forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD – Konan #0: Rođen na bojnom polju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 28/09/2023 : 14:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
Konan #0: Rođen na bojnom polju
(REPRINT)


Ovo je priča o mladosti lopova koji je preživeo Slonovu kulu. O srcu gusara koji je bio strah i trepet Crne obale. O ranim jadima osvajača koji je pokorio najveće kraljevstvo svog doba. Kakva je bila njegova mladost... njegovo odrastanje? Koji su ga događaji oblikovali? Kakva je to bila zemlja u kojoj se rodio i kakav je narod na njoj počivao? Jedini odgovori se kriju u ovim zapisima, a ta priča će sada prvi put biti ispričana.


Konan je rođen. Neka Krom počne da broji mrtve!





Napomena izdavača:
S obzirom na to da ovo izdanje dugo nije bilo u prodaji, a da matični serijal i dalje izlazi, knjiga će imati i promo cenu koja će važiti dve nedelje, što inače nije praksa kada su reprinti u pitanju. Takođe je u planu i brže objavljivanje narednih nastavaka.


Br. strana: 188 / Kolor HC
Format: 170 x 260 mm


Cene
Promotivna: 1.790,00 (traje do 15.10.2023.)
Klupska: 1.992,00
Puna: 2.490,00


Zavir na bojno polje


Link za naručivanje

Sr77777
New Member

153 Posts

Member since 04/12/2019

Posted - 28/09/2023 : 18:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Sr77777 a Private Message  Reply with Quote
Hoće li biti i reprinta KRALJ KONAN pva i druga knjiga ??
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 28/09/2023 : 19:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Uzima se...

Carpe diem
Go to Top of Page

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 28/09/2023 : 22:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sr77777

Hoće li biti i reprinta KRALJ KONAN pva i druga knjiga ??


Videćemo još za Kralja. Trenutno je u planu ubrzavanje tempa ove redovne serije, plus poneko iznenađenje :)
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 29/09/2023 : 01:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Ovo se obavezno uzima. I ja bih volio da bar broj 1 Kralja Konana reprintujete u tvrdim koricama.

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2458 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 29/09/2023 : 07:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Reprint je za razliku od prvog broja radjen u boljoj stampariji, bolji papir i povez.
Go to Top of Page

Sr77777
New Member

153 Posts

Member since 04/12/2019

Posted - 29/09/2023 : 10:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Sr77777 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pjerooo

quote:
Originally posted by Sr77777

Hoće li biti i reprinta KRALJ KONAN pva i druga knjiga ??


Videćemo još za Kralja. Trenutno je u planu ubrzavanje tempa ove redovne serije, plus poneko iznenađenje :)



a ono kako je i kolega kandraks rekao BAREM prvu knjigu HC, toga neeemmaa baš nigdje
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 29/09/2023 : 11:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Papir je u prvoj verziji bio čisto ok, eventualno je hrbat bio milimetar-dva preuzak a meni se jedino nije baš svidio Times new roman font u narativnim dijelovima. Ali sve je to zanemarivo jer se radi fenomenalnom stripu i mustreaduši za sve stripmanijake, pa makar i ne bili preveliki fanovi Konana.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/09/2023 : 11:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Papir je u prvoj verziji bio čisto ok, eventualno je hrbat bio milimetar-dva preuzak a meni se jedino nije baš svidio Times new roman font u narativnim dijelovima. Ali sve je to zanemarivo jer se radi fenomenalnom stripu i mustreaduši za sve stripmanijake, pa makar i ne bili preveliki fanovi Konana.

Ja sam fan konana, ovo mi je uzas.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 29/09/2023 : 11:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Pffff
A Kralj Konan?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/09/2023 : 11:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dobar.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 29/09/2023 : 12:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nevjerniče, neka Krom bude milostiv prema tebi.

Anyway, ne slušajte Tonta. Vjerujte svojem barbarskom instinktu da je ovo bomba!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 29/09/2023 : 13:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
Ja sam fan konana, ovo mi je uzas.[:)


Mitro, sakloni i sačuvaj!


quote:
Originally posted by Cromwell

Papir je u prvoj verziji bio čisto ok, eventualno je hrbat bio milimetar-dva preuzak a meni se jedino nije baš svidio Times new roman font u narativnim dijelovima.


Jeste, i meni je smetao preuski hrbat u odnosu na korice, pa me raduje da je to sad ispalo kako treba. Na koje narativne delove misliš da koriste times new roman? Ne pamtim da ga koristimo u knjizi.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/09/2023 : 13:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pjerooo

quote:
Originally posted by Tonto
Ja sam fan konana, ovo mi je uzas.[:)


Mitro, sakloni i sačuvaj!





Da se razumijemo moj komentar se odnosio isključivo na crtež. Stil bojanja potpuno promašen, a atmosferu ne dočarava ni najmanje. Linija nepostojeća i amaterski odrađena, anatomski prepuno grešaka. Kontrasta nigdje. Likovi kruti i beživotni, facijalne ekspresije neuvjerljive. Digitalno upisani efekti nekompatibilni sa stilom...

No dobro, ljepota je u oku promatraca pa dopustam da je problem u meni.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 29/09/2023 : 14:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Ne dajte se smesti nekim komentarom- ovo je daleko najbolji Conan na tržištu.

