forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 56

culture vulture
Senior Member

1539 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 25/07/2024 : 15:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

Levica i desnica su termini koji više nemaju mnogo smisla, nasleđe iz doba Francuske revolucije, pa sam ih u ličnoj upotrebi zamenio sa:
centrifugalna i centripetalna (politička) strana.

Molim vas da se uozbiljite i počnete da primenjujete isto. Ili slično, ako neko ima bolju metaforu od strana sveta, to jest, parlamenta od pre 200 godina.



Suverenisti (oni koji vjeruju da je domicilni narod neke zemlje nositelj politickoga suvereniteta) i globalisti (oni koji ponavljaju sto oligarhija kaze).

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4438 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/07/2024 : 15:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
slobodno trziste je nasljede ekonom. desnice, a socijalna prava Koje Smo Npr. nekada u Jugi imali, danas Sve manje, Su nasljede ljeve opcije. Imigrante Su doveli ovdje ciljano s namjerom smanjenja cijene rada, opet u korist tzv. Desnice. Polako postajemo drustvo bez drzavnih mehanizama, Ali za to, bar u RH nije kriva ljevica koja ionako vise ne postoji
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4720 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 25/07/2024 : 16:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
CV, ja ti apsolutno vjerujem da si (bio) ljevičar, jer samo jedan ekonomski nepismeni ljevičar i može još uvijek u 2024-oj godini vjerovati da roboti i imigranti štete domaćem stanovništvu. Vjerujem da si dovoljno velik i obrazovan da i sam kroz par klikova dođeš do podataka koje zemlje imaju najviše robota na 10000 stanovnika i najveći priljev imigranata, a onda pride otkriješ i niski unemployment rate i visoki GDP per capita od istih.

No da se vratimo bar malo na temu. Krajnje mi je nevjerojatno, da ne kažem degutantno, da jedan Donald Trump, unuk njemačkog imigranta Fredericka Trumpa, u jednoj zemlji koja je svoj ekonomski prestiž izgradila na imigrantima, vodi anti-imigrantsku politiku. Još mi je nevjerojatnije da se jedan Hrvat (doduše, s bugarskim prezimenom) zgraža nad priljevom stranog stanovništva u Hrvatsku, dok istovremeno živi i radi u Irskoj na javnom sveučilištu koje financiraju Irski porezni obveznici. Ima li većeg licemjerstva?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5796 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/07/2024 : 17:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

I na brzinu u svakom gradu podignes nekoliko bolnica i par stotina medicinskih centara opce skrbi, doskolujes koju tisucicu lijecnika i medicinskih sestara, ili ih dopremis iz treceg svijeta, tamo ionako nemaju cime lijeciti, dok kopas temelje za bolnicu nadjes svaki put slucajno nalaziste medicinskih izotopa i dva medicinska fizicara u jami i sve to platis 99% iz oporezivanja bogatih i 1% iz oporezivanja siromasnih, u skladu s time kako je i bogatstvo raspodijeljeno. Odlicna ideja - kad se samo ne bi ti zlocesti konzervativci protivili, stvar bi se rijesila cisto administrativno! Jedan stambilj u pasos koji nemaju i to je to!




Pa vidi, kad im je hitan slučaj svakako se već liječe u postojećem zdravstvenom sustavu, zar ne bi bilo bolje da i uplaćuju zdravstveno osiguranje?

Mislim, u Americi je zdravstvo profitabilna djelatnost i bolnice prije svega moraju zarađivati novac. Već to je poprilično nakaradno i jako se razlikuje od zdravstva u Europi. U Americi je zdravstvo najbolje na svijetu ali samo za one koji to mogu priuštiti.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5796 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/07/2024 : 17:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
U srži protivljenja konzervativaca u Americi protiv ilegalnih imigranata leži samo i jedino rasizam. Nekoliko puta se i ovdje na temi ponovila konstatacija da je sve teže biti bijelim muškarcem, što je smiješno ali eto.

Melanija Trump je u Ameriku došla kao ilegalni imigrant, radeći kao model iako je imala samo turističku vizu. Trumpu i konzervativcima to ne smeta i mi svi znamo zašto. Nije dakle problem u ilegalnim imigrantima samima po sebi, nego u onima koji nisu bijelci.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1539 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 25/07/2024 : 17:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

CV, ja ti apsolutno vjerujem da si (bio) ljevičar, jer samo jedan ekonomski nepismeni ljevičar i može još uvijek u 2024-oj godini vjerovati da roboti i imigranti štete domaćem stanovništvu. Vjerujem da si dovoljno velik i obrazovan da i sam kroz par klikova dođeš do podataka koje zemlje imaju najviše robota na 10000 stanovnika i najveći priljev imigranata, a onda pride otkriješ i niski unemployment rate i visoki GDP per capita od istih.

