forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 25 - Marcel Labrume
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/06/2012 : 15:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix

Još Micheluzzia, u budućnosti ako je moguće.


http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=188

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 10/06/2012 : 15:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Labrume me nije nešto zaintersirao ni opisom ni previewom ali Petra mi se čini dobrom investicijom :) (ideš, sad sam tek skužio omjer stranica i cijene o.O superpovoljno, rekao bih)
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6861 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/06/2012 : 16:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix

Što se tiče Attilia Micheluzzia, za njega nikad ranije nisam čuo, tako da bi se složio sa mišljenjem na ovome forumu kako se radi o potcijenjenom autoru, tj. barem manje poznatom većini stripofila na ovim prostorima.



Mikeluci je solidno objavljivan kod nas u ex-YU (Laser, Eks, PZ...) pa i na Dilan Dogu.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/06/2012 : 10:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Izvrstan strip, prekrasno nacrtan i isprican s neodoljivom atmosferom. Legao mi je tek na drugo citanje radi naracije koja nije bas tipicna. Definitivno strip koji cu procitati jos koji put.
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 22/06/2012 : 18:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Druga priča mi se puno više svidjela nego prva i podigla ocjenu cijelog albuma. Svakako treba pročitati.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 25/06/2012 : 15:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
kakva je situacija sa tvrdo ukoričenom peticom ? hoće li je biti ili ?

There can be only one, me!
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 25/06/2012 : 15:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

kakva je situacija sa tvrdo ukoričenom peticom ? hoće li je biti ili ?



Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/06/2012 : 16:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sandyboy

quote:
Originally posted by maddox031

kakva je situacija sa tvrdo ukoričenom peticom ? hoće li je biti ili ?






Fulao je temu. Pitanje se vjerojatno odnosi na Rat-Mana.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 25/06/2012 : 16:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Heh, vjerojatno...
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 26/06/2012 : 09:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
isprike :) bilo mi je otvoreno vise tabova odjednom i vise piva odjednom :D

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/09/2012 : 10:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Neobican ali vrlo interesantan strip. Vise o dojmovima ovdje:

http://onlineimpressions.blogspot.com/2012/09/all-is-fair-in-love-and-war.html

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 25/09/2012 : 22:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da nisam puno očekivao od ovog stripa iz više razloga, autor mi je nepoznat, nisam ljubitelj špijunsko-ratnog žanra, opis Labrumea ( on je ovakav, onje onakav, on je ... ) na poleđini mi je djelovao odbojno...pa strip nisam kupio nego posudio iz knjižnice i zapravo moram priznati da sam se vrlo ugodno iznenadio. Strip odličnog tempa i atmosfere. Vjerojatno ću ga i kupiti a svakako se radujem Petri.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/10/2012 : 21:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ziki

Druga priča mi se puno više svidjela nego prva i podigla ocjenu cijelog albuma.



slažem se sa ovim, prva priča mi je bila poprilično konfuzna i teška za popratiti,
zato mi je druga puno bolje sjela
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2644 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 11/11/2012 : 14:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Volim crno-bijele stripove i Marcel Labrume mi se u prvom redu svidio zbog jako dobrog crteza. Sto se tice scenarija, to je druga prica. Prvi je album isprican dosta konfuzno, ponekad se cini kao da su neke pasice izbacene. Drugi je album scenaristicki puno bolji te uz zanimljivu pricu, zaljubljenik u povijesne teme moze saznati stvari koje se ne mogu naci u biografijama generala ili povijesti Afrikakorpsa.
Kao konacnu ocijenu mogu reci da je meni Labrume medju boljim Orkama. Obzirom na konkurenciju to nesto znaci.
Preporuka za citanje. Na redu je Petra Cherie.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/12/2014 : 13:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Marcela Labruma,odnosno Attilia Micheluzzija sam prvi i jedini put upoznao nekada davno u Politikinom Zabavniku - jedino čega se sećam je zanimljiv crtež (tih godina sam počeo da "prevazilazim" konvencionalne crteže tipične za Boneli i francuske klasike) i konfuznu radnju.

