forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Velike Bonelli priče 5 - Martin Mystére
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

teller
Advanced Member



Slovenia
18705 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/03/2024 : 17:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Al ste picajzle.. dragi Bože..
Možda je hrbat razlog da ne kupite..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1134 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 11/03/2024 : 18:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Al ste picajzle.. dragi Bože..
Možda je hrbat razlog da ne kupite..


Ma ne, kupuje se definitivno. Just sayin.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 11/03/2024 : 18:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

quote:
Originally posted by teller

Al ste picajzle.. dragi Bože..
Možda je hrbat razlog da ne kupite..


Ma ne, kupuje se definitivno. Just sayin.



+1
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18705 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/03/2024 : 19:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Slazem se da su mozda mogli taj naslov stavit u pravi pravokut.. a ne u taj nakrivljeni..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12866 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/03/2024 : 20:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Mislim da taj nakrivljeni ima svoje ime - paralelogram ;)

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/03/2024 : 20:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Teško je u prvih 40-ak priča (ne izvornih svezaka) naći išta loše kod Martija (možda 3-4), ali ako baš moram odabrao bih ovih 5 kao nešto najbolje od Martija ali i u 10-15 najboljih Bonellija (stavit ću LB-ove naslove, dakako):
- Strava u Providenceu
- Ludilo MM-a
- Druidov srp
- Stravična invazija
- Kristalna kugla
Ovih pet mogu čitati doslovce neprestano u beskonačnoj petlji.
Dakako, još je mnogo izvrsnih, poput ovoga Vremena nula, pa Mača kralja Artura, Babilonske kule, Lubanje sudbine... Ma rekoh, gotovo svi rani brojevi. Koliko se sjećam, od tih baš ranih ranih, jedino je onaj Šumski čovjek totalna nebuloza. Ne znam kako je uopće dospio kod Martija.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.

Edited by - Curunir on 11/03/2024 22:18:12
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25084 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/03/2024 : 21:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Koji Šumski čovek?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2228 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 11/03/2024 : 21:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Mislim da taj nakrivljeni ima svoje ime - paralelogram ;)



Tocno tako, bas me interesiralo hoce li ostati samo na "nakrivljenom pravokutniku".

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

peropero
New Member



Croatia
221 Posts

Member since 07/05/2023

Posted - 11/03/2024 : 21:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send peropero a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Koji Šumski čovek?



Jel ovo?

https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-lms-29-tajna-jetija/538/
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 11/03/2024 : 21:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa Curunirom taj početni period je pun vrhunskih priča
Nadam se da će ih bit šta više u ,,Velikim Bonelijevim pričama,, a i nadam se da će ih Bernard šta prije izdati po If Edizionu,dvobroji lipo dizajnirani.
Slična je i situacija i sa Dilan Dogom,prvi period prepun vrhunskih priča a poslije progresivno manje
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/03/2024 : 22:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by peropero

quote:
Originally posted by manhunter

Koji Šumski čovek?



Jel ovo?

https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-lms-29-tajna-jetija/538/



Da, to. I scenarist je neki božemesačuvaj.
Mi smo stavili izvorni naslov, jer ovo nije nikakav Jeti, više Sasquatch.
Al' bilo bi bolje da nije ništa.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.

Edited by - Curunir on 11/03/2024 22:18:35
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/03/2024 : 22:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Slažem se sa Curunirom taj početni period je pun vrhunskih priča
Nadam se da će ih bit šta više u ,,Velikim Bonelijevim pričama,, a i nadam se da će ih Bernard šta prije izdati po If Edizionu,dvobroji lipo dizajnirani.
Slična je i situacija i sa Dilan Dogom,prvi period prepun vrhunskih priča a poslije progresivno sranje




Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12866 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/03/2024 : 22:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Tocno tako, bas me interesiralo hoce li ostati samo na "nakrivljenom pravokutniku".



quote:
Originally posted by Curunir

Mi smo stavili izvorni naslov, jer ovo nije nikakav Jeti, više Sasquatch.


Pa što Jeti i Sasquatch nije jedno te isto, u čemu je razlika?

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1425 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 11/03/2024 : 23:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Jeti "živi" na Himalajama,Saskvač je Severni Amer

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

peropero
New Member



Croatia
221 Posts

Member since 07/05/2023

Posted - 11/03/2024 : 23:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send peropero a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

Jeti "živi" na Himalajama,Saskvač je Severni Amer



Ma isto je.

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-917-918-jeti/1289/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12866 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/03/2024 : 23:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
A koje je onda od to dvoje Bigfoot?
Ja mislio da su to sve sinonimi.