No da se vratimo bar malo na temu. Krajnje mi je nevjerojatno, da ne kažem degutantno, da jedan Donald Trump, unuk njemačkog imigranta Fredericka Trumpa, u jednoj zemlji koja je svoj ekonomski prestiž izgradila na imigrantima, vodi anti-imigrantsku politiku. Još mi je nevjerojatnije da se jedan Hrvat (doduše, s bugarskim prezimenom) zgraža nad priljevom stranog stanovništva u Hrvatsku, dok istovremeno živi i radi u Irskoj na javnom sveučilištu koje financiraju Irski porezni obveznici. Ima li većeg licemjerstva?



Da, u pravu si - vratimo se bar malo na temu. Jer tema je moja privatna osoba.

Nemoj me krivo shvatiti - ne ljutim se na tebe zbog toga sto si me vrijedjao, stavljao moju sliku na forum s komentarom "cisti Pavelic!", pozivao me na dvoboj (s 2000 km udaljenosti) i slicno.
Slobodno nastavi s tom opsesijom pracenja moje internetske persone i ovdje na forumu i na netu opcenito i s ovakvim povremenim ad hominem napadima. Jasno mi je da ti to iz nekog razloga treba i ne smeta mi uopce.
Ali ako me hoces poslusati - ustedi si vrijeme na svemu tome jer:
a) ovo je zadnji puta da ti ista odgovaram; i
b) da bi ti ad hominem podjebi legli, treba nesto o covjeku privatno znati. Inace ti to ispadne kao da Kinezu vices: "Crncugo!"
Pametnije ti je da si isprintas moju sliku i stavis je na metu za pikado - ako budes dovoljnom silinom bacao strelice, smanjit ces si barem razinu hormona stresa. Ovako se samo nerviras.
Sretno u svakom slucaju!

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4720 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 25/07/2024 : 18:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by drogsy

CV, ja ti apsolutno vjerujem da si (bio) ljevičar, jer samo jedan ekonomski nepismeni ljevičar i može još uvijek u 2024-oj godini vjerovati da roboti i imigranti štete domaćem stanovništvu. Vjerujem da si dovoljno velik i obrazovan da i sam kroz par klikova dođeš do podataka koje zemlje imaju najviše robota na 10000 stanovnika i najveći priljev imigranata, a onda pride otkriješ i niski unemployment rate i visoki GDP per capita od istih.

No da se vratimo bar malo na temu. Krajnje mi je nevjerojatno, da ne kažem degutantno, da jedan Donald Trump, unuk njemačkog imigranta Fredericka Trumpa, u jednoj zemlji koja je svoj ekonomski prestiž izgradila na imigrantima, vodi anti-imigrantsku politiku. Još mi je nevjerojatnije da se jedan Hrvat (doduše, s bugarskim prezimenom) zgraža nad priljevom stranog stanovništva u Hrvatsku, dok istovremeno živi i radi u Irskoj na javnom sveučilištu koje financiraju Irski porezni obveznici. Ima li većeg licemjerstva?



Da, u pravu si - vratimo se bar malo na temu. Jer tema je moja privatna osoba.

Nemoj me krivo shvatiti - ne ljutim se na tebe zbog toga sto si me vrijedjao, stavljao moju sliku na forum s komentarom "cisti Pavelic!", pozivao me na dvoboj (s 2000 km udaljenosti) i slicno.
Slobodno nastavi s tom opsesijom pracenja moje internetske persone i ovdje na forumu i na netu opcenito i s ovakvim povremenim ad hominem napadima. Jasno mi je da ti to iz nekog razloga treba i ne smeta mi uopce.
Ali ako me hoces poslusati - ustedi si vrijeme na svemu tome jer:
a) ovo je zadnji puta da ti ista odgovaram; i
b) da bi ti ad hominem podjebi legli, treba nesto o covjeku privatno znati. Inace ti to ispadne kao da Kinezu vices: "Crncugo!"
Pametnije ti je da si isprintas moju sliku i stavis je na metu za pikado - ako budes dovoljnom silinom bacao strelice, smanjit ces si barem razinu hormona stresa. Ovako se samo nerviras.
Sretno u svakom slucaju!


Zaista ne razumijem ovaj tvoj ispad, pa ti se tako obraćaš polovici sugovornika. Što se "Pavelića" tiče, ispričavam se, ali ti si na dvoboj pozvao mene prijetnjama (u stvarnom bi zivotu od mene dobio takve batine da mu vise nikad u zivotu ne bi palo na pamet ikoga provocirati), ja sam samo odgovorio s "mjesto i vrijeme, molim". Inače, ništa ti meni ne znači tih 2000 km. Ja radim u avijaciji i prošli tjedan sam preletio cijeli Mediteran. Dublin je za moje pojmove tu iza ugla, ali ne brini, ne želim se tući s tobom. Zapravo, očekivao sam da ćeš moj post rastaviti na proste faktore, da ćemo imati neku detaljnu diskusiju na temu imigracije, ali ti si, na moje veliko razočaranje, prešao u kuknjavu i cmizdrenje. Loše, CV, jako loše.



