forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 The Martian (2015)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 18/10/2015 : 20:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Meni taj humor nije smetao, za promjenu. Za sivilo, depru i ultraozbiljna filozofska proseravanja imamo Nolana, ne trebamo dva takva.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/10/2015 : 20:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
https://youtu.be/upXobHppLjE?t=47
:)
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/10/2015 : 16:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
solidan film, pa i više od toga
ono klicanje cijelog svijeta na kraj u filma me malo podsjetilo na ROckyja u Rusiji :)
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 20/10/2015 : 11:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

http://www.bug.hr/vijesti/koliko-marsovac-pogodio-koliko-promasio/147336.aspx


https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/10/2015 : 12:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Dobar film. Malo štonobisereklo holivudski, ali čak mi je i pasao taj pozitivni ton filma. Malo necininizma za promjenu (ajde dobro, epilog su baš zaljigavili, moglo je i bez toga).

Pala mi je napamet jedna ironijica da je Interestellar imao neke scene i dijaloge koje bi se moglo opisati kao anti-poljoprivredne, a u Marsovcu je junak botaničar koji uzgaja krumpire.

Edited by - vukozec on 20/10/2015 12:49:40
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7795 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/01/2016 : 13:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Iznijet cu svoje subjektivno misljenje... Ovaj film je holivudsko govno. Za razliku od interstelara koji je obicno pretenciozno govno, ovaj je ipak zabavno govno.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 02/01/2016 : 15:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
morali su zbrisati s marsa radi oluje. u ostalih 560 solarnih dana, matt damon nigdje nije doživio sličnu oluju, nije mu se nijednom desilo da ga iznenada zatekne vani kao što je ih sve zatekla kad su morali bježati...

o botaničaru koji pozna fiziku, mehaniku koji je uz to i astronaut(onaj štos na kraju filma s rukavicom)...

ah. šteta potencijalno dobre priče na ovakav način ispucane..
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7795 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/01/2016 : 18:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Da... Izgleda da je matematika postala bitnija od price, da je bitnije gledatelja zatrpati gomilom znanstvenih teza (sto tocnih,sto apsolutno bedastih), nego razraditi jedan posteni zaplet i rasplet ili prikazati jednu suvislu ljudsku reakciju...tuzno.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/01/2016 : 11:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
U potpunosti potpisujem tontoa. Danas se više ne cijeni film i filmski doživljaj nego to da se nađe više nemogućih i nerealnih situacija i podjeli to s internetom. Čak imam osjećaj da se to namjerno stavlja u filmove ne bi li se podigao hype na socijalnim medijima.
Mislim u redu je ako se time u neku ruku popularizira znanost no kad to preuzme primat onda se gubi svrha filma.

Anyways već je rečeno sve. Previše funky humora na silu i povremenog lošeg izbora glazbe u ulizničkoj službi za narod. Ali ok, holivud jelte. Prvi dio filma pati od prebrze izmjene kadrova, stvarno ne znam što su ljudi iz montaže htjeli postići, mene je samo zaboljela glava. Također imam osjećaj da fali veliki komad filma tamo negdje poslije onog djela kad se odluče slingshotat do dolaska na odredište

Ali unatoč svemu tome zabavio sam se. Prikaz Marsa i uvjeta na njemu su zakon koliko god realni ili nerealni bili. Fotografija je super i neke scene poput prikaza nadolazeće oluje i pješčane pijavice su mi ostale urezane u pamćenje. Čak sam dobio volju pročitati knjigu budući da nagor kaže da ima introspektivnih dijelova. To se osjeća da fali u filmu.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/01/2016 : 12:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Marsovca i knjiga mi je super. Nije remek djelo ali mi je začuđujuće držala pažnju. Sad kad čitam komentare vidim sa je većina što se kritizira (holivudska melodramatičnost, humor, kinezi, reklama za NASAu - to mi je posebno smiješna kritika) prisutno i u knjizi ali mi nisu ni najmanje smetale. Osim te melodramatičnosti. Ostalo sve dovoljno dobro prati radnju.

Mogu samo zaključiti da adaptacija nije najsretnije uspijela i da je filmska publika posebno negativno nabrušena kad treba i ne treba.

Da li može još netko napravit paralelu s knjigom?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/01/2016 : 18:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da si pročitao knjigu, Deers. Da, baš te uvuće unutra. Rekoh, Robinson Crusoe na Marsu... takve priče su uvijek zanimljive.

Knjiga je većim djelom pisana u prvom licu i to kod takve priče užasno paše. Koji su problemi, osjećaji, rješenja, kako do njih doći... To najbolje prenosi ti unutarnji monolozi Watneya. Film je, razumljivo, išao na vizualnost, ali najjači dio Marsovca (knjige) su Watneyeva razmišljanja, promišljanja, volja, duhovitost... u filmu to nije toliko došlo do izražaja. To mi je falilo. Dodat ćemo da je dosta toga izbačeno odnosno drugačije prikazano... Drama je u zadnjoj trećini knjige kad je Watney bez komunikacije i mora preživjeti oluju odnosno izabrati pravi smjer bez pomoći NASA-e... genijalno mi je kako je to izveo u knjizi.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 08/01/2016 : 00:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
vrlo dobar film sa puno humora, bez eksistencijalnog šita; malo mi pala koncentracija kad su se pojavili kinezi, ali izgurao sam do kraja, koji je malčice holivucki preofucan, ali neka - još uvek super filmčina. i dobro da sam sada prvi puta na ovom topiku.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000