forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Tko je ovdje lud?!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

jaki
Advanced Member



Croatia
25970 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/03/2016 : 17:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
očigledno ti i ja imamo različito poimanje pojma "razumno".

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37414 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/03/2016 : 17:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A Demiannov spec 1 jos uvijek ne ide po 160 kn.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 07/03/2016 : 17:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

očigledno ti i ja imamo različito poimanje pojma "razumno".


Pa dobro, razumno u odnosu na 600kn. Jer je taj broj ipak iznenadio neke kolekcionare sa brzinom prodaje. Ugurali se i ovi sa LMS kolekcijama.
Znači potražnja je bila stvarna, a ne veštački naduvana od strane preprodavaca kao za neke kasnije brojeve.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 07/03/2016 : 18:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


A Demiannov spec 1 jos uvijek ne ide po 160 kn.





U Srbiji ga možeš naći i po originalnoj ceni od 128kn.
Džaba mali tiraž kad je potražnja još manja.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/03/2016 : 18:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by jaki

očigledno ti i ja imamo različito poimanje pojma "razumno".


Pa dobro, razumno u odnosu na 600kn. Jer je taj broj ipak iznenadio neke kolekcionare sa brzinom prodaje. Ugurali se i ovi sa LMS kolekcijama.


Baš me zanima kako izgleda takva kolekcija; najprije LMS, pa malo Libellus, SD, pa opet Libellus, VČ, itd, itd... takvi vjerojatno ne drže tu kolekciju na policama već skrivenu u kutijama da nitko ne vidi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25970 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/03/2016 : 18:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide


Znači potražnja je bila stvarna, a ne veštački naduvana od strane preprodavaca kao za neke kasnije brojeve.



Bila ona stvarna(potražnja) ili napuhana nema veze.
To je obićan Bonelli strip u lošoj boji i sve preko 30 kn je previše.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37414 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/03/2016 : 19:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Poli


A Demiannov spec 1 jos uvijek ne ide po 160 kn.





U Srbiji ga možeš naći i po originalnoj ceni od 128kn.
Džaba mali tiraž kad je potražnja još manja.


eto, ja sam bio spreman dati 117 kuna za njega (i to je vrh glave za jedan SBE specijalac u cb), pa ga je tako jaki prodao "samo" za 118 kuna (mozda bih mu ipak trebao jos malo dignuti cijenu) :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25970 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/03/2016 : 23:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
jaki ga je stavio od kune.
sve ostalo ste napravili vi:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

drablj
New Member

Serbia
233 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 07/03/2016 : 23:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send drablj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD
Baš me zanima kako izgleda takva kolekcija; najprije LMS, pa malo Libellus, SD, pa opet Libellus, VČ, itd, itd... takvi vjerojatno ne drže tu kolekciju na policama već skrivenu u kutijama da nitko ne vidi.


ima nas koji nismo bolesnici i stripove skupljamo bez obzira na njihov izgled pojedinacno i na polici. to je privatna kolekcija, a ne za izlaganje u muzeju. kao da nekom dolaze stotine ljudi u kucu da se dive hrpi papira... sad ces reci da je ovo bila sala, ali losa je (kao i sve ostale).
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25970 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/03/2016 : 00:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ja kad čujem riječ "kolekcija" dobijem proljev.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/03/2016 : 10:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ja kad čujem riječ "kolekcija" dobijem proljev.



Meni nema gore nego kad me neko prozove kolekcionaron.
A proljev dobijen i od ovih šta na police stavljaju samo lijepe stripove a one ružne sakrivaju u kutije.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/03/2016 : 10:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drablj

quote:
Originally posted by DODSFERD
Baš me zanima kako izgleda takva kolekcija; najprije LMS, pa malo Libellus, SD, pa opet Libellus, VČ, itd, itd... takvi vjerojatno ne drže tu kolekciju na policama već skrivenu u kutijama da nitko ne vidi.


ima nas koji nismo bolesnici i stripove skupljamo bez obzira na njihov izgled pojedinacno i na polici. to je privatna kolekcija, a ne za izlaganje u muzeju. kao da nekom dolaze stotine ljudi u kucu da se dive hrpi papira... sad ces reci da je ovo bila sala, ali losa je (kao i sve ostale).


