forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Što vas najviše živcira u Bonellijevim stripovima?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 16/05/2017 : 08:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Mene još nervira i to, kad se epizoda toliko raspline, i sad treba da usledi završnica u velikom stilu, kad ono... svega 3-4 table ostanu za kraj, ako i toliko, i to se nešto zbrza, i kraj.

-Zatim, glupi tvistovi u radnji,
Recimo, ovo sa Zagorom, ''ključ saznanja'', imaš osećaj kroz ceo JA opus, kako je Zagor razočaran, izdao ga prijatelj, postao mu neprijatelj, juri ga da bi ga nafasovo batina i ostalo, i šta biva, upadnu u onu mašinu, i zatim, Zagor je ZNAO, da je Dexter dobar čovek i da ga je Rihter ZAPOSEO?! i odjednom, sav onaj hejt i jurnjava, koji moj ako je ZNAO... A sa druge strane sva pompa o famoznoj Atlantidi, pala je u vodu, jer je sama tema ostala neiskorišćena, a i sam naslov te poslednje JA priče je nebulozan, jer faktički, osim suočavanjem sa onim ktulu/extro/thingovima ništa nije otkriveno što bi imalo wau efekat. I ovo nije usamljen primer kod Bonelija.


- Ili Marti Misterija, nabacuje se gro pravaca u radnji, raspreda se u kilogramima teksta, i onda, prekid, poslednja tabla, Marti sedi za kompom, kucka, malo trtomudi o celom slučaju, i kraj epizode.


- Ili kad imate slučaj u epizodi-'ajd da kažemo, bilo kojeg junaka iz SBE,
neki misteriozni lik, ubio je neku cupi, i sad tokom epizode ne zna se ko je dotični, ali sve vreme se pojavljuje neki lik, ko prilepak uz glavne junake, ali ništa korisne ne govori, i uvek je nekako u drugom planu. I do kraja priče, veliki broj likova izgine, jer se na većinu sumnja da su ubice, ali na kraju, ispostavi se da su ih glavni junaci ubili/izgubili bez veze, ali prilepak je još uvek tu, niko se ne pita, ko je on, što ćuti, a bleji uvek tu... i na kraju, dve table pred kraj, prilepak vadi pištolj, i odvali da je ubio bitch s početka priče, jer ga je prevarila sa kumom, i morala je a plati... - glupost.
A neću da ulazim u detalje, što je morao prilepak da dođe baš u okruženje junaka stripa, da bi je ubio... il što je sve vreme blejao uz glavne likove serije... a mogao je da ode kod psihologa i tamo sve lepo kaže. još bi i preživeo.


Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/05/2017 : 11:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko
Ono Bah i tja su zvuci koji se mogu čuti u izgovoru, tako da se moraju pročitati onako kako zvuče, inače mogu izgledati glupo.
Bah je kad nekoga nagovaraš pola sata na nešto, on neće, i ti ispustiš onaj zvuk 'bah' i kažeš ''kako hoćeš''...


Valjda ona neće, tko će njega ići nagovarati.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 16/05/2017 : 11:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Može i tako... Zavisi šta je tema nagovaranja. Što kaže pesma EKV-a, Nisam mislio na to...


Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/05/2017 : 11:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Evo ga, i Zagor je počeo kupiti Texove fore, a tko zna koliko bi toga bilo da češće putuje konjem.
Zašto kada konj slomi nogu njegov vlasnik mu odmah smjesti metak u čelenku. Slomljena noga nije nešto neizlječivo da se mora posegnuti za takvim rješenjem.
I onda uvijek govore nešto kao "jadna životinja", "adios amigo" i slične gluposti da ispadne da im je žao konja.




Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 16/05/2017 : 11:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Zašto Čiko nikad ne ide u klonju? kolko ždere, svega i svačega, a nikad ne ide da dampuje zmeti?
ništa šuljevi, ništa opštenarodni problemi...

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/05/2017 : 12:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Evo ga, i Zagor je počeo kupiti Texove fore, a tko zna koliko bi toga bilo da češće putuje konjem.
Zašto kada konj slomi nogu njegov vlasnik mu odmah smjesti metak u čelenku. Slomljena noga nije nešto neizlječivo da se mora posegnuti za takvim rješenjem.
I onda uvijek govore nešto kao "jadna životinja", "adios amigo" i slične gluposti da ispadne da im je žao konja.




tko će natjerati konja da miruje dok ne zaliječi nogu?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/05/2017 : 12:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mirovao bi on kada bi vidio da ne može hodati.
Nedavno je moj mačak imao ozljedu noge i mirovao je 2 tjedna dok se nije barem malo oporavio.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 16/05/2017 : 13:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
crno bijeli svijet naravno
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 16/05/2017 : 22:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

crno bijeli svijet naravno


A to je u stvari ono jedino pravo...