Go kneel and weep
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46984 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/07/2024 : 18:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
@ Beva ljevica odavno nema veze s radnicima ni icim osim nekim bolesnim globalizmom.
Evo konkretno na Eu,kad je ona glupaca merkelica( koja je nesto ka nas adeze) primala gomile ljudi iz Sirije i ko zna odakle niko obicne gradjane nije nista pita o tome. To je demokracija?
I sta bi neki prosjecni gradjanin to triba trpit?
Za mi je jedino da Afd nije pomea tu bagru na izborima.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26402 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/07/2024 : 18:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
glupani.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1539 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 25/07/2024 : 18:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
Pa vidi, kad im je hitan slučaj svakako se već liječe u postojećem zdravstvenom sustavu, zar ne bi bilo bolje da i uplaćuju zdravstveno osiguranje?

Mislim, u Americi je zdravstvo profitabilna djelatnost i bolnice prije svega moraju zarađivati novac. Već to je poprilično nakaradno i jako se razlikuje od zdravstva u Europi. U Americi je zdravstvo najbolje na svijetu ali samo za one koji to mogu priuštiti.



quote:
Originally posted by Beva

U srži protivljenja konzervativaca u Americi protiv ilegalnih imigranata leži samo i jedino rasizam. Nekoliko puta se i ovdje na temi ponovila konstatacija da je sve teže biti bijelim muškarcem, što je smiješno ali eto.

Melanija Trump je u Ameriku došla kao ilegalni imigrant, radeći kao model iako je imala samo turističku vizu. Trumpu i konzervativcima to ne smeta i mi svi znamo zašto. Nije dakle problem u ilegalnim imigrantima samima po sebi, nego u onima koji nisu bijelci.



Ne slazem se.
Ljevica se danas vise ne sjeca znacenja najjednostavnijih rijeci ("muskarac", "zena", "brak", "drzava", "granice", "pravo"...) pa da najprije rascistimo zasto bi netko, bilo koje rase ili nacionalnosti, smio doci zivjeti u bilo koju drzavu koje nije drzavljanin. Jer, ako je nesto drzava, onda dolazak u nju nije pravo, nego privilegija.
E, sad, razlog moze biti da ta drzava jednostavno treba nove ljude, a kad ih domicilno stanovnistvo ne radja, ili se stanovnistvo iseljava, onda se oni moraju uvoziti. To je ono sto se danas dogadja u npr. Hrvatskoj i to nema nikakve veze ni sa kakvim politikama, ideologijama, agendama ili icim drugim doli pukom demografijom. Necete se rasplodjivati ili cete odlaziti van, e, onda ce doci netko izvana i uzeti vase mjesto ili mjesto vase nerodjene djece. Ako hocete da vam drzava uopce funkcionira. Ili mozete zatvoriti granice za ulazak i polako u svojem bunkeru izumrijeti, cekajuci prvo nekoliko mjeseci pa nekoliko godina pa na koncu i nekoliko desetljeca da vam dodje vodoinstalater, jer ih jednostavno - nema.
Ili, pak, razlog moze biti da drzavi fali neke odredjene profesije pa se za tu profesiju izdaju posebne vize - podvrsta onog gore i opet nesto sto s ideologijama/agendama nema nikakve veze.
Ili, pak, drzava dopusta da najsposobniji, najpoduzetniji, najobrazovaniji, najbogatiji dolaze i obogacuju drustvo svojim znanjem, idejama, inovacijama, poduzetnim duhom, kapitalom itd. - i opet nesto sasvim prirodno, razumno i sto nema nikakve veze s bilo kakvim agendama.
Medjutim, u zadnjih nekih 10-ak godina se pojavljuje nesto posve drugo - u milijunskim rijekama, ljudi o kojima ne znamo apsolutno nista, koje nitko ne provjerava, jer i ne moze, buduci da i nemaju papire, jednostavno ilegalno prelaze granice i guraju se u koju su si god drzavu zacrtali da ce im biti novi dom. A razlog zasto se to ne samo tolerira, nego i financira, jest taj da ce si s tim prilijevom stanovnistva, kad im se da pravo glasa, jedna opcija zauvijek zagarantirati pobjedu na izborima i druga se strana, kad se prijedje odredjena brojka, moze jednostavno povuci iz natjecanja jer pobijediti vise nece nikada. A to s rasizmom nema nikakve veze.

Ne mogu se ni sloziti da se zdravstvo u Americi jako razlikuje od onoga u Europi. Situacija je drugacija od zemlje do zemlje, ali u globalu na oba kontinenta imas istu stvar - za relativno male novce ili besplatno mozes dobiti neku osnovnu skrb, a ostalo placas. Bilo da hoces brze, bolje, veceg strucnjaka, inovativnije lijekove, kvalitetniji aparat, ljepsu prostetiku - koliko para, toliko muzike, tako da ne vidim razliku.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5796 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/07/2024 : 18:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

@ Beva ljevica odavno nema veze s radnicima ni icim osim nekim bolesnim globalizmom.
Evo konkretno na Eu,kad je ona glupaca merkelica( koja je nesto ka nas adeze) primala gomile ljudi iz Sirije i ko zna odakle niko obicne gradjane nije nista pita o tome. To je demokracija?
I sta bi neki prosjecni gradjanin to triba trpit?



