forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi u 2024 - Srbija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 39

Betmen987
New Member



Serbia
187 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 31/07/2024 : 10:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

@Betmen987

Malčice je to preradikalno.

Stvarno, ljubitelji mangi sve više liče na ljubitelje narodnjaka. Nije im dovoljno što sami slušaju, nego hoće da trešti na sve strane i uznemirava pošten svet.

Šta ima loše u tome, ako mogu da se izolujem od realitija, što ne bih od mangi za decu?



Ja to ne vidim kao preradikalno, stvarno. Ako stvarno može da te uznemiri vest da izlazi novi strip na temi "Stripovi u 2024 - Srbija" onda možda treba da se zapitaš da li nešto nije u redu u tvom razmišljanju, a ne u najavi stripa na temi najava za stripove :)

Neka neko izda American Vampire...

Edited by - Betmen987 on 31/07/2024 10:23:03
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4671 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 31/07/2024 : 11:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ma sve je bilo u redu, dok se o mangama pričalo samo na podforumu za mange. Dobro, povremeno, ponekad još po negde.

Sa bujanjem manga izdavaštva, priča o mangama se proširila na sve živo, kao neka zarazna bolest, pandemija. Informacije, naslovnice i stranice svuda.

Na TV-u ne gledam neke kanale, a na forumu je nekad bilo tako, mogli su da se ignorišu podforumi, sad je teže izvodivo. Tu su i gde ih ne očekuješ.



Znači najpopularniji i najprodavaniji naslovi koji jedini mladim čitaocima otvaraju horizonte ka drugim školama stripa treba da budu getoizirani na jedan podforum?

Ne treba kačiti informacije, naslovne strane, prikaze jedne kompletne, bogate škole stripa?

I ranije si bio užasno ograničenog razmišljanja, ali sad već mislim da troluješ. :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1805 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 31/07/2024 : 12:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
I meni deluje kao da troluje jer mu je dosadno.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1584 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 31/07/2024 : 12:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
opustite se i uzivajte :) ( dok svi kao mozemo )

ako si ljubitelj stripova trebas postovati sve razne smerove (sem ako je bas rec o nekom bas nelegalnom i nemoralnom cudu)

kod mene ovde recimo izlazi gomila stripova autora koji jedva da crtaju na nivou osnovnoskolaca, ponekad ubodu pricu pa strip
valja
cesce ne ubodu :)
ali eto ima publike ovde i za ta izdanja (i neka podrska vlade za ta izdanja)
(malo u sali a malo i ozbiljno, - mozda ljudi nemaju pojma ste sve dobro od stripova ima u svetu, pre svega BD)

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7538 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/07/2024 : 12:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar


kod mene ovde recimo izlazi gomila stripova autora koji jedva da crtaju na nivou osnovnoskolaca



I kod tebe mange preplavile?

Dobro, ako je sitna provokacija (na onog ko se upeca) - trolovanje, onda priznajem.

A sledeća replika je trebala da bude - da nisam ja kriv što mi fizički pripada muka od ovakvih najava, to je psihosomatska tegoba.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4671 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 31/07/2024 : 12:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Realno, sami smo krivi što reagujemo na neuke ljude :D

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1584 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 31/07/2024 : 13:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by matori paraliticar


kod mene ovde recimo izlazi gomila stripova autora koji jedva da crtaju na nivou osnovnoskolaca



I kod tebe mange preplavile?


Da pre jedno 15-20 godina izdavali su sve redom i sta treba i ne treba i onda je od jednom sve puklo pa sad ne izlazi nista.
Ne bi da prognoziram za Srbiju :)
tj voleo bi da se desi drugaciji scenario

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29179 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/07/2024 : 14:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Ne znam šta se desilo. Početak godine obećavao. Sjajne najave su izdavači izbacivali. I prvih sedam meseci ništa...
Skoro ništa. Bilo je par zanimljivih naslova. I to je to... (Ne računam višegodišnje serijale).
A sa druge strane, proterali Fibru, da bi oni mogli da izdaju šta? Mange?
Fibra im baš smetala?
Ništa meni ovde više nije jasno.

Da im nije Markos platio da ne objavljuju BD?




Pa svi znaju da je Fibra imala u planu objaviti "Moja lutka za oblačenje", sad je to propalo:(
Možda jedino Deluxe box set?

Trouble will find me
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4671 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 31/07/2024 : 14:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Ne znam šta se desilo. Početak godine obećavao. Sjajne najave su izdavači izbacivali. I prvih sedam meseci ništa...
Skoro ništa. Bilo je par zanimljivih naslova. I to je to... (Ne računam višegodišnje serijale).
A sa druge strane, proterali Fibru, da bi oni mogli da izdaju šta? Mange?
Fibra im baš smetala?
Ništa meni ovde više nije jasno.

