forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 261 - Moskovski bubnjar
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
29081 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/09/2023 : 08:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Vincent zna: Car se nasmiješio njemu. Svi mu se, uostalom, oduvijek smiješe. Sa svojim anđeoskim lišcem, mladi je bubnjar jedini tračak nade koji opstaje u apsurdnom svijetu katastrofalnog Napoleonovog pohoda na Rusiju; posljednji ostatak nedužnosti, pažen i štićen od svih oko sebe u trenutku kad najveća vojska koju je svijet ikad vidio postojano stupa ka propasti.

Kolorka 261 • Moskovski bubnjar • 120 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Simon Spruyt • Crtež Simon Spruyt • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2023. • Cijena 22 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-261-moskovski-bubnjar/872/


Trouble will find me

Chui
Average Member



973 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 28/09/2023 : 10:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Evo i prvi komentar svježe nakon pročitanog u dahu jutros na balkonu obasjan suncem uz toplu kavu.
ODLIČAN!!! Priča o Napoleonovom pohodu na Mosku i debaklu istog pohoda ispričana iz kuta bubnjara Napoleonove vojske koji u biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip. Odlično ispričano i naslikano. Ako u Onoj koja govori nekome falilo prikaza bitki i ratova ovaj strip u ovoj turi to nadoknađuje. Preporuka apsolutna. 10/10.

Edited by - Chui on 28/09/2023 12:55:01
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29081 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/09/2023 : 11:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ej, bez spojlera:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Chui
Average Member



973 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 28/09/2023 : 11:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ej, bez spojlera:)


oprosti, kako nitko nije trzao na ovaj strip učinilo mi se da treba malo poticaja, ok pazim ubuduće a riješio sam i ovo gore

Edited by - Chui on 28/09/2023 12:55:31
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
185 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 28/09/2023 : 12:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Jel dolazi ovo u Srbiju?

Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7154 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 28/09/2023 : 12:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Markos

Ej, bez spojlera:)


oprosti, kako nitko nije trzao na ovaj strip učinilo mi se da treba malo poticaja, ok pazim ubuduće a riješio sam i ovo gore


A di ti je sad onaj Tolstoj?
Go to Top of Page

Chui
Average Member



973 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 28/09/2023 : 13:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
hahahah okrutno hahaha
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20792 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/09/2023 : 13:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Markos

Ej, bez spojlera:)


oprosti, kako nitko nije trzao na ovaj strip učinilo mi se da treba malo poticaja, ok pazim ubuduće a riješio sam i ovo gore


tako je Čui,samo nastavi da pišeš - mene si recimo nagovorio da uzmem oba stripa što pre,mada sam planirao za neki mesec.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1230 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 28/09/2023 : 16:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Nabavljam prvom prilikom.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Chui
Average Member



973 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 29/09/2023 : 11:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Markos

Ej, bez spojlera:)


oprosti, kako nitko nije trzao na ovaj strip učinilo mi se da treba malo poticaja, ok pazim ubuduće a riješio sam i ovo gore


tako je Čui,samo nastavi da pišeš - mene si recimo nagovorio da uzmem oba stripa što pre,mada sam planirao za neki mesec.


Super e jedno pitanje za tebe možda možeš pomoći. Za 10tak dana sviram sa Josipom Lisac u Novom Sadu, prespavat ćemo u gradu što mi je prilika da u jutro obiđem neku striparnicu. Gledao sam pod striparnicama na forumu i nisam našao nešto što bih povezao sa Novim Sadom, možda znaš tamo neku dobru striparnicu?

Edited by - Chui on 29/09/2023 11:34:01
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3818 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/09/2023 : 12:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Bulevar Books. Ako sad ne iskoristiš priliku da nabaviš Crne lokvanje ili nešto od Stalkera, letiš na IL.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7154 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/09/2023 : 13:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Za 10tak dana sviram sa Josipom Lisac u Novom Sadu, prespavat ćemo u gradu što mi je prilika da u jutro obiđem neku striparnicu.


