forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a, USA izbori i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 71

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/08/2024 : 09:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by tinton


Paro, pa u čemu je problem da si Trump suporter? Podržavao si ga na forumu i '16, i '20, i '24. Očito ti je dobar ako ga baš svaki put podržavaš i tu podršku imaš potrebu istaknuti na forumu. Umjesto da argumentiraš (kao npr. wintermute) zašto ti je on dobar, ti imaš meltdown u kojem sve koji se ne slažu optužuješ da su leftardi. I to ni manje, ni više ti koji si rekao na ovom topicu da ti je komunizam super ideja.




Moje riječi su bile - Komunizam nije iznevjerio ljude, nego su ljudi iznevjerili komunizam.
A ova današnja ljevičarska rodno pomodna nakaradnost koja ide u bolesnu krajnost nema apsolutno nikakvih dodirnih točaka niti sa komunizmom, marksizmom, nego samo sa psihologijom i psihijatrijom.
Sloboda za sve, bez obzira na posljedice.


Srećom. Dokle god je najopasnije što ljevica radi slavljenje promjene spola, a ne gulazi i nacionalizacija, nemamo tolikih problema.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8560 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/08/2024 : 10:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by lwood

Ubiju se dica zbog loših ocjena,neuzvraćenih ljubavi,mobinga u školi,itd.
Pa šta sad?



To su sve problemi na kojima treba raditi.

Jedan problem ne isključuje drugi.

Ako ljudi koji to proučavaju kažu da se trans djeca više odlučuju na pokušaj samoubojstva, meni bi bilo neodgovorno to ignorirati jer se, eto, ubijaju i zbog drugih stvari.



Ja znam klinca (moj bivši susjed) koji se prije nekih 14 godina ubio zato jer je pao 7. razred.
Mali je došao doma, pozdravio mamu i hitio se preko balkona.
To što ti lwood govori.
Djeca si u većoj mjeri oduzimaju život zbog loših ocjena, neuzvraćenih ljubavi, bullinga, nego zbog osjećaja zarobljenosti u krivom tijelu. O čemu uopće pričamo?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8560 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/08/2024 : 10:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton


Srećom. Dokle god je najopasnije što ljevica radi slavljenje promjene spola, a ne gulazi i nacionalizacija, nemamo tolikih problema.



Ma joj, sad već itekako troluckaš.
Nemam volje.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/08/2024 : 10:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by lwood

Ubiju se dica zbog loših ocjena,neuzvraćenih ljubavi,mobinga u školi,itd.
Pa šta sad?



To su sve problemi na kojima treba raditi.

Jedan problem ne isključuje drugi.

Ako ljudi koji to proučavaju kažu da se trans djeca više odlučuju na pokušaj samoubojstva, meni bi bilo neodgovorno to ignorirati jer se, eto, ubijaju i zbog drugih stvari.



I koliki je postotak samoubojstava zbog "krivog spola" u odnosu na ova druga?
Sigurno nije toliko masovan da je to politicki problem.
Znaci radi se o necemu drugom.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5856 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/08/2024 : 10:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Pa koliki je postotak djece koja promijene spol?

Broj djece od 12-17 godina u USA je 25,8 milijuna.

U tri godine od 2019-2021 bilo je 56 operacija promjene spola kod djece 13-17 godina. To je 18,66 operacija godišnje.

18,66/25 800 000

To je 0,00007 posto takvih slučajeva.

Koristeći vašu logiku, gdje je točno problem?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/08/2024 : 10:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by tinton


Srećom. Dokle god je najopasnije što ljevica radi slavljenje promjene spola, a ne gulazi i nacionalizacija, nemamo tolikih problema.



Ma joj, sad već itekako troluckaš.
Nemam volje.


Ne troluckam nego govorim što mislim.
Netko može reći da si ti leftard jer govoriš kako su ljudi izdali komunizam. Ja ne koristim tu riječ baš, ali kao nekome tko se ne smatra ljevičarom bi mi to imalo puno više smisla nego nazvati kena leftardom jer je primjetio što je Kamala nosila na DNC-u. A ne mislim da ste niti jedan, ni drugi ratardi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8123 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/08/2024 : 11:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by wintermute

Ovo jer doprlo do mene. Ako je tacno to je ludilo.