Pa dobro, Merkelica je očito pogrešno procijenila sposobnost integracije Sirijaca u Njemačko društvo (a možda i nije, možda se većina njih pristojno uklopila, nemam pojma), ali za održavanje standarda na koji su Nijemci navikli potrebna im je radna snaga. S obzirom da sami ne rađaju dovoljno djece, potrebna im je imigracija. Balkan i Istočnu Europu su poprilično iscrpili, nema više puno država iz kojih mogu dovlačiti prilagodljivu a jeftinu radnu snagu. I tako, greške se dogode :D

Europa stari, bez imigracije ili neke tehničke revolucije standard će neizbježno pasti. Građani se onda moraju odlučiti, imigranti ili slabiji standard. Siguran sam da bi bili nezadovoljni i da je ovo drugo slučaj.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5796 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/07/2024 : 18:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Ne slazem se.
Ljevica se danas vise ne sjeca znacenja najjednostavnijih rijeci ("muskarac", "zena", "brak", "drzava", "granice", "pravo"...) pa da najprije rascistimo zasto bi netko, bilo koje rase ili nacionalnosti, smio doci zivjeti u bilo koju drzavu koje nije drzavljanin. Jer, ako je nesto drzava, onda dolazak u nju nije pravo, nego privilegija.
E, sad, razlog moze biti da ta drzava jednostavno treba nove ljude, a kad ih domicilno stanovnistvo ne radja, ili se stanovnistvo iseljava, onda se oni moraju uvoziti. To je ono sto se danas dogadja u npr. Hrvatskoj i to nema nikakve veze ni sa kakvim politikama, ideologijama, agendama ili icim drugim doli pukom demografijom. Necete se rasplodjivati ili cete odlaziti van, e, onda ce doci netko izvana i uzeti vase mjesto ili mjesto vase nerodjene djece. Ako hocete da vam drzava uopce funkcionira. Ili mozete zatvoriti granice za ulazak i polako u svojem bunkeru izumrijeti, cekajuci prvo nekoliko mjeseci pa nekoliko godina pa na koncu i nekoliko desetljeca da vam dodje vodoinstalater, jer ih jednostavno - nema.
Ili, pak, razlog moze biti da drzavi fali neke odredjene profesije pa se za tu profesiju izdaju posebne vize - podvrsta onog gore i opet nesto sto s ideologijama/agendama nema nikakve veze.
Ili, pak, drzava dopusta da najsposobniji, najpoduzetniji, najobrazovaniji, najbogatiji dolaze i obogacuju drustvo svojim znanjem, idejama, inovacijama, poduzetnim duhom, kapitalom itd. - i opet nesto sasvim prirodno, razumno i sto nema nikakve veze s bilo kakvim agendama.
Medjutim, u zadnjih nekih 10-ak godina se pojavljuje nesto posve drugo - u milijunskim rijekama, ljudi o kojima ne znamo apsolutno nista, koje nitko ne provjerava, jer i ne moze, buduci da i nemaju papire, jednostavno ilegalno prelaze granice i guraju se u koju su si god drzavu zacrtali da ce im biti novi dom. A razlog zasto se to ne samo tolerira, nego i financira, jest taj da ce si s tim prilijevom stanovnistva, kad im se da pravo glasa, jedna opcija zauvijek zagarantirati pobjedu na izborima i druga se strana, kad se prijedje odredjena brojka, moze jednostavno povuci iz natjecanja jer pobijediti vise nece nikada. A to s rasizmom nema nikakve veze.

Ne mogu se ni sloziti da se zdravstvo u Americi jako razlikuje od onoga u Europi. Situacija je drugacija od zemlje do zemlje, ali u globalu na oba kontinenta imas istu stvar - za relativno male novce ili besplatno mozes dobiti neku osnovnu skrb, a ostalo placas. Bilo da hoces brze, bolje, veceg strucnjaka, inovativnije lijekove, kvalitetniji aparat, ljepsu prostetiku - koliko para, toliko muzike, tako da ne vidim razliku.



Kada društvo dosegne određenu razinu blagostanja nitko ne želi raditi "prljave" poslove. Nisu naši gastarbajteri (u globalu) išli u Njemačku jer su bili visokoobrazovani i obogatili su njemačko društvo nego zato što su bili spremni raditi na baušteli i srodnim poslovima. Taj problem danas ima i Amerika (i zapadna Europa). Domaći ljudi ne žele raditi u poljoprivredi, u građevinarstvu i sličnim granama. Većina ilegalnih imigranata u Ameriku dođe raditi, tko ih zapošljava?

Što se tiče zdravstva, preko 25 milijuna Amerikanaca nema zdravstveno osiguranje i njih obični liječnički pregled košta između 150 i 450 dolara, slomljena ruka nekoliko tisuća dolara. Za usporedbu, oko 60 000 državljana Njemačke nema zdravstveno osiguranje. Glavna su razlika između Američkog i Europskog zdravstvenog sustava osiguravajuća društva u Americi koja podižu cijenu usluga jer se ustvari cjenkaju s bolnicama i pokušavaju zaraditi što više. U Europi je inzulin u pravilu puno jeftiniji nego u USA zbog toga, primjerice.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

kimba
Average Member

624 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 25/07/2024 : 18:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by kimba

A eto ti uči svoju djecu liberalnim vrijednostima.
Da imaju roditelja A i B, da mogu mjenjati spol kad požele.
Da ne smiju voliti svoju zemlju , pa Evropljani smo.
I ostale liberalne gluposti.
Napredni ste , nema šta.


