forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 201

wintermute
Junior Member



USA
326 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 05/05/2024 : 19:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Re: Stripoterapija

Ja sam saznao za ovaj strip pre nekoliko meseci na nekom YT kanalu i malo sam tada istrazivao i citao clanke o njemu i izgleda da se radi o necemu odlicnom. Stavio sam ga za listu za neku buducnost jer naruciti ga izolovanog meni nema smisla zbog postarine.

Edited by - wintermute on 05/05/2024 19:41:42
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6971 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/05/2024 : 21:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Autorica je originalno stavljala table na svoj instagram profil i tamo se još uvijek mogu vidjeti:

https://www.instagram.com/anatonija/?hl=en


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
326 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 05/05/2024 : 22:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Autorica je originalno stavljala table na svoj instagram profil i tamo se još uvijek mogu vidjeti:
https://www.instagram.com/anatonija/?hl=en



Hvala ali nemam Instagram nalog (i ne zelim da ga imam ) ali procitao sam negde da nije potpuno kompletno. Kazu da je papirno izdanje dopunjeno sa jos nekim tablama kao i da sadrzi jos neke dodatke.

Evo prvih 20 strana papirnog izdanja, meni izgleda super:
https://issuu.com/kreativnicentar/docs/stripoterapija
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6971 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/05/2024 : 01:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ma Instagram nalog nemam ni ja (i također ga ne želim imati ), ali i bez njega se mogu vidjeti postavljene stvari. Mislio sam čisto da baciš oko i procijeniš da li ti se sviđa, ali vidim da si našao i drugi način za to.

Ako ti prvih 20 stranica izgleda super nema sumnje da će isto biti i s ostatkom, tako da nabavljaj prvom prilikom.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3382 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 06/05/2024 : 19:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Dieter Lumpen

Strip koji djeluje atraktivno, vidiš da je pustolovan, lip crtež, međuratno doba, sve se čini zahvalnim materijalom za vrhunski strip.

Na kraju dobiješ set ultrakratkih, zbrzanih i plitkih pričica. Gledaš i ne vjeruješ kako je ovo tras bum strip jeftin mada ima vrhunske postavke.

Malo sam zatečen kako je ovo zapravo plitko.

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6916 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/05/2024 : 19:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Odličan je Lumpen.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10073 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/05/2024 : 20:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Crommie, spavaš?

Tekica br. 3, Dieter Lumpen.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3382 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 06/05/2024 : 20:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Odličan je Lumpen.



Koji aspekt točno, ne pronalazim se u ovim pričicama.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11370 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/05/2024 : 20:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo mog osvrta od pre par godina:

quote:
Originally posted by going going

Ah kakav prelep i genijalan crtez. Pellejero je ovde napravio stripovsko remek delo.
Price vec nisu toliko dobre, sveukupno je to jako simpaticno i zabavno, ali mi fali nesto, neko dublje profilisanje lika, ili mozda jos po neka prica da bi se sve to dovelo do nekog scenaristickog nivoa koji bi me u potpunosti kupio. Ima tu malo magijskog realizma, sto mi se jako svidja, crnog humora, uvrnutih situacija, sve su to pozitivne stvari, ali mi nesto bas nedostaje. A ne mogu da tacno kazem sta. I zao mi je sto nema jos prica. Najbolje su mi ona u Manausu, ukletoj kuci i poslednja dugometrazna Haronova cena. Nadam se da cemo videti jos neki Pellejerov strip u izdanju Fibre.

Za crtez 11/10
Sveukupno 7/10



Inace ovde se nasiroko pricalo o Dieteru Lumpenu i vecinom su misljenja takva da je svima crtez vanserijski a da bi scenario i mogao da bude bolji.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47882&whichpage=1
Meni je Dieter Lumpen jako dobar strip, nije mi u samom vrhu svega procitanog ali mi je drag strip i drago mi je sto ga imam u kolekciji.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3382 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 06/05/2024 : 20:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Bacio sam pogled, vidim ukratko pohvale na račun crteža, nitko ni uz najbolju volju nije mogao nahvalit samu priču, to puno govori.
Go to Top of Page