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/03/2024 : 23:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Tako je, Henry.
Ovaj je šumski, nije snježni.
Ja sam prvi tražio da ostanu dobri Dnevnikovi naslovi (poput Hodnika za pakao), ali ovdje je bezveze i bez pameti Dnevnik stavio Jetija. Još je gore kad su Poštansku kočiju nazvali Crvenim senkama, što je talijanski naziv za Poštansku kočiju! E tu se Dok iskazao, što jest jest, mi ostali nismo pojma imali za tu talijansku nebulozu - mijenjati naslov slavna filma pa potom nužno mijenjati i sve što se poziva na nj. U redu, njihovo pravo, ali kakve to onda ima veze sa zdravim razumom za srpski i hrvatski???

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/03/2024 : 23:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

A koje je onda od to dvoje Bigfoot?
Ja mislio da su to sve sinonimi.



Bigfoot je u SAD-u, Sasquatch u Kanadi, ali to su kao vrlo bliski rođaci koje je uistinu teško razlikovati, dok je Jeti vrlo, vrlo dalek rod, k tome još i član partije, iako je po boji torcidaš

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/03/2024 : 23:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by peropero

quote:
Originally posted by henry

Jeti "živi" na Himalajama,Saskvač je Severni Amer



Ma isto je.

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-917-918-jeti/1289/



Nije, nipošto. Pusti Zagora, nije ni osnovnu završio.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1425 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 11/03/2024 : 23:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Isto je u smislu da sva tri ne postoje

Inače, slažem se za Martija - od svih Boneli junaka, ako izuzmemo Kena, njegovih prvih stotinak epizoda su najkonzistentnije po kvalitetu. Mister No i Dilan su tu negde ali mi se čini da je MM najdalje ostao "svež", kod ovih se ranije oseća zamor materijala i ima više prosečnih i slabijih epizoda.
Moj utisak, naravno, ispravite me ako grešim.

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!

Edited by - henry on 11/03/2024 23:49:41
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/03/2024 : 23:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

Isto je u smislu da sva tri ne postoje

Inače, slažem se za Martija - od svih Boneli junaka, ako izuzmemo Kena, njegovih prvih stotinak epizoda su najkonzistentnije po kvalitetu. Mister No i Dilan su tu negde ali mi se čini da je MM najdalje ostao "svež", kod ovih se ranije oseća zamor materijala i ima više prosečnih i slabijih epizoda.
Moj utisak, naravno, ispravite me ako grešim.





Slažem se ako misliš na epizode kao sveske, ali nipošto ako misliš na epizode kao priče. Tada je broj mnogo manji.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

peropero
New Member



Croatia
221 Posts

Member since 07/05/2023

Posted - 12/03/2024 : 09:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send peropero a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by peropero

quote:
Originally posted by henry

Jeti "živi" na Himalajama,Saskvač je Severni Amer



Ma isto je.

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-917-918-jeti/1289/



Nije, nipošto. Pusti Zagora, nije ni osnovnu završio.



Da ne prepričavam, pročitaj kraj komentara igora 12 ispod recenzije.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12866 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/03/2024 : 15:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala što ste mi to razjasnili, sad više nema nedoumica u pogledu toga.
Dobro će mi to doći jer uskoro u planu za gledanje jest film u kojem je taj Bigfoot ili Sasquatch viđen u šumama Sjeverne Kalifornije ;)


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7149 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/03/2024 : 22:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kao klinac sam strašno volio Martija i naučio jako puno kroz epizode koje je Dnevnik objavljivao, međutim, kad sam se uhvatio čitati sve ispočetka pred nekih 15-ak godina ostao sam razočaran. Čitajući ove epizode ponovo, nakon još jedne duge pauze, vraća mi se onaj dojam iz djetinjstva. Pozitivnom dojmu svakako doprinosi i moj nikad više izražen nedostatak vremena i poistovjećivanje koje proizlazi iz toga. Ali neovisno o tome u pitanju su stvarno dobre epizode kojima ću se sigurno vratiti još koji put.

Pitanje za poznavaoce: U kojim se još epizodama pojavljuje Jinx?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

peropero
New Member



Croatia
221 Posts

Member since 07/05/2023

Posted - 13/03/2024 : 00:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send peropero a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Kao klinac sam strašno volio Martija i naučio jako puno kroz epizode koje je Dnevnik objavljivao, međutim, kad sam se uhvatio čitati sve ispočetka pred nekih 15-ak godina ostao sam razočaran. Čitajući ove epizode ponovo, nakon još jedne duge pauze, vraća mi se onaj dojam iz djetinjstva. Pozitivnom dojmu svakako doprinosi i moj nikad više izražen nedostatak vremena i poistovjećivanje koje proizlazi iz toga. Ali neovisno o tome u pitanju su stvarno dobre epizode kojima ću se sigurno vratiti još koji put.

Pitanje za poznavaoce: U kojim se još epizodama pojavljuje Jinx?





Nisam poznavaoc, ali evo nekih:

https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-lib-79-beskrajno-secanje/2669/

https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-alm2002-povratak-mister-jinxa/816/

https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-lms-103-105-prokletstvo-kunandjuna/159/
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000