forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Velike Bonelli priče 5 - Martin Mystére
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

gogs.321
New Member



Croatia
290 Posts

Member since 13/02/2011

Posted - 07/03/2024 : 07:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send gogs.321 a Private Message  Reply with Quote
Na kioscima.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 07/03/2024 : 07:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gogs.321

Na kioscima.



Odlično
Go to Top of Page

Caglio
New Member

155 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 07/03/2024 : 10:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Kad Caglio već spominje, evo i top lista stripovi.com po ocjenama u komentarima:

https://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-custom-stat&Hero=MM&Sort=2&SortOrder=DESC&Num=0&submit=Tra%9Ei




Uf ovo je super, nisam ni kružio da se može ovako pregledati, hvala Spock
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7332 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/03/2024 : 12:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Na brzaka pogledao na kiosku (ne dupliram izdanja) i unutra je i Dreamtravel:
https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-supb-4c-dreamtravel/2653/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12871 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/03/2024 : 13:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Onda mozemo ovu naslovnicu uvrstit i u tu recenziju?

Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 07/03/2024 13:13:07
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2238 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 07/03/2024 : 13:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Tako je, evo da potvrdim da je i ta treca unutra, maloprije sam kupio bas.

Pregled broja:
Nulto vrijeme: str 1-135
Operacija "Dorian Gray": str 136-303
Dreamtravel: str 304-313

Malo zacudujuc prijevod "Nulto vrijeme" umjesto "Vrijeme nula" na sto sam naviknut od ranije. Usput, u ovoj prvoj prici je ona fora s histerijom i maternicom, ta mi je dobra jedna od stvari koje se pamte, samo sto drugi oko mene ne kuze tu foru kad im je pricam. Mozda zato sto se vecinom u zenskom drustvu krecem.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12871 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/03/2024 : 14:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ubaceno 🙂

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4246 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 08/03/2024 : 15:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Okrenem prednju koricu i prvo što mi zapne za oko u impressumu je "Velike Bonelli priče MISTER NO".
Ah taj Ludens...

Prijevod: Ana Gaspar. Super.

Ali ok, vidjet ćemo večeras jesu li priče izdržale test vremena. :)

Bok, kako si.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/03/2024 : 19:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ned_lynx

quote:
Originally posted by 1Euro

u životu još nisam pročitao nijedan strip od Marty Misterije, ovaj če mi biti prvi...

Onda će ti ova epizoda odlično doći, testa radi, zato što, svidi li ti se, piči dalje sa MM, a ako ne, zaobiđi sve ostale.

Odlično si izabrao, to jest, bolje reći, još je lepše što je ova epizoda izabrala tebe, jer po mišljenju mnogih, slovi za ponajbolju u čitavom serijalu;)

I da, baš ti zavidim, kako god da okreneš - ako ti se dopadne, imaćeš zavidnu količinu materijala za čitanje, od nekolikih izdavačkih kuća i u brojnim i različitim izdanjima glavne serije te spinoffovima, priquelima i prostorno vremenskim otklonima, a uzmemo li u obzir i team-upove, sve ide još i na bolje; sa druge strane, ako te ostavi smoreno hladnokrvnim, nikome ništa - ostaće ti značajna količina i vremena i kinte, što ćeš, verovatno, iskoristiti na sebi svojstven način:)



Znam jednog čovjeka iz mog grada, vršnjaci smo i on od stripova čita jedino Marty Misteriju, pa mi je to uvijek bilo neobično. A jedan drugi moj prijatelj mi je rekao kako je on čitao par brojeva i bilo mu je dosadno jer se kao događa po nekim knjižnicama i to. Ja sam par puta prolistao neki broj kod njega i vidio onog Javu koji govori neki aarrgghhh ili tako nešto pa mi se činilo skroz bez veze, ne znam kako onda uopšte komuniciraju ni koja je fora toga. A pročitao sam onaj strip od Mister Noja BIJEG IZ SKYNETA i tamo je bio i Marty Misterija, mislim da je bilo ok, ali to vjerovatno zboh Mister Noja,...tako da ovo če mi biti prvi put pa da vidimo o čemu se radi. Nemam velikih očekivanja. A po drugoj strani bilo bi super odkriti neki novi svijet stripova, uči u neku drugu dimenziju priča i likova, ali to če biti teško, previše sam ja fan westerna ali dobro ni Mister No mi se nije sviđao tamo do neke 12-13 godine. Uz to nikada nisam čitao ni Nathan Nevera, Dylan Doga, Nick Raidera,....kod mene prolaze indijanci, kauboji, rendžeri, traperi, crveni mundiri,....i Mister no
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4246 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 10/03/2024 : 10:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Prije čitanja ove ciglice očekivao sam da će mi Vrijeme nula u ovim godinama biti malo "demode" ali prevario sam se. Ovo je stvarno totalni svevremenski klasik kojemu teško mogu iskopati neku manu. Sjajni tempo i razvitak priče koja je čak i za današnja vremena prilično maštovita. Dorian Gray je također intirigantan i čak potiče na razmišljanje; onaj očaj kad se Martin probudi u drugom tijelu je scena koja će uvijek imati snažan udarni efekt na čitatelja.