Ja svoju djecu učim da ne sude nikome zbog onoga što jest, nego zbog onoga što radi. Zaboli me ide li netko na Povorku ponosa ili na procesiju za Tijelovo, apsolutno mi je isto dok se svi imaju slobodu izraziti.

quote:
Originally posted by kimba

A pokojnoga Bandića pusti na miru.
Nije kulturno napadati onoga tko ne može da se brani.
A i birao ga je NETKO svih tih godina.
A naravno ne znaju oni ništa, isto kao i za Trumpa.


Bandić je bio javna ličnost i mislim da ga nisam napao rekavši da je bio populist, to je istina.





quote:
Originally posted by kimba

Nego ako može odgovor, šta je on napravijo loše u prošlom mandatu.
Nemoj se opterećivati njegovim privatnim životom.
Njegov privatni život je njegova stvar.



Pa, recimo, katastrofalno je odradio situaciju s koronom. Povećao je utjecaj raznih religijskih skupina na školstvo, recimo. Nije dostojanstveno priznao poraz na izboeima, tvrdeći da je pokraden iako nije uspio to ničim dokazati.

Najveća zamjerka prema Trumpu koju imam je njegov utjecaj na podjele američkog društva, pa i svijeta. On polarizira javnost kao nitko drugi, i radi to namjerno. Po meni takva retorika ne može donijeti ništa dobro.





Pa kad te zaboli za Pride a ono drugo koje ne moze sa ovim, zasto te boli to sto je Trump prevarijo "svaku zenu".
Mozda da se zapitas zasto svaka zena trci za Trumpom.
Sta je to katastrofalno bilo sa koronom.
Sto se tice skolstva ne znam o cemu pricas, ali postoji tamo privatno skolstvo ako ti se ne svida na drzavnoj razini.
Dostojanstveno ili ne to je njegovo pravo,a kako da to dokaze kad DOJ kontrolira znamo tko.
Podjele americkoga drustva i svijeta, pa zasto ne, treba zabokrecinu malo zamutiti sa vrijemena na vrijema.
Samo cu ti reci da nije bilo Obame ne bi bilo ni Trampa.
Znas sta mu je Obama rekao, mozes biti sve ali neces nikada biti predsjednik SAD.
A ovaj mu je rekao,bit cu i to.
Ne nije prica nego istina 100%.
On poralizira javnost pa eto opravdanja za atentat.
A sto se tice oruzja, pa to im je garantovano Ustavom, nista on ne propagira.
Zasto ovi to zele promjeniti kad je dozvoljeno tim istim Ustavom.



Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih

Edited by - kimba on 25/07/2024 19:02:11
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46984 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/07/2024 : 18:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by lwood

@ Beva ljevica odavno nema veze s radnicima ni icim osim nekim bolesnim globalizmom.
Evo konkretno na Eu,kad je ona glupaca merkelica( koja je nesto ka nas adeze) primala gomile ljudi iz Sirije i ko zna odakle niko obicne gradjane nije nista pita o tome. To je demokracija?
I sta bi neki prosjecni gradjanin to triba trpit?



Pa dobro, Merkelica je očito pogrešno procijenila sposobnost integracije Sirijaca u Njemačko društvo (a možda i nije, možda se većina njih pristojno uklopila, nemam pojma), ali za održavanje standarda na koji su Nijemci navikli potrebna im je radna snaga. S obzirom da sami ne rađaju dovoljno djece, potrebna im je imigracija. Balkan i Istočnu Europu su poprilično iscrpili, nema više puno država iz kojih mogu dovlačiti prilagodljivu a jeftinu radnu snagu. I tako, greške se dogode :D

Europa stari, bez imigracije ili neke tehničke revolucije standard će neizbježno pasti. Građani se onda moraju odlučiti, imigranti ili slabiji standard. Siguran sam da bi bili nezadovoljni i da je ovo drugo slučaj.



To su one floskule koje se stalno ponavljaju desetljećima.
I kako su te gomile pomogle švabskoj ekonomiji?
Povećanjem stope kriminala i opće nesigurnosti?
Baš tu se vidi podlost šta problem koji je realan (nedostatak radne snage) "rješavaš" uvozon gomilon ljudi od kojih većina uopće niti želi radit niti se integrirat.
Onda kad ja spomenem građanac govore mi da san luđak .
Ako jednom nestane novaca vidićeš dar mar po Francuskoj i Njemačkoj od tih hordi šta su dogmizale.
Raspad juge će parit ka Diznilend u odnosu na to.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1539 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 25/07/2024 : 19:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
Kada društvo dosegne određenu razinu blagostanja nitko ne želi raditi "prljave" poslove. Nisu naši gastarbajteri (u globalu) išli u Njemačku jer su bili visokoobrazovani i obogatili su njemačko društvo nego zato što su bili spremni raditi na baušteli i srodnim poslovima. Taj problem danas ima i Amerika (i zapadna Europa). Domaći ljudi ne žele raditi u poljoprivredi, u građevinarstvu i sličnim granama.


