forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Brakovi i rastave
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10190 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 23/07/2024 : 05:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by culture vulture



Živio sam i ja s prvom ženom 5 godina nevjenčano, zanemarujući da je psihički bolesna, pa se brak raspao nakon svega 3 godine.



Izdržao si 8 god. u takvom suživotu?
Vau...ma još si ti i dobar danas.
Ja sam izdržao jedva 10 mjeseci i pobjegao glavom bez obzira.


Da se mene pita ja bi ga u tome braku zarobija za cili život.
Ko ga jebe, triba je pametnije birat.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1539 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 23/07/2024 : 10:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Hvala vam na lijepim rijecima. Drzimo se teme, koja nije nezanimljiva.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1438 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 23/07/2024 : 10:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Dobro što brak propada, al' kažu da ljudi opet žive skupa - što bi spalo u definiciju braka, dobro neki kažu... Al' utječe li to i na broj dice ili jedno i drugo imaju iste uzroke?
Posa me često navede vani i baš san nedavno bio na sjeveru Italije, kažu mi da su oni sad na 1.3 diteta po paru, najstarija država Europe... U isto vrime i jedna od država s najmanje brakova...

Edited by - prop_ovednik on 23/07/2024 10:50:21
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12243 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 23/07/2024 : 11:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
U braku sam 30 godina i dobro nam je svima.

Have mercy
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17734 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/07/2024 : 12:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
osim droge i sotonizma
tu je prisutna pojava izjebavanja prije braka...i ekstrema neiživljenosti prije braka
to su 4 osnovna problema

pod pojmom droga mislim na sve ovisnosti od kocke interneta droge alkohola
sotonizam su sve danasnje moderne religije upakirane u individualizam hedonizam i relativizam
neko ko ima 140 partnera do braka... neće sigurno biti dobar bračni drug
također ako lujka i lujak nisu imali odnose prije braka s drugima seks kad osjete onda krenu naskakat uokolo na prvi problem

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17734 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/07/2024 : 12:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Evo primjer Maldiva(inače gotovo svi stanovnici tamo su muslimani plus ih ima malo plus su naseljeni na malom i otočnom teritoriju)

Based on data from the United Nations and various sources, the Maldives emerged as the country with the highest divorce rate globally in 2020. With 2984 divorces reported against a population of 540,544, the Maldives recorded a divorce rate of 5.52 per 1000 people. This marks a significant decrease from its renowned rate of 10.97 in 2002, which earned the country a Guinness World Record.
The prevalence of divorces in the Maldives is often attributed to a societal outlook that disapproves of extramarital relations. However, the ease of both entering into and terminating marriages contributes to a swift cycle of marrying quickly and divorcing with minimal complexity if the relationship falters. Additionally, a cultural shift is underway, empowering women in the Maldives to be more self-sufficient financially, allowing them to exit marriages that are not fulfilling.



kod muslimana se razvedeš izgovoreći 3 puta razvodim se razvodim se razvodim se
nedavno je princeza neka sultanu preko instagrama to poslala
slicno je i u indiji SMSom posalju zeni

naravno to je serijatski brak ne civilni ali cesto civilno zakonodatsvo crpi pravila iz vjerskog

kod kršćana nema razvoda...tojest ima razdvojenost od stola i postelje i nema novog vjerskog braka

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46984 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/07/2024 : 12:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prop_ovednik

Dobro što brak propada, al' kažu da ljudi opet žive skupa - što bi spalo u definiciju braka, dobro neki kažu... Al' utječe li to i na broj dice ili jedno i drugo imaju iste uzroke?
Posa me često navede vani i baš san nedavno bio na sjeveru Italije, kažu mi da su oni sad na 1.3 diteta po paru, najstarija država Europe... U isto vrime i jedna od država s najmanje brakova...



Po ženi ,to misliš na fertilitet?
Broj dice koje u prosjeku žena rodi u fertilnoj dobi.
Italija i je jedna od najgorih iako ima i gorih.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46984 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/07/2024 : 12:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by lwood

Evo primjer Maldiva(inače gotovo svi stanovnici tamo su muslimani plus ih ima malo plus su naseljeni na malom i otočnom teritoriju)