Da si malo manje živčan vjerojatno se ne bi ni obazirao na takve stvari, kao i na sve ostalo.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/03/2016 : 10:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by drablj

quote:
Originally posted by DODSFERD
Baš me zanima kako izgleda takva kolekcija; najprije LMS, pa malo Libellus, SD, pa opet Libellus, VČ, itd, itd... takvi vjerojatno ne drže tu kolekciju na policama već skrivenu u kutijama da nitko ne vidi.


ima nas koji nismo bolesnici i stripove skupljamo bez obzira na njihov izgled pojedinacno i na polici. to je privatna kolekcija, a ne za izlaganje u muzeju. kao da nekom dolaze stotine ljudi u kucu da se dive hrpi papira... sad ces reci da je ovo bila sala, ali losa je (kao i sve ostale).


Da si malo manje živčan vjerojatno se ne bi ni obazirao na takve stvari, kao i na sve ostalo.



Di ti vidiš nervozu?
Neznan za drablja, ali meni tu i tamo tvoji upisi izazovu nervozu, ali crijevnu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/03/2016 : 10:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Otiđi kod doktora, ja ti ne mogu pomoći.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/03/2016 : 11:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Vidim da ljudi pogrešno shvaćaju stvari pa da razjasnim.
Znam da mnogi skupljaju stripovi od više izdavača (a i sam to radim) jer je nemoguće neki duži serijal imati od jednog. Moji Texovi su mix 3 različita izdavača tako da ni ja ne gledam na ''čistoću'' kolekcije. Samo me zanimalo kako bi to izgledalo kada bi se poredalo po originalnoj kronologiji pa se pomiješali svi izdavači i ništa drugo. Ovo o spremanju u kutije je više zajebancija jer ja to radim kada mi ponestane prostora na policama i tada se većinom miču najjeftinija izdanja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/03/2016 : 11:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Meni smeta kad mi je kolekcija od 5 različitih izdavača, svaki sa drugačijim dizajnom od prethodnog.
Smetalo bi mi i kad bih kupio košulja pa bi jedan rukav bio duži od drugoga, pa mi smeta i ovo.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/03/2016 : 11:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Meni smeta kad mi je kolekcija od 5 različitih izdavača, svaki sa drugačijim dizajnom od prethodnog.
Smetalo bi mi i kad bih kupio košulja pa bi jedan rukav bio duži od drugoga, pa mi smeta i ovo.



Promašio ko Sivonjić.
Košulju s dva različita rukava ne možeš nosit jer bi izgleda ka debil.
Stripove od različitih izdavača možeš čitat bez da izgledaš ka debil.

Ne kužin šta oćeš reć?
Prvih 6 Blueberryja iman od DN, drugih 6 od Bookglobe, pa 2 ona stara br.13 i br.14 Bookglobe SC, pa dalje opet Bookglobe HC.
Savjetuješ da spržin 700-800 Kn da bi mi sve bilo unificirano?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 08/03/2016 11:51:58
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/03/2016 : 11:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Otiđi kod doktora, ja ti ne mogu pomoći.



I nesvjesno pomažeš.
Hvala ti.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/03/2016 : 14:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by supermark

Meni smeta kad mi je kolekcija od 5 različitih izdavača, svaki sa drugačijim dizajnom od prethodnog.
Smetalo bi mi i kad bih kupio košulja pa bi jedan rukav bio duži od drugoga, pa mi smeta i ovo.



Promašio ko Sivonjić.
Košulju s dva različita rukava ne možeš nosit jer bi izgleda ka debil.
Stripove od različitih izdavača možeš čitat bez da izgledaš ka debil.



Meni takva krnja kolekcija izgleda debilno.
Isto tako, možda bih nekomu drugomu sa dva različita rukava izgledao cool.
Isto tako, nekomu izgledaš debilno čim čitaš strip, bio on od istog izdavača ili od različitih.

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Ne kužin šta oćeš reć?



Hoću reći da je sve subjektivno i ne vidim potrebe zamarati se time što drugima smeta.

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Prvih 6 Blueberryja iman od DN, drugih 6 od Bookglobe, pa 2 ona stara br.13 i br.14 Bookglobe SC, pa dalje opet Bookglobe HC.
Savjetuješ da spržin 700-800 Kn da bi mi sve bilo unificirano?



zašto bih ti ja savjetovao što da radiš sa svojim novcima?
mislim, nije meni problem, ali očito to ne bi gledao blagonaklono
ja bih spržio 700-800kn, ukoliko bi taj strip (ili te stripove) smatrao dovoljno vrijednim toga
eto, Kena imam u Fibri i Libellusu, najdraži komplet ikad, spržio sam i više od tih 800kn da bi izgledalo unificirano, iako sam mogao nabaviti puno jeftinije u drugim izdanjima, ali se isplatilo
dapače
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/03/2016 : 15:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by supermark

Meni smeta kad mi je kolekcija od 5 različitih izdavača, svaki sa drugačijim dizajnom od prethodnog.
Smetalo bi mi i kad bih kupio košulja pa bi jedan rukav bio duži od drugoga, pa mi smeta i ovo.



