forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 64 - Texas Kid, moj brat
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

alexts
Advanced Member



Serbia
7595 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/12/2023 : 23:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ja čitam na izvornom, ako znam više od 50% reči. Ako znam više od 80% reči, onda mi je čitanje na tom jeziku isuviše prosto za razumevanje, pa zbog izazova, izabiram jezik koji je totalno različit od izvornog, što udaljeniji, ali i da zadovoljava barem 38% posto mog poznavanja.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3242 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 05/12/2023 : 03:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Koliko sam ja razumeo uradjen je prevod slenga, odnosno sa purgerskog na krugodvojkaski.




Dobro je što nisam uzeo srpsko izdanje onda.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/12/2023 : 08:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

quote:
Originally posted by knauso

quote:
Originally posted by alexts

Stvarno, jel VČ prevodio na srpski?



Eno na Instagramu i FB se hvale prevodiocem.

Neverovatno da je doslo do toga, da se hrvatski prevodi na srpski.
I onda, kad su vec smatrali da to treba da se uradi, sto nije na cirilici?


Ništa čudno, u "Kvadratu" se odavno svi tekstovi srpskih autora prevode na hrvatski.


Ako je u pitanju književni hrvatski i književni srpski onda ima smisla.
Ali ako je slang u pitanju onda nema nimalo smisla zamjenjivat hr sleng sr slengom i obrnuto.Gubi se na "sočnosti"...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2637 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 05/12/2023 : 10:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by going going

Koliko sam ja razumeo uradjen je prevod slenga, odnosno sa purgerskog na krugodvojkaski.




Dobro je što nisam uzeo srpsko izdanje onda.

+1
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7595 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/12/2023 : 10:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
A i preskupo je, čujem.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1526 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 05/12/2023 : 13:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
https://fb.watch/oKOr1Dj4KU/?mibextid=Nif5oz
Go to Top of Page

kuzman
Junior Member



Croatia
319 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 05/12/2023 : 17:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

https://fb.watch/oKOr1Dj4KU/?mibextid=Nif5oz



Eto i Kordej govori srpski u intervjuu
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 05/12/2023 : 23:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message  Reply with Quote
Imao sam priliku da uporedim i izaberem jedno od sva 3 izdanja: svaka čast VČ na macanovoj noveli u dodatku (često se trude oko tih dodataka i možda su i jedini koji štampaju dodatke van osnovne knjige), ali fibrino deluxe izdanje je u većem formatu po nižoj ceni i sa originalnim tekstom, tako da je to bila no brejner kupovina. Fibrino izdanje je naravno odlično, papir je 3 prsta debeo (bradaz će biti zadovoljan ), jedina manja zamerka je na nekih 5-6 slovnih grešaka na koliko sam naleteo, na jednom mestu i 3 greške u 3 oblačića zaredom, ovde. (ili četiri, ako je "muževljeva čudljivost" takođe greška). Prethodno sam od fibre čitao 'noć bez kraja' gde je bilo i do duplo više takvih grešaka pa bi možda markos mogao da ubaci nekog proof readera u proces...

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/12/2023 : 23:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dd fan

Imao sam priliku da uporedim i izaberem jedno od sva 3 izdanja: svaka čast VČ na macanovoj noveli u dodatku (često se trude oko tih dodataka i možda su i jedini koji štampaju dodatke van osnovne knjige), ali fibrino deluxe izdanje je u većem formatu po nižoj ceni i sa originalnim tekstom, tako da je to bila no brejner kupovina. Fibrino izdanje je naravno odlično, papir je 3 prsta debeo (bradaz će biti zadovoljan ), jedina manja zamerka je na nekih 5-6 slovnih grešaka na koliko sam naleteo, na jednom mestu i 3 greške u 3 oblačića zaredom, ovde. (ili četiri, ako je "muževljeva čudljivost" takođe greška). Prethodno sam od fibre čitao 'noć bez kraja' gde je bilo i do duplo više takvih grešaka pa bi možda markos mogao da ubaci nekog proof readera u proces...


Strašno. Fibrinog Texas Kida je čitalo troje ljudi po nekoliko puta. Kordej, Macan i ja. Kako su te stvari promakle svima, stvarno ne razumijem. U zadnje vrijeme mi vid rapidno slabi, starost polako kuca na vrata i 30 godina po 12 sati dnevno za kompom dolazi na naplatu ali opet to ne može biti opravdanje, možda sam se previše oslonio na njih dvojicu koji su to prošli prije mene:(
Noć bez kraja, slična stvar, to je stari Tanjin prijevod koji je bila uradila za Libellus, proof reader je prošao kroz to, pa onda ja i nešto sam grešaka bio uhvatio ali očito ne sve:(