Bas ludilo
Jos samo da se izvine sta su ih izbacili



jedino ludilo po meni je da itko može povjerovati u ovako nešto
nemam pojma tko je taj chad wol, niti ću ga istraživati, ali čim čovjek koristi termin illegal aliens, to je znak da se radi o trumpističkoj interpretaciji nečega što možda piše u drugom obliku ili je potpuno izmišljeno
tu fali samo još late great hannibal lecter

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 22/08/2024 : 11:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by kiky



pa nije wintermute = amerika, kao što nije niti kiky = hrvatska.
što je sa onim silnim amerikancima koji će glasat za kamalu? uh, slučajno niti jedan nije registriran na stripovi.com

i što mi moramo živjeti u americi da bi pravo vidjeli kakvo je trump govno od osobe? to se odavde ne vidi dobro?

propalo ti rezoniranje...

svatko ovdje ima pravo odrediti svoj stav i stranu, kao što si to uostalom i ti več u samom startu učinio.



Problem je u tome što ti ne kužiš da ni ti ni Ken ni paro nisu Amerika.I ne, niko od nas ne poznaje prilike i uvjete života u USA. I prekinite se pretvarati da znate.
I po čemu sam ja to Kikec odabrao stranu?
Ako wintermute vjeruje da će mu život u USA bit bolji sa Trumpom na čelu, ko sam ja da mu ne vjerujem?
Šta? Čovjek laže? Čovjek nema pojma o unutarnjoj politici zemlje u kojoj živi?
Čim glasa za Trumpa, automatski je etiketiran kao nepismeni redneck?
Meni su osobno obje strane za drek.
Sve su to lažovi, lopovi, prevaranti i kriminalci.
Neš ti poštenog američkog političara. Daj me ne zajebavaj.
Problem je što u američkoj politici postoje samo dvije struje koje agitiraju u apsolutnu krajnost.
A problem kod tebe, Kena i ostalih leftarda je da ne vidite dalje od svog nosa i mislite da nikakvih problema osim desničara nema na ovoj planeti.
Zagovarate apsolutnu slobodu,dok istovremeno licemjerno branite tu istu slobodu govora bilo kome ko govori bilo što šta se vama ne sviđa. Uopće niste svjesni da ste stravično isključivi, niti svjesni činjenice da bilo kakva isključivost na kraju vodi u kretenizam.
Tzv. Woke i cancel kultura samo su prolazne faze ovog degeneričnog društva.
Ali Bože dragi, pa ja sam sa svojim razmišljanjima ni više ni manje nego pro Trumpovac.

Eto ti moog rezoniranja.




čekaj malo! kakva to stravična ljevičarska isključivost? pa zar vi nemate problema s nama upravo zbog toga što smo, kao što vi tvrdite, malo previše uključivi: po pitanju multikulturalnosti, imigranata, seksualnih manjina i preferencija... itd?

vi ste poprilično isključivi!

ajd se smiri malo... i sredi si priču.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8123 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/08/2024 : 12:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
hajlajtsi 3.dana DNC:
clinton: ja sam ostario, ali sam još uvijek mlađi od trumpa
buttigieg: ja sam pete buttigieg i možda me prepoznajete s fox news
oprah: choose common sense over nonsense
walz: kćerka i sin sa suzama u očima
i naravno, stevie wonder

energija kod demokrata ne jenjava, nego raste
ako nešto generalno ne sjebu u slijedeća 2 i pol mjeseca, bit će to velika pobjeda u studenom

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/08/2024 : 14:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Pa koliki je postotak djece koja promijene spol?

Broj djece od 12-17 godina u USA je 25,8 milijuna.

U tri godine od 2019-2021 bilo je 56 operacija promjene spola kod djece 13-17 godina. To je 18,66 operacija godišnje.

18,66/25 800 000

To je 0,00007 posto takvih slučajeva.

Koristeći vašu logiku, gdje je točno problem?



Kakvu to našu logiku?
Ako je samo toliki broj onda je to još luđe.
Jerbo čemu bakcanje u vezi toga?
Mogli su radje pomoc dici šta imaju rijetke bolesti.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/08/2024 : 14:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by wintermute

Ovo jer doprlo do mene. Ako je tacno to je ludilo.





