forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Brakovi i rastave
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Tonto
Advanced Member



8138 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/07/2024 : 18:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by Tonto

Istina... i dobro je da sad postoji.



Pa ne bih rekao. Mislim da je puno bolje da si ljudi pametno biraju partnere, prema tome tko će im biti dobar za čitav život, kao u praktički svakoj kulturi osim ove, pa da jednostavno budu sretni. Kad intervjuiraju npr. Indijce kojima su obitelji sklopile brakove, oni su uglavnom sretni. Mi smo uglavnom nesretni.

Ja bih rekao. Ja se slazem da ljudi danas olako odustaju, ali puno je manja steta nego kad se ne razilaze oni koji su ocigledno trebali. Svi grijese, ako si pogriješio ulaskom u brak onda treba ustrajati na toj grešci - bedastoća.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1539 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 21/07/2024 : 19:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Da, ali bi puno manje ljudi griješilo kad bi u brak ulazilo znajući da je pogreška za čitav život (barem partnerov). Pametnije bi si birali partnere, imali drugačija očekivanja i drugačije bi se ponašali u braku. Nema savršenog sistema za ljude, ali po meni je "dobro razmisli s kim ćeš se ženiti" puno bolji od "ne brini, samo podereš papir i nikom ništa".

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8138 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/07/2024 : 19:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
To je drugi par postola. Trazis od ljudi da budu pametniji. That ship has sailed...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1539 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 21/07/2024 : 19:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Hm, uzmimo ovako. Većina tih istih ljudi koji su ušli u neki glupi brak, ne videći niti jednu od tih "red flags" kojih je bilo kao na moskovskoj paradi pobjede 1945., nakon raspada braka točno zna gdje su pogriješili i ne vjeruju sami sebi kako su mogli napraviti takvu glupost.
Ja bih, dakle, rekao da ljudi NISU glupi, nego da ne razmišljaju, jer nije potrebno - ako nešto ne bude kako treba, dobije se razvod i bok.
Isto je i sa svim drugim odlukama u životu - ako posljedice nisu bitne, odluke zapravo i nisu odluke i donose se olako. Ako natrag ili nema ili bar ne lako - odluke se promišljaju.
Uzmi da si klinac i da si biraš faks. Ako imaš roditelje za koje znaš da će te uzdržavati ako treba i dok su živi, upisivat ćeš ih sedam, po ključu "što bi bilo lijepo studirati", i ne završiti niti jedan. Ako, međutim, znaš da će te uzdržavati tokom samo jednog, a i to samo ako budeš imao dobre ocjene, a nakon toga ideš raditi i seliš se, dobro ćeš razmisliti koji ćeš upisati.
I uza sve razmišljanje i odvagivanje strana, ljudi, naravno, često zaseru, ali svakako puno manje nego ako ne razmišljaju uopće.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10190 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/07/2024 : 20:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by lwood



Pa tonto i nije normalan



Kad ovdje posta fotku sa svakog vjenčanja, onda ću mu vjerovati. Ove spike, ako s nekim živiš, onda si u braku, to ne priznajem.


Mislin da se hrvatsko pravosuđe ne bi složilo sa ovin šta pišeš.



Hrvatsko pravosuđe? Pa ako se dobro sjećam mora proći nekoliko godina zajedničkog života. Uostalom, kad je hrvatsko pravosuđe ikome donijelo nešto dobroga...osim likovima koji gaze ljude kako na cesti, tako na moru...i ostalim glavonjama?


