forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 259 - Zole
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/09/2023 : 08:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Znamo za velikog pisca ciklusa Rougon-Macquartovi i angažiranog autora pisma Optužujem (J'accuse), ali što znamo o Zolinim ljubavima? Koje su bile žene njegova života? Kako su mu one pomogle u stvaranju? I po cijenu kakvih žrtava? Izvanredna freska koja nas vodi na kraj 19. stoljeća, u Francusku velikih mijena i u Pariz umjetnika i radnika.

Kolorka 259 • Zole • 112 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Meliane Marcaggi • Crtež Alice Chemama • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2023. • Cijena 20 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-259-zole/907/


Trouble will find me

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/09/2023 : 11:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
To razdoblje i Zolin angažman mi je i inače zanimljivo.

Ovo djeluje kao moguće pozitivno iznenađenje.

Vizualno zanimljivo.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/11/2023 : 15:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vizualno, nekakva trica!

Ali vis' ti Zole...

Znao sam, to jest procitao, ispada sad, tek nekakve bazicne podatke o njemu i njegovom radu, kad tamo... toga ima, ohoho.

Nisam ni znao da je toliko toga vec za zivota objavio, ( citaj; obavio), i uzivao plodove tog svog rada. A kamoli da sam znao da je bio posve nestasan u licemjernom dobu cudoreda diljem Europe, a u stvarnosti raspasojem tko je i kako je mogao... posebice u Francuskoj.

Jer istina je da tko god moze, to ce i uraditi, ne smetaju mu moral, posebice lazni, a kamo li zavist i ljubomora koje prerastu u mrznju.

Nista nije drugacije ni danas.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 29/12/2023 : 11:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Što reći o ovome. Imalo je potencijala i vizualno i narativno ali "režiserski" rad me više puta naživcirao jer sekvencama često fali minimalno kadar ili dva da bi ih doživio u potpunosti. Scene se previše često nižu pomalo nepovezano tako da uopće nisam imao osjećaj koherentne stripovske cjeline nego više kao da se radi o seriji crtica iz života Zolinih. Vjerujem da neće to zasmetati baš svakome, naročito jer se dosta pokriva s kvalitetnim crtežom, međutim postali smo fine guzice pa eto mene bode u oči. Btw baš me zanima što će Macon reći na ovaj album.

Pretpostavljam da cure nisu baš iz stripovskog svijeta tako da za ovaj pokušaj dajem 5/10. Ipak, potencijala imaju tako da više sreće drugi put.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/12/2023 : 18:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Pravi junak ili bolje rečeno junakinja ovog stripa je Alexandrine Zola.

Ne znam koliko je ovo prikazano u stripu istinito. Ako jest moj naklon Alexandrini kao izuzetnoj osobi koja je imala nemalu ulogu u životu svog supruga.

Crtež i boje su mi dopadljivi, dočaravaju mi potrebnu atmosferu.

Što se tiče scenarija on je više nizanje bitnih događaja u Zolinom životu (koji su mi otprije poznati), bez prevelikog udubljivanja u detalje što je razumljivo jer bi onda knjiga imala više stotina stranica.

Drago mi je da sam ovo pročitao i volio bih pročitati još štogod o Alexandrini kako bih stekao što kvalitetniju sliku o ovoj izuzetnoj ženi.

7,5/10
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000