Bas ludilo
Jos samo da se izvine sta su ih izbacili



jedino ludilo po meni je da itko može povjerovati u ovako nešto
nemam pojma tko je taj chad wol, niti ću ga istraživati, ali čim čovjek koristi termin illegal aliens, to je znak da se radi o trumpističkoj interpretaciji nečega što možda piše u drugom obliku ili je potpuno izmišljeno
tu fali samo još late great hannibal lecter



Ok,možda tip i pretjeruje.
Ali po čemu misliš da je Haris bolja od Trumpa? Mislin na nas u hr.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/08/2024 : 14:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro


A čekaj malo, u ovom postu ja govorim o tome kako svaka strana ima svoju verziju priče.
Znači priča sa Putinom i Ukrajinom nije samo tako crno-bijela.
Ima ovdje sivila da se usereš u gaće.
Ali po tebi je Putin šta? Novi Hitler?
Ma joj, naravno da je novi Hitler.
Naravno, tipično leftardski gonjaš samo svoju priču, bez da uopće znaš ili želiš znati cijelu pozadinu.
Da, Vladimir se probudio jednog jutra sa žgaravicom i odlučio napast neku zemlju. Čovjek je čudovište. Poludio bez razloga.
Pa ok, ako ćemo tako, neka svako gornja svoju priču.



Postoje dva nivoa te priče. rusija je napala slobodnu demokratsku zemlju te svatko normalan i zdravog razuma osuđuje tu brutalnu rusku agresiju. U ovoj prvoj razini je stvar crno-bijela.
Druga razina je zašto je putin odlučio da njegova zemlja napadne Ukrajinu? Vrlo je teško prodrijeti u taj vrlo hladan kgb profili. No nekako se čini kako je putler htio biti veći car o Petra Velikog. Isprva se to tako i činilo imao je vojne uspjehe sa Čečenijom i Gruzijom te je nekako htio proširiti svoje carstvo sa Ukrajinom i dogodio se očiti kiks. Vjerojatno će ga po ovom pitaju povijest pamtiti kao luzera.
Ukrajinci su kreativno smislili naziv za putina putler aludirajući na hitlera. S ukrajinskog stajališta logično. putin je vrlo hladan bezosjećajna osoba. Nekih 40tak visoko pozicioniranih članova uprava ili ljudi koji imaju visoke dužnosti u ruskom društvu su smaknuti. Pali su kroz prozor, izvršili samoubojstvo sa 6 metaka u leđima ili pile čaj sa putinom pa iznenada umrli. Vođa wagnera je završio padom aviona zbog pokušaja puča. A zanimljiva je situacija sa Strelkovom on je u zatvoru, za sad je živ. To je osoba koja je 2014 organizirala pobunu u Donbasu za rusku stranu, veliki je ruski domoljub ali je 2022 počeo kritizirati rusku agresiju na Ukrajinu, ne zbog same agresije nego zbog načina vođenja rata pa je kao kritičar završio u pržunu. On je bivši FSB-ovac ali nije kadrovik kgb-a, ajmo reći mlađa generacija ( iako za osobu koja ima 54 godine teško da bi se moglo reći da je mlad ). Odgovoran je on za još nekih sranja u nekim drugim ratnim sukobima pa i za rušenje malezijskog zrakoplova 2014 koji je letio iznad Donbasa.
Nakon upada Ukrajinaca u rusku oblast Kursk ratno zapovijedanje preuzima FSB, kako će to rezultirati na terenu ostaje za vidjeti, da li je doći do sukoba između vojske rf i kgb-a ... pardon fsb-a!?
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5856 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/08/2024 : 14:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Kakvu to našu logiku?
Ako je samo toliki broj onda je to još luđe.
Jerbo čemu bakcanje u vezi toga?
Mogli su radje pomoc dici šta imaju rijetke bolesti.



Evo Paro ovako napiše:

Dijete od 10 godina si želi promijeniti spol? Zašto ne? Pa to nema nikakve veze sa nesigurnošću i labilnošću u razvojnim godinama.

A realnost je da je u cijelim SAD takvih slučajeva dvadesetak godišnje (i svi su 13+ godina).

Broj samoubojstava tinejdžera u SAD iznosi, kako sam već pisao, 10,6 na 100 000, što na milijun ljudi dođe 106 samoubojstava. Ako smo već utvrdili da u SAD ima preko 20 milijuna tinejdžera, konačna brojka iznosi preko 2000 samoubojstava tinejdžera godišnje, od kojih je znatan dio trans djece (ako je vjerovati studijama, a drugih izvora nemam).

Nek je to znatno samo 5%, to je opet preko 100 djece godišnje, što je opet značajno više od dvadesetak koji urade operaciju promjene spola.

Ja opet ponavljam kako je to političarima jako zahvalna tema za uzburkati vode. Ljudi se lože na tu priču.