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 16/05/2017 : 22:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Evo ga, i Zagor je počeo kupiti Texove fore, a tko zna koliko bi toga bilo da češće putuje konjem.
Zašto kada konj slomi nogu njegov vlasnik mu odmah smjesti metak u čelenku. Slomljena noga nije nešto neizlječivo da se mora posegnuti za takvim rješenjem.
I onda uvijek govore nešto kao "jadna životinja", "adios amigo" i slične gluposti da ispadne da im je žao konja.

Čitajući ovo, pade mi na pamet NESVRSTANI kako je nekom prilikom predložio baš taj postupak u slučaju stripova, tzv. "glancera" sa nekom malom ogrebotinom.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/05/2017 : 13:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

I onda uvijek govore nešto kao "jadna životinja", "adios amigo" i slične gluposti da ispadne da im je žao konja.



A mislis da im nije? Kao da im se hoda po pustinji, planinama, dolinama ... miljama i miljama.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/05/2017 : 15:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Njima je jedino žao svojih nogu, a konjsku glavu nek' jedu lešinari u divljini.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/06/2017 : 19:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kako ih je samo prozreo, pa toga nema nigdje.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/06/2017 : 21:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Mirovao bi on kada bi vidio da ne može hodati.
Nedavno je moj mačak imao ozljedu noge i mirovao je 2 tjedna dok se nije barem malo oporavio.




i danas se ubija kad konj slomi nogu
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 22/06/2017 : 00:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kako ih je samo prozreo, pa toga nema nigdje.





ih! pa kako da ih ne prozre, pogledaj kako ima aerodinamično pozicioniarne uši. čuo bi i pseću pištaljku.

kad ga verni, sedioli ili venturi (koji god) precrtavaju, to nema greške,
jer precrtavaju od ferrija sa sve greškom.

Ana Tomaskovic kraljica!

Edited by - Vlladimir on 22/06/2017 00:29:19
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 22/06/2017 : 09:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Ovo je odličan topic, koliko duhovit toliko i istinit, dođe mi da se i ja bacim u analizu Bonellijevih klišeja.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 22/06/2017 : 10:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam nedavno ovog gospodara ostrva... scena, Zagora i Čika jure konjanici, Zagor saleće jednog koji pokušava da ga ubije.

Zagor: ...A ti, stani!

stranu i po kasnije, slična scena i dalje isti konjanici, ali sad ga drugi konjanik napada iz iste grupe konjanika koji ga jure.

Zagor: ti, stani!


to me podseća na ortaka koji je pre više godina na moru, na plaži upao kod pet riba koje su se sunčale, i sve su nosile naočari. krenuo je da ih muva s nekim pričama, i samo sam ga svaka dva tri minuta čuo:

''Ajd Skini naočari''

''a 'ajd sad ti skini svoje naočari''

''a ti? aj'd ti skini svoje naočari''

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

FelipeKajetano
New Member



256 Posts

Member since 01/06/2016

Posted - 06/07/2017 : 12:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send FelipeKajetano a Private Message  Reply with Quote
Meni smeta što smo kod Zagora vidjeli doticaj u bezbroj žanrova, horor, sci-fi, arheologija, vanzemaljci itd itd itd a nikada, NIKADA nismo vidjeli putovanje kroz vrijeme. Npr da na taj način Zagor posjeti moderan svijet. Nekakav portal tipa Stargate ali kroz vrijeme. Luda ideja ali ništa luđa od vanzemaljaca, Wendiga, gigantskih robota u ranom 18om stoljeću itd itd
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/07/2017 : 12:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Cisto sumnjam da ce Zagi u buducnost, prije ce Brad u proslost.

@Felipe, vremenska putovanja su upravo tema novog Chico serijala.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/07/2017 : 13:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ma da, bice to standardni superherojski team-up.
Brad dolazi kod Zagora, nastane nesporazum pa se njih dvojica pokace, onda razjasne nesuglasice i zajednickim snagama pobijede neprojatelje, na kraju izraze jedan drugom veliko postovanje i pobratime se.
Go to Top of Page

FelipeKajetano
New Member



256 Posts

Member since 01/06/2016

Posted - 06/07/2017 : 14:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send FelipeKajetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Cisto sumnjam da ce Zagi u buducnost, prije ce Brad u proslost.

@Felipe, vremenska putovanja su upravo tema novog Chico serijala.

ma da ali to je sve komedija, to me ne zanima. Al znam zašto to neće da rade, zamisli Zagor posjeti budućnost vidi indijanci svi otišli u ku..ac i pomisli si da se uzalud bori i prosvira si mozak.

Edited by - FelipeKajetano on 06/07/2017 14:49:20
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 07/07/2017 : 11:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Meni je najodvratnija,zloupotreba Edgara Alana po a.
Jos malo iskakace i iz wc solje.
sto bi babe rekle,za koji moj vise a uz to i ne radi.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000