Nebitno.
Činjenica je da ako na sudu dokažeš par godina suživota imaš sva prava i obveze ka da si bija u braku.
Znači ipak je bitnije s nekin živit nego imat vjenčani list.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8138 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/07/2024 : 22:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja mogu pricati samo o svom primjeru. Rastavljen sam, ali taj brak nikad ne bi i necu nazvati greskom. Zahvaljujuci tom braku imam predivnog sina. Imam izvrstan odnos sa bivsom, a moje dijete doslovno ima dvije mame i dva tate, sretno je, zdravo i ispunjeno dijete, odlican ucenik... jedino sto ne cita stripove. Djeca moje bivse iz njenog drugog braka mi doslovno vicu preko telefona da me vole. Razveli smo se sporazumno bez ikakvog povlacenja po sudovima i sve je trajalo pet minuta. To se dogadja kad su ljudi normalni. Nije nenormalno zaletit se i uletit u brak, nije nenormalno razvesest se. Nenormalni mogu biti samo ljudi i njihovo ponasanje u takvim situacijama. Nenormalno iz moje perspektive je prodavanje pameti, moraliziranje, suditi tuđe zivote pogotovo kroz prizmu ideoloskih uvjerenja. Rastavio sam se jednom, zivio sam nakon toga s djevojkom osam godina i prekinuo, nista od toga ne bih mijenjao, za nicim ne zalim. Bilo je divnih i manje divnih trenutaka, ali bio sam sretan onda, sretan sam i danas... presretan.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 21/07/2024 22:11:56
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1539 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 21/07/2024 : 22:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Super, drago mi je za tebe i tvojeg sina i sve ostale zainteresirane strane, ali većina se brakova ne raspada zato što su obje strane normalne i tako super da će ih čak i djeca iz drugoga braka voljeti.
I u većini slučajeva djeca itekako pate. I kod razvoda i kad im se useli neki dosadni brko ili dobiju neku kreštavu maćehu i čitav ostatak života.
I u većini slučajeva je ljudima teško nakon razvoda, sa 40 godina života i 10 godina nesreće, koje su ostavile trag i fizički i psihički, naći nekoga u košari iz koje je sve dobro odavno probrano, s djecom između dva doma, u podstanarstvu, s alimentacijom, s bezbroj zauvijek razbijenih iluzija naći novu ljubav.
Drago mi je, kažem, da je tvoj slučaj iznimka, ali mi je čudno da ti moram objašnjavati kakvo je pravilo.
Ideološka uvjerenja s tim nemaju nikakve veze niti itko ikome sudi - razvod je po definiciji nesretan kraj nečega što nije valjalo.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8138 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/07/2024 : 23:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Naravno da je razvod nesretan kraj, ali kraj je necega sto nije valjalo. Ako nije valjalo onda je kraj najbolje rijesenje, a nastavak sigurno nece nikome donijeti srecu... Tuzne sudbine koje navodis kao pravilo nazalost postoje, ali ja ih ne smatam pravilom. Mnogo razvedenih ljudi poznam i velika vecina ih je u domeni normalnih. Sjebane sudbine se potenciraju. Istini za volju znam za puno vise nesretnih brakova nego nesretnih razvoda.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5796 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/07/2024 : 23:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ja se donekle slažem s culture vultureom da bi ljudi trebali biti oprezniji, a pod tim smatram da bi bilo dobro da žive skupa neko vrijeme nevjenčani, jer drukčije teško možeš znati kako će ti biti u braku. E sad, vjerujem da je culture vulture ideološki protiv toga, kao i protiv predbračnih odnosa.

Po meni brak treba imati probni period, pa ako ide - super. Ako ne, manje zajebancije s papirima.

Inače, u sretnom sam braku 11 godina. Stari mi je bio prvi koji se razveo u mom gradiću, i bez tog razvoda ne bi bilo mene, tako da podržavam razvode ako već ne ide.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8138 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/07/2024 : 23:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Svaki kraj je prilika za novi pocetak...

Al dobro, mozda ja gledam svijet kroz ruzicaste naočale... i neka.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1836 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 21/07/2024 : 23:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by lwood



Pa tonto i nije normalan



Kad ovdje posta fotku sa svakog vjenčanja, onda ću mu vjerovati. Ove spike, ako s nekim živiš, onda si u braku, to ne priznajem.



Pa nisam ja mladjo... Dogodine drugi put sluzbeno kad ne priznas moje teorije



Čestitke Tonto,
a kako bi rekao moj prijatelj svom kumu kad je čuo da se drugi put ženi: a što ti nije bilo jasno od prvog puta

Inače bili su nam prijatelji iz Poljske u posjetu prije nekih par mjeseci pa se čude kako puno rastava ima u Hrvatskoj jer kao u Poljskoj to nije nimalo tako, a ništa rekao sam im da zaostaju za nama bar jedno 20 godina jer tada ni kod nas onda nije bilo tako puno rastava.

Ne znam zašto je to tako, ali jako je puno rastava i nažalost vrlo su rijetke rastave sa happy endom, od desetak njih znam samo za jednu ovo sve ostalo nešto se razvlači po sudovima pa rastežu i natežu tu djecu, vrlo ružnih situacija sam se nagledao i naslušao
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5796 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/07/2024 : 23:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Svaki kraj je prilika za novi pocetak...



Svakako, najgora stvar je ostati u braku koji ne funkcionira (namjerno neću reći u lošem braku).