Eto prilike da Antiši i ekipi prokrijumčariš i prodaš "povoljno" koju zabranjenu Fibru. ;)
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1319 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 29/09/2023 : 14:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui
Super e jedno pitanje za tebe možda možeš pomoći. Za 10tak dana sviram sa Josipom Lisac u Novom Sadu, prespavat ćemo u gradu što mi je prilika da u jutro obiđem neku striparnicu.


Sviras bubnjeve?

Inace uzimam ovo prvom drugom prilikom, cini
si da bi ovde mogao da se desi scenario petera kampfa (malo brza rasprodaja) (uh cek ne bubnjar ima 120 stranica a kampf je imao 48)

Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20792 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/09/2023 : 23:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui


Super e jedno pitanje za tebe možda možeš pomoći. Za 10tak dana sviram sa Josipom Lisac u Novom Sadu, prespavat ćemo u gradu što mi je prilika da u jutro obiđem neku striparnicu. Gledao sam pod striparnicama na forumu i nisam našao nešto što bih povezao sa Novim Sadom, možda znaš tamo neku dobru striparnicu?


nisam ti ja prava osoba za odgovor,ali Markiz ti je dao informaciju - i savet za Lokvanje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20792 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/09/2023 : 23:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Chui

Za 10tak dana sviram sa Josipom Lisac u Novom Sadu, prespavat ćemo u gradu što mi je prilika da u jutro obiđem neku striparnicu.


Eto prilike da Antiši i ekipi prokrijumčariš i prodaš "povoljno" koju zabranjenu Fibru. ;)


e prijatelju kad sam ja našao kombinaciju za zabranjene Fibre

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



973 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 30/09/2023 : 14:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Bulevar Books. Ako sad ne iskoristiš priliku da nabaviš Crne lokvanje ili nešto od Stalkera, letiš na IL.


Znam za Bulevar Books jer se tamo svira, i bili su neki dogovori da Chui tamo nastupi al još se nije realiziralo. Ok odem tamo hvala
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3197 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 30/09/2023 : 15:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Chui


Super e jedno pitanje za tebe možda možeš pomoći. Za 10tak dana sviram sa Josipom Lisac u Novom Sadu, prespavat ćemo u gradu što mi je prilika da u jutro obiđem neku striparnicu. Gledao sam pod striparnicama na forumu i nisam našao nešto što bih povezao sa Novim Sadom, možda znaš tamo neku dobru striparnicu?


nisam ti ja prava osoba za odgovor,ali Markiz ti je dao informaciju - i savet za Lokvanje.


Nabavi naočare.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20792 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2023 : 19:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma dobro,markiz,nejker,to je ta ekipa

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



973 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 01/10/2023 : 17:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

quote:
Originally posted by Chui
Super e jedno pitanje za tebe možda možeš pomoći. Za 10tak dana sviram sa Josipom Lisac u Novom Sadu, prespavat ćemo u gradu što mi je prilika da u jutro obiđem neku striparnicu.


Sviras bubnjeve?

Inace uzimam ovo prvom drugom prilikom, cini
si da bi ovde mogao da se desi scenario petera kampfa (malo brza rasprodaja) (uh cek ne bubnjar ima 120 stranica a kampf je imao 48)



Sviram kljave, al bubnjara iz benda Josipe Lisac svaki put kad idemo negdje kombijem na svirku hranim stripovima, za put do Novog Sada ga čeka Moskovki bubnjar a na povratku Grupna terapija
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15717 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/11/2023 : 23:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ova me naslovnica odbila cim je izisla ova tura Kolorki...

Ne otvaram predpreglede, pa nisam ni znao sto me ceka.

Nazalost ni kad sam otvorio album i krenuo s citanjem nije mi popravilo utisak. Jednostavno ne volim ovaj groteskni crtacki stil primjereniji slikovnicama negoli stripovima.

Iako je prica dobra. Za 'tajanstvenu' osobu koja 'intervjuira' glavnog protagonista sam odmah pomislio da je slavni pisac. To se i obistinilo. Dobra je 'baza' za kraj albuma.

Ne bavim se ocjenjivanjem, ali kad bi morao, dao bi za ovaj crtez 'tricu' na skali do deset.


Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 15/11/2023 : 01:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Sjajan crtež i vješto ispričana priča. Cenzurirani spojler iz prvog posta meni osobno nebitan, jer identitet interviewera ne utječe na tekst. Čvrsta preporuka!

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1230 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 15/11/2023 : 22:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, fantastično koloriran i ispričan. Odlično se čita u jednom dahu. Vincent anđeosko lice je dosta snalažljivi oportunist sa još ponešto sreće, da se izvuče iz paklene koljačine oko Napoleonovog pohoda na Rusiju, koji je skupio do tada neviđenu najveću armiju svih vremena. Još gore nego klanje su bile bolesti i zima koje su ubile osam puta više Francuza i saveznika nego Rusi. Ovdje je puno više poudareno klanje, ne toliko ratno nego ono uz rat (pljačke i slično).

Došla mi je pomisao na Rabateov Ibikus koji je na istim prostorima 100 godina kasnije, u sličnom paklenom okruženju, sa sličnim sivim likom u glavnoj ulozi (tamo je lik više aktivan) i isto je fantastičan strip.

10/10.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 15/11/2023 22:53:47
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1230 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 15/11/2023 : 22:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ova me naslovnica odbila cim je izisla ova tura Kolorki...

Ne otvaram predpreglede, pa nisam ni znao sto me ceka.

Nazalost ni kad sam otvorio album i krenuo s citanjem nije mi popravilo utisak. Jednostavno ne volim ovaj groteskni crtacki stil primjereniji slikovnicama negoli stripovima.

Iako je prica dobra. Za 'tajanstvenu' osobu koja 'intervjuira' glavnog protagonista sam odmah pomislio da je slavni pisac. To se i obistinilo. Dobra je 'baza' za kraj albuma.

Ne bavim se ocjenjivanjem, ali kad bi morao, dao bi za ovaj crtez 'tricu' na skali do deset.





Ako ti se crtež ne sviđa, onda ne znači da je loš. Ne vjerujem, da je Fibra objavila išta sa crtežom 3/10.

Ako je kolor deo crteža, šta fali njemu? Po moje je ovakvo koloriranje moguče upotrijebiti kod skoro svih stilova crtanja.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 15/11/2023 22:56:54
Go to Top of Page

Zula
Average Member

897 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 28/11/2023 : 14:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Moskovski bubnjar
(Ili po ruski Бла бла)

Mladić anđeoskog lica (kojem se svi smiješe i блабла!?) uvučen je u pohod Napoleonovih trupa prema Бла бла... te u njihov manje slavan povratak... блаблабла...
Aj ti mali bubnjaj dok se ratuje!
Saveznici i neprijatelji, slučajni namjernici, i zaštitnici i ... блабла...
Preživljavanje, krivnja, glad i umor, spas tijela (a бла?), jednom riječju - блабла!
Sve kao slučajno upakirano u dio Блабла književnosti...

Crtež je Блаблабла!!!

Ocjena: 8/бла

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4203 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 21/12/2023 : 10:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Crtež je netipičan ali meni se baš jako jako svidio, neki kadrovi su ko stvoreni za razglednice. Ipak, slažem sa ivanlom da je više slikovničarski nego stripovski i zapravo užasno podsjeća na meni jednu od omiljenih knjižica iz djetinjstva- Pale sam na svijetu
Što se priče tiče heh da- kraj je baš znakovit odnosno točka na i ali tijekom čitanja sam nonstop imao nekakav suhoparan osjećaj, kao da fali karakterizacije likova, pogotovo glavnog lika koji progovori svake prijestupne. Vjerojatno mi se zbog toga rješavanje ovako kratkog stripa razvuklo čak na nekoliko dana a to nikako nije dobar pokazatelj.
6,5/10

Bok, kako si.
Tražim Dylan Dog redovni SD komplet ili lot
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5654 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 27/12/2023 : 05:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Dugo nisam rekao nekom stripu s tehničke strane, vau.

Vau.


Ma i sa scenarističke zapravo isto.

Vau.


Europske tulipane su i u ovom zadnjem ratu rusi pustili preblizu.

Kakva banda.










Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000