To su i kupci pokazali, zbog čega je uostalom i bila potreba za ovim reprintom. Samo vi gurajte dalje.
Go to Top of Page

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 29/09/2023 : 14:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
...


Razumem da ti se stilski ne sviđa ovakav crtež, to je sasvim legitimno. Ali čak i u tom slučaju ostaje izvranredna priča koju bi bilo greota propustiti, jer jedna je od retkih koje mogu maltene da stoje rame uz rame sa Hauardovim izvornim pripovetkama :)


quote:
Originally posted by logo111

Ne dajte se smesti nekim komentarom- ovo je daleko najbolji Conan na tržištu.

To su i kupci pokazali, zbog čega je uostalom i bila potreba za ovim reprintom. Samo vi gurajte dalje.


Skroz je u redu da se nekome ne sviđa, i bez brige, neće nas to omesti. Meni je posebno zadovoljstvo da radim na ovom Konanu, jer smatram da najvernije prikazuje naslovnog junaka i njegov svet.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6873 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/09/2023 : 17:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Pjerooo

quote:
Originally posted by Tonto
Ja sam fan konana, ovo mi je uzas.[:)


Mitro, sakloni i sačuvaj!





Da se razumijemo moj komentar se odnosio isključivo na crtež. Stil bojanja potpuno promašen, a atmosferu ne dočarava ni najmanje. Linija nepostojeća i amaterski odrađena, anatomski prepuno grešaka. Kontrasta nigdje. Likovi kruti i beživotni, facijalne ekspresije neuvjerljive. Digitalno upisani efekti nekompatibilni sa stilom...

No dobro, ljepota je u oku promatraca pa dopustam da je problem u meni.





+1
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3548 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/09/2023 : 18:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Priča je vaistinu dobra, ali u pravu je Tontać za crtež.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/09/2023 : 19:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
mene je ova 0 duze vreme odbijala da uzmem keca, koji mi je opet ispao odlican

Edited by - kasper on 29/09/2023 20:52:18
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 29/09/2023 : 20:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@Pjerooo: u pravu si nije "TNR" nego "pisaći stroj font", po sjećanju mi je to sve bilo isto

@Tonto: za povremenu digitaliju i facijalne ekspresije bi se možda mogao složiti, iako niti toga nije bilo u tolikoj mjeri da bi mi zasmetalo. Ali atmosfera i boje su ovakvi kakvi jesu potpuno savršeni. Jebo sad anatomske greške, nađeš to i Hogarthu da baš sad ideš tražit a kamoli u ovakvoj stilizaciji. Kakav mrtvi kontrast, pa Simerija je upravo takva- tmurna, pepeljasta, magličasta i isprana. Nemere da bude bolje.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Pjerooo
Starting Member



60 Posts

Member since 17/06/2021

Posted - 29/09/2023 : 20:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Pjerooo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

@Pjerooo: u pravu si nije "TNR" nego "pisaći stroj font", po sjećanju mi je to sve bilo isto


Aha, sad kapiram na šta misliš. Vidiš, prvi izbor za font je bio Underwood No. 5, izrađen po ugledu na čuveni istoimeni model pisaće mašine, a na kojoj je pisao i stvarao Robert E. Hauard.

Međutim, ipak smo se odlučili za drugi font (Special Elite) koji je čitkiji i lepše izgleda na stranici. Napravili smo i nekoliko varijanti razlivenih samoglasnika po ugledu na ono što je radio Dark Horse u prvih nekoliko trejdova, kako bismo dobili dojam vremešne pisaće mašine koja je preživela sve i svašta, i koja i dalje junački trpi Hauardove silovite nalete inspiracije :)


quote:
Originally posted by Cromwell
@Tonto: za povremenu digitaliju i facijalne ekspresije bi se možda mogao složiti, iako niti toga nije bilo u tolikoj mjeri da bi mi zasmetalo.


Lica jesu prilično 'kamena', a zabavlja me što je Rut za nekoliko likova u stripu 'pozajmio' izgled glumaca iz (tada još friškog) Lord of the Rings serijala :D


quote:
Originally posted by Cromwell
Ali atmosfera i boje su ovakvi kakvi jesu potpuno savršeni. Jebo sad anatomske greške, nađeš to i Hogarthu da baš sad ideš tražit a kamoli u ovakvoj stilizaciji. Kakav mrtvi kontrast, pa Simerija je upravo takva- tmurna, pepeljasta, magličasta i isprana. Nemere da bude bolje.


Suština suštastvenosti!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/09/2023 : 23:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Ne dajte se smesti nekim komentarom- ovo je daleko najbolji Conan na tržištu.

To su i kupci pokazali, zbog čega je uostalom i bila potreba za ovim reprintom. Samo vi gurajte dalje.


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr.GonZo
Senior Member



Croatia
1162 Posts

Member since 31/03/2002

Posted - 30/09/2023 : 01:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dr.GonZo's Homepage  Send Dr.GonZo a Private Message  Reply with Quote
Uzeo sam već davno englesku verziju....jedan od najboljih Konanovih priča

https://www.youtube.com/channel/UCSVFRt10CqkxsU_hZWeo_JA?view_as=subscriber - HororFilm Playground predstavlja
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000