Svaki brak je priča za sebe. Ima ih stvarno koji su uletjeli kao klinci, shvatili da su se zajebali i logično da slijedi razvod. Takvima bi bilo bolje da su malo živjeli skupa prije braka, uštedjeli bi na troškovima vjenčanja ako ništa :D

Ima brakova gdje sve savršeno funkcionira neko vrijeme i onda se to promijeni jer se i ljudi mijenjaju. Svatko za sebe onda bira ostati u takvom braku ili otići. Dobro je dok se god može birati.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 21/07/2024 23:45:59
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1539 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 22/07/2024 : 00:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Ideologija ovo, ideologija ono - ajde pratite vi malo razgovor, a ne ubacujte ad hominem besmislice koje ni s temom ni s mojim riječima nemaju nikakve veze.
Jesam li ja nešto "ideološki" rekao, ili sam istaknuo činjenicu da do 1917. nigdje u Europi nije bilo no-fault razvoda, a da ga u mnogim europskim zemljama nije bilo sve do relativno nedavno?
Brak je tip ugovora između dvije strane koje, za razliku od svih drugih ugovora koji se odnose na neku određenu stvar, transakciju, posao ili štogod, daju tim ugovorom jedna drugoj SVE, a ugovor se također sklapa i na dobrobit ljudi koji se tek trebaju roditi i čije interese taj ugovor također treba štititi.
Super je što se život nije nakon razvoda raspao Tontu ili Bevinom ocu, ali što ćemo s bezbrojnim ženama s djecom koje su svojim muževima dale sve, da bi na koncu bile ostavljene kad su ih dotični odlučili zamijeniti novijim, poboljšanim modelom? Super je što je Tontov klinac sretno dijete, ali što ćemo s bezbrojnom djecom koja nisu sretna što su mama ili tata otišli i koji se ostatak djetinjstva pitaju "Da sam ja bio bolji, bi li mama ostala?"?
Brakovi se danas raspadaju u tolikom postotku jer se sebičnoj ljudskoj prirodi dopustilo da nekažnjeno bude sebična.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5796 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/07/2024 : 00:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Super je što se život nije nakon razvoda raspao Tontu ili Bevinom ocu, ali što ćemo s bezbrojnim ženama s djecom koje su svojim muževima dale sve, da bi na koncu bile ostavljene kad su ih dotični odlučili zamijeniti novijim, poboljšanim modelom?



Iz mog osobnog iskustva, što je priznajem manjkavo ali i dalje je istina, najčešće brakorazvodnu parnicu pokreću upravo žene nakon što saznaju da ih je partner prevario. Kažem, može se dogoditi da je baš tako potrefilo, ali i dalje je znatan broj razvoda odluka prije svega žene.

Bi li ti pristao da ljudi žive nevjenčani nekoliko mjeseci kao probu za brak? Po meni bi to značajno smanjilo broj razvoda.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1539 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 22/07/2024 : 00:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by culture vulture

Super je što se život nije nakon razvoda raspao Tontu ili Bevinom ocu, ali što ćemo s bezbrojnim ženama s djecom koje su svojim muževima dale sve, da bi na koncu bile ostavljene kad su ih dotični odlučili zamijeniti novijim, poboljšanim modelom?



Iz mog osobnog iskustva, što je priznajem manjkavo ali i dalje je istina, najčešće brakorazvodnu parnicu pokreću upravo žene nakon što saznaju da ih je partner prevario. Kažem, može se dogoditi da je baš tako potrefilo, ali i dalje je znatan broj razvoda odluka prije svega žene.

Bi li ti pristao da ljudi žive nevjenčani nekoliko mjeseci kao probu za brak? Po meni bi to značajno smanjilo broj razvoda.



A tko danas ne živi nevjenčano ne nekoliko mjeseci nego i do 10 godina prije stupanja u brak? Pa je razvoda ne manje nego više nego ikad.