Znači 2 vrhunske epizode (ova treća od 8 stranica je potpuno bezveze) za koje mi je nevjerojatno da smo ih tek sada prvi puta dobili u kiosk izdanju na hrvatskom jeziku. Ne bih imao ništa protiv da ova edicija ide češće. Može bez Zagora i Dylana.

E da, i iako je Ana Gaspar prevodila ovdje nemam apsolutno nikakve zamjerke na prijevod. Sve štima i nigdje ne zapinje. Da je barem to češći slučaj...

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Caglio
New Member

155 Posts

Member since 03/03/2021

Posted - 10/03/2024 : 19:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Caglio a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Prije čitanja ove ciglice očekivao sam da će mi Vrijeme nula u ovim godinama biti malo "demode" ali prevario sam se. Ovo je stvarno totalni svevremenski klasik kojemu teško mogu iskopati neku manu. Sjajni tempo i razvitak priče koja je čak i za današnja vremena prilično maštovita. Dorian Gray je također intirigantan i čak potiče na razmišljanje; onaj očaj kad se Martin probudi u drugom tijelu je scena koja će uvijek imati snažan udarni efekt na čitatelja.

Znači 2 vrhunske epizode (ova treća od 8 stranica je potpuno bezveze) za koje mi je nevjerojatno da smo ih tek sada prvi puta dobili u kiosk izdanju na hrvatskom jeziku. Ne bih imao ništa protiv da ova edicija ide češće. Može bez Zagora i Dylana.

E da, i iako je Ana Gaspar prevodila ovdje nemam apsolutno nikakve zamjerke na prijevod. Sve štima i nigdje ne zapinje. Da je barem to češći slučaj...



Meni je ova edicija ful interesantna, ali Zagora i Texa ima značajno više nego drugih junaka
Go to Top of Page

peropero
New Member



Croatia
229 Posts

Member since 07/05/2023

Posted - 10/03/2024 : 19:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send peropero a Private Message  Reply with Quote
Odlične priče. Nadam se da je "Dreamtravel" najava za "Osvetu Mister Jinxa" u istoj ediciji u budućnosti. Uz, naravno, redovan Marty od prvog broja.
Go to Top of Page

Ted Miller
Average Member



697 Posts

Member since 28/10/2021

Posted - 10/03/2024 : 20:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Ted Miller a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caglio

quote:
Originally posted by Cromwell

Prije čitanja ove ciglice očekivao sam da će mi Vrijeme nula u ovim godinama biti malo "demode" ali prevario sam se. Ovo je stvarno totalni svevremenski klasik kojemu teško mogu iskopati neku manu. Sjajni tempo i razvitak priče koja je čak i za današnja vremena prilično maštovita. Dorian Gray je također intirigantan i čak potiče na razmišljanje; onaj očaj kad se Martin probudi u drugom tijelu je scena koja će uvijek imati snažan udarni efekt na čitatelja.

Znači 2 vrhunske epizode (ova treća od 8 stranica je potpuno bezveze) za koje mi je nevjerojatno da smo ih tek sada prvi puta dobili u kiosk izdanju na hrvatskom jeziku. Ne bih imao ništa protiv da ova edicija ide češće. Može bez Zagora i Dylana.

E da, i iako je Ana Gaspar prevodila ovdje nemam apsolutno nikakve zamjerke na prijevod. Sve štima i nigdje ne zapinje. Da je barem to češći slučaj...