Based on data from the United Nations and various sources, the Maldives emerged as the country with the highest divorce rate globally in 2020. With 2984 divorces reported against a population of 540,544, the Maldives recorded a divorce rate of 5.52 per 1000 people. This marks a significant decrease from its renowned rate of 10.97 in 2002, which earned the country a Guinness World Record.
The prevalence of divorces in the Maldives is often attributed to a societal outlook that disapproves of extramarital relations. However, the ease of both entering into and terminating marriages contributes to a swift cycle of marrying quickly and divorcing with minimal complexity if the relationship falters. Additionally, a cultural shift is underway, empowering women in the Maldives to be more self-sufficient financially, allowing them to exit marriages that are not fulfilling.



kod muslimana se razvedeš izgovoreći 3 puta razvodim se razvodim se razvodim se
nedavno je princeza neka sultanu preko instagrama to poslala
slicno je i u indiji SMSom posalju zeni

naravno to je serijatski brak ne civilni ali cesto civilno zakonodatsvo crpi pravila iz vjerskog

...tojest ima razdvojenost od stola i postelje i nema novog vjerskog braka




Nema razvoda kod kršćana?
Kako se onda Thomson razvea? Po Duhu svetome?


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12434 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/07/2024 : 12:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by lwood

Evo primjer Maldiva(inače gotovo svi stanovnici tamo su muslimani plus ih ima malo plus su naseljeni na malom i otočnom teritoriju)

Based on data from the United Nations and various sources, the Maldives emerged as the country with the highest divorce rate globally in 2020. With 2984 divorces reported against a population of 540,544, the Maldives recorded a divorce rate of 5.52 per 1000 people. This marks a significant decrease from its renowned rate of 10.97 in 2002, which earned the country a Guinness World Record.
The prevalence of divorces in the Maldives is often attributed to a societal outlook that disapproves of extramarital relations. However, the ease of both entering into and terminating marriages contributes to a swift cycle of marrying quickly and divorcing with minimal complexity if the relationship falters. Additionally, a cultural shift is underway, empowering women in the Maldives to be more self-sufficient financially, allowing them to exit marriages that are not fulfilling.



kod muslimana se razvedeš izgovoreći 3 puta razvodim se razvodim se razvodim se
nedavno je princeza neka sultanu preko instagrama to poslala
slicno je i u indiji SMSom posalju zeni

naravno to je serijatski brak ne civilni ali cesto civilno zakonodatsvo crpi pravila iz vjerskog

kod kršćana nema razvoda...tojest ima razdvojenost od stola i postelje i nema novog vjerskog braka




Muslimani mogu imati i do 4 žene. Da li to važi i za Bosnu? Ima li netko u Bosni 4 žene ili barem 2,3,...i kako to funkcionira?
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17734 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/07/2024 : 12:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
to je ništavnost braka
svako malo to moram objašnjavati

brak je bio nevažeći jer jedna od strana je sakrila činjenicu u trenutku sklapanja braka da ne želi rađati djecu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46984 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/07/2024 : 12:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

to je ništavnost braka
svako malo to moram objašnjavati

brak je bio nevažeći jer jedna od strana je sakrila činjenicu u trenutku sklapanja braka da ne želi rađati djecu





Znan da voliš fantasy al ipak pretjeruješ.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37702 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/07/2024 : 15:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bas danas naletio na podatke kod nas... broj rastava se vec svake godine. Prosle godine ih je bilo u prosjeku 6 dnevno, pri cemu se 37 parova rastavilo vec poslije prve godine braka.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17734 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/07/2024 : 15:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je za najbolji rezultat potrebno uzeti ukupan broj brakova u domenu razvedenih...znaci u 2023 se toliko razvelo ali je najstariji brak u tom apisku razvoda sklopljen 1989.a najmladji 2022

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37702 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/07/2024 : 17:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

statistika
https://www.stat.si/StatWeb/(X(1)S(ghsjhyxbcuzasozup5x3fza1))/Field/Index/78

https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/11126

:D
"Pri 516 porokah (8 % porok) pa je nevesta, državljanka Republike Slovenije, sklenila zakonsko zvezo z ženinom, ki je bil državljan druge države; tudi med temi so bili najštevilnejši državljani Bosne in Hercegovine."