Promašio ko Sivonjić.
Košulju s dva različita rukava ne možeš nosit jer bi izgleda ka debil.
Stripove od različitih izdavača možeš čitat bez da izgledaš ka debil.



Meni takva krnja kolekcija izgleda debilno.
Isto tako, možda bih nekomu drugomu sa dva različita rukava izgledao cool.
Isto tako, nekomu izgledaš debilno čim čitaš strip, bio on od istog izdavača ili od različitih.

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Ne kužin šta oćeš reć?



Hoću reći da je sve subjektivno i ne vidim potrebe zamarati se time što drugima smeta.

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Prvih 6 Blueberryja iman od DN, drugih 6 od Bookglobe, pa 2 ona stara br.13 i br.14 Bookglobe SC, pa dalje opet Bookglobe HC.
Savjetuješ da spržin 700-800 Kn da bi mi sve bilo unificirano?



zašto bih ti ja savjetovao što da radiš sa svojim novcima?
mislim, nije meni problem, ali očito to ne bi gledao blagonaklono
ja bih spržio 700-800kn, ukoliko bi taj strip (ili te stripove) smatrao dovoljno vrijednim toga
eto, Kena imam u Fibri i Libellusu, najdraži komplet ikad, spržio sam i više od tih 800kn da bi izgledalo unificirano, iako sam mogao nabaviti puno jeftinije u drugim izdanjima, ali se isplatilo
dapače


Pa u principu se osin boldanoga slažen sa svin šta si napisa.
Čak i za prženje 700-800 Kn na konretnon primjeru Blueberryja se slažen kad s tin novcima nebi kupova samo nove korice.

Jel ovo stvarno takva "šaka u oko"?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/03/2016 : 16:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
a slušaj, ja ti za onaj komplet koji smatram dovoljno vrijednim ne žalim para
eto dati ću hrpu para za Ken Parkera, Riđobradije, Metabarune, Inkale, Sandmane, Chicanose itd.
da mi je Blueberry u rangu navedenih ja bih "ispržio dodatnih 700-800kn" bez puno razmišljanja



Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 08/03/2016 : 16:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Sad mi je jasno čime se u životu baviš.



Mislin ja da ti to nisi sad tek skužija, a moga si i odma' i san napisat pa se nisan ja triba k'o sivonja mučit.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/03/2016 : 22:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Vidim da ljudi pogrešno shvaćaju stvari pa da razjasnim.
Znam da mnogi skupljaju stripovi od više izdavača (a i sam to radim) jer je nemoguće neki duži serijal imati od jednog. Moji Texovi su mix 3 različita izdavača tako da ni ja ne gledam na ''čistoću'' kolekcije. Samo me zanimalo kako bi to izgledalo kada bi se poredalo po originalnoj kronologiji pa se pomiješali svi izdavači i ništa drugo. Ovo o spremanju u kutije je više zajebancija jer ja to radim kada mi ponestane prostora na policama i tada se većinom miču najjeftinija izdanja.




Pogledaj 105 stranicu topica Voajeri!!!! Ovamo!!!!

Tamo su dvije slike moje kolekcije, gotovo sve složeno kronološki po originalnom talijanskom popisu, pa možeš vidjeti kako to izgleda u stvarnosti. Meni je tako bolje nego da je složeno po netočnim našim numeracijama. Estetika mi je u tom slučaju manje važna.

Baci pogled na Texa, Dylana, Mister Noa, Martija...

Jedino što su slike stare više od dvije godine. Puno toga novoga se je dodalo u kolekciju, a i nabavio sam i još jedne nove police.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/03/2016 : 23:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pogledao i mogu reći da zanimljivo izgleda tako poredano, samo što malo zaboli srce gledajući prastara ZS izdanja Texa između Libellusa.
I ja mislim jednog dana tako kronološki poredati, a kako ne posjedujem ništa od ZS Texa sačekat ću da kolor best of uzme maha i pomiješa se sa c/b bibliotekom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000