Evo, pokušao sam naći koliko se u SAD na federalnoj razini troši na takve programe i došao do cifre od 2,6 milijardi dolara.

https://carnegieendowment.org/posts/2022/03/how-the-us-gender-equality-funding-increase-can-actually-be-effective?lang=en



Za vojsku SAD troše 916 milijardi dolara godišnje.

https://www.statista.com/statistics/262742/countries-with-the-highest-military-spending/

Hoću reći, za jednu takvu i toliku državu to i nisu neka značajna sredstva.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 22/08/2024 14:57:24
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8560 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/08/2024 : 16:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky



čekaj malo! kakva to stravična ljevičarska isključivost? pa zar vi nemate problema s nama upravo zbog toga što smo, kao što vi tvrdite, malo previše uključivi: po pitanju multikulturalnosti, imigranata, seksualnih manjina i preferencija... itd?

vi ste poprilično isključivi!

ajd se smiri malo... i sredi si priču.



Kikec, dal' si osnovno obrazovan?
Dal' znaš pisat?
Dal' znaš čitat?
Znaš.
Pa onda mi nije jasno šta se praviš glup.
Ljevica je danas u USA 10x radikalnija u svojim stavovima nego desnica.
Čovjek ne smije ništa krivo reć jer postoji mogućnost da ga se baci na lomaču.
Bože, svašta.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/08/2024 : 16:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Paro, ti uopće ne pratiš američku politiku, što si pokazao više puta na ovom topicu. Dapače, rugaš se onima koji ju prate. Kako bi onda znao tko je deset puta radikalniji?
Vidio si na nekom memeu na facebooku?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8560 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/08/2024 : 16:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
@Kruger
Ovo nije tema topika, pa ću ti poslat pm, da nas manhunter ne ganja.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8560 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/08/2024 : 16:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Paro, ti uopće ne pratiš američku politiku, što si pokazao više puta na ovom topicu. Dapače, rugaš se onima koji ju prate. Kako bi onda znao tko je deset puta radikalniji?
Vidio si na nekom memeu na facebooku?



Pa sami dokaz je ovaj tvoj upis.
Ti itekako pratiš američku politiku, ali i dalje se ne želiš pomaknut ni centimetra od svojih stavova.
Da,upravo tako, ljevica je radikalnija u svojim stavovima od desnice.
Ti misliš da nije? Po čemu to točno?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/08/2024 : 16:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Već smo raspravljali o tome, ali nije zgoreg ponoviti ako treba.

Politička ljevica u Americi (dakle ne akademska) nema veliki problem s radikalima. Većinu svojih najradiklanijih pojedinaca je pacifizirala, ili tako što su bili poraženi na predizborima, ili tako što su se i sami promijenili. Evo ove godine su Bush i Bowman (dvoje najljevijih zastupnika u kongresu) brutalno poraženi od svojih demokratskih kolega.
AOC je došla u kongres prije 6 godina s velikim idjeama kako će mijenjati Ameriku, ali brzo je shvatila da to ne prolazi. Danas će se rijetko od nje čuti priče o garanciji državnih poslova ili aboliranju ICE-a.

S druge strane, desnica je svoje radikale gurnula u prvi plan. Dopustili su da im likovi poput Gaetza i Biggsa smjene Kevina McCartyja s čela kongresa. U predizborima redovito biraju manijake poput Kari Lake, Marka Robinsona i Douga Mastriana. Umjerenim Republikancima poput Romneya ili Kinzingera su pokazali vrata jer su se usudili kritizirati velikog vođu.

Netko može misliti da je loše da je ljevica preumjerena ili da je dobro da je desnica zauzela čvršće stavove, ali o ovim činjenicama gore nema spora.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 22/08/2024 16:42:37
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/08/2024 : 16:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro


Ti itekako pratiš američku politiku, ali i dalje se ne želiš pomaknut ni centimetra od svojih stavova.


Ja dosta često zapravo mijenjam stavove, pa me se eventualno može proglasiti za nekonzistentnost. Evo, uzmimo Kamalu za primjer. Prvi dojam mi je bio vrlo pozitivan, zatim vrlo negativan, a trenutno je negdje između.


Istina je, doduše, da je jedan stav koji nisam promijenio da Donaldu Trumpu nikada neće biti mjesto u Bijeloj kući. To mi je na razini toga što nisam promijenio stav da je dobro oprati ruke poslije WC-a.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5856 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/08/2024 : 16:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Trumpov kandidat za potpredsjednika otvoreno je hvalio kreatora Projekta 2025:

https://apnews.com/article/jd-vance-foreword-heritage-foundation-project-2025-a34d091fd401056c938c8897c1ebabd6

Politike u njemu toliko su nepopularne da se sam Trump javno morao distancirati od svega toga.