Da im nije Markos platio da ne objavljuju BD?





Na ove redovne zatucane sam navikao, ali otkud to da si ti druže ovako isključiv? :D
Pa ovo Mange? je u srazmeri kao da si rekao Ruska književost? na knjiškom forumu :D

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7538 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/07/2024 : 14:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
g

Edited by - alexts on 31/07/2024 14:58:42
Go to Top of Page

Largo
New Member

245 Posts

Member since 23/06/2021

Posted - 31/07/2024 : 15:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Largo a Private Message  Reply with Quote
Zivotinjski zamak 3 od Makonda od danas u prodaji.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1983 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 31/07/2024 : 16:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

quote:
Originally posted by borg

Ne znam šta se desilo. Početak godine obećavao. Sjajne najave su izdavači izbacivali. I prvih sedam meseci ništa...
Skoro ništa. Bilo je par zanimljivih naslova. I to je to... (Ne računam višegodišnje serijale).
A sa druge strane, proterali Fibru, da bi oni mogli da izdaju šta? Mange?
Fibra im baš smetala?
Ništa meni ovde više nije jasno.

Da im nije Markos platio da ne objavljuju BD?





Na ove redovne zatucane sam navikao, ali otkud to da si ti druže ovako isključiv? :D
Pa ovo Mange? je u srazmeri kao da si rekao Ruska književost? na knjiškom forumu :D



Nemam ništa protiv mangi, čak ih i gotivim. I rado čitam.
Ali u sklopu one cele halabuke oko Fibre, očekivao sam poplavu stripova koji su ako ne isti ono slični kao Fibrini.
A dobili smo gotovo ni malo takvih stripova a eksplodiralo tržište mangi.
U tom kontekstu mi sve deluju po onom principu:
Džaba ste krečili.
Nama je otežana nabavka Fibri, domaći to ne izdaju... Meni u celoj toj priči i ono što sam mislio da mi je jasno, više nije.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/07/2024 : 20:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kad se već izdaje toliko mangi, što se neko ne zezne pa objavi Maison Ikoku?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 31/07/2024 20:40:07
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/07/2024 : 20:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
I kad će nešto od Urusave, zna li se?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1522 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 31/07/2024 : 21:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Izašli:

- Dolan Dog 215: Kendiveb od VČ
- Tokijski gul 5 od ČK
- Alan Ford classis 220: Dnevnik Lulu Bell
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1805 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 31/07/2024 : 22:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Nisam davno čitao Dilana, a ovaj Kendiveb deluje kao nešto što bi me moglo interesovati.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1522 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 01/08/2024 : 04:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Dobar Kendiveb, baš sam se prijatno iznenadio.
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1805 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 01/08/2024 : 11:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Znači valja. Taman ću da se prošetam do kioska i uzmem.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2664 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 01/08/2024 : 13:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
https://golconda.rs/shop/lms/lms-vanredno-izdanje-traper-keri-6/
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1805 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 01/08/2024 : 15:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Ultimativna invazija u pripremi.

https://carobnaknjiga.rs/ultimativna-invazija

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1522 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 01/08/2024 : 22:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
U izašla izdanja dotado:
- Traper Keri 6 od Golkonde
- Životinjski zamak 3 od Makonda
- Miki Maus 8 od Egmonta
- Ja sam heroj 5 od Lagune
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1870 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 03/08/2024 : 17:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Kod Lokomotive jos novih najava:
https://lokomotiva.rs/u-pripremi/

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1522 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 03/08/2024 : 17:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

Znači valja. Taman ću da se prošetam do kioska i uzmem.



Jesi li pročitao Dilana? Meni je jedan od boljih u zadnje vreme.

Edited by - night on 03/08/2024 17:34:29
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1522 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 04/08/2024 : 14:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
U izašle stripove dodat i drugi broj Spajdermena od Golkonde.
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1805 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 04/08/2024 : 15:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

Jesi li pročitao Dilana? Meni je jedan od boljih u zadnje vreme.



Nije loš, ali sam iskreno malo više očekivao. Pogotovo što nam se poslednjih nekoliko godina maltene non-stop serviraju različite usluge mobilne telefonije i interneta, paketi koji su uvek povoljniji za nove korisnike umesto za dugogodišnje, reklame samo što ne iskaču iz frižidera, postali smo ovisni o društvenim medijima, svuda možeš videti ljude kako sede u kafićima i drndaju telefone umesto da međusobno razgovaraju... Moglo je dosta toga da se iskoristi u ovoj priči, a nekako se sve svelo na uhođenje. I da nije bilo Kendiveba i ugovora, već da je Dilana proganjao neki fan, priča bi bila ista.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page
Page: of 39 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000