Slaveni ti prevladavaju tamo negdi do Žumberka,ovo doli su Iliri.
Ako laže koza ne laže rog.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8068 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/05/2024 : 17:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Laže koza, laže!!!

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46704 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/05/2024 : 19:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by frano

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Kruger je dobro upoznat s mentalitetom i prilikama.Svaka čast
Možete samo učiti od njega, ili nastaviti lupetati bez veze



Uvjetovanost klimom možeš provjeriti gdje god hoćeš.
Zabreb VS Split.

Nebo i zemlja. Točnije, voda i zemlja.
Različiti ljudi, različiti temperamenti.
Zar ne?

Pa su ista država.









Igrom povijesnih prilika. Poklopilo se da smo postali dio hr a mogli smo bit i dio Italije.



Eto poklopilo se,bacala se kocka pa je tako ispalo.
Zar se Hrvati od 7 stoljeća nisu borili i branili Jadran




Postoji i povijest prije dolaska Slavena u ove krajeve.
Slaveni ti prevladavaju tamo negdi do Žumberka,ovo doli su Iliri.
Ako laže koza ne laže rog.



Da bili su do Žumberga, a ko je srušila grad Salonu od 60 000 tisuća stanovnika, Hrvati ili Apači



Aj pokušaj pročitat s razumijevanjem moj post.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46704 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/05/2024 : 19:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Laže koza, laže!!!



Zajebano je kad se ljudi upizde u kojekakve fantazije.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4958 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 15/05/2024 : 19:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Bili su i u Ukajinu,došli su kako ti kažeš do Žumbrega pa se spustili na more,na kojemu su bili najzastupljeniji iliri.
Prije ilira su bili neki drugi,a prije drugih neandertalci.
To je bila velika seoba naroda s istoka,neki kažu zbog novih prostora neke teorije zbog opasnosti od Tatara ili već kojih.
Asimilacija je napravila svoje usljed dolaska brojnijeg naroda.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46704 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/05/2024 : 21:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Bili su i u Ukajinu,došli su kako ti kažeš do Žumbrega pa se spustili na more,na kojemu su bili najzastupljeniji iliri.
Prije ilira su bili neki drugi,a prije drugih neandertalci.
To je bila velika seoba naroda s istoka,neki kažu zbog novih prostora neke teorije zbog opasnosti od Tatara ili već kojih.
Asimilacija je napravila svoje usljed dolaska brojnijeg naroda.



Ne kažen ja ništa ,to kažu genetska istraživanja.
Haplogrupa koja su imali Iliri zastupljenija je u Dalmaciji nego slavenska .
A najviše je zastupljena u današnjih bosanskih Hrvata ako te baš zanima.
Nekih 3/4.
U Dalmatinaca malo manje.
Pola današnjih Hrvata (HR)ima ilirske gene po muškoj liniji.
Slaba četvrtina slavenske.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4958 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 15/05/2024 : 21:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Pa više smo svoji na svome nego šta sam mislija

Slava kraljici Teuti

Edited by - RAKOSI4 on 15/05/2024 21:47:28
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4958 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 15/05/2024 : 21:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
A zato NESVRSTANI ima orlovski nos,krv nije voda
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5664 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/05/2024 : 22:02:17  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
E, a zna li netko šta se na ovim područjima dešavalo prije 5000 g?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37600 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/05/2024 : 22:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Med je tekao iz Jamnice.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46704 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/05/2024 : 22:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Evo prije 7000.otkrice od prosle godine
https://www.vecernji.hr/vijesti/video-arheolozi-u-podmorju-kod-korcule-otkrili-cestu-staru-7000-godina-1678027

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4958 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 15/05/2024 : 22:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Sad sam se sitija da je Tonto reka da bi n......a kozu,možda smo stvarno Iliri

Edited by - RAKOSI4 on 16/05/2024 00:32:58
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4958 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 15/05/2024 : 22:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

E, a zna li netko šta se na ovim područjima dešavalo prije 5000 g?



Upravo ovo šta se danas događa,sve je bilo normalno,svak je svakoga guz..a, nosili su suknje od krzna,istetovirani su tijela,imali su dugu kosu vezanu u čuperak,nosili su rečine od kostiju na ušima i nosu,duvali su halogene gljivice,nosili su bejzbol palice pardon toljage,nije bilo nikakvih pravila ,nisu poštovali ni medvjede,loše bi se prošli ako bi im se ovi došuljali s leđa,mora je medo čuvati stražnicu a ni koze nisu prolazile bolje.Posjedovali su nelegalno lukove i strijele,imali duge nokte,štovali vještice i ćelave šamane nazivali lopovima

Edited by - RAKOSI4 on 16/05/2024 01:14:26
Go to Top of Page
Page: of 151 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000