Živio sam i ja s prvom ženom 5 godina nevjenčano, zanemarujući da je psihički bolesna, pa se brak raspao nakon svega 3 godine. S drugom ženom nisam imao ni odnose prije braka pa sam našao u njoj za sebe najbolju ženu koju sam ikad upoznao. Živjela je moja sestra 8 godina s dečkom kojeg smo svi obožavali, pa na koncu do braka nisu nikad ni došli, a da i jesu, raspao bi se bio za jedno poslijepodne. S današnjim je mužem prvi put izašla u ožujku, u travnju su mi javili da se žene, u prosincu je bila svadba. Prije braka ne da nisu živjeli skupa, nego čak nisu ni živjeli u istoj državi. Danas imaju troje djece i savršen brak. Živio je njegov brat sa ženom prije braka pa ga je ostavila sa kćeri koja ima epilepsiju, ozbiljan gastroezofagealni refluks i tumor na mozgu jer joj se drugi više sviđao pa koga briga za muža i bolesno dijete. Anegdote i osobne priče i mladenačke pogreške i misplaced pobune su jedno, institucija braka i obitelji nešto drugo.
Još jednom ponavljam - nismo mi jedina kultura na svijetu i u povijesti. U većini kultura je razvod nezamisliv i zato si ljudi pametnije biraju partnere, prema drugim kriterijima od toga kakvu muziku netko sluša ili kakvo dupe netko ima, i žive sretnije živote, a kad imaju neki problem, onda ga, budući da odlazak nije opcija - riješavaju. To što si mi utvarujemo da smo "napredni", a životi su nam u rasulu, dok "primitivne" kulture žive s puno manje briga i što to nismo spremni priznati i nešto od njih naučiti samo govori o našoj aroganciji.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 22/07/2024 00:48:05
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5796 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/07/2024 : 01:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

A tko danas ne živi nevjenčano ne nekoliko mjeseci nego i do 10 godina prije stupanja u brak? Pa je razvoda ne manje nego više nego ikad.



OK, ja očito (dobro, znam to) živim u ultra konzervativnoj sredini gdje je gotovo pa nezamislivo živjeti skupa prije braka.

Moguće i da sam u krivu s tom teorijom, neću ništa tvrditi. Očito je da će se ljudi razvoditi što god.

Ja se slažem da bi brak treblo pokušati spasiti ako je ikad valjao. Ako i to zakaže - razvod i gotovo.

Nisam siguran koliko su ljudi u drugim kulturama sretniji. Kako mjeriti sreću? Općenito se ljudi boje izbora, pa je možda do toga. Lakše ti je kad ti se sve samo posloži. Ali bi li, recimo, zapadna žena pristala živjeti u ugovorenom braku ako nije odmalena odgajana da je to norma? Bi li bila sretnija?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10190 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/07/2024 : 05:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Zajednički život prije braka, mladost, glupost, neodgovornost, sve je to ljudski i u konačnici nebitno.
Bitno je da nan šta ćemo radit sa svojin životon ne određuje nekakav vjerski fanatik ili neki posrani zakon od prije 200 godina.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 22/07/2024 05:22:04
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46984 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/07/2024 : 06:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tihomirduras

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by lwood



Pa tonto i nije normalan



Kad ovdje posta fotku sa svakog vjenčanja, onda ću mu vjerovati. Ove spike, ako s nekim živiš, onda si u braku, to ne priznajem.



Pa nisam ja mladjo... Dogodine drugi put sluzbeno kad ne priznas moje teorije



Čestitke Tonto,
a kako bi rekao moj prijatelj svom kumu kad je čuo da se drugi put ženi: a što ti nije bilo jasno od prvog puta

Inače bili su nam prijatelji iz Poljske u posjetu prije nekih par mjeseci pa se čude kako puno rastava ima u Hrvatskoj jer kao u Poljskoj to nije nimalo tako, a ništa rekao sam im da zaostaju za nama bar jedno 20 godina jer tada ni kod nas onda nije bilo tako puno rastava.

Ne znam zašto je to tako, ali jako je puno rastava i nažalost vrlo su rijetke rastave sa happy endom, od desetak njih znam samo za jednu ovo sve ostalo nešto se razvlači po sudovima pa rastežu i natežu tu djecu, vrlo ružnih situacija sam se nagledao i naslušao



Pa i u Poljskoj se raspadne trecina brakova.
Po statistici su najgori Portugal i Spanjolska znaci bas te nekad konzervativne i patrijarhalne zemlje.
Dobra poveznica s Dalmacijom.
I racunaj da se uglavnom i razvode mladji brakovi znaci situacija je generacujski puno gora nego sta sama statistika govori.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17734 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/07/2024 : 07:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Kaze budi oprezniji
Na sta...pa ljudi cesto nemaju izbora...nije svaki dan da te neko prosi

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3357 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 22/07/2024 : 08:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Bitno je da nan šta ćemo radit sa svojin životon ne određuje nekakav vjerski fanatik ili neki posrani zakon od prije 200 godina.





A na žalost ima ih i iz petnih žila se trude da nametnu svoje fašističke vrijednosti društvu oko sebe.