Meni je ova edicija ful interesantna, ali Zagora i Texa ima značajno više nego drugih junaka



istina, ajde Texa jos i donedavno nismo imali previse al Zagora smo malo siti :) volio bih da su svi Bonelli junaci zastupljeni, nema veze sto Dylan nema duge price, mogu staviti dvije i sl.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2216 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 10/03/2024 : 21:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Jas sam jučer čitao. Divan je strip! Vrijeme nula odlično, s malo zbrzanim krajem, a Operacija Dorijan Grej bomba, baš je fenomenalan strip.
Epizode su pune duha, a imaju sve:

- upečatljivog negativca kojeg istovremeno i mrziš i diviš mu se.

- otkrivanje misterija: samozapaljenja i mijenjanje tijela.

- razvoj glavnog lika pa su ove epizode jednako o Martiju, koliko i o Džinksu

Pogotovo one scene u Operaciji Dorian Grej, kad Travis i Diana i Java ponovno sreću Martija, to mi je top.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 10/03/2024 : 21:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
A i crtač Firghieri je dobar
Doduše na Martija je nacrta svega nekoliko priča.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



827 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 10/03/2024 : 23:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ted Miller

quote:
Originally posted by Caglio

quote:
Originally posted by Cromwell

Prije čitanja ove ciglice očekivao sam da će mi Vrijeme nula u ovim godinama biti malo "demode" ali prevario sam se. Ovo je stvarno totalni svevremenski klasik kojemu teško mogu iskopati neku manu. Sjajni tempo i razvitak priče koja je čak i za današnja vremena prilično maštovita. Dorian Gray je također intirigantan i čak potiče na razmišljanje; onaj očaj kad se Martin probudi u drugom tijelu je scena koja će uvijek imati snažan udarni efekt na čitatelja.

Znači 2 vrhunske epizode (ova treća od 8 stranica je potpuno bezveze) za koje mi je nevjerojatno da smo ih tek sada prvi puta dobili u kiosk izdanju na hrvatskom jeziku. Ne bih imao ništa protiv da ova edicija ide češće. Može bez Zagora i Dylana.

E da, i iako je Ana Gaspar prevodila ovdje nemam apsolutno nikakve zamjerke na prijevod. Sve štima i nigdje ne zapinje. Da je barem to češći slučaj...



Meni je ova edicija ful interesantna, ali Zagora i Texa ima značajno više nego drugih junaka



istina, ajde Texa jos i donedavno nismo imali previse al Zagora smo malo siti :) volio bih da su svi Bonelli junaci zastupljeni, nema veze sto Dylan nema duge price, mogu staviti dvije i sl.



Evo što je u ovom izdanju izašlo kod talijana:
https://www.sergiobonelli.it/sezioni/101709/le-grandi-storie-bonelli
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8148 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/03/2024 : 23:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Znaci sljede nam tex, zagor, tex, zagor, tex... stvarno su glupi.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2238 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 10/03/2024 : 23:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
I nakon toga Dampyr!

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

peropero
New Member



Croatia
229 Posts

Member since 07/05/2023

Posted - 11/03/2024 : 00:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send peropero a Private Message  Reply with Quote
Uzimam Texove, preskačem Zagore i, vjerovatno, uzimam Dampyra.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 11/03/2024 : 00:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Njušim izad Dampira ponovo Martija Mistreriju a onda neku staru priču Tex Vilera
Go to Top of Page

Gru
Average Member



827 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 11/03/2024 : 00:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Njušim izad Dampira ponovo Martija Mistreriju a onda neku staru priču Tex Vilera



Ehem... Ako je dosad od 11 epizoda ovog izdanja na 7 autor Boselli onda je jasno gdje ovo ide.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18716 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/03/2024 : 04:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Znaci sljede nam tex, zagor, tex, zagor, tex... stvarno su glupi.



Da, stvarno...
Jer izdaju sto se bolje prodaje...
Pravi izdavaci izdaju ono sto donosi minus...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1710 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 11/03/2024 : 15:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote


Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1137 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 11/03/2024 : 16:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Ružan hrbat. Ovaj okvir oko naslova nepotreban.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 11/03/2024 : 17:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Kod Komančera je lip a kod Letećih tigrova ružan.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000