Prva,kraća priča, mi nije mnogo promenila nekadašnje utiske - crtež mi je dalje jako zanimljiv,pa i lepši nego pri prvom susretu,a priča mi je kao i nekad jednako nejasna,zbrzana,konfuzna.Ideja je stvarno sjajna;Bliski istok (Sirija) pod okriljem Drugog svetskog rata,nemački gestapo,špijuni,lepotica,zgodni (anti)junak,arapi,...sve vuče malo na Kazablanku,malo na Prata,ali moglo je to da se ispriča mnogo,mnogo bolje (light)6/10

Druga,duža priča je objavljena samo godinu dana nakon prve, ali izgleda da je neko Attilio došapnuo da batali dotadašnji scenaristički stil,jer je ovde već sve na svom mestu i ova epizoda je već jako,jako dobra.Pratimo Marcelove avanture u severnoj Africi,Libiji, gradiću El Gazali i okruženju;i opet nemci,talijani,dvostruki špijuni,sisate kurve,akcija,ovo-ono.Ali sad je priča mnogo tečnija (crtež,normalno odličan) i postaje mi jasnije zašto Attilo ima kultni status u svetu stripa (jaka kao beton)8/10

Nakon ovog albuma,nije sad da nešto režem vene na ovog autora, niti ću liti suze ako Fibra ili neki drugi izdavač ne objave još nešto od njega,a ni Petru Cherie neću pojuriti po svaki cenu,ali svakako ću zadržati album u kolekciji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/12/2014 14:00:16
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 18/12/2014 : 14:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Kad procitas ponovo bit ce ti jos bolji. Petra je malo light u odnosu na ovo, manje ozbiljan i zabavniji strip. Marcel je hard core. :-)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/12/2014 : 09:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Kad procitas ponovo bit ce ti jos bolji. Petra je malo light u odnosu na ovo, manje ozbiljan i zabavniji strip. Marcel je hard core. :-)


eh,a ja sam baš očekivao da kod Petre bude hard core scena

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1352 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 29/04/2015 : 16:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
@anto
Jel u Zabavniku objavljen kompletan Labrum ili samo prva prica?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/04/2015 : 17:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tutto maxim

@anto
Jel u Zabavniku objavljen kompletan Labrum ili samo prva prica?


zaista ne znam.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 29/04/2015 : 23:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tutto maxim
Jel u Zabavniku objavljen kompletan Labrum ili samo prva prica?



Samo je prva priča objavljena, u brojevima 2150-2151.

Mene je i ta priča oduševila, a vidim da su mišljenja da je druga priča još bolja.

quote:
Originally posted by alexts
Mikeluci je solidno objavljivan kod nas u ex-YU (Laser, Eks, PZ...) pa i na Dilan Dogu.



Pa, u odnosu na to da neki autori nisu bili uopšte objavljivani, onda može da se kaže "solidno".
Solidno ga je bilo u Politikinom Zabavniku, ali ne znam koliko to može da bude merodavno, kada Mikelucija nije bilo u nosećim strip-revijama: Stripoteci, Strip Artu, Vjesnikovom Strip Magazinu, Maxiju...U Eksu su izašle 3-4 epizode Kapetana Erika, a za njega je scenario pisao Nici, tako da nije kompletno Mikelucijevo delo...Isti slučaj sa Dilanom Dogom, to sigurno nije tipičan Mikelucijev strip, ni scenaristički, a ni crtački, nije u njegovom prepoznatljivom stilu. U Laseru je bio dosta zastupljen Johnny Focus, to sam video sa popisa, ali Laser nisam kupovao, izlazio je pre nego što sam ja počeo da čitam stripove, a nisam ga naknadno nabavljao.

Fibra je napravila pravi potez sa ova dva Mikelucijeva stripa, da najzad i ovaj autor bude objavljen kako dolikuje.
Nadam se da ću u neko dogledno vreme biti u (finansijskoj) mogućnosti da ih nabavim.


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/04/2015 : 23:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Micheluzzievih stripova je bilo i u TV zabavniku. Johnny Focus koliko pamtim.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 29/04/2015 : 23:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Micheluzzievih stripova je bilo i u TV zabavniku. Johnny Focus koliko pamtim.



Strip Johnny Focus sam pročitao samo jednu epizodu u 3. broju Oscara što je objavljena. I taj junak mi deluje zanimljivo.
U tom Oscaru je bio i jedan lep propratni tekst o Micheluzziju, gde sam prvi put saznao za ove podatke
koji su sad dostupni širom interneta, da je rođen u Umagu, da je živeo u Libiji itd.

U PZ je izlazio i njegov strip Sajmon Fleš, ali mi on nije toliko upečatljiv, bar onih par priča koje sam pročitao.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1352 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 30/04/2015 : 10:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Hvala Jozzinelli.

Inace, u Zabavniku je objavljivana i Petra, a izasao je i Covek iz Tanganjike
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6861 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/04/2015 : 16:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Tako da može da se kaže "solidno".
U svakom slučaju, bitnija su nova izdanja; svima preporučujem Fibrinu Petru Cherie.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/04/2015 : 16:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
meni je Petra sjajna, ovaj Marcel mi se nije svideo.
sad cekamo taj omnibus da vidimo ostalo
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000