Pet godina zajedničkog života, nakon toga 17 godina braka. Dvoje klinaca. Kako su klinci i svakodnevne obaveze povećali razinu stresa tako je galama bila sve češća. Nakon nekog vremena, kad je skužila da nema pomaka žena odlučila to presjeći. I hvala joj na tome. Sad živimo i dalje u istom gradu, ona ostala u stanu ja uzeo kuću. Klinci mogu kod koga žele, kad žele i koliko žele. Papire oko rastave riješil za par minuta uz jednu obaveznu raspravu na sudu. Sve riješili tim jednim dolaskom, izašli van iz suda zagrlili se i svaki svojoj kući.
Rastava je bila jedna od najboljih životnih odluka, isto koliko i ženidba 17 godina ranije!

P.S. Kod nas rastave sigurno više pokreću žene, a ne muškarci. Oni su gamad koja najde drugu ali i dalje dolaze ženi na ručak.

Epilog:
Nakon godine dana svi smo sretni i zadovoljni svojim životima. Nemamo drugih osoba, a klinci vele da je bolje nego prije!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 22/07/2024 09:02:05
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46984 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/07/2024 : 09:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Naravno da žene češće podnose zahtjev za razvodom.
Od gomile slučaja za koje znam ne pada mi nijedan napamet di je muški da zahtjev.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu

Edited by - lwood on 22/07/2024 09:12:39
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46984 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/07/2024 : 09:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Evo primjer Maldiva(inače gotovo svi stanovnici tamo su muslimani plus ih ima malo plus su naseljeni na malom i otočnom teritoriju)

Based on data from the United Nations and various sources, the Maldives emerged as the country with the highest divorce rate globally in 2020. With 2984 divorces reported against a population of 540,544, the Maldives recorded a divorce rate of 5.52 per 1000 people. This marks a significant decrease from its renowned rate of 10.97 in 2002, which earned the country a Guinness World Record.
The prevalence of divorces in the Maldives is often attributed to a societal outlook that disapproves of extramarital relations. However, the ease of both entering into and terminating marriages contributes to a swift cycle of marrying quickly and divorcing with minimal complexity if the relationship falters. Additionally, a cultural shift is underway, empowering women in the Maldives to be more self-sufficient financially, allowing them to exit marriages that are not fulfilling.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8138 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/07/2024 : 11:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tihomirduras

Čestitke Tonto,
a kako bi rekao moj prijatelj svom kumu kad je čuo da se drugi put ženi: a što ti nije bilo jasno od prvog puta


...a cujes, ja sam zadnjih 12 godina govorio kako nisam najpametniji covik na svitu, al da me malo ko zajebo dvaput za istu stvar. Sve dok nije dosla jedna koja ce me opet zajebat. Izgleda da sam gluplji nego sto sam mislio.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1539 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 22/07/2024 : 11:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
!!!!SPOILER ALERT!!!!!


