forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 38 - Otrov
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
29179 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/11/2023 : 20:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


NADLJUDSKA SNAGA U ZELENOJ TABLETI.

Ispod kostima i bez svojih spravica, Batman je i dalje samo čovjek. Zaustavlja zločince i spašava nevine bez ikakvih supermoći. Sve dok se jednog dana djevojčica ne utopi jer on nije imao dovoljno snage da je izvuče.

U panici da se takvo što ne ponovi, kako bi nadišao vlastita, ljudska ograničenja, Batman počne uzimati supersteroid Otrov. Ali nadljudska snaga ima svoju cijenu te će se sve u vezi s Mračnim Vitezom – od njegovog izgleda do njegovog osjećaja za pravdu – uskoro poremetiti uslijed njegove ovisnosti. Na kraju krajeva, koja je korist od nadljudske snage ako tako ostajete bez duše?

BATMAN: OTROV prepričava prvo pojavljivanje droge zvane Otrov, koja će poslije ponovno izroniti tijekom epskog događaja BATMAN: KNIGHTFALL u ulozi goriva koje će Baneu omogućiti da Batmanu slomi kralješnicu.

Batman 38 • Otrov • 140 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Dennis O'Neil • Crtež José Luis García-López • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 7.11.2023. • Cijena 22 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-38-otrov/934/

Trouble will find me

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2408 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 05/11/2023 : 15:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Uzima se, naravno...

Carpe diem
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4150 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 05/11/2023 : 18:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Ovaj old school crtez mi pase u Fibrinoj Batman kolekciji kao malo osvjezenje
Svim manama scenarija uspkros, nadam se vidjeti Knightfall u ovoj ediciji

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39921 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/11/2023 : 10:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Potpuno cu se sloziti sa Draperijom :) Odlicno mi je legao ovaj crtez. A i prica u kojoj nema filozofiranja, ludila, 300 pomocnika Betmena i slicno. Bas mi je osvezenje.. Uzivao sam.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11723 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2023 : 02:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ovakvog Betmena sam i ja najvise zeljan. Betmena sa zutim okruglim znakom na grudima. Odnosno Betmena kojeg su pisali Denny O'Neil i Neal Adams. Oni su 70ih bukvalno spasli Betmena (pre Frenka Milera, pre Alana Mura), modernizovali ga, uozbiljili ga, ucinili ga ponovo prijemcivim i odraslima i mladima. Stvorili su neke od najupecatljivijih negativaca i sporednih likova (Ras Al Ghul, Talia Al Ghul, Bane, Man-Bat Leslie Thompkins, treci ClayFace...) i story arcova u kojima su redefinisali stare neprijatelje (Killing Fish...) itd.
Njihove price su i najvise posluzile kao inspiracija Bruceu Timmu i Paulu Diniju pri stvaranju sveta i prica Batmana The Animated Series, a i sireg animiranog DC univerzuma, npr. u seriji Justice League su koristili Johna Stewarta (kog su stvorili O'Neil i Adams) kao Green Lanterna.

A o crtezu argentinca José Luis García-Lópeza (koji je ovde doduse zaduzen samo za tus, nije celokupni autor crteza kao sto stoji u najavi ispod naslovne strane Fibrinog izdanja, dok su na naslovnoj strani pobrojani svi autori) je suvisno i govoriti. On je pojam crtaca DC univerzuma. Crtac je DC Comics Style Guidea koji je, samo mu ime kaze, vodic za to kako treba da izgledaju likovi DC univerzuma.



https://www.openculture.com/2015/08/the-1982-dc-comics-style-guide-is-online.html

Evo i dva mesta na kom se moze pogledati celi skenirani vodic:
1.) https://imgur.com/a/vvDmW
2.) https://www.facebook.com/media/set/?set=a.207954002578217.59091.207950722578545&type=3

I evo jednog sjajnog videa u zivotu i karijeri José Luis García-Lópeza.



Sad sam se setio da postoji i tema u americkom podforumu o Lopezu koji je otvorio kolega ridiculus: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52179&whichpage=1

Edited by - going going on 09/11/2023 04:13:28
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6131 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 06/01/2024 : 21:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Stari dobri Batman. Uvodni dio i kako Batman postane ovisnij su odlični, dok je drugi dio vise u stilu (lošeg) James Bonda (iskakanje iz aviona pogođenog bazukom, borba sa ajkulama, super vojnicima, houdinijevski bijeg i sl.) što pomalo kvari ukupan dojam ali ajde. Dobar je Otrov.
Crtež ok, baš u retro stilu, naslovnice još bolje.

Serijal Legends of the Dark Knight iz kojeg je ova epizoda ima nekoliko sjajnih priča, idealnih za Fibru,mada čitajući tekst na zadnjoj korici može se zaključiti što ide kao jedan od sljedecih Batmana -;)

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/01/2024 : 00:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Daj spoilaj za nas koji nismo vidjeli stražnju koricu

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4150 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 02/04/2024 : 19:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Bio sam uzbuđen oko ovog stripa jer smo dobili i malo starijih varijacija Batmana.
Otrov kreće s jednom suludom, premda za svoje vrijeme dosta tipičnom idejom. Stvar postane prilično jednostavna i vrlo je zabavno vidjeti Batmana pod utjecajem, u nekim situacijama pomalo nezamislivo.
No, nakon prilično osvježavajućeg početka, vrlo brzo to zađe u dosta naivni scenarij i jednolično suočavanje s negativcem. No, ima i tu ponekih ikonskih trenutaka i pretjerivanja koje ne sjeda tako loše.
Scenaristi i crtači su na momente složili stvarno inspirativne prizore, ali ustrajanje na dvoje negativaca ovdje je prilično naškodilo stripu.
Do kraja i razrješenja stavri su prilično predvidljive i kao da se ne trude biti išta zanimljivije.
Bez obzira na sve, bilo je relativno zabavno i dinamično, a i brzo je bilo ovo čitanje. Prilično naivna i zastarjela priča, ali čini mi se da je ova ideja ipak nešto bolje odrađena u Knightfallu.
3/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 17/09/2024 : 14:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Odličan!
Počinje jako dobro, uz jednostavne dramaturške postavke koje Betmenu efektno načnu samopouzdanje da bi onda kasnije scenaristi gotovo apologetski prikazali kako jedan od nas (premda toliko moćan) vrlo lako poklekne pred iskušenjima. Totalni dokument i svjedok "Stop the madness" ere u pop kulturi na prijelazu devedesetih.
Druga polovica ima nelogičnosti i djetinjarija na tone. Baš pretjerivanje u svakom mogućem smislu. Kao da čitam početnog Zagora ili nekakve britanske stripove iz šezdesetih; Pauk, 2000AD itd.
Crtež dojajan, sve jasno i ne toliko uzbudljivo za današnje standarde ali dinamičan i atmosferičan je baš tamo gdje to treba biti. Čim vidim klasičnu lakopratljivu rešetku odmah mi je ljepši dan. Špargentinčani 4ever!
Nakon onih svih Morrisonovih šupljih simbolizama i izmuljanih masa nemogućih figura i eksplozija svega prek 16 nemogućih kadrova ovo mi dođe ko tableta za smirenje.

p.s.:Ako je Knightfall doista nadograđeni i ozbiljniji verzija Otrova onda jedva čekam da se Fibra primi i toga.

Bok, kako si.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000