Da, to stoji.
Ali niti protiv toga nitko nikad nije imao nista - problem je poceo kad su milijuni ljudi o kojima nista ne znamo poceli ilegalno prelaziti granice bez ikakve provjere. To nisi komentirao.
Uzmi u obzir samo to da ogroman broj zena koje tako prelaze granicu u USA zavrsi u prisilnoj prostituciji ili cak seksualnom ropstvu.

quote:
Što se tiče zdravstva, preko 25 milijuna Amerikanaca nema zdravstveno osiguranje i njih obični liječnički pregled košta između 150 i 450 dolara, slomljena ruka nekoliko tisuća dolara. Za usporedbu, oko 60 000 državljana Njemačke nema zdravstveno osiguranje. Glavna su razlika između Američkog i Europskog zdravstvenog sustava osiguravajuća društva u Americi koja podižu cijenu usluga jer se ustvari cjenkaju s bolnicama i pokušavaju zaraditi što više. U Europi je inzulin u pravilu puno jeftiniji nego u USA zbog toga, primjerice.



I to stoji. I ne samo to, nego i godinama placas premiju osiguranja, a kad nesto trebas, ne mozes jednostavno ici po pomoc i dati broj svoje police, nego ti prvo to moraju odobriti, a za to zoves govorni automat i slusas muziku, stisces brojke, a onda ti se javi neka telefonistica u Indiji ili Portugalu i kaze ti da ce provjeriti imas li pravo na to. Cekas dan-dva da bi ti javili da nemas. Pa zoves opet automat ili saljes mailove da izboris svoje pravo. Ali, ako na koncu dodjes na taj nacin do privatnog lijecnika ili si ga jednostavno sam platis, dobijes nivo koji opce zdravstveno osiguranje ne moze ni u jednoj zemlji pruziti. A privatne bolnice danas postoje u Europi jednako kao i u Americi i tko god si ih moze priustiti ide u njih i to je ono sto ti pokusavam reci.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

kimba
Average Member

624 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 25/07/2024 : 19:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Wintermute, uzalud se trudis stari moj.
Gotovo nitko nije ni bio na godisnjemu u USA a kamoli zivijo tamo.
Ali "znaju" sve o njoj, a nisu svijesni svoga neznanja.
To je kao da ja govorim kako je u Norveskoj.
Uzalud vam trud sviraci, nikad USA nece biti ono sto je Europa.
Kad 100 Europljana ode u USA 95 ih ostane.
Kad 100 Amera dode u EU 95 ih se vrati nazad.
Sve jasno da ne moze jasnije, naravno onome tko zeli vidjeti.
Evo ovoga gore o zdravstvu trubi a pojma nema.
Radi EU propaganda 24 sata na dan.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih

Edited by - kimba on 25/07/2024 19:14:18
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5796 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/07/2024 : 19:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

Pa kad te zaboli za Pride a ono drugo koje ne moze sa ovim, zasto te boli to sto je Trump prevarijo "svaku zenu".
Mozda da se zapitas zasto svaka zena trci za Trumpom.


Nije da me briga, ali je licemjerno da se suprotnoj strani zamjeraju nedosljednosti a svom dragom vođi gleda kroz prste.

quote:
Originally posted by kimba

Sta je to katastrofalno bilo sa koronom.


Trumpov odgovor na nju.

quote:
Originally posted by kimba

Sto se tice skolstva ne znam o cemu pricas, ali postoji tamo privatno skolstvo ako ti se ne svida na drzavnoj razini.
Dostojanstveno ili ne to je njegovo pravo,a kako da to dokaze kad DOJ kontrolira znamo tko.


Ispada da su USA Republikanci jako nesposobni kad dopuštaju Demokratima da kontroliraju većinu bitnih institucija.

quote:
Originally posted by kimba

Podjele americkoga drustva i svijeta, pa zasto ne, treba zabokrecinu malo zamutiti sa vrijemena na vrijema.
Samo cu ti reci da nije bilo Obame ne bi bilo ni Trampa.
Znas sta mu je Obama rekao, mozes biti sve ali neces nikada biti predsjednik SAD.
A ovaj mu je rekao,bit cu i to.
Ne nije prica nego istina 100%.
On poralizira javnost pa eto opravdanja za atentat.


Ma da, zna se da ja pravdam atentatore, nisi to ti upravo sad učitao.

quote:
Originally posted by kimba

A sto se tice oruzja, pa to im je garantovano Ustavom, nista on ne propagira.
Zasto ovi to zele promjeniti kad je dozvoljeno tim istim Ustavom.



Ustav: A well regulated Militia, being necessary to the security of a free State, the right of the people to keep and bear Arms, shall not be infringed.

I svaki put kad se nabavka oružja pokuša bolje regulirati, kreću žalopojke. A u ustavu stoji "well regulated Militia".