Trouble will find me
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7595 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/12/2023 : 23:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kuzman

quote:
Originally posted by night

https://fb.watch/oKOr1Dj4KU/?mibextid=Nif5oz



Eto i Kordej govori srpski u intervjuu



Fluentno.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1000 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 05/12/2023 : 23:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Imao sam priliku da uporedim i izaberem jedno od sva 3 izdanja


Kako ti je izgledalo Fibrino "malo" izdanje? (Verovatno ce proci 2-3 nedelje dok ne stigne do mene...)
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1645 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 06/12/2023 : 00:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Strašno. Fibrinog Texas Kida je čitalo troje ljudi po nekoliko puta. Kordej, Macan i ja. Kako su te stvari promakle svima, stvarno ne razumijem. U zadnje vrijeme mi vid rapidno slabi, starost polako kuca na vrata i 30 godina po 12 sati dnevno za kompom dolazi na naplatu ali opet to ne može biti opravdanje, možda sam se previše oslonio na njih dvojicu koji su to prošli prije mene:(
Noć bez kraja, slična stvar, to je stari Tanjin prijevod koji je bila uradila za Libellus, proof reader je prošao kroz to, pa onda ja i nešto sam grešaka bio uhvatio ali očito ne sve:(


Ne grizi se zbog takvih stvari, da se sve resiti. Sto se tice vida i meni slabi sve vise, i citanje uz lupu je postalo standard (mada bi verovatno mogao resiti problem boljim naocarima). I ja sam nemilice (ili kako se vec kaze) trosio oci zadnjih oko 30 godina..
budi sretan da si vise opipljivog od mene stvorio a i jos ces poprilicno :).

Ne smeta mi ipak puno sto mi vid slabi, dovoljno mi pogledati sve naslove oko sebe i prisetiti se uzivanja u citanju, nabavljanju (i povremenih avantura oko toga).

No remorse, no regrets.

Sto se samog stripa tice do danas nisam imao pojma o sadrzaju, sad imam barem malo

keep a copy for me :)


ps inace nije valjda da nema stripasa "with an eye for details" u ZG i okolini koji ne bi mogli voluntirati.. za zadnju kontrolu...

Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.

Edited by - matori paraliticar on 06/12/2023 00:33:40
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7595 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/12/2023 : 00:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Normalno to na blizinu ide sa godinama, trošio se, ne trošio.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1000 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 06/12/2023 : 01:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Tamni Vilajet 2: https://www.rastko.rs/knjizevnost/fantastika/tv2/index.html

Teksas Kid prica: https://www.rastko.rs/knjizevnost/fantastika/tv2/dmacan-kid.html

EDIT: ako niste citali strip a nameravate NEMOJTE citati pricu pre

Edited by - wintermute on 22/12/2023 23:02:41
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1645 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 06/12/2023 : 06:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Hvala na ovim tekstovima. Prejake zadnje recenice Knezevica. SF je svet, meni nepoznat svet a tek forum znak sagite gde su se sakupljali razni likovi od kojih su neki i danas veoma aktivni "u nasem svetu' mi je tek nepoznanica :). U ta vremena kada je tamo bila najveca aktivnost bavio sam se nekim drugim stvarima (sem povremenom zs/lms nostalgijom :) ).

Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15756 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/12/2023 : 06:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by dd fan

Imao sam priliku da uporedim i izaberem jedno od sva 3 izdanja: svaka čast VČ na macanovoj noveli u dodatku (često se trude oko tih dodataka i možda su i jedini koji štampaju dodatke van osnovne knjige), ali fibrino deluxe izdanje je u većem formatu po nižoj ceni i sa originalnim tekstom, tako da je to bila no brejner kupovina. Fibrino izdanje je naravno odlično, papir je 3 prsta debeo (bradaz će biti zadovoljan ), jedina manja zamerka je na nekih 5-6 slovnih grešaka na koliko sam naleteo, na jednom mestu i 3 greške u 3 oblačića zaredom, ovde. (ili četiri, ako je "muževljeva čudljivost" takođe greška). Prethodno sam od fibre čitao 'noć bez kraja' gde je bilo i do duplo više takvih grešaka pa bi možda markos mogao da ubaci nekog proof readera u proces...


Strašno. Fibrinog Texas Kida je čitalo troje ljudi po nekoliko puta. Kordej, Macan i ja. Kako su te stvari promakle svima, stvarno ne razumijem. U zadnje vrijeme mi vid rapidno slabi, starost polako kuca na vrata i 30 godina po 12 sati dnevno za kompom dolazi na naplatu ali opet to ne može biti opravdanje, možda sam se previše oslonio na njih dvojicu koji su to prošli prije mene:(
Noć bez kraja, slična stvar, to je stari Tanjin prijevod koji je bila uradila za Libellus, proof reader je prošao kroz to, pa onda ja i nešto sam grešaka bio uhvatio ali očito ne sve:(




Dobra je perfekcija, naravno. I htjenje da album bude perfektan. On to i jest.
Ne beri brige. I ja sam uocio par greskica, pa sto... nikakav problem.