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12434 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/07/2024 : 20:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


statistika
https://www.stat.si/StatWeb/(X(1)S(ghsjhyxbcuzasozup5x3fza1))/Field/Index/78

https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/11126

:D
"Pri 516 porokah (8 % porok) pa je nevesta, državljanka Republike Slovenije, sklenila zakonsko zvezo z ženinom, ki je bil državljan druge države; tudi med temi so bili najštevilnejši državljani Bosne in Hercegovine."






to se vjenčaju zbog papira, da mogu ljudi iz Bosne dobiti papire za ulazak na tržište rada u EU a onda pravac Njemačka ili su jedino Bosanci ludi da se još vjenčaju, tko normalan se danas vjenča?
Riječi kao što su ZAUVIJEK TVOJ ili U DOBROM I ZLU,...od ovih riječi me spopade panika več kad ih čujem. Ništa danas nije ZAUVIJEK, ni posao, ni ljubav, ni prijateljstvo,...sve je na određeno vrijeme dok funkcionira, dok se svi slažu i uživaju,...kod nas se kaže "da su polizali med" i kad se poliže med ide se dalje. Još veča glupost je u "dobrom i zlu" kakvom zlu, tko želi biti sa nekim u zlu!?? Samo u dobrom, dok ima para da se troši. Nitko ne želi da bude u braku sa nekim tko ima probleme (bilo kakve) i zašto da njegovi/njezini problemi postanu tvoji. Kome se da zajebavati sa tuđim problemima i svi želimo lijep i ugodan život, bez problema, bez stresa, zato nema tu "u zlu". Najluđe su belkinje prosječnog izgleda koje idu u Afriku i tamo se zaljube u neke crnce pa ih onda dovuku ovamo i onda svi to moramo trpiti ovdje ili čelavi muškarci sa velikom trbušinom u kasnim petdesetima koji idu na Filipine, Tajland,...i dovuku neke neobrazovane 20+ godišnje seljačice i ožene ih i onda isto tako trebamo to mi ostali kao društvo tolerirati i dijeliti isti vazduh sa tim ljudima. Ja ako idem negdje u kafič i vidim nekog nepalca, indijca, filipinku,....koja ne zna da priča slovenski i želi da me usluži, ja tražim knjigu pritužbi ili šaljem sanitarnu inšpekciju. Često se onda stvarno odkriju neke stvari (prljavština, neuređeni papiri, ne izdavanje računa, istekao rok na proizvodu,....). Treba početi čuvati EUROPSKI NAČIN života! A oni koji se žele ženiti sa crncima, azijkama,...idite tamo i ostanite tamo, nemoje ih ovamo vuči. Živite tamo u "dobrom i zlu" i "zauvijek" gdje se preživljava sa 1 dolarom na dan a ne ovdje gdje su socialni transferi 500 eura + dodatci.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1531 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 23/07/2024 : 20:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Auuu nek si nam rekao..

A da malo zavrnes rukave i ...


inace imas zanimljiv broj poruka trenutno ojro :) 12345 (ah pao je i broj 12346 negde sada)

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.

Edited by - matori paraliticar on 23/07/2024 20:57:40
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3459 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 23/07/2024 : 21:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
U konzervativnom braku, tiho je sve,
Tamo gdje ljubav svoje mjesto nađe.
Vrijednosti stare, u srcu duboko,
Zajedno kroče kroz vrijeme polako.

Vjernost i čast, na temelju stoje,
U svakoj nevolji, zajedno dvoje.
Ruku pod ruku, kroz život kroče,
U dobru i zlu, srca im brže kucaju noće.

Dom im je tvrđava, sigurno mjesto,
Gdje ljubav se gradi, cigla po cigla.
Djeca uče od njih, ponosno stoje,
Vrijednosti stare, vječno postoje.

U konzervativnom braku, ljubav je mirna,
Kao rijeka što teče, stalna i silna.
U tradiciji nalaze snagu i sreću,
U zajedničkom životu, sve više se vežu.

Vrijednosti čuvaju, kao dragocjen dar,
U svijetu što mijenja se, oni su stalni par.
U ljubavi, poštovanju, svakog dana rastu,
U konzervativnom braku, uvek nađu svoju čast i slavu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46984 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/07/2024 : 08:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Europski nacin zivota kako ti euro kazes je pred nestankom. Nema ga ko vise cuvat osim par generacija u srednjim godinama. Mlade boli q,zanima ih samo lova(ako i to).