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5796 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/07/2024 : 19:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

To su one floskule koje se stalno ponavljaju desetljećima.
I kako su te gomile pomogle švabskoj ekonomiji?
Povećanjem stope kriminala i opće nesigurnosti?
Baš tu se vidi podlost šta problem koji je realan (nedostatak radne snage) "rješavaš" uvozon gomilon ljudi od kojih većina uopće niti želi radit niti se integrirat.
Onda kad ja spomenem građanac govore mi da san luđak .
Ako jednom nestane novaca vidićeš dar mar po Francuskoj i Njemačkoj od tih hordi šta su dogmizale.
Raspad juge će parit ka Diznilend u odnosu na to.



Eto, kad Možemo i slični spominju ideju Odrasta naziva ih se ekstremistima. Kako bi ti riješio problem radne snage bez pada standarda, jer to očito nitko ne želi?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5796 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/07/2024 : 19:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Da, to stoji.
Ali niti protiv toga nitko nikad nije imao nista - problem je poceo kad su milijuni ljudi o kojima nista ne znamo poceli ilegalno prelaziti granice bez ikakve provjere. To nisi komentirao.
Uzmi u obzir samo to da ogroman broj zena koje tako prelaze granicu u USA zavrsi u prisilnoj prostituciji ili cak seksualnom ropstvu.



To se predstavlja kao novi problem, ali nije:



Istina je da je trenutno taj broj nešto veći, ali ne previše u odnosu na godine Busha starijeg, Clintona i Busha mlađeg, recimo. Osobno mislim da je to rezultat ekonomske krize nakon Covida i da će broj splasnuti u nadolazećim godinama.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
913 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/07/2024 : 19:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
@Zoroasterixx ispocetka te nisam shvatao ozbiljno i mislio sam da se zajebavas ali ti pazljivo pratis i onda neverovatno dobro to pretvaras u pesmu

Dobra rasprava, ali ajmo da pokusamo bez uvreda jer cemo privuci moderatore.

Ja ovde iznosim moje misljenje u ovom trenutku bazirano na licnom iskustvu i ostalim informacijama na koje sam primenio svoju logiku zakljucivanja.

Emigracija:

Ja nisam protiv emigracije u USA, a kako bih i mogao biti jer sam i sam emigrant. Ja JESAM protiv ilegalne imigracije kao i da se ilegalna imigracije ne zove tim imenom. Ja znam da je mnogim ljudima tesko ali i meni je bilo jako tesko doci iz rata i nicega ovde sa jednim koferom i samo sa $500 koje je moja rodbina sakupila iz 20 izvora da me finansira. I deliti prva tri meseca mali shitty apartman sa nekoliko ljudi, spavati na podu i jesti najjeftiniju junk hranu dok se nisam stavio na noge. A onda nakon 6 meseci mi rikne krs od auta i sve sto sam ustedeo dam na popravku pa ponovo od nule. Ja sam dosao na H1B vizu pa sam za minimalac (koliko je viza dopustala) radio tri godine pre nego sto sam dobio zelenu kartu. Tek onda sam nasao prvi pravi posao i bio placen koliko vredim na marketu. Ja sam svoj status i drzavljanstvo ZARADIO i kasniije nastavio svake godine da ga odrzavam placajuci federalni, drzavni, medicare, social security i sales poreze (to je sve zajedno 60% plate). Ono sto sada vidim je da reke ljudi bez ikakvih papira dobijaju smart phones i besplatan internet kao i smestaj i hranu i zdravstveno. Ja sam protiv toga da se pred ilegalce ovde stavlja crveni tepih jer to samo onda salje pogresnu poruku. A vec sam pisao o uticaju na ekonomiju ovde jer sve to sto oni "ustede" jer "amerikanac to nece da radi" oni pokvare tako sto ne placaju porez nego koriste servise finansirane porezom i tako dizu cene tih servisa za sve nas koji placamo. Znate li koliko kosta poseta emergency room ovde, dakle samo da predjes prag i da urade trijazu (a kasnije se na to dodaje sta je radjeno)? $3000! (mozda je sad i vise, ja sam toliki racun dobio kad mi se dete opeklo u sred noci na kamin u prijateljevoj kuci, kasnije je dodato $800 za koznog specijalistu i $800 za estetskog hirurga, oni nisu nista radil samo su pogledali opekotinu i rekli "bice to u redu"). Porodjaj nas je kostao $30000. Naravno ja nisam platio ove cifre nego osiguranje ali ko nema osiguranje on bankrotira kad mu se takvo nesto desi. Porodjaj za ilegalce je "besplatan" -- kako? pa tako sto dignu cenu svima nama ostalima koji placamo... a on nema ni social security ni nista i nemaju na sta da mu zalepe dug (ljudima koji imaju papire bolnica zalepi dug sto ima velike posledicde u ovom sistemu a onda taj dug proda uterivacima dugova i povrati deo).