Inace, naravno, uzeo sam i manji i veci format ovog stripa.

Ne bi sad o sadrzaju, nek otkrivaju ljudi sami. Meni je ovo bas perfekcija sto izvedbom Fibre, sto samim djelom Igora. Remek djelo, dapace. Kordej koji je inace genijalac ovdje je jos stepenicu bolji.

A opet...

Nekidan pricamo o ovom albumu, jedan vrstni kolekcionar, stripas, znalac i entuzijast te moja malenkost, i covjek sebi ne moze doci od gadenja naspram ovom stripu. Otvoreno pljuca po ovom djelu. Ja mu pokusavam kontrirati argumentima, nece ni da cuje, koliko mu je odvratan ovaj strip... zavrsili smo razgovor tako da sam ja otisao kuci sa tisicu upitnika.

A opet, ne bi ni valjalo ni da smo svi isti. Ja cu se ovom grafickom remek djelu vracati cesto i to mi je najbitnije. Kordej je jedan od par najboljih crtaca trenutno na svijetu. A bome moze se usporedivati vec za svoga zivota, i sa onima koji nisu vise na ovom svijetu, ali su besmrtni postali svojom ostavstinom.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6184 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/12/2023 : 12:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Tebi je očito crtež najbitniji, to si mislim već i napisao, a tom sugovorniku je vj priča bila bitnija.
Ne znam kome se ne sviđa Kordejev crtež, ali vj ima i takvih.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1884 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 06/12/2023 : 17:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
ivanl poceo kao anto da hvali sve zivo.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15756 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/12/2023 : 18:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

ivanl poceo kao anto da hvali sve zivo.



Pa, ponesto i nezivo...
Uglavnom, sve sto vrijedi!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1000 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 14/12/2023 : 17:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Mator Konj recenzira VČ Teksas Kid: https://youtu.be/eyrG9z9mI5M?si=udKDhsv5LVY6yTEJ

(nisam jos gledao -- ne zelim da spoil-ujem sebi pre nego sto procitam strip)
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7595 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 14/12/2023 : 22:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Mator Konj recenzira VČ Teksas Kid: https://youtu.be/eyrG9z9mI5M?si=udKDhsv5LVY6yTEJ

(nisam jos gledao -- ne zelim da spoil-ujem sebi pre nego sto procitam strip)



Bacih pogled - i ovo bi moglo da bude prvo pravo Kordejevo remek-delo, posle Vama. U svakom slučaju, proveriće se.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2679 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 14/12/2023 : 22:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Mator Konj recenzira VČ Teksas Kid: https://youtu.be/eyrG9z9mI5M?si=udKDhsv5LVY6yTEJ

(nisam jos gledao -- ne zelim da spoil-ujem sebi pre nego sto procitam strip)



Ne brini, Matori odlično recenzira, baš vodi računa da ne spojluje!
Go to Top of Page

kuzman
Junior Member



Croatia
319 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 15/12/2023 : 10:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam Fibrino de luxe izdanje neki dan.
Nisam ga još pročitao ali samo prelistavanje je bilo užitak za sebe.
Kordej u najboljem izdanju a i priča mi je vrlo interesantna.
Nešto sasvim drugačije.
O kvaliteti samog izdanja ne treba trošit riječi.
Vjerojatno ću uzet i ovaj manga format.
Prelistao sam ga u knjižari i na kraju je ipak prevladao veći format.
Mislim da koju god varijantu uzmete nećete pogriješit.
Ovo srpsko izdanje nisam još vidio ali ima zanimljive dodatke.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1000 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 20/12/2023 : 22:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Posle dvadesetak nestrpljivih dana, danas dobih poruku da je ovaj strip konacno stigao u lokalnu postu i da ce mi biti isporucen -- sutra. Naravno, to se nije smelo dopustiti pa sam odmah seo u auto i skoknuo do poste i zamolio ih da mi ga nadju.

Meni je ovo prva narudzba od Fibre i veoma sam impresioniran i pakovanjem i samim stripom. Odmah se vidi da je sve to proizvod velike strasti pomesane sa visokim profesionalizmom. A ova manja verzija je meni zaista fenomenalna -- predivan poklon za nadolazece praznike.

A sad u zeljno iscekivano citanje...

EDIT: procitah strip u jednom dahu i po meni se radi o remek-delu i jednom od najboljih stripova koje sam ikada procitao. 10/10





Edited by - wintermute on 21/12/2023 01:40:27
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10207 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/12/2023 : 12:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

quote:
Originally posted by alexts

Kakva mala sveščica?


Uz VČ izdanje ide i mala knjižica sa originalnom Macanovom ptipovetkom.



Kakav je papir u VČ izdanju?
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000