forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Digitalni stripovi: (moja) nova iskustva
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

wintermute
Junior Member



USA
300 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 20/03/2024 : 00:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
OK, nazad na temu, koga zanima rumori kazu da novi iPad uredjaji izlaze sledeceg utorka (26. mart)

Ja ovaj moj vracam sutra... a onda cu videti da li opet iPad Pro (OLED, M3 chip) ili novi veliki iPad Air (nije OLED, M2 chip)... bice se tesko odluciti ali ipak mislim da cu opet uzeti Pro osim ako ne bude nesto ludacki skup.

EDIT: vratio, sad cekam novi...

Edited by - wintermute on 20/03/2024 21:29:41
Go to Top of Page

Largo
New Member

218 Posts

Member since 23/06/2021

Posted - 20/03/2024 : 23:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Largo a Private Message  Reply with Quote
Oled ti je bolji u svakom slucaju, verujem da ce Apple to da odradi vrhunski i da nema sta da brines.
Zahvaljujuci ovoj temi sam po prvi put skinuo aplikaciju Comic Books i krenuo da čitam neke Marvel stripove na svom iPad pro od 11 incha (M1).
Osecaj je meni odlican, a narocito sam iznenadjen koliko lako se nalaze americki stripovi online, bukvalno Google izbaci link za download na prvoj stranici za sve što sam tražio…
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
300 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 20/03/2024 : 23:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Largo

Oled ti je bolji u svakom slucaju, verujem da ce Apple to da odradi vrhunski i da nema sta da brines.
Zahvaljujuci ovoj temi sam po prvi put skinuo aplikaciju Comic Books i krenuo da čitam neke Marvel stripove na svom iPad pro od 11 incha (M1).
Osecaj je meni odlican, a narocito sam iznenadjen koliko lako se nalaze americki stripovi online, bukvalno Google izbaci link za download na prvoj stranici za sve što sam tražio…



Odlican je i taj stari iPad i ja bih ga i dalje koristio (ja sam imao iPad Air 3) medjutim jedno dete mi slomilo njegov iPad i onda sam mu dao taj svoj a ja odlucio da se isprsim i ulozim na duge staze pogotovu sto sam se nedavno ponovo inficirao stripovima i otkrio da je super ugodjaj citati na iPad-u. Ocekujem da me sluzi barem desetak godina. Uzecu i AppleCare tako da ako se bilo sta desi pokriven sam. Jedva cekam utorak.

Da, prakticno svi izvorno americki stripovi su "besplatni" digitalno ovde. Ja uzimam papir samo ako je nesto izuzetno (ali se sve vise pitam ima li i to smisla). Ja ne znam kako to funkcionise i zasto se ne sankcionise. Znam da je to i skakljiva tema ovde. Nemoguce je da su ti linkovi i sajtovi legalni. Ali postoje godinama, a i novi se pojavljuju, Google ih indeksira, sve "radi"... Malo teze se nalaze prevodi evropskih stripova ali moze da se nadje.

Uzgred, JEDINA mana za mene iPad-a je sto se teze cita napolju kada je sunce. Tu je e-ink nenadmasan. Mozda jednog dana bude dovoljno dobar e-ink uredjaj u boji ali obzirom kakva je to tehnologija to bi onda bilo samo za citanje stripova jer filmovi, igre, itd. na tom ekranu ne mogu da rade (ekran je prespor i nije optimizovan za pokret). Mada, kao sto rekoh ranije, iPad pogoduje stripovima jer nekako izgleda kao "sjajan papir" dok bi e-ink bio mat. Videcemo sta buducnost donosi...
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
300 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 20/03/2024 : 23:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Interesantno! Mali ekran i skup za samo tu jednu funkciju (stripovi). Ali progres...

Bigme Galy- World's first Gallery 3 8inch screen color e-ink tablet

5 reviews
7 sold in last 18 hours
Availability: Out of stock
$699.00

https://store.bigme.vip/products/bigme-galy-8inch-color-e-ink-gallery3-tablet

Go to Top of Page

smrklja
Starting Member

8 Posts

Member since 23/03/2023

Posted - 20/03/2024 : 23:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send smrklja a Private Message  Reply with Quote
Ovaj tablet dobija sve pohvale kao odličan za čitanje stripova zbog tipa ekrana koji ima. Za sada je za sve 12.2" dok u Aziji ima i preko 14"
https://www.tcl.com/global/en/tcl-nxtpaper-technology

Čisto da se zna da ima i jeftinija alternativa.