I nemojte koristiti termine "prijem stranog stanovnistva" ili "migranti". Postoji imigracija LEGALNA i ILEGALNA. Legalna se tacno zna kojim kanalima se ulazi i kakve su procedure. ILEGALAC je PO DEFINICIJI kriminalac jer je vec *svesno* odlucio da prekrsi zakon da ne sme da se granica prelazi tamo gde nije regulisano. On dakle krece iz pozicije KRIMINALCA i on bi trebao da bude odmah uhapsen i deportovan nazad sa zabranom ponovnog ulaska.

Ja podrzavam svakog ko naporno radi na dolasku ovde i koristi legalne kanale (skola, posao, sport...). Takve sam i dovodio ovde (preporucivao za posao) i direktno pomagao (spavali kod mene nedeljama, mesecima, neki cak sa malom decom, itd.)

Ja ne podrzavam nikog kome je prvi akt stupanja na americko tle krsenje zakona o ulasku.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46984 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/07/2024 : 19:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by lwood

To su one floskule koje se stalno ponavljaju desetljećima.
I kako su te gomile pomogle švabskoj ekonomiji?
Povećanjem stope kriminala i opće nesigurnosti?
Baš tu se vidi podlost šta problem koji je realan (nedostatak radne snage) "rješavaš" uvozon gomilon ljudi od kojih većina uopće niti želi radit niti se integrirat.
Onda kad ja spomenem građanac govore mi da san luđak .
Ako jednom nestane novaca vidićeš dar mar po Francuskoj i Njemačkoj od tih hordi šta su dogmizale.
Raspad juge će parit ka Diznilend u odnosu na to.



Eto, kad Možemo i slični spominju ideju Odrasta naziva ih se ekstremistima. Kako bi ti riješio problem radne snage bez pada standarda, jer to očito nitko ne želi?



Krivo si svatija. Radnu snagu moramo primit ali ne na nacin da primimo hordu neceg sta ce radit probleme i nikad se nece integrirat.
Sve se to da uredit ako se oce.
A Mozemo su extremisti .

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

kimba
Average Member

624 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 25/07/2024 : 19:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Beva, vidijo sve i zivijo tamo 17 godina.
Nema potrebe da me ubjedujes u bilo šta.
Znam da znam puno vise od tebe ako ćemo o USA.
Bez ikakve uvrede.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
913 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/07/2024 : 19:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
kimba, postoje neke stvari koje samo mogu da se iskuse. Ja sam cak i ziveo u EU skoro dve godine pa znam malo i tu stranu. Bilo je to pre oko 15 godina tako da je to moje znanje zastarelo ali je genralni osecaj ostao. Taj pokusaj mitskog povratka iz USA u EU o kome mnogi emigranti ovde pricaju non-stop je mene samo ubedio da sam se toliko amerikanizovao da je u mom slucaju on nemoguc. I tada sam konacno odlucio da ne sedim vise na dve stolice nego da pustim korene ovde, ovde uzgajam decu, i ovde ostavim kosti. Ali naravno to sam samo ja -- mnogima je OK u EU i ja to postujem. Takodje sam sada zadovoljan jer sam probao. Najgore je ne probati i onda ceo zivot tuzno kukati "eh da sam probao..."

U svrhu "iskustvo protiv teorije" teme ovo je meni najdrazi klip ikada i govori 1000x vise nego sto bih ja mogao da napisem:

Go to Top of Page

kimba
Average Member

624 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 25/07/2024 : 20:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Mnogima je u EU ok wintermute jer ne znaju da imaju problem.
A ako ne znaš da imaš problem, onda misliš da ga ni nema.
A u krivu su, o kako su u krivu.
Eto znaju sve o USA, a ne znaju da tamo rade 3 mjeseca a u EU 12 mjeseci da bi zaradili isti novac.
A to im njihovi političari neće reći, jer eto u USA nemaš zdravstveno.



Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih

Edited by - kimba on 25/07/2024 20:27:38
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5796 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/07/2024 : 20:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

Beva, vidijo sve i zivijo tamo 17 godina.
Nema potrebe da me ubjedujes u bilo šta.
Znam da znam puno vise od tebe ako ćemo o USA.
Bez ikakve uvrede.



Ne vrijeđam se ni najmanje, normalno pričamo.

Kako objašnjavaš da je Amerika tako podijeljena i da cca pola ljudi podržava Trumpa, a pola ih ga ne može smisliti. Svi žive u USA.

quote:
Originally posted by wintermute

Porodjaj za ilegalce je "besplatan" -- kako? pa tako sto dignu cenu svima nama ostalima koji placamo... a on nema ni social security ni nista i nemaju na sta da mu zalepe dug (ljudima koji imaju papire bolnica zalepi dug sto ima velike posledicde u ovom sistemu a onda taj dug proda uterivacima dugova i povrati deo).



Može neki link koji potvrđuje ovo što pričaš? Gdje god pogledam piše da ilegalni imigranti u pravilu imaju jako otežan pristup zdravstvenoj zaštiti, a da pokoja država omogućava zdravstvenu zaštitu za trudnice koje ne mogu priuštiti zdravstvenu skrb, što uključuje i legalne stanovnike i ilegalce.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 56  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000