Sretno dijete (Fibra, 2024.) je strip o Srecku Mirkovicu, koji je, kao sto mu i samo ime kaze, sretan i miran covjek, u sretnom i mirnom braku sa Sretom Dobrovic-Mirkovic, s kojom ima troje djece - Feliksa, Mirka i Miroslavu. Prvih je 50 stranica stripa pomalo dosadno za citanje, jer price o sretnim i mirnim ljudima koji zive sretne i mirne zivote uglavnom nisu osobito zanimljive za citanje, i to je osnovni razlog zasto, kao sto cete vidjeti, stripu ne dajem maksimalnu ocjenu. Jednog se jutra, medjutim, Srecko probudi, uspravi u krevetu i shvati da vise ne zeli zivjeti sa Sretom. Srecko mirno priceka da se Sreta takodjer probudi (bude se i lijezu uvijek u isto vrijeme, kao sto i sve drugo rade u savrsenom skladu jedno s drugim pa ne mora dugo cekati - vec sljedece sekunde budi se i uspravlja i ona) pa je poljubi i njezno joj sapne: "Sreto, hvala ti za sve ove sretne godine braka, predivnu djecu, sve sto si mi dala". Sreta, koja ga poznaje kao samu sebe, istoga casa procita u njegovim ocima da se Srecko zeli rastati, i odgovori mu: "Hvala i tebi na svemu, Srecko, sve je bilo savrseno". Nakon toga se mirno zagrle i poljube pa Srecko ustane, ode u kuhinju i donese joj, kao i svakog jutra, dorucak, kavu i sok u krevet, dok ona pjeva pticicama koje svakog jutra dolaze na njihov prozor cuti njenu pjesmu. Feliks, Mirko i Miroslava mirno primaju (telepatskim putem) vijest da se roditelji rastaju i rastava ni u kom trenutku ne narusava njihov mir. Feliks, dapace, pobjedjuje na drzavnom natjecanju u matematici, Mirko u fizici, Miroslava u informatici. Srecko i Sreta imaju nekoliko stanova i kuca, koje su dotad koristili za ladanje, a sve u krugu dovoljno uskom da im se cak ni putovanje do posla ili skole nece promijeniti nakon razvoda, bez obzira na to na kojoj adresi odluce provesti koji dan. Sam dan rastave na sudu je sretniji negoli je mnogim parovima dan vjencanja, djeca su donijela cvijece i bonbonijere, dosli su i rodbina i prijatelji, kumovi vjencani i krsni, svi su tu i fali samo - fotograf! Kako se nitko nije sjetio angazirati profesionalnoga fotografa?! Mala drama koja kao da ce po prvi put narusiti srecu i mir Mirkovica, ali nista ne mari! Neki se par upravo trebao vjencati u dvorani do one u kojoj Mirkovici slave razvod, ali se, naravno, posvadjao, jer drugi ljudi nisu kao Mirkovici i, sjetite se, cak su i njihova vjencanja nesretnija od razvoda Mirkovica, te do vjencanja nece doci i fotograf je slobodan. Fotograf (Feliciano) se na licu mjesta zaljubi u Sretu i ona u njega i nema razloga da se ceka, pogotovo kad su vec svi tu i predivan je suncani dan i zivot nikada nece biti bolji - Feliciano klekne, Sreta samo kroz suze potvrdno kimne glavom, maticar otvara vrata susjedne dvorane, kaze: "Dodjite, brzo, u 12 imam drugi par!" i dan koji je trebao biti samo uobicajeno sretan je na koncu jos sretniji! Ali ako je Feliciano pred maticarem, tko ce biti fotograf? Sudac iz dvorane za razvode se, srecom, u slobodno vrijeme bavi fotografijom i u fusu radi bas na vjencanjima - kaze da mu je tako lakse nositi se sa svim tim tuznim razvodima (jer nisu svi ljudi kao Srecko i Sreta!) - te se on sad hvata aparata i usput sprijateljuje s Felicianom oko zajednicke ljubavi prema fotografiji. Srecko ne nalazi odmah novu ljubav i dani su mu neko vrijeme pomalo prazni, iako ne manje sretni. Pivica, televizija, drkanje na kakav filmic s maloljetnicama, muzika, stripovi, setnja s pesekom, kavica s prijateljima - neko je vrijeme to Sreckova nepomucena sreca. Onda se jednog jutra probudi, uspravi u krevetu pa si kaze: "I ja bih se ponovno ozenio" i nadje si istoga dana i on novu zenu i do veceri je i on ozenjen, a sutra je subota i oni odlaze na medeni mjesec - u Italiju, gdje ih ugoscuje Felicianova familija Contenti, kojoj su bas u posjetu Feliciano, Sreta i djeca. Sreta je trudna s drugim Felicianovim djetetom i pomalo joj je mucno, ali samo na cas, i brzo se baca u pjesmu, kojoj se pridruzuje citava Italija, pa Europa, pa na koncu i citav svijet.

Bilo mi je neopisivo zadovoljstvo citati ovu toplu ljudsku pricu o normalnim ljudima u postojanje kakvih nikad necu prestati vjerovati i kojima se, koliko mogu, i sam trudim pripadati. Scenarij je izvrstan i potpisuje ga jedan clan nasega foruma, ali vam ne smijem reci tko je, jer zeli da mu nick ostane anoniman (upuceni znaju o kome se radi), a crtez je javno iz pera Marka Jacana, koji je za potrebe ove price posve promijenio svoj uobicajeni sumorno-poentilisticki izricaj i predivno prenio atmosferu sretne obitelji. Kolor by ddeki.

Moja ocjena: 9.5/10 (kao sto sam rekao, samo zbog veoma polaganog uvoda, inace bi bila cista desetka!)



Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 22/07/2024 11:59:08
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8548 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/07/2024 : 20:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture



Živio sam i ja s prvom ženom 5 godina nevjenčano, zanemarujući da je psihički bolesna, pa se brak raspao nakon svega 3 godine.



Izdržao si 8 god. u takvom suživotu?
Vau...ma još si ti i dobar danas.
Ja sam izdržao jedva 10 mjeseci i pobjegao glavom bez obzira.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000