Edited by - smrklja on 20/03/2024 23:57:41
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
300 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 20/03/2024 : 23:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
I naravno reklamira se sa slikom stripa:

Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
300 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 20/03/2024 : 23:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by smrklja

Ovaj tablet dobija sve pohvale kao odličan za čitanje stripova zbog tipa ekrana koji ima. Za sada je za sve 12.2" dok u Aziji ima i preko 14"
https://www.tcl.com/global/en/tcl-nxtpaper-technology

Čisto da se zna da ima i jeftinij alternativa.



Uf ovo izgleda odlicno. Nisam znao!
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
300 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 21/03/2024 : 16:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Odgledao sam nekoliko testova ovih kolor e-Ink tableta. Ima i dosta diskusija na Redditu. Sve se to lako nadje.

Ukratko: baterija mnogo manje traje (u nekim ekstremnim situacijama traje kao na iPad-u) tako da ta prednost otpada. Ostrina slike je manja nego kod crno-belih jer ekran ima vise slojeva. Boja se ne vidi bas najbolje ako se ne koristi osvetljenje ekrana (zato se baterija trosi vise). Listanje je sporo, treba oko sekunde pa i vise da se slika promeni u HD modu (moze brze ali ghosting je prisutan i gori nego na crno-belim) Prakticno se svi slazu da je jedini use case citanje stripova (ili slicnih dokumenata za koje je boja bitna). Cena je previsoka za tako specijalizovani uredjaj.

Ja imam Kindle i samo na njemu citam (tekstualne crno-bele) knjige preko 15 godina ali mislim da ce proci jos mnogo vremena pre nego kupim nesto ovakvo samo za stripove... Cena mora dosta da padne i kvalitet da se poboljsa. Ali ne otpisujem i praticu povremeno.
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
300 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 28/03/2024 : 23:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Grrr... izgleda da ce novi iPadovi izaci tek u Maju... velika je razlika kada se cita na laptopu (iako je 16" MacBook Pro) i iPadu...

https://finance.yahoo.com/news/apple-plans-ipad-pro-may-174754430.html

Edited by - wintermute on 28/03/2024 23:17:22
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/04/2024 : 09:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Baš gledam malo to za 7u generaciju PROa i vau, ako ima istine o cijeni, to će kod nas vj biti blizu 2k€ (1500$ u US pluz porezi na budale i slično u EU, a pogotovo u Hr), LOL ne...ni u ludilu.
Tj startna cijena 13ice je 1800$, dakle preko 2k€ u EU.

https://www.androidauthority.com/apple-ipad-pro-7th-generation-3352395/

Ali sada vidim da 6a generacija ima FALD od 2500 zona, pa to je vrh, ne treba znači uopće OLED. To je bolje od bilo koje LCD telke sa FALDom i još je to višestruko manji ekran, znači HDR tu mora raditi vrhunski.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 02/04/2024 09:40:59
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
300 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 02/04/2024 : 17:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Jeste, bice jako skupo, kao sto rekoh ja mogu da uzmem na Apple karticu na 12 meseci bez kamate i jos dobijem 3% nazad odmah. To ipak mora biti dugorocna investicija da bi se isplatilo. Prosli iPad Air 3 mi je trajao 5 godina i nije bilo razloga za menjanje nikakvog osim sto mi je dete slomilo svoj prastari pa sam mu ga dao. Sada ovaj novi sto kupujem kada izadje planiram da koristim 10 godina. To je 120 meseci, dakle oko $10 mesecno ce me kostati na duge staze sto nije toliko strasno. Vise od toga cu sigurno ustedeti strozijim prelaskom na digitalne stripove. U medjuvremenu sam se zarazio ponovo stripovima pa uzimam i veci ekran zbog toga.

U pravu si za kvalitet ekrana 6th gen, ja sam ga imao na par nedelja i fenomenalan je. Gledanje videa i stripova na njemu je bilo pravo uzivanje. Na kraju mi je bilo zao da ga vratim -- toliko sam se bio navikao! Ali mi bilo glupo da ga zadrzim kada vec tako brzo izlazi novi -- to bi me kopkalo zauvek, pogotovo sto uzimam na duge staze.
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
300 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/04/2024 : 00:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Konacno...

Prica se i da ce iPad Air da izadje u vecem formatu ali bez OLED ekrana...

Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000