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4930 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/07/2024 : 10:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Mnogi koje ja znam da su se razveli su se: ponovo vjenčavali. Dakle i ti koji se razvode očito i dalje vjeruju u brak. Možda jedino više nije tako čvrsta ona dogmatska crkvena varijanta "od kolijevke do groba" (ako je ikad i bila), no razvod sam po sebi ne znači da je brak kao društvena institucija mrtav. Ljudi se raziđu, pa se nađu sa nekim drugim, ali i dalje vjeruju u tu zajednicu 2 osobe i imaju potrebu da u nju ulaze. Ne svi, ali većina da. S tim da većina brakova i dalje ne završava razvodom. Kao što i uvodni citirani članak kaže, na svaki razvod dolaze 4 nova braka.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1539 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 24/07/2024 : 12:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Za mene je razlog zasto se brakovi danas toliko raspadaju jasan kao dan. Pod normalnim okolnostima, kad muskarac i zena imaju odnose, postoji barem mogucnost da ce se dogoditi trudnoca. Zena se stoga, pod normalnim okolnostima, nece upustiti u odnose s bilo kim, nego ce partnera birati prema tome zeli li s njim provesti godine i godine podizuci djecu i misli li, uostalom, da za to uopce postoji mogucnost, odnosno, da nece biti samo wham, bam, thank you, m'am. Obitelji takodjer ne zele da im netko iskoristava pa napusta kceri, drustvo ne zeli nositi teret bezbroja djece za koje se nema tko brinuti, potpomagati bezbrojne samohrane majke, imati hrpu djece koja ne znaju tko im je otac pa otuda ni s kim nisu u srodstvu i mogu imati odnose itd. itbl. A, na koncu, i muskarac zeli imati bar neku iluzornu sigurnost da su djeca za koju se brine njegova. Pa je iz tih jednostavnih realnosti izrasla u svakoj civilizaciji nekakva institucija i neki tip ugovora koji osiguravaju neke osnovne stvari.
Jednom kad se, medjutim, u jednadzbu uvede kontracepcija, sve to istoga casa gubi taj smisao i u potrazi je za nekim novim smislom. Ja osobno ne vidim sto bi taj neki drugi smisao mogao biti i potpuno mi je prirodno da je instituciji braka dosao kraj. Zanima me, medjutim, vide li ga ljudi koji ne dijele moja uvjerenja.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 24/07/2024 12:09:33
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22278 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/07/2024 : 12:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Ja se donekle slažem s culture vultureom da bi ljudi trebali biti oprezniji, a pod tim smatram da bi bilo dobro da žive skupa neko vrijeme nevjenčani, jer drukčije teško možeš znati kako će ti biti u braku.


Ja sam apsolutno za ovo! Malo biti s nekim, dobro izjebati i onda promijeniti.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1526 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 24/07/2024 : 15:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ja mogu pricati samo o svom primjeru. Rastavljen sam, ali taj brak nikad ne bi i necu nazvati greskom. Zahvaljujuci tom braku imam predivnog sina. Imam izvrstan odnos sa bivsom, a moje dijete doslovno ima dvije mame i dva tate, sretno je, zdravo i ispunjeno dijete, odlican ucenik... jedino sto ne cita stripove. Djeca moje bivse iz njenog drugog braka mi doslovno vicu preko telefona da me vole. Razveli smo se sporazumno bez ikakvog povlacenja po sudovima i sve je trajalo pet minuta. To se dogadja kad su ljudi normalni. Nije nenormalno zaletit se i uletit u brak, nije nenormalno razvesest se. Nenormalni mogu biti samo ljudi i njihovo ponasanje u takvim situacijama. Nenormalno iz moje perspektive je prodavanje pameti, moraliziranje, suditi tuđe zivote pogotovo kroz prizmu ideoloskih uvjerenja. Rastavio sam se jednom, zivio sam nakon toga s djevojkom osam godina i prekinuo, nista od toga ne bih mijenjao, za nicim ne zalim. Bilo je divnih i manje divnih trenutaka, ali bio sam sretan onda, sretan sam i danas... presretan.


Znaš kako kažu kad je odnos s bivšim partnerom izvrstan? Jedna strana to čini jer nije preboljela drugu, a druga strana to čini iz sažaljenja prema prvoj
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17734 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/07/2024 : 13:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
i dete može biti greška
droga...prostitucija...kriminal

a to češće biva kad nema oca u kući

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4425 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 29/07/2024 : 10:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
svidja mi se tema
pratim
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2533 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 02/08/2024 : 15:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
AKo gledam moju firmu i ljude koji žive sa partnerom i imaju djecu, u generaciji 30-40, 4 su vjenčana a 4 ne, dok je u mojoj generaciji (45-55) rezultat 6-1 za vjenčane....Po razvodima smo možda netipični jer imamo samo jednu razvedenu (od 30 zaposlenih)

Nismo baš najbolji uzorak, jer smo kemijsko-metalurški laboratorij, gdje je večina ljudi sa visokim obrazovanjem, ali sa druge strane u ovom sjeveroistočnom, konzervativnijiem i tradicionalnijem djelu Slovenije, brak ima veču težinu...

Stara Huta za 36 minuta
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000