Ovdje možeš pročitati nešto više ako te zanima:

https://www.reuters.com/world/us/project-2025-what-is-it-who-is-behind-it-how-is-it-connected-trump-2024-07-12/

Ne pada mi na pamet ništa toliko radikalno s lijeve strane spektra. Ponavljam, kandidat za potpredsjednika JD Vance otvoreno je podržao kreatora Projekta 2025.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/08/2024 : 16:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by lwood

Kakvu to našu logiku?
Ako je samo toliki broj onda je to još luđe.
Jerbo čemu bakcanje u vezi toga?
Mogli su radje pomoc dici šta imaju rijetke bolesti.



Evo Paro ovako napiše:

Dijete od 10 godina si želi promijeniti spol? Zašto ne? Pa to nema nikakve veze sa nesigurnošću i labilnošću u razvojnim godinama.

A realnost je da je u cijelim SAD takvih slučajeva dvadesetak godišnje (i svi su 13+ godina).

Broj samoubojstava tinejdžera u SAD iznosi, kako sam već pisao, 10,6 na 100 000, što na milijun ljudi dođe 106 samoubojstava. Ako smo već utvrdili da u SAD ima preko 20 milijuna tinejdžera, konačna brojka iznosi preko 2000 samoubojstava tinejdžera godišnje, od kojih je znatan dio trans djece (ako je vjerovati studijama, a drugih izvora nemam).

Nek je to znatno samo 5%, to je opet preko 100 djece godišnje, što je opet značajno više od dvadesetak koji urade operaciju promjene spola.

Ja opet ponavljam kako je to političarima jako zahvalna tema za uzburkati vode. Ljudi se lože na tu priču.

Evo, pokušao sam naći koliko se u SAD na federalnoj razini troši na takve programe i došao do cifre od 2,6 milijardi dolara.

https://carnegieendowment.org/posts/2022/03/how-the-us-gender-equality-funding-increase-can-actually-be-effective?lang=en



Za vojsku SAD troše 916 milijardi dolara godišnje.

https://www.statista.com/statistics/262742/countries-with-the-highest-military-spending/

Hoću reći, za jednu takvu i toliku državu to i nisu neka značajna sredstva.



Možda nisu velika ali su i dalje bacanje .
Uostalom valjda je red da se pitaju i ljudi koji placaju poreze zelw li to ili ne.
Evo malo zajebancije na tu temu
[url=https://postimages.org/][/url]

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu

Edited by - lwood on 22/08/2024 16:54:53
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/08/2024 : 16:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood


Možda nisu velika ali su i dalje bacanje .
Uostalom valjda je red da se pitaju i ljudi koji placaju poreze zelw li to ili ne.


Pa jel' imaju izbore ti ljudi ili što?
Ako njihovi predstavnici odluče da se se za to ne plaća iz državnog budžeta, neće se plaćati. Ne razumijem u čemu je problem.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/08/2024 : 16:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by lwood


Možda nisu velika ali su i dalje bacanje .
Uostalom valjda je red da se pitaju i ljudi koji placaju poreze zelw li to ili ne.


Pa jel' imaju izbore ti ljudi ili što?
Ako njihovi predstavnici odluče da se se za to ne plaća iz državnog budžeta, neće se plaćati. Ne razumijem u čemu je problem.



Problem je sta je sistem sjeban.
Svako takvo pitanje bi tribalo na referendum ,u biti individualno rijesit.
Kome se nesto placa nek placa.
Takav problem ima i hr,di gomile novaca idu za kojekakve udruge,crkve,picke materine...
E vidis ja to ne bi placa da ne moran.
A ako mi vec uzimaju pare za to onda mogu i rec sta mislin.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/08/2024 : 17:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Referendum za svaku stavku u budžetu? Takav sistem ima potencijala biti kaotičan ili, u najmanju ruku, neefikasan.
Živimo u predstavničkoj demokraciji. Direktna demokracija je distopija.

Tebi se ne plaća za udruge, ovome se ne plaća za operacije spolova, nekome trećem se ne plaća za pobačaje, četvrtom za škole, petom za policiju.
Sve je to ok, ali zato imaš izbore. Izaberi predstavnika koji će se boriti da državni proračun bude više po tvojoj mjeri.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8560 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/08/2024 : 17:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Tintone, ako se jednog dana vratiš u lijepu našu, koju političku stranku bi volio predstavljati?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page
Page: of 71  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000