forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 STALKER: Deca mora 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 30/11/2023 : 10:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Daisuke Igaraši: Deca mora #3







Ruka saznaje detalje o Umijevoj i Sorinoj, ali i Džimovoj i Angladovoj prošlosti. Dok se bude približavala rešenju zagonetke koja se krije u svakom od njih, na moru će steći mnoga lepa, ali i strašna sećanja. Svi putevi polako se spajaju u jedan, u priči koja se probija kroz velike talase...

Serijal Deca mora sadrži pet tankobona, obimnijih nego što je to uobičajeno. Ovaj seinen naslov često je svrtstavan među najbolje i najznačajnije mange XXI veka. Mangaka Daisuke Igaraši napisao je i nacrtao jedinstvenu priču koja žanrovski meandrira između avanture i naučne fantastike, ali i coming of age drame sa elementima magijskog realizma. Čitajući je, saznaćete puno toga što niste znali o morskom svetu i biologiji mora, kroz veoma uzbudljivu i poetičnu pripovest obavijenu velom misterije.

Prevod: Sara i Ana Živković / Lektura: Emina Ignjatović / Upis i prilagodba dizajna: Savo Katalina
Broj strana: 336 / Boja: crno-belo / Format: 130x 180 / Povez: broširani / Štampa: Rotografika

Cena: 690 dinara
Promo cena: 490 dinara (važi do 25. 12. 23)

jagodanbg
Senior Member



2466 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/11/2023 : 12:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Lepo to ide. Taman kad izadje 4. deo doci ce na red za citanje.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4660 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 04/12/2023 : 11:33:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Ja ovo čitam odmah, kako izadje :)
Sad je trojka na redu...
Iskreno, nije me nešto oduševio strip (mange inače uzimam na slepo, jer retko kad i ima privju), biće da nisam baš ciljna grupa, ali ispratiću do kraja...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 05/12/2023 : 10:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nije ni mene oduševio, ali mislim da ću uzeti do kraja. Kratka je manga pa se nadam da ću uhvatiti đir. A ni inače mi mange nešto ne idu u zadnje vrijeme, ni Berserk ni Titan ni Planetes, niš me nije previše oduševilo. Jedino su se Nikad čovjek i Čovjek bez talenta digli iz prosjeka.ni Borbeni petao,

Ovdje moram pohvaliti izdanje - korice imaju neki lijepi, pomalo matasti papir, ne onaj sjajni kao kod drugih mangi. I sveske su onako fino debele, imaju neki šmek i ljepše su i od ostalih mangi. Ipak, meko izdanje ima i mana - kad su slike preko obje stranice (a to je dosta često), onda se ne vidi sredina.

Što se stripa tiče, u prva dva sveska se radnja dosta sporo razvija, ali opet - ta sporoća se ne koristi da se razviju likovi, oni su i dalje prilično rudimentarni i nemaju dubine. Za sad mi se čini da će ovo biti neka plitka new age mumbo jumbo alegorija ali tko zna, možda e i iznenadi. Naker je u svom osvrtu spominjao i neku filozofiju koju za sad ne nazirem.

Crtež... eh.
Korektan ali ne oduševljava. Odličan je kod prikaza morskih stvorenja ali pozadine, iako detaljne, ponekad kao da budu bezlične. Ima detalja i lijepih kompozicija ali kao da mi fali kontrasta, identiteta, nečega?? možda brijem..

Crtež likova je za svaku osudu. Ogromne oči s velikim trepavicama, mali nosevi, velike, putene, poluotvorene usne. Ima neki profesor, muški, koji je nacrtan baš tako, s tim okama i usnama i dugom, mekanom kosom i izgleda kao žena i ne kužim čemu to. Znači nije trans lik, nego baš muško ali je nacrtan kao da je ženska. Plus, glavni likovi su svi slični. Nisam oduševljen takvim pomanjkanjem truda i mašte.

Možda sve ovo autoru nije ni bitno, možda je ovo strip koji prolazi ili pada na ribama. Vidjet ćemo još..
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2466 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 05/12/2023 : 11:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Nije ni mene oduševio, ali mislim da ću uzeti do kraja. Kratka je manga pa se nadam da ću uhvatiti đir. A ni inače mi mange nešto ne idu u zadnje vrijeme, ni Berserk ni Titan ni Planetes, niš me nije previše oduševilo. Jedino su se Nikad čovjek i Čovjek bez talenta digli iz prosjeka.ni Borbeni petao,



Preporuka za Zelenu krv
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2470 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 05/12/2023 : 11:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Zelena krv je uz Dedpul Samuraja nesto najgore sto sam procitao godinama unazad.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 05/12/2023 : 13:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote


Sve ovisi o tome hoće li se Shaner izboriti za uvoz srpskih mangi u riječko Znanje
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2466 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 05/12/2023 : 13:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Zelena krv je uz Dedpul Samuraja nesto najgore sto sam procitao godinama unazad.


Da li generalno bar 'simpatises' mange pa su ti ove dve kao bas lose mange, ili ne gotivis mange pa su ti te dve koje si procitao nesto najgore sto si procitao; to je jako bitno za relevantnost tvog odgovora.

Edited by - jagodanbg on 05/12/2023 16:28:17
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13376 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 05/12/2023 : 13:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Meni Zelena krv kec bio dobar ali dvojku već izgubio interesovanje.

Deca mora dobra iako mi deluje da nikako da klikne kako treba. Izguraće se do kraja.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2470 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 05/12/2023 : 15:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by john connor

Zelena krv je uz Dedpul Samuraja nesto najgore sto sam procitao godinama unazad.


Da li generalno bar 'simpatites' mange pa su ti ove dve kao bas lose mange, ili ne gotivis mange pa su ti te dve koje si procitao nesto najgore sto si procitao; to je jako bitno za relevantnost tvog odgovora.


Citam mange, jeste da mi seinen, vise odgovara od shonena, ali ne biram. Ove dve su mi uzas. Takodje Ita zaobilazim u sirokom krugu. Ono da neko zeli da objavljuje, mogu da razumem jedino ako je to uslov da se krene sa Urasawom npr.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1775 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 05/12/2023 : 17:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Ito je (meni) odlican! Nije to za svakoga. Nagledao sam se gomile underground filmova sa slicnim (poremecenim) temama pa mi leze takvi stripovi.
Najgora manga koju sam procitao je Ryuko. Prica je okej tu i tamo a crtez... uzasan i na gomili stranica se ne razaznaje sta se desava.

Trenuntno citam Planetes (pocinjem cetvrtu svesku). Odlican serijal (za sada)!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 05/12/2023 17:19:11
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000