Salkan
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
472 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 06/05/2024 : 20:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Ako smijem dodati
U doba stvaranja Lumpena tržište je prezasićeno sličnim junacima. Svi bi da budu kao Corto, a da nisu on. Frank Cappa, Dieter Lumpen... pa čak i Micheluzzijeva Petra i kasniji Marcel, sve je na sličan, neoriginalan fazon. To je i prvi ozbiljniji strip kojeg stvara Pellejero i kroz njega se profiliše u odličnog crtača, dok je Zentner malo manje odličan scenarista. Lumpen je zbirka kratkih pustolovina predviđenih za magazine/revije + zadnja priča u Fibri, Haronova cijena. Fibrino izdanje je odlično, a boje koje radi Badalonac su nevjerovatne - pa mogu reći da je ovo za mene jedan od rijetkih stripova u kojima je ofarbana verzija bolja od originalne c/b varijante. Plus naravno pohvale Fibri za odabir boje hrbata. Lumpen je odličan strip za ličnu kolekciju.

Škafiškafnjak

Edited by - Salkan on 06/05/2024 21:05:06
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6916 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/05/2024 : 21:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Da je scenario samo za jedan stepen bolji bio bi na nivou bar manje genijalnih priča Prata.

Lumpen jeste minimalistički, nije to Boneli gde se potpuno nebitne stvari dešavaju na 50 strana, a priča nije ni počela.

Treba voleti strip kratke forme, ne očekivati od njega epiku.


"Samo crtež" takođe gradi atmosferu važnu za priče.

Edited by - alexts on 06/05/2024 21:35:57
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6971 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/05/2024 : 22:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Potpis na alextsa.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4130 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/05/2024 : 08:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Potpis na

...a ipak nikoga.

@Peyo: br. 3? :D U crnoj knjižici ma već preko tucet svrgnutih bogova, a još sam neke i namjerno propustio napisati čisto zbog falsificiranja povijesti. Znači neslužbeno je to već gotovo cijeli panteon!

Lumpena sam pročitao dva puta ali doslovno niti jedna priča mi nije uspjela ostati u sjećanju. No ipak ne mogu poreći da poput svakog španjolskog stripa ima jako puno šarma.


Bok, kako si.
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



138 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 07/05/2024 : 09:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam jučer od Tomislava Košte Kartoline i Dragi moj, draga moja. Na žalost, Dragi moj, draga moja sam pročitao poslije Kartolina. Strip je vrlo dobar ali nakon stripčine kao što su Kartoline jednostavno nije imao šanse.

Što reći o Kartolinama? Pogodija me u svemu. Inače nisam fan kratkih pričica jer mi ostavljaju puno toga nedorečenog, ovdi su one zaokružena cjelina. Da je samo zbog toga ovaj strip vridi imati u kolekciji. Zapravo čitava koncepcija stripa me podsjeća na dalmatinsku pismu, ona obično opisuje slike koje se nakon toga stapaju u priču. Tako mi je i s ovin stripom sve te sudbine se na kraju spoje u život. Možda je stoga priča Most tribala biti zadnja. Crtež prekrasan ( pomaže naravno i što mi je Zadar na slikama - za Preko ipak nisam toliko vezan :) ). U tri riči: portret ljudskog roda. Jedan od najboljih stripova što je Fibra objavila.

Edited by - malimarinko on 07/05/2024 09:21:11
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10073 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/05/2024 : 09:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell
@Peyo: br. 3? :D U crnoj knjižici ma već preko tucet svrgnutih bogova, a još sam neke i namjerno propustio napisati čisto zbog falsificiranja povijesti. Znači neslužbeno je to već gotovo cijeli panteon!



Ma cijela ova zafrkancija s crnom knjižicom "nevaljanih" stripova je samo radi toga da se vidi kako se olako pljuje na kvalitetne stripove i autore (ni sebe ne amnestiram). Ne znam da li je ijedan prošao neokrznut.

O Lumpenu kojeg sam zavolio preko Heavy Metala (iz kojeg pamtim da je prijevod bio vrckaviji ali to bih morao provjeriti) uglavnom su alexts i gg sve rekli. Nepretenciozan, kvalitetan strip za zabavu izvanredno nacrtan i obojan.
Go to Top of Page
Page: of 201 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.55 seconds. Snitz Forums 2000